3

Nic się niestety nie zmieni w tym Klubie jak Xavi ma takie myślenie po przegranym meczu. Szukanie tylko pozytywów na siłę. Girona Nas wyjaśniła, była lepsza i nie można mówić, że wygrali szczęśliwie.

0

Czekałem na to zdanie, że zrobiliśmy krok do przodu. Obyśmy już przy tym zostali i nie cofali się do tyłu.. Mecz z Porto nie był wcale dobry bo mógł się równie dobrze zakończyć remisem. Wczoraj Atletico miało również swoje okazje, to zrozumiałe przecież są w gazie, ale powinniśmy to zakończyć wcześniej i podwyższyć wynik na 2/3:0. Taką intensywność trzeba trzymać w każdym meczu, a nie myśleć, że z drużynami typu Alavés czy Rayo wygra się na stojąco.

3

Tak na gorąco po meczu. Wreszcie można było zauważyć dynamikę i pasję w grze Naszych. Wreszcie środek pola funkcjonował tak jak należy, podania były szybko wymieniane, na jeden kontakt, bez holowania. Gundo kolejny top mecz i bardzo się cieszę, że wszedł wreszcie na swój poziom. Pena bohaterem po tej paradzie z wolnego i wybronionego strzału w końcówce meczu. Wiadomo, że nie mogliśmy dominować nad tak świetnym rywalem przez 90 min, ale mogliśmy zapłacić za to bramka na 1:1. Rafa wreszcie wskoczył na swój poziom i oby tak dalej. Niestety Xavi dalej nie ma jaj, aby zdjąć najsłabszego na boisku Lewego. Można pochwalić Barce za ten mecz, wreszcie pochwalić i szkoda, że nie udało się wbić bramki na 2:0. Teraz tylko przeczytać wypowiedzi Xaviego, że muszą iść taką drogą i będzie wszystko jak należy haha już trochę oklepane te teksty ma Nasz coach. Możemy być dzisiaj dumni. VeB!

2

Wypowiedział się grzecznie o tym co wszyscy widzą dookoła. Dla mnie nawet jak wygramy z Atletico i Girona to nie zmienię zdania. Xavi nie potrafi wydobyć potencjału z tej drużyny. Dostał piłkarzy jakich chciał, na jakich nas stać w tym momencie, topowego PO, a gramy piach totalny. Wygrana z Porto niby była, ale obraz na boisku każdy widział jaki był. Gdzie jest ta Barca jak obejmował ją w 1 sezonie swojej pracy i wyprowadził Nas z 9 na 2 miejsce? Gdzie ten pressing z tamtego okresu i ta dynamika?

9

I cyk Xavi go wrzuci na lewe skrzydło bo przecież Lewy jest nie do ruszenia :)

0

Bez znaczenia bo i tak prędzej czy później trafimy na mocną ekipę, która Nas wyjaśni patrząc na naszą grę. Nawet wygrana z Porto nie napawa optymizmem, patrząc na to ile sytuacji stworzyli Portugalczycy. Szkoda, że Laporta i Xavi są zaślepieni tiki taką przed 10 lat, a nie widzę, że futbol poszedł do przodu i teraz gra się inaczej. Nie będziemy się liczyć w Europie, dopóki będziemy tylko ospale i wolno wymieniać piłkę. Szkoda bo kadrę mamy spokojnie na 1/2 LM. Tylko żeby ktoś to dobrze poukładał. Xavi niestety nie daję rady.

2

Jeśli chodzi o sam mecz to dalej nie wygląda to zbyt dobrze bo lepsza drużyna w LM by sobie z Nami poradziła. Dalej duże dziury zostawiamy przeciwnikowi i Pena musiał Nas ratować parę razy. Chwała mu za to! Fajnie funkcjonował środek pola z powracającymi po kontuzji De Jongiem i Pedrim + Gundo wreszcie zagrał jak należy. Cancelo to jest kozak straszny, oby mógł zostać w Barcelonie na kolejny sezon. Podstawowa para stoperów na ten moment to Araujo i Inigo, który gra szefa defensywy i jest jak skała. Szkoda, że Xavi nie ma jaj i nie zdejmie z boiska fatalnego ostatnio Lewandowskiego. Pierwszy finał wygrany, awans z 1 miejsca jest i czekamy teraz na Atletico. Na pewno będzie trudniej. VeB!

