Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Odnośnie Realu powiem tak. Ja bym się za bardzo nie przejmował tym przedszkolem, które nasprowadzali. Na przykładzie Barcy Guardioli nawet najlepszy zespół się kiedyś rozwali i przestaje wychodzić. O Zidanie można powiedzieć dużo rzeczy, ale na pewno nie to, że jest geniuszem trenerskim na miarę Pepa. Jeżeli przyjdą poważniejsze problemy, nie sądzę, że będzie on w stanie szybko i bezboleśnie je rozwiązać. Kolejna kwestia to mentalność zawodników. Na plus jest u nich zaangażowanie, ale na pewno nie będzie ono tak duże, jak sezon temu. Ziomki od nich nie są tak oddani barwom, jak np. u nas. Myślę, że ten transfer Ceballosa to o jeden transfer za dużo, jak jeszcze dojdzie Mbappe, to już w ogóle. Za dużo dobrych rezerwowych i po prostu nie wierzę, że da się utrzymać całą tę bandę tak, żeby każdy był zadowolony, miał dużo minut. Kovacić nie będzie teraz musiał grać na DM i może grać na nominalnej pozycji, do tego Cebujos, a Isco i Asensio zasługują na więcej minut. Odszedł tylko James.
0
To się wpisuje w ten słynny "galaktyczny Madryt". U nas dopóki Messi ma np. 500, to nikt nie może mieć większej, a ten Neymar(jakby miał klauzulę nawet 1 mld) tak miesza, że i tak by odszedł i pewnie za jakieś 150. Nie wiem do końca czy te nasze "niskie klauzule" są dobre czy nie, ale nie da się przerobić wszystkiego z ich na nasze i odwrotnie.
0
A jak nie zapłaci do piątku, to co dalej?
0
No i tak jak niektórzy mówili. Teraz to my rozdajemy karty. Nie wiem czy UEFA może zezwolić PSG na transfer(oby nie dali się przekupić), ale jeśli nie szejk jest zdany na dobrą wolę Bartka. Klauzula(na razie Tebas zablokował) albo kaska+Marek Verratti i do widzenia. Jak to piszą co niektórzy "Szejk tym bardziej nie odda teraz kluczowego piłkarza", ale myślę, że poszedłby na taką wymianę, jeśli nie dałoby się inaczej, np. 120+Verratti. On ma tyle hajsu, że 120+Marek to prawie tak samo jak Neymar=Marek i trzeba to wykorzystać.
0
Nie odmawiam umiejętności CR, ale ten szejk nie jest taki głupi, a taka wymiana byłaby bardzo głupia.
5
Kilka przemyśleń bartomeowo-kadrowych.
Zaczynając od Neymara wydaje mi się, że Barca powinna jak najbardziej uprzykrzyć odejście do szejka. Żaden Di Maria, żaden Draxler. Pierwszy stary, a drugi byłby tylko po to, żeby się "dogadać", a przecież się nim nie interesowaliśmy. Nie oglądałem go dużo w akcji, ale jak to niektórzy piszą Draxler spoko opcja, bo "dobry i młody". To tak nie działa. Nie sądzę też, że należy to klepnąć poprzez klauzulę anty-Real. Szejk(dobrze to było widoczne na przykładzie Verrattiego) nie puszcza nikogo,a już na pewno nie puści Neymara, nawet jakby gwiazdorek mu szatnię rozwalał, więc to nieszczęsne PSG to jest klub na całe życie. Dlatego naprawdę nie sądzę, żeby Neymarek za kolejne 3-4 lata odszedł, bo zwyczajnie nikogo nie będzie stać i szejk się nie zgodzi. Maksymalnie utrudniał nam życie w sprawie Marka, podebrał Neymara, blokował transfery Silvy i Marquiniosa i co więcej, widząc to co robi, nadal będzie mu mało i będziemy z tym PSG pokłóceni na wiele lat. W takim razie nie musimy mu NIC ułatwiać. Płacisz klauzulę albo dajesz jako część rozliczenia Verrattiego i do widzenia Ahmed.Mamy miesiąc do końca okienka, za 2 tygodnie zaczyna się sezon, ale ma kto grać na tym lewym skrzydle. W pierwszej kolejności trzeba klepnąć Filipka z Liverpoolu, Dembele może poczekać. Czy Superpuchar jest wart tego, żeby mieć szybciej wyklarowaną kadrę? Dla mnie nie. Wolę go przewalić, niż potem się męczyć z jakimś niemieckim Draxlerem.
Co do obrony. Obecnie wygląda to tak Pique(Marlon)-Umtiti(Masche/Verma). Młokos, emeryt i połamany emeryt. Marlon jest niewiadomą, Verma też, a Masche pogra rok i pewnie odejdzie.
