18

@FC1899Barca To jest żałosne płakać w tej chwili za tym przychlastem.
Budujemy nowy zespół pełen ambicji graczy, którzy oddadzą serce za klub. To jest ostatni piłkarz, który się w to wpisuje.

1

@xBoMBoWiECx Haaland będzie kosztował krocie, a Depay powinien przyjść, ale to nie rozwiąże problemu dziewiątki.

1

Laporta zbijający piąteczki z piłkarzami przed wyjazdem do Paryża to totalny szef.

4

@macio_944 Nie jestem ani dumny ani niedumny, nie mam żadnego wpływu na to, gdzie się urodziłem. Nie obchodzą mnie również zarówno pozytywne jak i negatywne opinie o Polsce ludzi, którzy nigdy w niej nie byli, tylko zobaczyli mecz Lewandowskiego albo mem z Januszem.
Nie wyznaję odpowiedzialności zbiorowej czy tam współodczuwania zbiorowego. Zwał jak zwał. Nie jest mi wstyd za wąsatego Janusza z którym nie mam nic wspólnego.

6

@VamosRakieta Hernandez Hernandez nie uznał gola Barcelony z Betisem, mimo że...
A nie czekaj.

2

@xBoMBoWiECx Haaland, Jose Gaya, Thiago Alcantara (wiem, że nierealne, ale jak marzenie, to marzenie).

9

@Comentateiro W dzisiejszych czasach karny na Suarezie byłby gwizdnięty nawet po interwencji VARu i nikt by nawet pretensji nie miał. Niestety futbol poszedł w taką stronę, że karne są dyktowane za byle co.
To oczywiste, że on zanurkował, ale wystarczy, że był kontakt i zawodnik wychodził za pozycję. Wystarczy spojrzeć na nasz mecz z Atletico z rundy wiosennej zremisowany 2-2, gdzie Semedo dosłownie musnął Carrasco i był z tego karny.


Zresztą to przecież ciągle nas oskarża się o smarowanie, pomocne decyzje sędziego itd., podczas gdy taki Real miał prezent od sędziego co mecz w LM i jakoś przechodziło to bez większego echa. Także skoro ogół kibicowskiego świata jest niekonsekwentny, ja również dla równowagi nie zamierzam być.

2


Klasyk

0

@KORTIS To by było kompletnie bez sensu, jeden i drugi nam niepotrzebny.

0

@Kubox Jest tam kilka nieścisłości, raz mówią, że właścicielka dworku to była babcia Lucy, innym razem że prababcia. Tutaj tak samo, to błąd w scenariuszu. Hadziukowie nie mieli dzieci.

0

Pedri przepchnięty jak dziecko.

0

@Rourke No to prawda, jeżeli można tak powiedzieć, to Tomek Ćwiąkała jest dość poprawny i podąża za trendami.
Do tego sam się rok temu Lengletem zachwycał, wygląda tak, jakby teraz na przekór samemu sobie mówił coś odwrotnego, żeby nie było, że nie potrafi przyznać się do błędu, albo skrytykować piłkarza, którego lubi.

0

@Pawlak1992 Ojoj to rzeczywiście. Zmieszał z błotem, bo w sposób konstruktywny i pozbawiony hejtu. powiedział prawdę

2

@Pawlak1992 XDD
Możesz powiedzieć, w którym momencie Font obrzucił błotem Laportę? Wtedy jak mu powiedział że go podziwia? Czy w którymś innym?

1

@Murazor Patrząc na to, jaki trend panuje we współczesnej piłce, mało który trener postawi na Alexa Collado w pomocy. Będzie pełnił rolę taką, jak Odeegard w Sociedad (podobny profil zawodnika), James w Evertonie. Mianowicie na papierze zawodnik ustawiony w linii ataku, ale tak naprawdę dziesiątka schodząca do środka i kreująca grę. Nie ma miejsca u nas dla takiego zawodnika. U nas mózgiem jest Messi, na prawym skrzydle jest Dembele i Trincao, Alex nie będzie miał siły przebicia. Powinien poszukać miejsca gdzie indziej.
Sytuacja Orellany wygląda inaczej, patrząc na jego profil uważam, że jest doskonałym następcą Busquetsa, oczywiście pod kątem profilu. Nie wiemy dokładnie jakie ma umiejętności, trzeba by go przetestować w pierwszym zespole.
Możemy sobie gdybać o piłkarzach rezerw, ale oni nawet nie trenują z pierwszym zespołem, także zobaczymy jak będzie. Mam nadzieję, że Koeman jednak po nich sięgnie.
Jeżeli chodzi o Depaya, to dziękuję bardzo za taką dziewiątkę. To świetny piłkarz, ale na lewe skrzydło. Potrzebujemy napastnika z krwi i kości, a nie kolejnego piłkarza, który "może zagrać na kilku pozycjach".
Pozostaje kwestia obniżenia progu wydawania pieniędzy na wynagrodzenia, Laporta będzie musiał trochę odświeżyć szatnię.

