Azi

1

@Roobo jakich obietnic wyborczych? :D
Ich jednym postulatem było "odsunąć PiS od władzy". Wszystko pozostałe to jest pusta gadka szmatka.

Azi

0

@KamQiX typowy konfiarz.
Niech Konfederacja zacznie presnrowac sensowny poziom i ich opinia zacznie interesować większe grono odbiorców to będą zapraszani.

Nie widzę żadnego powodu żeby czas antenowy miał zabierać ktoś kto jest nijaki.

Azi

0

@KamQiX i nie zastanawiasz się dlaczego nie byli zapraszani? Może dlatego że zdanie kogoś kto jest politycznym jajem nikogo nie obchodzi? I jedyne co można z takimi robić to memy. Konfederacja wpasowuje się idealnie? Cóż za przypadek...

Azi

3

@Mankind kiedyś były dzieci neo a dziś są konfiarze :)

Azi

2

@bartekvisca z wszystkich partii które nic nie robiły w sejmie Konfederacja osiągnęła absolutny szczyt bylejakości.

Do tej pory nie miało żadnego znaczenia jak głosują ich posłowie i teraz wszystko wskazuje na to że w obecnej kadencji też nikogo to nie będzie obchodziło. No chyba że będą głosowali solidarnie z pisem.

Konfederacja i jej posłowie to żywy dowód na to że posłów jest zwyczajnie za dużo...

Azi

0

@KamQiX Konfederacja do tej pory nie robiła absolutnie nic.

Jeżeli masz rząd większościowy to i tak w praktyce nic zrobić nie możesz. Ale możesz przynajmniej krzyczeć że robią źle. To robiła całą kadencję PO i dziś jest tam gdzie jest.

W naszej nowej rzeczywistości będzie rząd większościowy ale to bardzo niestabilny rząd większościowy. Więc jeżeli chcesz coś ugrać masz dwie opcje: możesz próbować zająć miejsce w obozie władzy (np kosztem lewicy) albo możesz głosować przeciwko razem z pisem. I nie mówię tutaj o każdym głosowaniu ale tych faktycznie istotnych gdzie rząd będzie forsował faktyczne zmiany.

Jest jeszcze opcja w której możesz w ogóle nie przyjść na głosowanie ale ma to taki sam efekt jak nie zajęcie żadnego stanowiska w kwestii tego czy chcesz rządzić czy chcesz być w opozycji. Czyli jesteś nikim. Pionkiem bez żadnego znaczenia. Czyli Konfederacja z poprzedniej kadencji gdzie nikogo nie obchodziło jak oni głosują za wyjątkiem ich samych i ich skromnego elektoratu.

Konfederacja nie może wejść do grupy rządzącej bo nikt ich tam nie zaprasza tak długo jak nikt nie wywali lewicy. Zostaje więc jej tylko jedna opcja - popierać PiS i próbować ugrać coś w roli opozycji. Tylko tak mogą cokolwiek znaczyć w tej kadencji.

Konferencja całą poprzednia kadencję nie robiła absolutnie nic. I nie ma znaczenia czy masz 2 posłów czy 20. Działa się tak samo - różnica jest tylko siła z jaką się działa.

To jest naprawdę proste jak budowa cepa. Nie ma w tym żadnych filozofii. Jeżeli się nie rozumie tak oczywistych oczywistości jak to interesowanie się polityką nie ma żadnego sensu.

Azi

0

@KamQiX czego nie rozumiesz?

Bycie w opozycji to nie znaczy że blokujeasz każda ustawę jak leci... Na zasadzie "nie bo nie".

Azi

0

@KamQiX przecież opozycja robi dokładnie tak jak napisałeś...
Chłopie życie posła to nie jest jedno głosowanie na kilka tygodni. W ogromnej liczbie głosowań niema całą sala jest za jakimś rozwiązaniem. Nie sprowadzają tego do jakiś zasad zero-jedynkowych i skrajności

Azi

1

@Mazi już się przekonali że ta droga nie działa. Efekty widać gołym okiem. Mogą sobie wmasować że to wina Korwina i Brauna ale fakty są faktami. Oszukiwanie rzeczywistości nie ma sensu. Aby coś znaczyć w polityce musisz umieć się dogadać i zajmować stołki. Konfa nigdy żadnego stołka nie zajęła i teraz też nie zajmie. Ludzie żarty.

Azi

0

@IrekPOL nie ma

Azi

1

@KamQiX masz dwie opcje: albo rządzisz albo jesteś w opozycji. Inaczej jesteś jajem. Jesteś posłem ale udziału w zabawie nie bierzesz.

