0

Nie było mnie z godzinę, wracam, a tu jakieś pozytywne nastroje widzę. Co się stanęło?

0

Z tego co pamiętam byłeś przeciwny Seriemu. Czemu zmieniłeś zdanie?

1

A mi to obojętne. Bardzo go lubię, ale piłkarsko jest przereklamowany. W Barcy jak już to tak jak piszesz tylko za Suareza bym go widział, ale są lepsi. Np. Griezmann, którego za rok można wyciągnąć za 100 baniek. Zostanie w Juve-spoko. Zespół, który lubię zachował piłkarza, którego darzę sympatią. Przejdzie do Realu-też spoko, Real przepłacił za kolesia, ale i tak nie sądzę, żeby odszedł.

1

To już jest patologia z tymi cenami. Przecież rok temu bardziej nahajpowany Pogba(który jednak był więcej wart) przechodził za 105. Mam nadzieję, że Borussia tylko podbija cenę. Jeżeli nie, to pomyślałbym o Alexisie. Rok temu wzięli Bartrę za 8 baniek, a teraz jakoś zapomnieli. Jak widać w tym biznesie nie ma sentymentów.

2

Ja myślę, że da to się jakoś pogodzić. Np. piłkarz taki jak Deulofeu poradzi sobie wszędzie. Szybkość, dobre wyszkolenie techniczne to cechy mile widziane u każdego i nie widzę problemu. Z takim DM zupełnie inna sprawa. U nas to jest kluczowa pozycja, z dobrych zespołów tylko Weigl przychodzi mi do głowy jako "nowy Busquets", także uważam, że taki Samper może nam się naprawdę przydać, a gdzie indziej nie da sobie rady. Nikt albo prawie nikt nie gra takiej piłki. Kluczowy jest awans Barcy B do Segunda. Zamiast kupować Gomesów i Turanów można dać szansę Aleni, ale nie powinno być tak, że kolesie ze szkółki są wpychani na siłę do zespołu. Gość musi się wyróżniać.

6

Kurde, odświeżam stronkę co 15 minut w poszukiwaniu upragnionego fichado lub fisiado, jak kto woli. Tym razem mam ku temu podstawy. Jak ostatnio Romero podawał info o samolocie, to Robert wrócił z Semedo. Oby teraz nie nawalił.

1

hen0x z Barca Info mogliby rozdzielić między sobą funkcje.

0

Co do Coutinho. Bardziej to on jest Iniesta, niż Neymar i myślę, że dobrze by się odnalazł w środku pomocy. Jeżeli chodzi o Dembele myslę, że jest on do wyciągnięcia. Jeżeli się nie uda to sam nie wiem. Może wielki powrót Alexisa?

2

Właściwie większość myśli tak samo. Ściągnąć Inigo i wynegocjować rozsądną cenę za Coutinho. Jedynie ten Draxler mi się nie podoba. Dembeluś jest lepszy, a dodatkowo to by była taka skaza na honorze brać teraz kogoś od szejka(w zastępstwie Neymara oczywiście, takiego Verrattiego to bym chętnie przytulił). Nie zgadzam się z nim. Wolę, żeby Barca wywaliła 100 baniek na Dembele, niż tak jak mówił 50-60 za Julka.

0

Nie, nie przyznaję ci racji :) Dalej trzymam się swojej, Rakitić nie daje odpowiedniej jakości. Ty myślisz inaczej, ale obaj wyciągnęliśmy wnioski na podstawie swoich obserwacji i potrafiliśmy je "niepolitycznie" uargumentować. Myślę, że usatysfakcjonowani(a przynajmniej ja) możemy się tu rozejść. Pozdrawiam :)

0

No i takiej odpowiedzi oczekiwałem. Konkretnie i na temat. Tu masz rację, zdania i tak nie zmienię, ale fajnie, że się pofatygowałeś. Po prostu mnie to już denerwuje, że większość pisze o jego pracowitości i nie potrafi tego uargumentować.

0

Tutaj było ciężko, bo Semedo do Barcelony pasował idealnie. Oprócz ligi(nie oszukujmy się, w Portugalii jest bardzo duża ferma ogórków) nie było żadnych wad. Bellerin natomiast był sprawdzony w PL, młody, wychowankek. Też bardzo ciekawa kandydatura, tylko on gra "po angielsku". Nie pasuje do Barcy. Takie mam wrażenie, że większość była za nim tak na siłę, a jak przyszedł Semedo, to La Rambli "ulżyło".

