10

@FC1899Barca Popatrz najpierw ile minut rozegrał, a potem krytykuje statystyki.
Transfer można uznać za nieudany, ale ze względu na kontuzje zawodnika, a nie za rzekomo słabe liczby, które przecież wynikają z tych kontuzji. Kiedy on miał strzelać bramki, jak ciągle się leczył.

0

@blaugrana_36 Po tym co się wczoraj stało? To co, Laporta kazał Messiemu podać do Levante przy drugiej bramce? Koeman kazał Destowi objechać się przy trzeciej?

5

Ale ten Roberto na rozgrzewce prowokuje.

2

@itmustbejoke Miesiąc temu dał nam zwycięstwo z Valladoid i widzisz te wielomiesięczne zachwyty? Bo ja nie.

2

@Dertinho Ja nie wiem po co teraz piszesz o statystykach, skoro rozmawialiśmy o sytuacji z meczu z Atletico, ale okej.

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę liczbę minut. Co z tego, że Dembele jest tu 2 razy dłużej od Griezmanna, skoro stracił tyle czasu przez kontuzje. Griezmann w te 2 lata rozegrał więcej minut, niż Dembele w 4, także właściwie można ich pod kątem liczb w miarę dobrze porównać. Liczbę rozegranych minut mają bardzo podobną.
Dembele ma więcej meczy, ale często wchodził z ławki, Griezmann grał od deski do deski.
Dembele- 6582 minut
Griezmann- 7161 minut

Także zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi, bo oni liczby mają bardzo podobne. Uwielbienia do Dembele na stronie nie ma żadnego, jest jednym z najbardziej nielubianych piłkarzy. Na pewno jest bardziej wyśmiewany od Griezmanna.
Zupełnie nietrafiony komentarz kolego.

3

@Siergiej_Piputkin Dla mnie żadne marzenie.
Gość to jest niezły kasztan, tak samo jak Lenglet. Gdy City regularnie odpadało w LM, to największą winę ponosił właśnie Laporte.
Ile ten chłop zawalił bramek, to aż głowa mała.

2

@itmustbejoke Gdzie jest niby broniony? Po prostu chcę uświadomić ludziom, którzy jak zwykle szukają w nim kozła ofiarnego, że to nie była klarowna sytuacja.
To się nazywa obiektywizm, jakbyś nie wiedział.

3

@Dertinho Nie mówię o twoim komentarzu, tylko ogólnie o sytuacji Dembele. Już nie pierwszy raz widzę, że La Rambla krytykuje go za zmarnowanie fantastycznej okazji, która wcale nie jest fantastyczna.
O tej sytuacji też już widziałem wiele komentarzy.

2

@BoreekxD Źle uderzył, bo piłka była za wysoko. Musiał ją "gonić", przez co wszedł za bardzo pod piłkę. Doskoczył do piłki, przez co wydaje się, że wszystko jest w porządku, ale pozycja do strzału nie była dobra.
Zwróć uwagę jak późno wziął wyskok. To właśnie dlatego, że piłka była zagrana trochę za wysoko i za mocno.
Chciał zdążyć i zdążył, ale przez to źle oddał strzał.
Z kolei gdyby wszystko zrobił tak, żeby prawidłowo oddać strzał, to po prostu piłka by mu uciekła, także zrobił wszystko co mógł, ale po prostu brakło centymetrów.

9

@Dertinho Widzę i co z tego.
Który to już raz Dembele jest hejtowany za zmarnowanie "setki", która wcale nie jest setką. Piłka zagrana od Alby była za wysoko na Dembele, który jest graczem niskiego wzrostu. Zobacz sobie jak wysoko wyskoczył, a to i tak nie wystarczyło. Mało kto również zauważył, że akcja jest w większości zasługą samego Dembele, który świetnie podał piłkę do Messiego.

