Azi

0

@Gall bez obrazy ale ktoś kto wymyślił że Cou będzie zastępował Inieste to jest wybitnym idiota. Ludzie którzy to kupili też do mądrych nie należą niestety. Przykra prawda

Azi

1

@RosjaninBut ale wam robią wodę z mózgu w dziecinnie prosty sposób :D

Azi

0

@Gall Valdesa ;)
Co jak co ale Pedri czy Gavi to dzieciaki ale też dają nadzieję że coś z nich wyrośnie.
W zasadzie to nie do zastąpienia był Alves (a raczej się nie udało nigdy), Messi z przyczyn oczywistych i teraz Busi.

Azi

0

@MesQueUnClub_87 Rabiot! Zupełnie wyleciało mi z pamięci :))))

Azi

0

@MesQueUnClub_87 ja nie nawołuje do teksnity tylko stwierdzam fakt że obecny skład to byłby bardziej na rękę Valverde niż Xaviemu ;)

Azi

0

@aleksandrowielki Xavi tego nie zmieni. Pomysł sam. Dla niego istnieje tylko jedno granie które prowadzi do sukcesów. On tak grał całe życie. Tak go nauczyli, tak grał całą karierę w klubie i w kadrze. Dla niego nie ma innych opcji.

Cały paradoks polega na tym że Barcelona powinna grać tak jak chce Xavi ale w Barcelonie jest bardzo mało ludzi którzy potrafią grać tak jak chciałby grać Xavi. Dlatego w klubie nie powinno być (być może na razie) Xaviego bo z tego co mamy nie ulepi tego co by chciał. On przyszedł parę lat za wcześnie. Zresztą trochę na siłę. Już to raz napisałem ale obecnie jest to zespół dla kogoś kto wychował się na Cruyffie ale umie też grać w inną piłkę bo nie spędził całego życia w Barcelonie.

Azi

0

@MesQueUnClub_87 Busi zawsze tak grał. Na dużym ryzku. Ale w jego przypadku najważniejsze jest to że kiedy rywal wychodził z akcją to on odcinał rywalom opcje swoim ustawieniem. Nawet jak sam nie odbierał piłki to zawsze ustawił się tak że rywal musiał zagrać dzidę albo spowolnić akcje co pozwalało się ustawić. Pod koniec oczywiście stracił mocno motorykę ale ustawiania się nie stracił. Wczoraj tego wybitnie zabrakło. Rywal w drugiej linii robił co chciał. Ani Gundo ani tym bardziej Frankie nie nadają się do pełnienia roli Busiego.

Moim zdaniem Xavi (jeżeli ma zostać) powinien odejść od pomysłu gry otwartej piłki. Szczególnie że Lewy do pressingu to też średnio jest chętny. A bez dobrego pressingu zawsze będziemy mieli dziurę w środku pola. Paradoksalnie teraz przydałby się Valverde.

Azi

0

@K4tsuuu de Jonga zastępujący Busiego... Absurd niestety. Akurat Frankie ma skłonności do strasznego odpuszczania rywali i źle się ustawia w obronie więc jest ostatnią osobą która mogłaby zastąpić Busiego. Przykra prawda. Początek Oriola był obiecujący ale nie mam pojęcia co się z nim stało. Jakoś zły dotyk Xaviego czy o co chodzi.

Azi

0

@MatBac1991 przecież był u nas. Tylko się połamał i go odpuściliśmy

Azi

5

@Szakalaka12369 Busiego to trzeba było się pozbyć w czasach kiedy można było sprawdzić kogoś na jego miejsce. Ten koleś gra dziś w City a powinien u nas ale wiadomo że w Barcelonie się nie myśli.
A pozbywanie się Busiego w sytuacji gdy nie ma go kim zastąpić jest strzałem w kolano.

Azi

1

@Tom0VeB generalnie od czasu jak w klubie nie ma Alby a Balde został bez konkurencji to podawanie do niego piłek trochę mija się z celem. Smutne bo w poprzednim sezonie ten chłopak dawał naprawdę dużo a teraz gra jakby oduczył się podejmowania decyzji

Azi

0

@Maker0 też nie doczytałem do końca. Gdyby trzecie zdanie zaczynało się o wymienienia tych zawodników to nawet bym przeczytał dalej. Ale to było tylko puste stwierdzenie nie uzasadnione absolutnie niczym. Dlatego uznałem że czytanie nie ma sensu.