0

Pedri magik, De Jong swój wysoki poziom i chyba najlepszy mecz Gundo w Barcelonie.

0

Masakra co mamy farta, że z taką grą do lidera tracimy tylko 4 pkt. Teraz 2 ciężkie mecze - Girona i Atletico i kolejna weryfikacja Xaviego. Najgorsze jest to, że i tak nie ma kto go inny zastąpić.

0

@michasfcb89 nic dodać nic ująć

1

Pewnie by potrzebował czasu żeby to hulało jak w Sociedad. Tylko czy by ten czas dostał w Barcelonie?

10

Już tamten sezon w lidze był przepchnięty + Ter Stegen cuda robił w bramce. W tym sezonie nie ma wygrywania po 1:0 i jest kicha bo również i mało strzelamy. Gramy wolno, ospale, przewidywalnie. Zero pressingu, a jak rywal siada na Nas to często się gubimy i brakuje spokoju jaka wprowadzał na pewno Busi. Ale jego już nie ma, nie ma Alby i trzeba grać składem takim jaki jest. A moim zdaniem jest lepszy niż w poprzednim sezonie i teraz widać, ze Xavi nie potrafi tego poukładać i dobrze zarządzać składem. Teraz 3 ważne mecze przed Nami wszystkie u siebie, które znowu mogą naszego Trenera niestety zweryfikować. Niestety tego się nie da ponownie oglądać. Jak w poprzednim sezonie nie było gry to chociaż wynik był. Teraz nie ma nic. Najgorsze jest to, ze można przegrać czy może coś się wychodzić, ale jak widać, ze Drużyna się nie rozwija to jest problem. Problem z Trenerem niestety. Jeszcze tłumaczenia Xaviego w kierunku sędziowania i karnych.. OKEJ niech będą, ale z takim potencjałem kadrowym jaki posiadamy to tego typu mecze powinnismy wygrywać spokojnie. Spokojnie? No właśnie, kiedy Barcelona wygrała spokojnie i przekonująco? Chyba Atwerpia i Betis we wrzeniu, a mamy grudzień? Chyba pora przestać udawać, ze jest wszystko okej?
Jeszcze jak zobaczymy jakie my mamy wyjazdy w 2 części sezonu? Real, Atletico, Girona, Sevilla, Betis. Przecież my z taka grą to aż się boje co to może być w tych meczach.
Co sądzicie ogólnie o Xavim? Dziwi mnie to, ze jak przejmował ekipę to było wydać zmianę wszystkiego i efekt 2 miejsce na koniec sezonu z 9. Naprawdę fajna gra, fajne zwycięstwa i super pressing, a gdzie on się podział teraz ? Powinno to iść cały czas w górę + transfery Cancelo Gundo Felixa, Inigo. Jest regres straszny.. Ciężko jest odpowiedzieć dlaczego się tak dzieje..

7

Już tamten sezon w lidze był przepchnięty + Ter Stegen cuda robił w bramce. W tym sezonie nie ma wygrywania po 1:0 i jest kicha bo również i mało strzelamy. Gramy wolno, ospale, przewidywalnie. Zero pressingu, a jak rywal siada na Nas to często się gubimy i brakuje spokoju jaka wprowadzał na pewno Busi. Ale jego już nie ma, nie ma Alby i trzeba grać składem takim jaki jest. A moim zdaniem jest lepszy niż w poprzednim sezonie i teraz widać, ze Xavi nie potrafi tego poukładać i dobrze zarządzać składem. Teraz 3 ważne mecze przed Nami wszystkie u siebie, które znowu mogą naszego Trenera niestety zweryfikować. Niestety tego się nie da ponownie oglądać. Jak w poprzednim sezonie nie było gry to chociaż wynik był. Teraz nie ma nic. Najgorsze jest to, ze można przegrać czy może coś się wychodzić, ale jak widać, ze Drużyna się nie rozwija to jest problem. Problem z Trenerem niestety. Jeszcze tłumaczenia Xaviego w kierunku sędziowania i karnych.. OKEJ niech będą, ale z takim potencjałem kadrowym jaki posiadamy to tego typu mecze powinnismy wygrywać spokojnie. Spokojnie? No właśnie, kiedy Barcelona wygrała spokojnie i przekonująco? Chyba Atwerpia i Betis we wrzeniu, a mamy grudzień? Chyba pora przestać udawać, ze jest wszystko okej?
Jeszcze jak zobaczymy jakie my mamy wyjazdy w 2 części sezonu? Real, Atletico, Girona, Sevilla, Betis. Przecież my z taka grą to aż się boje co to może być w tych meczach.
Co sądzicie ogólnie o Xavim? Dziwi mnie to, ze jak przejmował ekipę to było wydać zmianę wszystkiego i efekt 2 miejsce na koniec sezonu z 9. Naprawdę fajna gra, fajne zwycięstwa i super pressing, a gdzie on się podział teraz ? Powinno to iść cały czas w górę + transfery Cancelo Gundo Felixa, Inigo. Jest regres straszny.. Ciężko jest odpowiedzieć dlaczego się tak dzieje, tak na chłodno jakby się nad tym zastanowić?

