Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@mientusek1407 Zobaczymy, jest Nico i Moriba, może kogoś kupią.
Uważam, że nie powinien być to piłkarz stricte o profilu Busquetsa, bo coraz ciężej takim piłkarzom odnaleźć się w obecnej piłce. Dlatego odrzuciłbym Rodriego z City.
0
@Jakchcesz Ja tego nigdzie nie napisałem. Wiem, że nie potrafi dryblować i nie wymagam tego od niego, no ale z drugiej strony po co nam piłkarz w ataku, który nie potrafi stworzyć przewagi? Wiem, że jeśli gra słabo to ze względu na swój profil, a nie brak umiejętności, ale przecież on nigdy nie pokaże pełni umiejętności, jeśli będzie grał na nie swojej pozycji. A będzie grał na nie swojej, bo Messi się nigdzie nie wybiera (chyba). Nigdy też nie podchodzę do piłkarzy w ten sposób, że ten i ten kosztował krocie, więc powinien grać fantastycznie. Griezmann taki już jest, że do niego zawsze będzie jakieś ale. Raz zagra dobrze, żeby potem przejść obok meczu. Wiem, że statystyki są przyzwoite, ale przecież Barcelona to od lat jest zespół, który strzela bardzo dużo goli. To nie wynika z tego, że Griezmann potrafi się świetnie ustawić w polu karnym. To po części też, ale nie tylko on ma cyferki. Suarez też robił cyferki, Dembele i Rakitić 18/19. W tym sezonie nawet Brejt ma dobre statystyki w przeliczeniu na minuty.
Myślę, że strzelamy dużo goli, bo po prostu mamy Messiego. Kto by za tego Griza nie przyszedł, to jakieś statystyki nabije. Także to nie jest tak, że pozbędziemy się go i nie będzie komu strzelać goli.
0
@SamuraJack Pena chyba tak zabalował, że nie jest gotowy na dzisiejszy mecz :)
2
@DonMatteo901 Zawsze jest jakaś fajna wymówka.
Jak wygrają, to mimo kontuzji. Fantastyczny zespół potężnego Zidana, ależ potrafią się spiąć.
Jak przegrają, to przez te okropne kontuzje, gdyby nie to, to wygraliby z palcem w nosie.
Mam nadzieję, że pan redaktor Klatus będzie również w stanie dostrzec wysiłek Barcelony, która praktycznie cały sezon musi sobie radzić bez Fatiego, Roberto, Pique i Coutinho, a więc 4 podstawowych zawodników z początku sezonu.
1
@IronSanHybrid Ale ten Puig atencjusz pcha ryj do kamery.
0
@Jakchcesz Griz to piłkarz, który umie dograć piłkę, więc jak ma nie mieć takich piłek. Pedri ładnie wypatrzył Albę, ten ładnie z pierwszej odegrał do Griza i zrobiło się dzięki temu dużo miejsca. Słowo klucz, miejsce.
Griz nie jest piłkarzem, który rozmontuje autobus.
Zobacz sobie, jak wygląda jego gra przy dobrze grającej, szczelnej obronie. W pierwszej połowie Griezmanna nie było na boisku. Kiedy jest więcej miejsca, tak jak w drugiej połowie, to może zabłysnąć dzięki swojej imteligencji, kreatywności, jakieś sprytne podanie itd.
Natomiast przy wyniku 0-0 jest wypychany przez obrońców do tyłu. Nie potrafi ich minąć, do tego jest lewonożny przez co nie może zejść do środka, nie może nic zrobić. Pozostaje mu odegranie do tyłu lub do boku. Przez to znika w tak wielu meczach.
1
@VamosRakieta Uwielbiam tych antyalbowców.
Co prawda gra na kosmicznym poziomie, ale płakał na Anfield i odcina mu prąd w ważnych meczach. Sprzedać.
0
@michal26 To nie są żadne brednie. Griezmann zabiera nam element zaskoczenia, a za to z nim w składzie jesteśmy skazani na jałowe klepanie wszerz boiska. Jeżeli będzie grał, to nigdy w pełni nie odejdziemy od valverdowskiego modelu gry, który przyniósł nam tyle kompromitacji w LM.
To się sprawdza na ligowych rywali, ale w meczach Ligi Mistrzów będzie brakowało zawodnika z przodu, który zrobi różnicę.
2
@MarFan Real to może wyjść jedenastoma piłkarzami z cantery, a i tak wywiozą zwycięstwo z tego pojedynku. Gerafe w meczach z Realem jest żenujące. Prędzej spodziewam się straty punktów w starciami z Cadiz i Betisem.
0
@Bykunn Jeśli chcę lepszej gry i 5-krotnie mniejszej pensji, to mam Depaya z darmowego transferu.
4
@michal26 Nigdy nie zmienię podejścia do Griezmanna, wszystkie te jego wady będą wychodzić w pojedynkach z mocniejszymi rywalami.