Moim zdaniem warto dokupić stopera, tylko nie do końca wiem jakiego. Manolas byłby spoko opcją, ale on jest na poziomie Umtitiego albo nawet lepszym. Mogłyby zacząć się kwasy, i inne nieprzyjemności. Wolałbym, żeby byłby to jakiś młody talent, tak aby nie zaburzył równowagi w kadrze. Widziałbym u nas Sancheza z Ajaxu. Najlepszy stoper młodego pokolenia w Europie(a przynajmniej według mnie :)). Pytanie tylko co z resztą. Vermy można się pozbyć(może akurat znajdzie się naiwny :D), a żeby nie narobić kwasu z paszpotrami i o ile tak się da Marlona zarejestrować jako zawodnika drużyny rezerw. Kolejne wątpliwości mam do pozycji, to nie jest takie hopsiup. Sanchez i Marlon są prawonożni, więc powinni być wystawiani na półprawym stoperze, z tym, że Marlon nie jet za bardzo wysoki, dobry technicznie. Myślę, że poradzi sobie na półlewym. Samuel to zawodnik o podobnym profilu i w zestawieniu z Rudym dobrze wyglądał na tej pozycji. Możnaby też zakupić Martineza lub Sarra z Nicei. Obaj są lewonożni i nie byłoby problemów z paszportami. Inigo trochę w akcji widziałem, dobry stoper i do rotacji wydaje się świetny. Co do tego Sarra to go nie oglądałem, ale jest młody, ma miejsce w trzeciej drużynie Ligue1. W odróżnieniu od Draxlera pojawiały się doniesienia jakoby Barca się nim interesowała. Także uważam, że lepiej byłoby kogoś dokupić, ale nie potrafię wyłonić najodpowiedniejszego kandydata(wybrałbym Sancheza, ale nie wiem do końca jak z tymi paszportami i grą Marlona bliżej lewej strony). Na pewno odpuściłbym sobie jakiegoś Minę z Brazylii. Jest za stary na "młody talent", o wiele lepiej byłoby zakupić młodszego stopera z europejskim doświadczeniem. Tutaj też dodam, że redaktor, który pisał ostatnio artykuł o letnich transferach chyba wygrał za dużo zakładów o piwo z ziomkami, którzy mówili, że Neymar nie odejdzie. Koleś napisał, że Umtiti nie spełnia oczekiwań(trochę miał racji, że za mało zdecydowany itp., ale bez przesady ), ale dodał do tego, że Umtiti powinien uważać, bo w styczniu przyjdzie jakiś wynalazek i wywali go ze składu.
0
Żaden Draxler. Tylko Marek Verratti
1
W jaki sposób PSG zyskuje wymieniając drugiego najlepszego piłkarza na świecie na dziadka CR?
4
A na Camp Nou przyjdą marsjanie i rozdadzą lody Kaktusy dla wszystkich.
Nie wiem ile marihuanen musiałeś wypalić, żeby takie głupoty wymyślić.
2
Oby. Dobry ziomeczek, a poza tym założyłem się z jednym gościem o skrzynkę piwa :)
1
Dybala, zacznijmy od tego, że Alena to "lewonożny Iniesta". Schodzi do środka i musi być ustawiany na prawej pomocy. Skąd w ogóle pomysł, żeby na niego stawiać w kontekscie zastąpienia Neymara?
0
Myślę, że tylko Verratti to odpowiedni zawodnik, a nie chce go puścić za wszelką cenę, więc trochę dziwne to wszystko.
8
Jutro przechodzi do Barcy :)
Nie wiadomo, być może Jurgen chce porotować składem.
0
Jedno pytanko. Skoro Barca nie chce angeldimariowskiego szrotu,a szejkowi grozi ban na LM, to jak on zamierza klepnąć transfer do piątku(źródła podawały, że wtedy ma być fichado)?
1
Na mnie, choć byłem na to przygotowany, też to się jakby grom z jasnego nieba rzucił. No ale nic. Będę po nim "płakał", ale tylko pod względem sportowym, bo jako osoba, to jeden z gorszych zawodników Barcelonyw ostatnich latach(a z obecnych najgorszy). Pazerny i dziecinny.
1
Ja jestem przeciw. To jest koleś, który byłby niepotrzebny. Nie wiem, gdzie on miałby grać. Jest już Deulofeu, Arda, być może Dembele i jeszcze Rafinha niesprzedany.
2
Kurde, ja nadal mam cień nadziei, że będą musieli się pozbyć Verrattiego, żeby FFP ich nie wykluczyło z LM.
3
Jakby rok temu ktoś powiedział, ze tyle trzeba będzie zapłacić za 20-latka, to bym go wyśmiał.
3
Dawać mnie tu tego czarnulka :)
0
Dobrze, że mamy ciebie :)
1
Fajne info, ale z tego co wiem ten gość jest w 4 slocie rzetelności dziennikarskiej( na poziomie The Sun i Narci, także to info(choć jest tu trochę logicznych informacji) brałbym z przymróżeniem oka.
0
Verratti nie dał najmniejszego sygnału? Niezbyt dobrze śledziłeś doniesienia.
1
https://www.facebook.com/visca.barca.8/photos/a.428116023925626.90194.369542849782944/1536429659760918/?type=3&theater
Genialny obrazek.
0
Tak, na to mi wygląda. Gość jest zmienny jak baba w ciąży.
0
Od 3 sezonów? Suarez odizolował się od Neymara zanim został kupiony? coś mi tu nie gra...
1
Dla mnie wypięcie na kibiców w taki sposób w jaki to zrobił to ośmieszenie. A do Pique nie mam pretensji, media(wiarygodne, jak RAC1) podawały w sobotę, że ziomki przekonali Neymarka do pozostania, Pique wrzucił zdjęcie w niedzielę. Myślę, że rzeczywiście tak było, a potem znowu się panience odwidziało i idzie po petrodolary.
10
To Neymar się ośmieszył przez 2 tygodnie nie mówiąc ani słowa i odwalając całą tę szopkę.
1
Ależ to by była piękna historia, jakby Neymar jako największa gwiazda wprowadzał kiedyś młodego Simonsa do kafry. Szkoda, że nie zobaczymy czegoś takiego :(
0
Mądry Bartek i La Rambla po szkodzie.
1
No i mówiłem, żeby nie wierzyć w te głupoty o Di Marii. Zarząd zrobił wiele głupot, ale bez przesady.