0

Widocznie CI "specjalisci" przyznajacy nagrode wiedza o piłce tyle co 15letnie dzieci bravo sport, ktore zapyatsz kto najlepszy kto idolem to odpowiedzą Messiiii bo ciagnie Barce albo Cristianooo. Żal.pl

Messi bedzie miec jeszce wiele la na zdobycie jednej czy dwoch złotych piłek a Xavi ma raczej ost. szanse. Przeciez gołym okiem widac, ze bez Messiego tak gra równiez mooze isc jednak ciezko mi sobie wyobraziac Barca w ciezkim meczu bezXaviego.Pamietacie kiedy st. raz Xavi nie grał w waznym meczu? On z Iniesta rozbili MU i inne zespoły, oni ozklepuja sobie na par metrach innych, potem idzie podanie do Leo i spija On smietanke.

0

Iniesta musi zagrac w srodku to jest klucz do wygranej, niech Pedro zagra sobie na lewej, chociaz ja wyprobowalbym Henryego od poczatku na lewej

0

ALe z 2strony co maja mowic kibice realu gdy neiraz po polowa komentow jest od "kibicow" Barcy pod jakims newsem

0

SOrki odjołem z rozpędu Realowi jedno mistrzostwo jakoś do tych 30jestem "przywiazany"

0

ZbigniewWodecki

Myslisz, ze mnie rusza to, ze Real ma 9 pucharów Europy a Barca 3 albo Real 30mistrzostwa a Barca 19?

To tylko liczby, zresztą Real wielki % swoich pucharów zdobył jak sam wiesz w niezbyt sprawiedliwych czasach po wojnie domowej i w późniejszych latach, miał łatwo jak żaden inny klub proporcjoalnie w Europie. Czym tutaj się chwalić. I Ty mówisz, że Barca łądnie gra od zeszłego roku? Weź się puknij w czaszke. Nawet w sezonie 07/08 czy zdecyowanie 06/07 gdy Real fuksem wygrał mistrza Barca grała pieknie, spójrz na ówczesny bilans bramkowy. Nie mówie oc zasach z ROnaldinho wtedy Barca też miażdzyła Real stylem. Real grał ładnie za czasów Sanza a nawet poxniej galacticos mnie nie przekonywali i grali gorzej i mniej skuteczniej od obecnej Barcelony. Dowód? Popatrz na bilanse bramkowe óczesnych galacticos i obecnej Barcy. ZObacz na puchary. Galacticos 1mistrzostwo i 1LM(leeeeeeedwo bo Bayer mógl Realowi w samym doliczonym czasie gry wewalić 2gole nie móie wcześniej, Iker uratował wam tyłek,wielcy glaktyczni,zdominowani przez mały Bayer). Nikt nie miał takiej swobody w grze jak obecna Barca.Przeciez gdyby chcieli to w zeszlym sezonie Almerii,Valladoid,AThletic,Deportivo załadowali by dwucyfrówki, ładujac do przerwy już po 4,5goli. Nikt tak wczesniej nie grał.

Patrząc na ostatnie lata nowyżotnego footballu nawet za słabych czasów przełomu wieków, gdy Rivaldo ciągnoł Barce to potrafiła ona grac ładniej od Realu. Wtedy poprostu jednak była chimeryczna a Real solidny i wyrównany, z lepsza obroną i lepiej ułożonym zespołem.Barca tego nie miała ale zadowalała kibica ładną gra często. Cofając sie troszke wczesniej w czasy sukcesów Van Galla piłka Barcy również była wspaniała lepsza od Realu, nie móie już oc zasach Dream teamu, ROnaldo, i innych. Tak więc jeżeli spojrzeć na ostatnie np. 20lat to na przestrzeni tego czsau chocby moze znalazły by się ze 3-4 sezonu w których Real grał ładniej.

Wracaj na rm.pl i dalej podniecaj sie 30mistrzostwami i 9 pucharami europy, wielu takich kibicow ma Real, jak byli mali to wpisali w internet albo dowiedzieli sie kto ma najwięcej pucharów i zaczeli mu "kibicowac". WIelki powód do dumy naprawdę.

0

: ZbigniewWodecki

Wiem, że mało ko bedzie pamietac, ze to Barca oddała tytuł ale ja i wielu innyhch bedzie. Po za tym.

Real tym sie różni od Barcy, że częśto dizie po puchary po trupach, bez względu czy ma grac niezle czy faalnie, licza sie tylko wyniki. Barca daje kibicom coś wiecej, piekna magiczna grę, ktora urzeka i przy okazji wygrane.

Co mi z kolejnych pucharów wygrywanych przez swoja druzyne, jak dla kibica Realu jego klb? Czy to mnie uszczesliwi i podnieci?