1

Choć nie do końca się zgadzam, bardzo dobrze napisany komentarz. Nie walisz banałami, jak niektórzy tutaj "Rakitić haruje za 3 i jak tego nie rozumiesz to jesteś głupi", tylko rzeczowo, konkretnie przedstawiłeś swoją rację. Brawo

0

Nie no, to już jest patologia. Weź się w łeb puknij. Podobnie jak w polityce.
-Będzie lepiej i dostatniej.
-No dobra, ale jak?
-Yyyy, nooo. Będzie lepiej, nie interesuj się.
I tutaj tak samo. Nie jestem jakimś znawcą i przyznaję się do tego. Po prostu uważam, że Rakitić nie prezentuje sobą barcelońskiego poziomu i jak chcesz wiedzieć dlaczego, napisałem o tym dzisiaj obszerny komentarz. Jak mówisz, że haruje, to uargumentuj to jakoś. Już któryś raz tak mam i bezskutecznie próbuję wyciągnąć od ludzi, co oni w nim widzą. Może ja nie widzę, czegoś, co inni widzą, ale chcę zdobywać wiedzę. Powtórzę jeszcze raz. Powiedz KONKRETNIE co rozumiesz poprzez jego "odwalanie roboty". Walić ogólnikami to każdy jeden głupi potrafi, ale rozwinąć to już nie ma komu.

0

Nie wiem. Rozsądek podpowiadał Bellerin, ale gdzieś tam siedziało, że to nie jest ten zawodnik. Serce podpowiedziało Semedo i ja jestem zadowolony.

0

No i ten modus coś za długo trwa...

0

Ja nie gram w piłkę i nie rozumiem, jaką robotę odwala. Mówię poważnie. Oświeć mnie.

0

Pewnie się odwołujesz do mojego komentarza, w którym powiedziałem, że statystyki nie grają, jeżeli bierze się pod wagę jedną, dwie. Co z tego, że strzela bramki, jak cała reszta mu średnio wychodzi?

0

Ceny oszalały, ale po Neymarze i może Lukaku to zawodnik o największej wartości. Każda cena powyżej rekordu Pogby to będzie za niego za dużo, ale biorąc pod uwagę patologię rynkową 110 i będę zadowolony.

1

Jakby była z jakiegoś innego sezonu, to bym się zastanowił, ale 11/12 brzydka, a sezon nieudany, także sorry Luisito

0

Mamy Semedo, zresztą co to jest za argument? Przecież o tym właśnie pisałem. Czy inni pomocnicy są na tyle ułomni, że nie potrafią wypełnić zadań taktycznych? No tak "haruje", ale jakoś tego harowania nie widać. Statystyka odbiorów słaba. Poza tym kiedyś na prawej stronie była trójka Messi-Xavi-Alves. Sam Dani o wiele bardziej ofensywny od Semedo. Dlaczego miałaby być jakaś autostrada, skoro w bardziej ofensywnej prawej stronie takowej autostrady nie było ?

0

No dziwne to jest, ale gdzie on miałby grać? Najpierw trzeba trzeba wysprzątać garaż, żeby kupić samochód, a że garażu teraz posprzątać się nie da, a auto fajne i nie chcemy, żeby je nam ktoś sprzątnął sprzed nosa, to proponuję je kupić, ale na czas sprzątania pożyczyć bratu :)