Azi

0

@Bobo25 tak samo?

Azi

0

@Maker0 wyciągnac zdanie z kontekstu? Przy 2 zdaniach? :D

Wybacz ale czytane dalej przy tak idiotycznym wstępie byłoby głupota i marnowaniem życia. Nie nudzi mi się tak żeby popadać w szaleństwo.

Azi

0

@escarabajo tu nie ma znaczenia czy to będzie ktokolwiek bo nie zarejestrujesz zapewne nikogo. Nawet za free (czego zrobić się nie da ale mniejsza). Zwyczaje możemy być w paradoksalnej sytuacji gdzie nie możesz zmienić trenera.

Azi

0

@Maker0 doczytałem do tego momentu i dalej nie ma sensu: "Xavi prosił sam o wiele nazwisk, które dostał".

Azi

0

@Bocheno1 ja bronie Xaviego? Gdzie np? Pokaż mi choć jedno moje zdanie w styl "Xavi powinien zostać" :D

Azi

0

@escarabajo jest jeszcze jeden problem nawet przy założeniach że Xavi powinien odejść (z czym mogę się w ziemi zgodzić). Nie stać nas na wymianę trenera. Niezależnie od tego czy to ktoś z ulicy czy z nazwiskiem. Po prostu nie mamy ma to nawet grosza.

Azi

0

@escarabajo stary jak taki zespół miałby wygrać mistrzostwo kraju? Przecież takie założenie jest po prostu głupie. Rozumiem antypatie ale weź się trochę ogarnij i zacznij patrzeć choć trochę obiektywie

Azi

0

@JimMorrisonFCB zważywszy jak się odnosił do tego w czasie kampanii wyborczej to raczej z pewnością tak nie uważał ani nie uważa

Azi

0

@escarabajo Xavi miał wizję w poprzednim sezonie i też nie było dobrze. I ja rozumiem że ta wizja może się nie podobać kibicom. Atrakcyjnego futbolu nie widziałem. Ale nie oczekuje tego że z ludzi z łapanki ktoś zrobi zespół grający fajna ofensywna piłkę. Jestem realista. Przerabiamy to co za Valverde. Trener idzie po wynik i dostaje za to hejt bo ktoś ma ból dupy bo kilka lat wcześniej było lepiej. Było i nie wróci. Uswiadomcie to sobie wreszcie że rzeczywistość się zmieniła więc oczekiwania też się muszą zmienić.

Nie będę wymieniał żadnych kazackich do bo to jest dziecinada. Rozmawiamy o tym że chcesz trenera z wizją ale nie rozumiesz że realizacja wizji nie polega na tym że ściągasz do klubu ludzi z łapanki. Co Ci po wizji trenera jeżeli stan faktyczny ma się nijak do tej wizji? I zwróć uwagę że na nie napisałem nawet słowa o tym czy Xavi jest dobrym czy złym trenerem. Ja zwyczajnie rozumiem że ktoś kto zagrał tyle spotkań w takim stylu jak my za jego czasów i wygrał wszystko ten doskonale rozumie co trzeba grać żeby dominować. A to że zawodnicy nie potrafią tego zrealizować albo że brakuje ludzi którzy mogliby spełnić kluczowe rolę - to już zupełnie coś innego.

Jeszcze raz powtórzę: Twoje i innych oczekiwania rozjeżdżają się z tym co mamy i co możemy. I jak zwykle brakuje Wam cierpliwości i chcecie zmieniać trenera licząc że przyjedzie cudotowrca który z braków kadrowych zrobi topowy zespół. Ale nikt taki nie przyjedzie bo cudów w piłce nie ma.

Azi

0

@escarabajo sam zaczynasz o trenerze z wizją ale jak się okazuje że tej wizji się zrealizować nie da to zmieniasz narrację :D

To jest to co napisałem: tego czego oczekujesz się w obecnych warunkach zrealizować nie da. Można grać tak jak my w poprzednim sezonie ale to też skutkowało hejtem. A ty i inni oczekujecie cudów. Takich cudów w piłce nie ma, nie było i nie będzie.