3

Pomijając, ze nawet tego nie sprawdzili. Szkoda, ze kolejny słaby mecz Barcy i znowu trzeba odwoływać się do decyzji sędziów. Ciężko się to ogląda. Po meczu z Realem, pomimo przegranej była dobra gra to wszystko się posypało..

0

Kolejny bezzębny mecz. Kolejny gdzie gramy ospale, powoli, bez błysku. Ciężko się to ogląda. W poprzednim sezonie się udawało wygrywać po 1:0, a w tym sezonie tego brakuje. Ja nie widzę żadnego progresu jeśli chodzi o grę, a mamy przecież teoretycznie lepszy skład. Przynajmniej na papierze. Brak dynamiki, tempa. Nawet już De Jong i Pedri potykają się o własne nogi. Smutno się to ogląda i nie napawa optymizmem przed meczem z Porto.

2

W poprzednim sezonie gry nie było, ale były wyniki przynajmniej. W tym sezonie nie ma nic.. smutno się to ogląda.

0

Wreszcie Gundo odpocznie. Ferran na lewej pewnie znowu będzie zagubiony. Yamala dalej niestety zajeżdżamy. Mam nadzieje, ze Oriol przy De Jongu się ogarnie i zacznie znowu fajnie grać jak na początku sezonu. VeB!

6

Xavi będzie musiał pokazać jaja i postawić na któregoś z Nich lub powrót i graniem Torre. Nie wyobrażam sobie, ze ciagle beda grac Romeu Gundo De Jong Pedri.. przecież oni już na ta chwile są zajechani, a FDJ i Pedri wracają dopiero po kontuzji. Miejmy nadzieje, ze kolejny raz ktoś z La Masii odpali!

0

Niech wreszcie trenerzy reprezentacji zaczną szanować zdrowie fundamentalnych zawodników dla danego Klubu.. nie dość, ze sezon jest morderczy to jeszcze grają w jakiś meczach o pietruszkę.

17

Jeszcze wszyscy będą płakać za Lewym jak skończy reprezentacyjną karierze. Kto wiem, może to juz dziś? :)

0

@JarekS dzięki !

0

@JarekS cos o Nim możesz sam napisać? Zawsze chętnie czytam Twoje recenzje o młodych zawodnikach :)

6

Kolejny trener, który potrafi trzeźwo spojrzeć na sytuacje. Nie wymyślać i nie kombinować w wypowiedziach jak to często robi Xavi.

0

Wraca za 2 tyg FDJ i Gavi po pauzie za kartki. Ciekawe czy Xavi pokaże jaja i postawi na nominalnych 3 pomocników czy tez Gavi znowu wróci na skrzydło żeby upchać wszystkich pomocników żeby się czasem nikt nie obraził? :) Róbcie screeny!
Granie Araujo na PO to kpina jakaś, jak już nie gra tam Cancelo to powinien grać Kounde, ale On podobno obrażony, że nie gra na ŚO i musi tam zostać :)

1

Znowu trzeba będzie dostać łomot w Europie żeby wreszcie zobaczyli, ze tikitaka nie działa? Na pewno nie taka ślamazarna tikitaka.. smutne jest patrzeć co mecz na to samo.
Powolne rozgrywanie piłki, zero przyśpieszenia, zaskoczenia, mało dynamiki. Wszystko takie powolne. Smutno patrzeć jak reszta Europy Nam odjeżdża. Większość ekip, nawet środka tabeli w lidze angielskiej gra piłkę bardziej odważna, szybszą, intensywna. U Nas ciepłe kluchy.. Miło było oglądać dzisiaj mecz Chelsea - MC. Nikt nie kalkulował, nikt sie chował. My musimy dostać pierwsi bramkę żeby się obudzić, a czasem jest za późno żeby odrabiać straty.

