Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Od dawna wiadomo, że tamta strona jest żałosna.
0
Ja też. A Juve może sobie wziąć Rakiticia. Nawet narodowość ta sama.
0
Jakie prawdopodobne? Coutinho za Iniestę, a Roberto za Rakiticia.
0
A może nie? Co to za pomysły. 3-4-3 w Barcelonie nie przejdzie, a Rakitić na skrzydle zabije się o własne nogi.
0
Koledzy, da się jakoś pozmieniać(w moim przypadku uzupełnić) rubryczki ulubiony zawodnik itp.?
0
150 i antyBarca. Dla mnie sprawa wygląda tak. Isco chce w końcu podstawowego składu i na razie nie przedłuża kontraktu, czeka co zrobi łysy klaskacz. Być może odejdzie za rok, nie wydaje mi się, żeby do nas, jak on nie odejdzie, to ktoś inny, tam jest za duży tłok w pomocy.
5
A potem znowu płacz i szopka z więzieniem. Co to PSG robi z piłkarzami? Wszyscy tam tacy "hajsowni".
2
Pewnie brodaty czeka na rolę, jaką ma pełnić w drużynie, jak będzie za mało grał, to odejdzie. Jak będzie dużo grał, to odejdzie ktoś inny. Za duży ścisk tam jest.
0
To się w ogóle nie trzyma kupy. Jak to powiedział Bartek: Na pewno przyjdzie jeden pomocnik. W takim zestawieniu Coutinho na skrzydło i Pałlinjo do pomocy na DM, czyli pozycję, która tak bardzo nie potrzebuje wzmocnienia. Pierdoły i tyle.
1
Dajmy im jeszcze rok. Paco drugą część sezonu miał bardzo dobrą, na zmiennika idealny. Digne to samo. Z Gomesem to nie wiadomo, grał padakę, wydaje się nie pasować do stylu Barcelony, ale biło się o niego dużo wielkich klubów, Lucho go tak uporczywie wystawiał twierdząc, że wykorzystuje 30% potencjału. Musi być w nim coś, czego nie widzimy. Wolałbym wywalić Rakiticia, tu mamy pewność, że nic z niego więcej nie będzie. Denis otrzymał za mało szans, na pewno to nie ta skala talentu co Iniesta, ale z piłą przy nodze wygląda dobrze. W Villarealu grał naprawdę fajnie. Kovacić też pierwszy sezon w Realu miał kiepski, a teraz jak ładnie śmiga. To już rola Ernesto, żeby sobie kadrę rozkminić, ale wolałbym tych kolesi zostawić na jeszcze jeden rok, a wywalić np. Rafinhę, który jest u nas 3 lata i jeszcze nic ciekawego nie pokazał.
0
Tia :) Koleś po prostu cos pokarakanił. Nazwał Dembele "typowym lewonogiem", podczas gdy jest to najbardziej obunożny piłkarz jakiego kojarzę. To określenie świetnie pasuje do Dybali.
5
Nie, tylko Dembele. Od szejka to może do nas przyjść Verratti. Albo Marquinios jakby był potrzebny, młodszy Alves i ewentualnie Neymar za 5 lat jako syn marnotrawny, ale żaden Draxler.
4
Odnoszę wrażenie, że ludzie tutaj zwracają uwagę na "dobry" lub "zły" nie zwracając uwagi na szczegóły.
Dziwi mnie skąd w ogóle pomysł, żeby ściągnąć Dybalę. Nie lepiej kupić pomocnika, choćby był gorszy, ale bardziej przydatny? Ten Dybala to mi się kojarzy z takim typowym 4-4-2, jeden w ataku silny, wysoki, a drugi mniejszy napastnik, właśnie taki Dybala. Przede wszystkim patrząc na taktykę. W Barcelonie jest 4-3-3 i nie ma co kombinować z jakimiś 3-4-3 albo 4-2-3-1. Dla mnie to nie przejdzie i nie ma co go na siłę kupować.