WOle podziwiac piekna gre Barcy, jej wieczny ten sam piekny styl, ktory daje radość oczom, wieksza radość niz widok jakiegoś srebrnego pucharu. Ta niezmienna filozofia daje satysfakcje. CHyba dlatego kibicuje wieu ludzi Blaugranie a nie np. Interowi czy Celticowi badz Ragersom. Bo tam maja widok pucharów co chwila.

0

ZbigniewWodecki

WIesz z takiego liderowania nawet nie ciesyzłbym sie na ich miejscu. To Barca oddala lidera a nie Real super gra go odzyskał. Zreszta podobnie bylo z mistrzostwem kraju w 2007roku, ale w niedziele wracamy do normy:)

0

Nie wiem na jakiej podstawie hala dzieci dopisuja sobie 3pkt w niedziele. Barca gra lepiej od prześcieradeł nawet gdy ma dołek, a Real znowu miażdzy silnego rywala i gra cudowną piłke:D

0

Może nie uwazam Barcy za coś równego z Bogiem prawda ale szanuje ten klub niezmiernie i jest ona czyms tak wielkim z takim majestatem, ze kibic czy piłkarz musza traktowac Ją z wielkim szacunkiem oraz oddaniem. Dla wielu kibicow Barwy ktorymsa oddani sa czyms swietym dla mnie tez, moze nie tak jak Bóg ale coś świętego w kontekscie ziemskim

0

Gdyby Figo odszedł do Manchesteru to napewno nikt byw niego nie rzucał tym czym w niego rzucali.

ZbigniewWodecki

Nie wiem za co masz Barce ale ja mam ją za bardzo wiele ii moge żałowac tylko, ze mieszkam tysiące km od niej. Wiem co to przywiazanie do barw klubowych, nie kibicuje tylko Blaugranie ale i druzynie z Polski, wiem co dla moich kolegow, przyjaciol znaczy klub i kim jest zawodnik ktory robi to co zrobil Rivaldo

0

Zreszta i ta animozje miedzy Barca a Realem sa wiele wieksza bo maja przykry podtekst historyczny a Ty porownujesz odejscie ROnaldo do Realu z odejsciem Figo

0

vdjack

C Ronaldo nie odszedł z MU UTD do Liverpoolu badz City....

0

vdjack

To nie rzucali to ich sprawa a ,że kibice Barcy rzucali to ich sprawa i proste nie będą jedni patrzec na drugich

Enrique to jednak była troche inna sprawa. Jemu skonczł sie kontrakt, miał na bakier z ludzmi w Realu i kibicami i odszedł a potem Barcelonie dał najlepszego siebie i walczył jak mało kto.

Figo odszedł jako gwiazda, zostawił Barce w trudym momencie do tego wiadomo, że kasa odegrała najwieksza role. Bo tak samo mogl zostac i poczekac trochę na lepsze czasy, sam mogl pociagnac druzyne wraz z Rivaldo, jezeli była by jeszce troszke lepiej poukładana. Przeciez Barca do jego odejscia nie była gdzies na dnie. Miala RIvaldo,Figo,Kluiverta,Enrigue, wielkie gwiazdy i nie grała akos bardzo zle, pare miesiecy przed osejsciem FIgo Barca odpadła z półfinalu LM z Valencią, wczesniej swietnie grajac z Chelsea. Gdzie było powiedziane, ze w Blaugrana niemiałby szans nic osiagnac(została mu tylk o LM bo mistrzem Hiszpanii był).

To tak jakby Messi odszedł z Barcy po sezonie 07/08 do Realu bo uznał by, że nic tutaj nie wygra i chce cos wygrac szybko z Realem.

Moze troche za grube porownanie ale graczy do porownania mozna sobie wielu znaleźć

0

vdjack

Kto mu bronil wygrac Lm w Barcelonie? W Blaugrana nie grali wtedy gracze z A klasy tylko klub nie był poukladany, jakby kazdy tak wtedy myslal to kazdy by uciekł, RIvaldo tez mogl ale jakos tego nie zrobił

0

ZbigniewWodecki

Nie kazdy jest tak kulturalny i elokwentny jak WOdecki.

Co znaczy "Nasi kibice w Barcelonie" to oni nam kibicują cz jak bo nie rozumiem:P?

Będac tak robilbys tak samo, Figo to najwiekszy zdrajca w historii nowożytnego footballu i dostał to na co zasłużył. On nawet nie zasłużyl zeby kupą w niego rzucic

0

SA sytuacje gdzie mozna przeboelc i zrozumiec odejscie piłkarza z danego klubu nawet do wielkiego ywala ale tutaj chodizlo u tylko o kase. Bo tak samo mogl w Barcelonie wygrywac, kase napewno mial spora ale i ta k zrobil to jedynie dla kasy kit w oko mu

0

TEmu judaszowi swinskim ryjem w łeb! CHociaz szkoda świnki lepiej czyms innym

0

: FCubusB

Problem w tymm, ze on gra gorzej i mniej niz chocby jeszce za Rijkarda w sezonie 07/08. Ja powtarzam z takimi graczami jka on nie mozna sie zachowywac jak z dziecmi, trzeba ich usamodzielniac a on widze jest dalej traktowany jak wielka nadzieja, dziecko, ktore trzeba chronic. Powinno sie go wypozyzcyc żeby stanoł na własnych nogach i pokazał co jest naprawde wart a nie wychodził na puchar krola, strzelił gola 3ligowcowi a potem wchodizł na 5minut w meczach ligowych. WIele lepsza opcja było pozostawienie Keirisona bo on nawet szansy nie dostał i wypozyczenie np. Bojana.