0

@kamyk_23 Dziewiątka jest niezbędna, ale nie jestem przekonany czy zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie jest odpowiednie. Mielibyśmy problem dziewiątki z głowy, ale na inne pozycje nie byłoby już środków. Jak doskonale pokazały przykłady z ostatnich lat, wzmocnienie kilku pozycji wartościowymi graczami jest o wiele rozsądniejsze niż sprowadzenie wielkiej gwiazdy na jedną pozycję i łatanie dziur półśrodkami.
Poza tym jego sprowadzenie to nie jest takie hop siup. Zawodnika mniej rozchwytywanego, mniej rozpoznawalnego skusi propozycja gry w Barcelonie i przyjdzie do nas na spokojnie i bez rozgłosu za nieduże pieniądze. Tymczasem Haalanda chce pół Europy, tutaj rzucenie wszystkich zasobów i środków i tak może nie wystarczyć. Nie mamy szans rywalizować z Manchesterem City pod kątem finansowym, możemy jedynie przekonać go projektem, z tym że w tym aspekcie City również ma przewagę. Będzie bardzo ciężko, dlatego skupiłbym się na innych opcjach.

0

@Bykunn To już zmartwienie Laporty, kogo sprzedać i z czyjej pensji zejść.
Zawodnicy, których podałem nie mają wysokich kontraktów.
Przykładowo Wijnaldum zarabia w Live 4,5 miliona euro, a jeśli nie sprowadzimy nikogo i wypełnimy pomoc wychowankami, to koszty utrzymania będą jeszcze mniejsze.
Jose Gaya przy poprzednim kontrakcie z Valencią zarabiał 2,5 miliona euro. Nie wiem ile zarabia obecnie, ale na pewno dużo mniej niż nasze gwiazdy.
Piszę o graczach, o których mówiło się, że jesteśmy nimi zainteresowani. Nie twierdzę, że ich kupimy, chcę tylko podać przykład.

1

@Transu96 50 to bardzo optymistyczna prognoza :)

0

@tristan87 Evertonovi on niepotrzebny, mają Jamesa. Arsenal też ma ścisk z przodu i również nie potrzebują dziesiątki. Uważam, że będzie chciał go zakupić klub z aspiracjami, który potrzebuje gwiazdy, dlatego stawiam na Wolverhampton.

5

To, że Coutinho w lecie odejdzie nie jest wcale takie pewne, ale powiedzmy, że prawdopodobne. Gdzie go widzicie? Myślę, że możemy liczyć jedynie na kluby z Anglii i to nie te topowe, tylko Wolverhampton/Leicester. Tego typu zespół.

1

Jeżeli chodzi o wzmocnienia w lecie, to określiłbym hierarchię ważności w ten sposób:
1. Napastnik (dziewiątka)
2. Pomocnik
3. Lewy obrońca

Sprowadzenie dziewiątki to obowiązek i nie musi być to wcale Haaland. Niech Laporta uruchomi te swoje kontakty, którymi tak się chwali i wyciągnie jakąś perełkę za nieduże pieniądze. Tutaj według mnie nie ma pola do dyskusji, napastnik musi przyjść w lecie. Priorytetowy transfer.
Nowy pomocnik również jest bardzo potrzebny, nie wystarczy sam awans Moriby. Busquets już od dawna potrzebuje następcy, a za de Jonga średnio ma kto grać. Tutaj również określiłbym to jako obowiązek, sytuacja w pomocy nie może wyglądać tak jak teraz. W ostateczności może stanąć na awansie dwójki Moriba+Orellana, ale samą młodzieżą Europy nie zwojujemy.
Jeżeli chodzi o lewą obronę, to nie jest potrzebny tylko zmiennik Alby, ale również następca. Nie wystarczy ligowy przeciętniak typu Firpo. Akurat tutaj nie powiedziałbym, że jak LO nie przyjdzie to świat się zawali. Bardzo by się przydał, ale w ostateczności można poczekać jeszcze rok, jednak mam nadzieję, że przyjdzie jakiś porządny LO tego lata.