Na zastępstwo Neymara potrzeba kogoś o podobnym profilu. MSN idealnie funkcjonowało. Messi kreator, Suarez od gryzienia i strzelania, a Neymar taki przecinak, robił dużo szumu. Według mnie Coutinho tylko do pomocy, brakuje mu szybkości. Jasne, dzięki technice, zwinności poradzi sobie na LS, ale to nie będzie to. Hazard z kolei to taki prawonożny Messi, więcej ma w sobie z kreatora niż przecinaka. Według mnie Dembele jest zdecydowanie najlepszą opcją, szybki, świetny technicznie, przebojowy, bardzo młody i kibic Barcelony. Jedyny minus to pozycja na boisku. Co prawda jest obunożny, ale jednak bardziej leży mu lewa nowa, a przynajmniej tak mi się wydaje. Poza tym nie ma żadnych wad, oprócz ceny oczywiście, ale Hazardy pewnie jeszcze droższe. Myślę, że naprawdę warto. Oprócz Mbappe "najgorętsze" młode nazwisko w Europie.
A z tym Paulinho mam nadzieję, że chcieli tym transferem zatrzymać Neymara, ale sobie odpuścili. Zupełnie niepotrzebny transfer. Na pozycji DM szkółka "rodzi" najwięcej talentów i szkoda by ich było zmarnować. Poza tym są już Rakitić i Gomes. Trzeci to już za dużo, za chwilę jakiś tartak razem zbudują.
0
Chyba odwrotnie z tymi nogami.
0
A Neymar to w tym przypadku wyolbrzymienie. Ludzie mu zarzucają, że przez obecność szejka się nie przeżegnał przy wejściu na boisko, tyle, że on zawsze tak wchodził.
0
Podobno budżet transferowy to 75 baniek na to okienko(już bez uwzględnienia Gomesa)+sprzedaż Rafinhów i Munirów. Kupiliśmy kolesi za łącznie 47 baniek, jeszcze odszedł Tello. Załóżmy, że zostało 30. Mimo to starali się o Verrattiego, a potem Coutinho jeszcze przed odejściem Neymara. Rok temu mówili, że budżet to 60 na okienko, a na 2017 będzie 25, bo Gomes był okazją rynkową. Tak naprawdę cholera wie ile oni mają hajsu. Na pewno jesteśmy w stanie kupić po odejściu Neymara Coutinho, Dembele i Inigo. Cholera wie ile oni mają hajsu. Dla mnie to jest pic na wodę, żeby bie wołali więcej.
0
Dobra, jak PSG się pozbędzie Verrattiego, to mogą sobie Seriego wziąć :)
3
Kadra Barcelony na ten moment.
Ter Stegen(Cillessen)
Semedo(Vidal)-Pique(Marlon/Masche)-Umtiti(Verma)-Alba(Digne)
Busquets(Samper)
Roberto(Rakitić/Gomes)-Iniesta(Denis/Rafinha)
Messi(Deulofeu)-Suarez(Paco)-Arda(Munir)
Zaczynając od sprzedaży.
Na początku trzeba wykopać Vermę, gość po prostu musi odejść. Następnie Rafinha i Munir. W przypadku pierwszego kwota ok. 30 baniek, drugiego 13-15 i będzie ok. Prezentują bardzo średni poziom, nie sądzę, żeby jakieś pierwokupy były wskazane. Są młodzi, więc nie powinno być problemu ze sprzedażą. Gorzej z Thomasem, ale media go łączą z wieloma zespołami, może się w końcu ktoś nabierze :). Hajsu mamy w cholerę, potrzebny jest następca Neymara, nowy pomocnik, a ten transfer Inigo uważam za bardzo dobry pomysł. Załóżmy optymistycznie, że cała trójka przechodzi do Barcy. Składzik wygląda tak:
Ter Stegen(Cillessen)
Semedo(Vidal)-Pique(Marlon/Masche)-Umtiti(Martinez)-Alba(Digne)
Busquets(Samper)
Roberto(Rakitić/Gomes)-Coutinho(Iniesta/Denis)
Messi(Deulofeu)-Suarez(Paco)-Dembele(Arda)