2

Znowu trzeba będzie dostać łomot w Europie żeby wreszcie zobaczyli, ze tikitaka nie działa? Na pewno nie taka ślamazarna tikitaka.. smutne jest patrzeć co mecz na to samo.
Powolne rozgrywanie piłki, zero przyśpieszenia, zaskoczenia, mało dynamiki. Wszystko takie powolne. Smutno patrzeć jak reszta Europy Nam odjeżdża. Większość ekip, nawet środka tabeli w lidze angielskiej gra piłkę bardziej odważna, szybszą, intensywna. U Nas ciepłe kluchy.. Miło było oglądać dzisiaj mecz Chelsea - MC. Tam nikt nie kalkulował, nikt sie chował. My musimy dostać pierwsi bramkę żeby się obudzić, a czasem jest za późno żeby odrabiać straty.

6

Kolejny mecz będzie przepchnięty i nie ma co gadać, ze dominowaliśmy itp bo z gry znowu była kupa. Znowu przyjdzie lepszy przeciwnik, nawet z LM i nas obnaży.

9

Już przed przyjściem Xaviego sądziłem, ze wybór Michel’a po Koemanie będzie najlepszy. Girona gra najlepsza piłkę w Hiszpanii i życzę im jak najlepiej bo patrząc na nasze ostatnie mecze może być ciężko o cokolwiek zawalczyć w tym sezonie.. Oby się zawodnicy obudzili

6

Samokrytyka, wyciąganie wniosków, zła droga itp.. rzygać się już chce tymi określeniami. Tak to jest jak daje się stanowisko trenera koledze. Teraz ciężko będzie Xaviego zwolnić jak nadal będziemy grać kupe. Xavi żyje Barcelona, w której sam był zawodnikiem, która grała najpiękniej dla oka. Tylko kiedy to było? Czasy się zmieniły, piłka jest teraz bardziej bezpośrednia, fizyczna, a Nam tego brakuje. Takie klepanie od lewej do prawej nie przyniesie efektów, a w dodatku robimy to wolno i ospale. Byle jaka drużyna pokroju nawet Cadiz dobrze się ustawi i ciężko jest strzelać gole. Drużyny z LM, które są wybiegane stosują pressing, z którym sobie nie radzimy, a nasz pressing z początku jak Xavi zaczynał zniknął. Niech nikt nie zgania, ze FDJ nie ma czy Pedri, Lewy wracają po kontuzji bo mamy nieprawdę mocny skład tylko Xavi niestety nie potrafi wydobyć potencjału tej ekipy. Kto ma jeszcze przyjść w zimie? Roque przyjdzie i pewnie zginie, będzie ustawiany na skrzydle bo przecież Lewy nie będzie siedział na ławce chociaż gra piach.. Potrzebny trener z jajami, który wstrząśnie szatnia, bedzie potrafił inaczej spojrzeć na futbol niż tylko kurczowo trzymać się DNA Barcelony.

1

Przeraża mnie to co się dzieje w ostatnich meczach.. niby z Realem dobry mecz zagraliśmy i pomimo porażki powinnismy pójść za ciosem, a tu jednak zacięcie. Nie wróży to nic dobrego tak naprawdę. Nie ma co się usprawiedliwiać, ze wracają dopiero kontuzjowani do gry, czy też nie ma jeszcze De Jonga bo ogarnięty Trener z takim i tak mocnym składem powinien poszukać takich rozwiązań, aby gra się kleiła dalej. U Nas się nic nie klei niestety. Gramy słabo, wolno, przewidywalnie, ospale i drużyna się nie posuwa do przodu w żaden sposób. Kolejne mecze będą dalej weryfikować Xaviego i oby wreszcie wstrząsnął drużyna bo poza Araujo, Ter Stegenem i Gavim momentami nikt nie gra na swoim poziomie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?