Transferów na pozostałe pozycje nie traktuję jako obowiązkowe. Patrząc realnie na potrzeby zespołu, przydałby się nowy stoper i jeszcze jeden zawodnik do ataku (lewoskrzydłowy). Garcia przyjdzie na pewno, Depay być może też, także tutaj sytuacja wygląda dobrze. Całe szczęście, że obaj będą wolnymi agentami, bo z naszymi finansami szanse na sprowadzenie ich byłyby bliskie zeru, zważając na to, że mamy inne pozycje do wzmocnienia.

4

@lukaszmatusiewicz Patrząc na stosunek ceny do jakości do Coutinho. Jeśli chodzi o poziom sportowy, to chyba Andre Gomes.

1

@kkbarca Dembele zostanie i dostanie nowy kontrakt, Griezmann odejdzie, jeśli dzięki jemu sprzedaży będziemy mogli kogoś sprowadzić.

0

@DonMatteo901 Iloraz inteligencji Kopca jest gdzieś na poziomie Rafała Muniaka.

7

Nie wiem jak to jest, że kupujemy różnych zawodników, robiących bardzo duże wrażenie w swoich drużynach, jak swego czasu Firpo w Betisie, Dest i de Jong w Ajaxie, już nie mówiąc o transferach za wielkie pieniądze i wygląda to różnie, ci zawodnicy nieraz zawodzą. Tymczasem na Sevillę wychodzi taki Mingueza, rezerwowy Barcelony B grającej w trzeciej lidze i w zasadzie robi w tej obronie co chce. Dziwne zjawisko.
Dzisiaj Oscar zagrał koncert. Zawodnicy Sevilli nie mogli przy nim nawet pierdnąć. Doskonale przewidywał wydarzenia i wyprzedzał przeciwnika zanim ten wykonał ruch, miał mnóstwo takich odbiorów w biegu. Przy faulu na karny niewiele mógł zrobić, został trochę wrzucony na minę, może tylko cofnąć się trochę, żeby Ocampos nie mógł na niego wpaść. Tak czy inaczej świetny występ, chłopak rośnie z meczu na mecz, jestem ciekaw jak się dalej potoczy jego przygoda w Barcy.

8

@BarcaInfo Ja pierniczę, a jednak XD
Here we go again.
Jeszcze powrót Abidala, ściągnąć Henryego i mamy komplet amigosów.

2

@xBoMBoWiECx W Barcelonie to Todibo grał dużo lepiej od Yerrego. Ma też dużo większy potencjał.

2

@Pilka_jest_okragla Oczywiście, że to jest populizm. Powiedziałbym wręcz, że szantaż :)
Albo mnie wybierzecie, albo Messi odejdzie.

1

@PatrykBarca Oczywiście, że to normalne. Ja nie wymagam od niego cudów. Po prostu jak zagra słabszy mecz, to należy go z tego rozliczyć, jak każdego innego piłkarza. Tymczasem z powodu swojego wieku on ma na stronie totalną taryfę ulgową. Nie chcę go krytykować dla zasady czy chwalić dla zasady jak wielu tutaj, tylko po prostu go rzetelnie ocenić.
Zależy co rozumiemy pod pojęciem "geniusz". Jeżeli chodzi o inteligencję, dojrzałość i aspekt gry bez piłki, to jest fantastycznym graczem i jak najbardziej geniuszem. Jeżeli mówimy "geniusz" w znaczeniu artysta, magik, jak często mówiliśmy o wielkich w tym klubie, to Pedri nie jest geniuszem, nie jest artystą.

1

@Joe_Pesci "Tak naprawdę tylko w wyjazdowym spotkaniu z Juventusem zaliczył świetny występ."
Najpierw naucz się czytać, a potem pisz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?