Pojawia się tutaj pytanie co zrobić z Marlonem. To już Ernseto musi sobie wybrać-wypożyczenie czy zostawić. Jeżeli ziomkowi nie będzie szło, dokupujemy za rok Sancheza z Ajaxu i obrona jest cacy. Ten Mina to jakieś śmieszki, mam nadzieję, że do nas nie przyjdzie. Jak na kolesia z ligi brazylijskiej jest po prostu za stary, hajs teraz nie stanowi problemu, lepiej dołożyć 20 baniek, ale mieć kolesia młodszego i lepszego. Co do Sampera to bym go zostawił. Zawsze jak gra albo grał w sezonie 15-16 np. z Leverkusen pokazywał się z dobrej strony, w tej Granadzie być może nie wyszło przez niebarcelońską taktykę. Największy pierdolnik za przeproszeniem jest na prawej pomocy. Myślę, że podstawowym zawodnikiem będzie Roberto, a cała reszta niech pokaże, że im zależy. Pierdolnikowości dodaje jeszcze Alena, 4 kolesi i trzeba to jakoś ułożyć. Rakiticia sprzedać się nie da, nawet jakby chcieli, Gomesa chcą zostawić, bo potencjał itp. Ja tylko mam nadzieję, że nie będzie tu sentymentów. Jak Rakitić dalej będzie tak raczył to dawać Alenę i tyle. Myślę, że Ivana czas w Barcelonie dobiega końca. Nie opłaca się trzymać takiego kolesia na ławce, bo bierze duży hajs i ogranicza rozwój wychowanków. Jeżeli rzeczywiście Roberto go wywali(co jest prawdopodobne), a dodatkowo ktokolwiek z dwójki Gomes/Alena wypali będziemy musieli Rakiticia za rok pożegnać. Martwi mnie tu jeszcze to, że nie ma piłkarza o profilu Xaviego-nie wiem czy tak gościu jest potrzebny, ale lepiej poczynić kroki ku wyczekiwanemu następcy. Nie wiem czy tak się da, ale możnaby jakiś pierwokup Seriego, może kupić i wypożyczyć, nie wiem, coś tak pokombinować, żeby nam nie zwiał do Arsenalu czy innej Romy. Pokazywał ktoś wczoraj statystyki Xavi 10/11 vs Seri 16/17. Były wręcz identyczne. Może też posłużyć jako karta przetargowa dla Verrattiego. Podobnie do ww. Sancheza, nie mam prawa się znać na negocjacjach, ale może jakiś pierwokup klepnąć czy coś takiego. Zostaje jeszcze największy problem Ardy. Tutaj koleś jest starawy, ale jeszcze jakąś wartość ma, pasowałoby go chociaż za te 20 baniek(napisałbym więcej, ale jego forma nie napawa optymizmem) opchnąć. Nie za bardzo chce mi się wierzyć, że odejdzie teraz, ale mam nadzieję, że w zimie Chińczycy go podkupią. Nie wiem jak to do końca było w tym roku, czy to Arda nie chciał tam iść, czy Lucho zablokował transfer, w każdym razie gość jest zbędny i dobrze by było, żeby odszedł.
Jak to powiedział już nie pamiętam kto:"Neymar musiał odejść, żeby powróciła Barca". Mamy wiele dziur w kadrze, ale też świetną okazję, żeby je wszystkie lub prawie wszystkie załatać za jednym razem. Oby Bartek tego nie spierdzielił.
0
Ten od szejka.
0
Koleś jest żałosny, ale akurat nie w tym przypadku. W Barcelonie robił tak samo.
1
W okolicach kwietnia coś tam było, ale temat ucichł.
http://transfery.info/99988,eriksen-latem-do-barcelony
0
Jak Rakitić, Gomes i Rafinha są w stanie go przestraszyć, to Roberto jest tęoawy. Mogą mu co najwyżej buty zawiązać, Roberto nigdzie nie odejdzie.
0
No i gitara, dawać fichado i jedziemy z tematem.
0
Rynek zwariował, wszyscy płaczą, że klauzule niskie, ale jedynymi, którego dałoby się bez problemy wyciągnąć jest Roberto i Deulofeu. Umtiti niby ma małą, ale jakby go ktoś kupił, to byłby rekord wśród obrońców.
3
Nie boję się, wydaje się być kolesiem, który ma poukładane w głowie. Ma żonę, Neymar z Alvesem na tak poważny krok to by się 20 lat zbierali.
6
No chyba cię coś popierniczyło. Skąd takie "wrażenie". Kto w takim razie miałby zastąpić Neymara? Arda? Na pewno kogoś kupią, jeżeli nie dla dobra klubu, to dla własnego.
0
To kiedy ta konferencja Verrattiego?
1
Trenerze, możesz zagrać za mnie, coś nie jestem w formie :)
1
Casemiro to wandal na boisku, Vidal wandal, a do tego głupi i tyle.
0
Ale się czepiacie. Z przymróżeniem oka ten plusik.