Azi

1

@escarabajo to wyraźnie nie słuchasz tego co mówił Xavi. Powtarzał jak wół że Busi jest kluczowy. To nie ma zastępstwa. Powtarzał że potrzebuje skrzydłowego jak Dembele. To dostał Raphe. Nie mówi mi że on dostaje zawodników jakich chce bo to jest taka bzdura że głowa mała.

Azi

1

@escarabajo a tam gdzie była największa potrzeba czyli zastąpienia Busiego dostał Oriola. Potężne nazwisko. Pomijam fakt że Cancelo i Felix tłuką się ostatnio po klubach i nigdzie już ich nie chcieli a Lewandowski to chyba przyjechał tutaj na wakacje. Oraz to że Rapha przypomina skrzydłowego (choćby Dembele) równie mocno co Rasiak zdobywcę Złotej piłki.

Azi

3

@Cygan BRC a większość tutaj sprawia wrażenie że czekają aż kolejny mecz będzie gorszy żeby się porealizowac w hejcie na labambie.

Niestety ale poziom kibica Barcelony ostatnio bardzo bardzo się obniżył. I żal że @Redakcja nie banuje dzbanów obrażających klub i zawodników. Ale widać wejścia na stronę są ważniejsze

Azi

1

@barteq w poprzednim sezonie graliśmy inaczej to też Wam się nie podobało. Bo za mało ofensywnie. No ludzie kiedy wy sobie uświadomić ze Togo nie da się zrobić. Nie mając takie dziury w kadrze. Tutaj nie przyjdzie cudowtowca który ułoży z tych ludzi ekipę grająca piękna piłkę.

Azi

1

@escarabajo jak chcesz realizować jakiś pomysł skoro nie możesz realizować transferów? Ba - nawet swoich wychowanków nie możesz zarejestrować w pierwszej drużynie bez kreatywnej księgowości. Patrzę przykład Gaviego.

Ja rozumiem niezadowolenie i ataki na Xaviego ale bądźmy choć trochę uczciwi. Nie ma opcji żeby Xavi dostał kogokolwiek z zawodników jakich by chciał. Nawet te transfery z Lewym czy Gundo to nie jest idea Xaviego tylko ściganie ludzi z nazwiskiem żeby to jakoś wyglądało.

A najlepsze jest to że jak Xavi mówi że potrzebny jest Busi albo S. Roberto bo oni chociaż rozumieją na czym polega pomysł na ten klub jakiego nie było tutaj od czasu Pepa, to wyjewa się hejt.
Albo Dembele - jedyny który choć próbował zagrać 1:1. Choć mało mu wychodziło.

O jakich wizjach i ich realizacji chcesz więc rozmawiać. Ty chcesz wyniki ale nie masz pojęcia jak to zrobić. I nikt nie ma. Dodatk do tego sytuację ekonomiczną i masz stan jaki mamy: nie da się nawet zmienić trenera bo zwyczajnie nie ma na to kasy. Paranoja.

Azi

0

@against_modern_football nie widać u nich żadnego lansu bansu ani dyliżansu. Za to wyraźnie widać że boją się spróbować zagrać coś odważniej i żaden z nich nawet nie próbuje brać gry na siebie. Nawet Frankie który robił to na początku sezonu.

Nie obraz się ale naprawdę trzeba nie chcieć tego zobaczyć żeby nie widzieć że oni nie dają rady grać pod taką presją i ciągła krytyka. Nawet jak wygrają. Tu nie ma przypadku w tym że pierwsze połowy często są złe i dopiero opierdziel w szatni ich trochę otrzeźwia jak już masz noz na gardle i wiesz że nawet jak zagrasz odważniej ale się nie uda to i tak gorzej nie będzie.

Azi

0

@escarabajo powiem Ci tak: jak graliśmy linia cofnięta bliżej bramki to też Wam się nie podobało. Więc czy gramy otwarta piłkę czy tak jak w poprzednim sezonie na 1:0 to jesteście niezadowoleni. To syndrom kibica Barcy. Ma być pięknie i wyniki. Nie do zrealizowania przy tym co się obecnie dzieje w klubie i jak jest budowana kadra.

Azi

0

@Beztroskii ustawienie nie ma nic wspólnego z pomysłem na granie:D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?