3

@GeneralXavi Nie uważam go za piłkarza topowego, ale ze względu na naszą sytuację, pozyskanie go jest obowiązkiem włodarzy klubu.
Jest trochę za mało przebojowy i za wolny na skrzydłowego, ale na pewno jest nam w stanie więcej zaoferować, niż Griezmann czy Coutinho.

6

@PatrychoO Tylko Chiesa i de Ligt są z Juve warci uwagi.

1

@masq Trochę bym się bał kupować zawodnika po słabym sezonie, ale na pewno potrzebujemy pomocnika, który potrafi grać piłką.
Aouar potrafi jak mało kto, więc w sumie dlaczego nie.

2

@itmustbejoke Przecież Depay to lewy atak, a Dembele to prawy. Poza tym to kompletnie inny profil. Jeśli chodzi o Griezmanna, to rzeczywiście nie ma miejsca dla obu. A jeszcze jest Fati.

3

@Encore Nie powinien być pierwszym wyborem. Powinien do nas przyjść jakiś rozgrywający typu Thiago i grać w podstawowym składzie, a Pedri do rotacji. Minie jeszcze ze 3-4 lata zanim Pedri stanie się piłkarzem, którym powinien się stać.

1

@michal26 Chyba Kulusevski :)
To jest też to o czym wcześniej pisałem, Barca nie może zadowalać się średniakami. Sane i Coman to nie średniacy, są dobrymi piłkarzami, ale wychodzę z założenia, że nie warto wymieniać piłkarza dobrego na takiego samego albo ciut lepszego. Właśnie tak jest w przypadku Comana i Dembele. Coman w stosunku do Dembele znacznie nam poziomu nie podniesie, może w ogóle nie podniesie. Może nawet będzie gorszy. Nie wiemy jak będzie, ale taki Coman nie jest na tyle dobrym piłkarzem, żeby to była gra warta świeczki. Jeżeli mamy dwóch zawodników o podobnym poziomie, to powinno się premiować piłkarzy z klubu i nie wymieniać ich w wątpliwych transakcjach.
Jak nie możemy dostać piłkarza z topu, bo za drogi, a chcemy sobie poprawić poziom kimś lepszym, niż Coman, to jedynym rozwiązaniem są skauci. Może wypatrzą jakiś talent. Jeśli nie, to po prostu zostajemy z tym, co mamy, bo tak jak już pisałem, możemy sobie sprzedać Dembele, ale raczej nikogo lepszego nie znajdziemy, więc skończymy z Trincao albo klub na zastępstwo kupi jakiegoś cieniasa pokroju Suso, a tego chyba nie chcemy.

0

@michal26 Tak, o realnych do wyjęcia.
Nie uważam ani Sane, ani Comana za zawodników zdolnych odmienić oblicze Barcy. To nie są piłkarze z absolutnego topu. Zresztą nie sądzę, żeby Bayern chciał ich sprzedać.
Sancho tak, ale jego transfer będzie kosztował krocie. Mi jeszcze Chiesa przychodzi do głowy, ale Juve go nie puści.
Także widzisz. Niby jest mnóstwo takich piłkarzy, a ilu znaleźliśmy? 3-4? Z czego jedynie 1-2 z realnymi szansami na zmianę klubu i pewnie na wszystkich nas nie stać.
Chcąc nie chcąc musimy zostać z Dembele, no chyba, że olewamy skrzydła i gramy pragmatycznie, ale dla mnie osobiście to kierunek najgorszy z możliwych.

0

@michal26 Jacy na przykład?

0

@michal26 Jeśli chcemy odejść od 3-5-2 i pragmatyzmu, to takich piłkarzy jak Dembele powinniśmy zatrzymywać, a nie sprzedawać. Wczoraj wszedł i obraz gry diametralnie się zmienił. Więcej ruchu w ataku, mniej stagnacji.
Dembele, Depay, Fati. Na takich piłkarzy klub powinien postawić w perspektywie krótko i średnioterminowej. Myślę, że sam Koeman zdaje sobie z tego sprawę, nawet mówił, że zespołowi brakuje szybkości. Tak jak już pisałem, on w odróżnieniu od Valverde gra pragmatycznie, bo musi, a nie bo chce.