Powinien odejść w letnim okienku transferowym. Z nim nigdy nie zbudujemy konkurencyjnego zespołu, będzie brakowało tego zawodnika z przodu, nie będzie miał kto stworzyć przewagi, jeśli on będzie na boisku.
Jeśli chcemy mieć piłkarza, który dobrze współpracuje z zespołem i ma przyzwoite statystyki, to tak, Griezmann powinien zostać. Jeśli jednak chcemy czegoś więcej, niż Puchar Króla, to jest on pierwszy do odejścia.
3
Griezmann jest tak żenująco słaby, że to aż niemożliwe.
0
@parpe To, że Griezmann jest beznadziejny nie znaczy, że nie mamy mówić o słabym Pedrim.
4
Ależ nasza pomoc jest słaba. Zero umiejętności przejęcia kontroli.
6
Ależ to City jest mierne. Małe bym im szanse dawał w starciu z PSG.
4
@AmigoBlancos Zgadza się, sam będę go jechał w pierwszym szeregu, jeśli tak się stanie.
1
@macio_944 Nie ma czegoś takiego jak szczęście przeciwnika Realu w fazie pucharowej LM :)
2
@insp1re Jakich rad? Sumliński mówi idźcie i zarażajcie się? No nie. Odradza przyjęcia szczepionki? Też nie. Piszesz tak, jakby on kwestionował istnienie wirusa lub zagrożenie wynikające z zarażenia się, a on tego nie robi.
To właśnie mówi Sumliński..nie zaprzecza istnieniu wirusa, ale twierdzi, że jest za bardzo rozdmuchiwany w konkretnym celu.
0
@insp1re Sumliński twierdzi, że ludzie na wysokich stołkach, politycy, koncerny farmaceutyczne. Tego typu podmioty.
1
@Amigo_Blanco Sumliński głosząc swoje poglądy i zarabiając przy tym powiedzmy kilkadziesiąt tysięcy złotych nikomu nie robi krzywdy. Indywidualną sprawą każdego człowieka jest to, czy mu wierzymy czy nie.
Natomiast zakładając, że to co on mówi jest prawdą, te różne wpływowe grupy zbijają grube miliony na ludzkiej tragedii.
Sumliński czy mówi prawdę czy kłamie, nie robi swojego biznesu na czyjejś krzywdzie.
Także różnica jest ogromna.
3
@Amigo_Blanco W ogóle nie odniosłeś się do istoty sprawy. A istota sprawy jest taka, że oceniasz z góry człowieka, bez zapoznania się z tym, co ma do powiedzenia. Sprytna próba odwrócenia kota ogonem.
Co do próby zarobku, pewnie tak jest, bardzo możliwe, ale nawet jeśli, to co z tego?
6
@Amigo_Blanco To również jest nieprawda.
Jego przekaz to nie jest ani zaprzeczanie istnieniu wirusa, ani bagatelizowanie.
To co on mówi w tej sprawie właściwie sprowadza się w dużym skrócie do tego, że w opinii Sumlińskiego różne wpływowe grupy starają się zrobić na pandemii biznes. I na to kładzie największy nacisk.
Polecam najpierw obejrzeć kilka programów, a potem się wypowiadać. Wiem, że ludzie często widzą nazwisko "Sumliński", omijają szerokim łukiem, bo kretyn, szur i w ogóle idiota, a potem mówią, jakie jest jego zdanie na temat pandemii. Bazując na podstawie filmów, których nawet nie obejrzeli.
31
@Amigo_Blanco Sumliński w żadnym momencie nie zaprzeczył istnieniu wirusa, tylko żeby o tym wiedzieć, trzeba go od czasu do czasu posłuchać. No ale po co prawda? O wiele łatwiej i wygodniej jest powtarzać obiegowe kłamstwa.
0
@Tomo_95 Wiem, że jest taka obiegowa opinia, jakoby Knur miał być biednym, niepełnosprawnym umysłowo mężczyzną wykorzystywanym przez bandę dzieciaków, dlatego spytałem kolegi o co mu dokładnie chodzi.
Sławek i pierdel pełna zgoda.
Co do kurortu wypoczynkowego w Choroszczy, to niech chłopaki siedzą na Szkolnej tak długo, jak to możliwe. Przynajmniej mamy jakaś rozrywkę.
Od grupek premium trzymam się jak najdalej :)
Jestem skrajnie antylateksowy i antygumofilski.
2
@kuz Mam pytanie, czy dobrze orientujesz się w uniwersum Szkolnej?
Bo nie wiem czy to ironia czy mówisz poważnie. Jeśli ironia, to brawo, jeśli nie , chętnie napiszę jak to wygląda z mojej perspektywy.
1
@ZielonySzparag No nie mają odpowiednich umiejętności indywidualnych, z różnych powodów. Rodri z powodu swojego profilu, Bernardo z powodu tego, że snuje się po całym boisku, Foden też, przez to że nie gra w środku pola.