Azi

1

@zadafcb na tym polega polityka. Kłócić się. Oni wiedzą że nie mają wyjścia i w pewnym punkcie będą musieli się dogadać. Ale żreć się będą ostro

Azi

5

@Fenelon bez lewicy spokojnie całą kadencję. Z lewica góra rok. Dlaczego obstawiam że podkupia 10 posłów PiSu i będzie po lewakach

Azi

1

@IrekPOL chłopie ja nie słucham obiecanek cacanek polityków ani pustych gadek co zrobią a czego nie zrobią.

Fakty są takie że Konfa aby cokolwiek znaczyć w tym rządzie musi iść teraz w sojusz z pisem i tworzyć opozycję bo nowej "koalicji" na nich nie zależy skoro sami mają większość. Mogą też sidzieć i absolutnie nic nie robić - czyli to co robili do tej pory. I ściemniać naiwnym że jest inaczej niż wygląda w rzeczywistości. Ale na to się nabierze tylko ich betonowy elektorat, który jest wąska grupa jak widać po tych wyborach.

Azi

0

@Luciano99 od 20 lat prowadzę swój klub w hattricku ;)

Azi

3

PiS potrzebuje podkupić 19 posłów żeby mieć większość z Konfederacją. Raczej nierealne do realizacji. Wątpię też aby ktoś z 3D po tak niesamowitym wyniki chciał nagle się sprzedać. Od razu by stracił wiarygodność a każdy ma świadomość że taki rząd może się długo nie utrzymać i bardzo możliwe że za rok będą nowe wybory. Nikt raczej nie chce zostać nowym kukizem.

Jestem ciekawy jak będzie wyglądała końcówka roku. Czy szczury zaczną uciekać z okrętu Pisiorek? Czy jeszcze trochę wytrwają? Za chwilę odetną ich od kasy a nie jest żadną tajemnicą że ich partia jest uzależniona od finansowania ze spółek skarbu państwa.

Jest jeszcze jeden scenariusz o którym mało kto myśli. Otóż Peło brakuje 74 miejsc do samodzielnego rządzenia. Ciężko będzie przejąć tyłu pisiorow choć nie brakuje tam takich co chętnie zmienia (znowu) barwy. Ale 3D generalnie nie jest ideologicznie bardzo daleka od KO a patrząc na nich razem do większości będzie brakowało tylko 9 miejsc. Bardzo więc możliwe ze będą starali się z czasem wysiodłać lewicę.

Azi

0

@Ermitano PKW czyta labambę!

Azi

0

@LM10GOAT a jakie to ma znaczenie?

Azi

0

Ciekawostka - na Warszawskim Żoliborzu (ciekawy przypadek;) wyniki są obecnie znane w zaledwie 6 z 20 obwodów.
https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/wynik/gm/146519

Azi

0

@Johnnie_Walker czy z PiSu będą uciekać to się okaże dopiero jak w spółkach zasiądzie nowe towarzystwo. Odcięcie od źródełka może pis bardzo zaboleć.

Azi

5

Bez TikToka ich elektorat nie będzie miał dostępu do informacji :D
https://x.com/PrzemekKolat/status/1713944609905090747

Azi

2

@DLFCB straszne uproszczenie

Azi

0

@Johnnie_Walker Jeżeli któreś z ugrupowań zacznie próbować forsować swoją politykę to z miejsca można się szykować na nowe wybory. Albo co gorsza na koalicję z pisiorami.

Azi

2

@Destroyer_of_Worlds wiele to już nie zmienia choć to zawsze szkoda dla państwa

Azi

1

Normalka. Od zawsze ich faworyzują, więc dlaczego dziś miałoby być inaczej?

Azi

0

@Hosh podział obecny (poniżej) bardzo mi odpowiada
PiS 197
Konfa 20
PiS + Konfa - 217 (za mało żeby mieć większość)

Peło i spółka - 153
Czecia Droga - 65
Lewaki - 25
Razem - 243, więc jest pewien margines błędu.

Azi

0

@zadafcb głos na konfe to głos na pis...

Azi

0

@draxidox porażka w partii, która odniosła porażkę. Dwa minusy dają plus? :)

Azi

0

@Majkel34 a za poprzednich rządów Peło albo lewicy to co było? Nie wygrywali kolejnych wyborów bo było tak wspaniale, że postanowili dać okazję porządzić innym? O.o

Azi

2

@Majkel34 teraz będzie dokładnie to samo tylko w drugą stronę. Ostatnie lata nie nauczyły Cię jeszcze że już nikt za nic nie odpowiada. Że możesz wypierdzielić z granatnika w budynku pełnym ludzi a i tak nie będziesz niczemu winien? Wręcz przeciwnie! To Ty bedziesz biednym poszkodowanym...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?