7

Rakitić. To jest jakiś fenomen. W moim odczuciu słaby piłkarz u innych jest "najlepszym pomocnikiem Barcy". Już wyjaśniam dlaczego go nie cenię.
Przede wszystkim jego nie widać na boisku. Nawet wczoraj było to widoczne. Zamiast Xaviego dzielnie operującego piłką w okolicach środkowego koła boiska, mamy Rakticia, który drepta gdzieś koło linii bocznej. U "barcelońskiego pomocnika" szczególnie ważna jest technika, kreatywność, mobilność, szybkość podejmowania decyzji. Ivan nie ma żadnej z tych cech na odpowiednim poziomie. On nawet nie potrafi zrobić kółeczka a'la Xavi. No kurde, nawet Gomesowi to wychodzi. Jest jednowymiarowy. Nie rozumiem skąd mu się wzięło tylu zwolenników. Można dyskutować sobie o jego przydatności na ławce, profilu, innych pierdoletach, ale jednego jestem pewny na 100%. To nie jest zawodnik na pierwszy skład Barcy i dał na to tyle dowodów, co Neymar na swoją pazerność. To jest zespół TOP2 na świecie, musi mieć najlepszych piłkarzy. Jeden ziomek kiedyś wrzucił jego statystyki i gdybym miał je porównać do statystyk Kroosa, to jak porównywać najgorszego, najtańszego batona do podwójnego Snickersa. Tak wiem, "Statystyki nie grają", ale tak sobie można powiedzieć, jak ktoś zarzuca Inieście brak bramek, ale jeżeli tych statystyk jest dużo, to naprawdę dobrze odzwierciedlają rzeczywistość. "Solidność" nie wystarczy. Wiele osób rozpisuje się też o jego inteligencji taktycznej. To już nawet śmieszne nie jest. Podobno "świetnie zabezpiecza strefy" i "asekuruje bocznego obrońcę". Fajnie, ale czy inni pomocnicy są na tyle ułomni, że nie będą potrafili tego zrobić? Roberto jest tak inteligentny, że gdzie by nie zagrał, to jakiś poziom prezentuje. Najgorszy jest ten pierdolnik za przeproszeniem w zespole. Nowy PO, nowego LS trzeba skombinować, nowego Iniestę i nowego Xaviego. Największy burdel jest na pozycji nr 6. Pierwszy wybór jest do kitu(przynajmniej wg. mnie), drugi jest dużo lepszy, ale jest dużą niewiadomą, bo w zeszłym sezonie grał na PO, trzeci "podobno" ma talent, a czwarty na pewno ma talent, ale nie ma dla niego miejsca. Do tego żaden z czwórki nie ma najbardziej pożądanego profliu. Na rynku jest 3 takich graczy: Verratti, Thiago i Seri .Naprawdę nie wiem czy te rzeczy, które tu wypiszę są możliwe i do zrobienia. Mówię tylko co bym zrobił, bez patrzenia na to czy się da, czy nie. Co bym zrobił? Klepnąłbym Seriego za te 30 baniek, ale nie dołączałbym go do zespołu, tylko o ile się da odesłał na jakieś wypożyczenie. Jest za duży tłok, żeby Jean Miszel mógł dołączyć już teraz. Mógłby też posłużyć jako karta przetargowa w transferze Verrattiego/Thiago za rok, o ile zreflektuje się szejk lub sam Thiago, który ponoć nie chce odchodzić. Podstawowym pomocnikiem uczyniłbym Roberto, a reszta niech zapierdziela na treningach. Jednak Rakitić to nie jest koleś, który powinien siedzieć na ławce. Ma dużą pensję i ogranicza rozwój młodych. Ograniczyłbym jego rolę w zespole tak, aby chciał odejść za rok. Teraz nie widzę na to szans. Podpisał niedawno kontrakt i jest pierwszym wyborem. On musi odejść za rok, Gomes jak się nie obudzi też. Na koniec z góry odpowiadam na gaszenie mnie sezonem z trypletem. Owszem, w końcówce tamtego sezonu dobrze grał, ale to było 2 LATA TEMU. Już nigdy potem nie wrócił do tamtej dyspozycji i ja nie chcę dłużej czekać.

0

Skręcił kostkę gdzieś w grudniu i pauzował 2 miesiące. Kontuzja była jedna, ale długa. Nie bój się, to nie Rafinha.

2

Jeszcze LinekPark gdzieś zniknął.

0

*Najlepszym na świecie"

2

Zeszłoroczny transfer Gomesa ogłosili gdzieś po 23.

1

Nie chcę jakoś usprawiedliwiać zarządu, ale Lucho wyjątkowo nie miał podejścia do piłkarzy. On chciał Matje(lepiej było wtedy wziąć Inigo albo dać szansę Bartrze i nie trzeba by było teraz szukać stopera), jego życzeniem był Gomes(do tego nie mam pretensji, biło się o niego pół Europy), ale jak czas pokazał transfer nie wyszedł, z tego co pamiętam to on chciał Ardę(kolejny bezsens, nie ta pozycja, zakup usprawiedliwia tylko ban transferowy). Rozrzucanie zawodników po wszystkich możliwych pozycjach. Szczytem karakaństwa był ostatni mecz Rafinhi przed kontuzją, bodajże z Granadą. Rafinha grał na pozycji Iniesty, a Gomes... na prawym skrzydle. Powinno być na odwrót. Jednak najgorszy był transfer Rakiticia kosztem Kroosa. Ivana również chciał Lucho i była to głupota najgorszego sortu.

0

No niesmak rzeczywiście jest.

24

A mi nie. Ja "odpowiedzialności zbiorowej" nie wyznaję.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?