Nie robiłbym żadnych gwałtownych ruchów, jeżeli chodzi o sprzedaże, musimy wyjść z tej sytuacji powoli i roztropnie, a nie na rympał, zespół potrzebuje płynnego rozwoju, a nie gwałtownych zmian. Koeman już zna dobrze tych piłkarzy, wymienienie ich na innych niekoniecznie lepszych jeżeli już coś zmieni, to na gorsze.

Młodych to my już mamy pod dostatkiem. Trzeba wykorzystać okazje rynkowe i sprowadzić jak najwięcej wolnych agentów. To co opisałeś wyżej, że skład trzeba uzupełniać młodymi, Koeman już zrobił w tym sezonie. Wziął z drużyny B najlepszych piłkarzy, do tego jeszcze dorzucił Pedriego. Teraz do tej młodzieży trzeba dodać jakość i ogranie na najwyższym poziomie. Musimy wprowadzić piłkarzy z drużyny B tam, gdzie nie będzie szkody dla jakości w zespole. Na pewno trzeba odejść od sprowadzania średniaków typu Firpo, Neto, Braithwaite i zastąpić ich właśnie takimi piłkarzami.

Odejścia z klubu widziałbym tak:
Neto, Umtiti, Firpo, Roberto, Braithwaite, Coutinho, Trincao(niekoniecznie sprzedaż).
Dembele mógłby odejść, jeśli na rynku byłby piłkarz na jego poziomie, ale nie ma, więc musi zostać. Mamy takie braki na skrzydłach, że żaden wartościowy skrzydłowy nie powinien od nas odchodzić.

Piszesz, że potrzebny nam pomocnik potrafiący grać piłką. Zdecydowanie. Bardzo brakuje nam takiego piłkarza, a Pjanić z Puigiem siedzą na ławce. Skoro mu aż tak nie pasują, to okej. Niech odejdą, ale musi przyjść pomocnik rozgrywający.

Przyjścia do klubu widziałbym tak: Garcia, Depay, Aguero, Emerson, Gaya, pomocnik rozgrywający.
Czterech gości praktycznie za darmo. Można jeszcze pokombinować z lewonożnym stoperem ale w tym przypadku również powinna być to jakaś tania opcja, np. Romagnoliemu za rok kończy się kontrakt. Albo piłkarz z Barcy B.
Tak samo w przypadku następcy Busquetsa. Tutaj należy postawić na Nico Gonzaleza z drużyny rezerw.

I tak bym to widział. Zrównoważony, ale pewny krok do przodu.