To tak samo jak z Griezmannem. Może on ma odpowiednie umiejętności, ale nie grając na szpicy czy na LS. Grając tam jego wartość spada o 2 półki niżej, tak samo jak piłkarzy City, których opisałem.
Wiem, że ta dwójka jest bez formy, ale powtórzę jeszcze raz, lepszy już przeciętny Jesus, niż Silva grający wszędzie i jednocześnie nigdzie. Lepszy Sterling na skrzydle, niż Foden.
6
Oglądając kilka razy City w tym sezonie dochodzę do wniosku, że mają bardzo podobne problemy do nas. Skład załadowany lewonożnymi zawodnikami z profilem dziesiątki lub zbliżonym do dziesiątki. Foden, Bernando, Mahrez. Zawodnicy z dużą jakością, ale miejsce w składzie dla takiego jest jedno lub co najwyżej 2. Tymczasem oni grają wszyscy trzej, więc rzecz jasna się dublują. W pomocy Rodri i Gundogan, czyli zawodnicy, którzy nie potrafią stworzyć przewagi. Ja wiem, że Gundogan strzela w tym sezonie jak głupi, ale nie zmienia to faktu, że ma on liczne braki. Pomoc nie potrafi wykreować sytuacji, atak z Fodenem na lewym skrzydle i Bernardo w środku ataku tym bardziej, więc wszystko spada na de Bruyne i Mahreza. Na jednym boku obrony biega siermiężny Walker, a na drugim przeciętniak Zinchenko albo Cancelo, który jest nominalnym PO.
Zespół grający w ten sposób jest skazany na bezjajeczne, jałowe klepanie, tak samo jak my. Wszystko sprowadza się do tego, że piłkarze nie mają wystarczających umiejętności indywidualnych i grają na nie swoich pozycjach. Można było ogrywać taki model 10 lat temu, ale obecnie, przy kapitalnym przygotowaniu taktycznym i kompaktowo grającej obronie zespół jest skazany na porażkę w dłuższej perspektywie czasowej. Wysoko grająca obrona, która nie ma w meczu wielu okazji do interwencji może być nieskoncentrowana i walnąć babola w ważnym momencie, chociażby Laporte, który rok w rok robi takie błędy, że aż ciężko uwierzyć.
Gdybym był na miejscu Guardioli, to w pomocy wystawiłbym Fodena, a w ataku Sterlinga z Jesusem(lepszy taki napastnik niż żaden). Inaczej powtórzy się scenariusz w meczu Barca-PSG i City będzie grać, a PSG będzie strzelać.
Dlatego Real tak dobrze radzi sobie w ważnych meczach, oni mają kompletny zespół. Ich pomocnicy potrafią wszystko, i to nie jeden, tylko wszyscy trzej. Rozegranie, gra w defensywie, pressing, i tak dalej i tak dalej. Mogą przytrzymać piłkę, mogą grać z kontry, mogą robić, co chcą. Mając takich zawodników z przodu wystarczy genialny Benzema i kartofel Vinicius, któremu raz w meczu wyjdzie jakaś kiwka i sprawa załatwiona.
Barcelona musi dążyć do czegoś takiego, każdy piłkarz musi mieć jakieś indywidualne umiejętności i musi umieć poradzić sobie w kilku konfiguracjach. Kto obecnie potrafi stworzyć przewagę? Messi, Alba (i to tylko za sprawą Messiego), czasem Dembele i de Jong. To jest stanowczo za mało. Dobrze by było, żeby takich piłkarzy było w składzie 6-7, tak jak w Realu.
Piłkarze o profilu Busquetsa powinni być trzymani jak najdalej od pierwszego zespołu. To już jest właściwie piłkarski endemit z epoki Guardioli, tacy piłkarze nie nadają się do współczesnej piłki. To samo dziesiątki pokroju Collado, wpasowanie takiego piłkarza do zespołu jest praktycznie niemożliwe.
12 lat temu Guardiola skreślił Yayę Toure i dał szansę Busquetsowi. Teraz trzeba zrobić coś dokładnie odwrotnego. Trzeba skreślić Busquetsa i postawić na Moribę czy Gonzaleza. Cała pomoc musi być wypełniona piłkarzami, którzy umieją powalczyć, umieją się ustawić, ale też potrafią zagrać nieszablonowo i minąć przeciwnika dryblingiem. Wtedy automatycznie całemu zespołowi będzie się grało łatwiej.
8
@DonMatteo901 Wcale nie to nie dziwi, ile razy już przeczytałem na La Rambli, że Polacy to zaściankowcy, zawistnicy, głupota i ciemnota.
1
@barcelonaLM To wynika ze słabej psychy userów. Ciężko im się pogodzić, że Real wygrywa, więc tak trochę na przekór sobie z góry zakładają, że Real wygra i piszą w stosunku do nich komplementy i pieśni pochwalne. Wtedy pewnie jakoś łatwiej im przetrawić te zwycięstwa.
1
@Olkovsky9 Czego się tak denerwujesz, ku**a jego mać?