Real wypozyczył Negredo i jak sie rozwinoł. Sprzedali go do Sevilli za wieksze pieniadze ale maja opcje pierwokupy za niziutką kase

0

Że tez ten emcz nie jest o 20 albo 21, 19 to tak słabo mi sie z camp nou koajrzy:) W dodatku CI, którzy ustalali te godzine zrypali sprawe.

PO pierwsze inne mecze koncza sie o 19 a Barca z Realem graja o 19 a wiec wielu kibicow na cześc meczu nie zdąrzy a wiadomo wszyscy w Hiszpannii to ogladaja. PO drugie ostatnim ebdzie mecz Atletico z Espanyolem, a to mecz Barcyz Realem powinien to konczyc. PO trzecie jezeli licza na ogladalnosc np. Wchinach badz Japonni to mecz o 19 jest błedem poniewaz roznica czasu to ok 8godzin. A wiec rozpoczecie meczu u Nas o 19 to u nich gdzies 3,4 w nocy/rano. MEcz o 21 czy 22 to juz poranek. Tak wiec troche dziwna decyzja

0

WPuścicc Snejdera pod pole karne to samobójswo przy jego strzale. Do tamtej listy nie dodałem jeszcze Diego

0

bidinho

Jeżeli w druzynie jest tylko jeden tak kreatywny gracz jak w Interze SNejder to proporcjonalnie dla nich jest to większe osłabienie.

A jak piszesz, że Snejdera można do Keity porównać to znaczy, że o piłce pojęcia nie masz. Przypomnij sobie sezon 07/08 jk Real zdobył mistrza to Snejder czarował w środku. Gdy on nie gra to Inter traci co najmniej 30% wartości. gościowi kontuzje pokrzyżowałyy trochę plany bo potencjal ma ogromny. Ma przeglad pole, znakomity strzał wszystko. Ja bym bardzo chciał takiego kogoś widzieć w Blaugrana.

Gdyby stale był zdrowy to moim zdaniem obok Xaviego,Cesca,Gourcuffa,Iniesty jest najlepszym playamkerem na świecie. Mówisz, że jest daleko za Xavim oraz Iniestą? Mżę w ewnych aspektach jest słabsz ale choćby strzał ma od nich o wiele lepszy.

Także trrrochę edukacji a nie gadanie w ciemno

0

I włąsnie dlaczego Pep wtylu meczach upierał sie z graniem Iniestta na lewej. Mogl dawac tam Henyego jak byl zdrowy w istatnim meczu, mogl dawac Pedro a nawet Bojana

0

BO KRKIC jest slaby i tyle, a nie wiem dlaczego go nie wypozyczono a nie sprowadzono k ogos inengo badz nie pozostawiono K9. Nie wiem jakie ma chody Bojan

0

Nie gral Ibra oraz Messi a WIELKI Bojan wchodzi na 10minut. Po co wogole go trzymac zeby miejsce zajmował na ławce. Czy on kiedys wyjdzie zpod parasola ochronnego>?

0

WPuścic tam 5koła fanów Red Star Belgrad to by zobacyzil co to piekło

0

Rywal bardziej by robił w gacie gdyby przyjechał na stadion gdzie jest 15tysiecy fanatycznych kibiców niz gdy przyjezdza na stadion gdzie ich jest 90tysiecy ale marnej jakosci

0

CAmp Nou i doping oraz zabawa na trybunach??Hmm chyba jeszce 10lat temu. Laporta wyciagnoł klub z dna i szacun tylko min. wojna z boixos nox sprawila, ze camp nou to najwiekszy piknik w Europie.

Widzicie co jest na wyjazdach, gdy za Barca jezdza prawdziwi oddani fani. NIeźle ich słychac na meczach wyjazdowych, pamietacie co było w Rzymie, gdzie zdecydownie przekrzyczeli kibicow MU (mimo, ze to tez pikniki). Na wyjazdy jezdza wlasie ludzie z Boixos nox i Ci, ktorzy nie chodza na camp nou, zeby porobic fotki i sobie pojeśc.Zreszta tak jest nie tylko z Barcelona.

0

Sedziował Nam finał LM musi przyniesc szczescie:)

0

Sedziował Nam finał LM musi przyniesc szczescie:)

0

NIech Xavi oraz Iniesta beda w dobrej formie to wtedy mozna byc spokojnym

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?