25

Koeman zgasił nadzieje, które sam wcześniej rozpalił. Naprawdę nie jest łatwo przyjść do klubu, w którym wszystko się wali i jakoś to skleić w całość. Mimo to, jemu się udało. Patrząc na naszą sytuację na początku sezonu, już sam fakt, że dalej walczymy o mistrzostwo jest świadectwem tego, ze robota została dobrze wykonana. Wczoraj w środku pola grało dwóch 18-latków i 23-latek. Sytuacja niespotykana nawet w klubie pokroju Lipska czy Borussii. W odróżnieniu od Valverde, Koeman naprawdę chciał
grać ofensywną, dobrą piłkę, ale po prostu nie dostał wykonawców. Nie dostał tak naprawdę nikogo. Nie dostał Depaya, nie dostał napastnika, nie dostał stopera. Mimo tych wszystkich przeciwności, obecnie znajdujemy się w takim, a nie innym miejscu.
Oczywiście jest wiele rzeczy, które mi się nie podobają. Niestety Koeman, tak samo jak Valverde, jest uparty jak osioł. Wymyślił sobie, że nie będzie wystawiał Pjanicia i Puiga, no i konsekwentnie ich nie wystawia. Generalnie jeśli trener wystawia w środku pola Roberto kosztem kogokolwiek, to mi się już zapala czerwona lampka. Nie widziałem tak słabego pomocnika w Barcelonie od czasu Andre Gomesa. Roberto nie ma pół argumentu, żeby grać w pomocy. To 10 razy słabsza wersja de Jonga. Jeśli ktokolwiek decyduje się na Sergiego w środku pola, to znaczy, że w jego poczynania wkrada się pragmatyzm, a pragmatyzm do niczego dobrego nie prowadzi. Koeman pokazał wiele razy, że nie przywiązuje wagi do nazwisk, tylko gra ten, kto zasługuje, dlatego tym bardziej dziwi mnie, że pod koniec sezonu kompletnie zrezygnował z niektórych piłkarzy. Zespół najlepiej funkcjonował, kiedy Koeman co chwilę coś zmieniał i kombinował. Było dużo chaosu, ale były też wyniki i świeżość. Pod koniec sezonu kompletnie odrzucił piłkarzy drugiego planu, przez co pierwszy skład został zajechany i nie mógł pokazać swojej najlepszej wersji w najważniejszych meczach. To jest największy grzech Ronalda. Niezależnie od końcowego rezultatu La Liga, Koeman powinien zostać na kolejny sezon. Zna już dobrze tych chłopaków, niech sprowadzą mu piłkarzy, których potrzebuje i zobaczymy, jak Barcelona będzie grała, kiedy Koeman ustawi zespół, tak jak chce, a nie tak jak musi. Depay, Garcia, być może Aguero, Emerson, LO lepszy niż Firpo, może jeszcze jakiś pomocnik, którego brakuje Koemanowi i zobaczymy, co Ludwiczek z tego stworzy. Ten projekt nie rozwinął się nawet w 50 procentach, należy dać mu się rozwinąć, a nie likwidować w zarodku.

0

@cat_r37 Lepiej Pjaniciem, niż nikim. Tymczasem Koeman wprowadza Roberto, który jest pomocnikiem na poziomie Huesci.

4

@monsterrize Nie, nie powinien tu kończyć kariery.

13

@DaPidejpi Neymar

2

@arasz1819 Real jest w potrzasku, bo Zidane to żywa legenda, ale też gość, który nie nadaje się do przeprowadzenia rewolucji, której Real bardzo potrzebuje. No i nie wiadomo co zrobić, najlepiej jakby sam zrezygnował, ale pytanie, czy on tego chce, czy nie. Na rynku nie ma zresztą nikogo sensownego, Allegri ma wrócić do Juve, PSG sprzątnęło Pochettino, Chelsea Tuchela, a Bayern Nagelsmana.

7

@Maciek98 No przewalone. Jak Barcelona odpadała z PSG, to kibice Realu w ogóle się nie cieszyli, skądże znowu.

0

@SamuraJack Nie kupowałbym nikogo na tę pozycję. Albo Mingo lub Cuenca, albo można ewentualnie pomyśleć o Romagnolim, któremu kończy się kontrakt za rok z Milanem.
Jeżeli chodzi o Roberto, to w pomocy widzę go tylko na pozycji pivota. Na pozostałych pozycjach już grał i nie prezentował się dobrze.

2

@SamuraJack Roberto w pomocy nie ma racji bytu. Albo PO albo transfer.
Collado według mnie się nie przebije i lepiej go wypożyczyć.
Trzeba sprzedać Firpo.
Atak bardzo fajny, chyba najlepsze co możemy na ten moment zestawić.
Resztę bym tak samo zrobił. Ewentualnie można pomyśleć o kupnie pomocnika i lewonożnego stopera.

3

@VamosRakieta Miło, że młodzież interesuje się wulkanizatorami.

22

0

@Pawel13sz I co w związku z tym? Już mniejsza o pozycje, możemy mówić bardziej ogólnie o strefach. Cała czwórka zajmuje strefę bliżej lewej strony boiska, więc będą dla siebie konkurentami w składzie, a na prawym skrzydle nie będzie miał kto grać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?