0

Kto z piłkarzy Barcy ma największy hajp? Taki piłkarz, o którym się obecnie dużo mówi i z którym Barcelona jest kojarzona. Nie chodzi mi o środowisko kibiców Barcelony, ale tak ogólnie. I nie chodzi mi o chwilę obecną, po meczu, typu ostatnio Griezmann, ale o dłuższą perspektywę.
Jak dla mnie to zdecydowanie Messi, Ter Stegen, de Jong i Fati.

1

@elplacek44 Orłowski jest dramatyczny, od niego Ćwiąkała jest na pewno lepszy, od Wolskiego rzeczywiście gorszy.

0

@A_Gomesinho_21 Po co miał brać Chumiego, Cuencę albo Minguezę, skoro to Araujo był najlepszym stoperem rezerw?
Wchodzę na temat Ruiza, bo jest analogiczny do Araujo.
Jakie to ma znaczenie, że Araujo zagrał 10 minut u Valverde w ligowym meczu z Sevillą? No jakie? Żadne. W kontekście jego rozwoju absolutnie żadne. Po prostu z kronikarskiego obowiązku wypada o tym wspomnieć i tyle.
Piszesz o Valverde w taki sposób, jakby on był jakimś mastermindem, który odkrył talenty Araujo i Fatiego. No to proszę bardzo, jest Ruiz, dał też zadebiutować Wague, dał zadebiutować Cucurelli (którego potem odrzucił). W Ruizie czy Wague też widzisz taki potencjał? Bo ja nie. Valverde pewnie też nie widział. Po prostu jak są deficyty na danych pozycjach, albo jest końcówka sezonu i można dać zadebiutować młodemu zawodnikowi, to to robił, ale absolutnie nie można mówić o Valverde jako o odkrywcy talentów. I dlatego mówię o Ruzie, jeśli jakimś cudem kiedyś do nas wróci (naprawdę nie wierzę w to, ale czystko hipotetycznie), to mam nadzieję, że nie wyskoczysz nagle jak królik z kapelusza z tekstem TO VALVERDE BYŁ TYM, KTÓRY DAŁ MU ZADEBIUTOWAĆ.
Odnośnie Fatiego, tutaj jest inna sytuacja, bo zagrał u Valverde wiele spotkań. Na to lewe skrzydło 16-letni Fati był dużo lepszym wyborem, niż Collado, Perez czy jakiś Vidal albo Roberto, więc w sumie nic dziwnego, że Valverde dał mu zadebiutować, ale z drugiej strony mógł się przestraszyć, że młody, nie udźwignie presji i wystawić kogoś starszego, a mimo to postawił na Fatiego, także tutaj plus, ale trzeba sobie powiedzieć jasno. Nie plus za to, że dał mu zadebiutować w i tak już wygranym meczu z Betisem, ale, że postawił na niego w dłuższej perspektywie i coś tam chłopak pograł, to się liczy.

0

@A_Gomesinho_21 I co w związku z tym? Po to ten Araujo siedział wtedy na ławce, żeby wejść w razie konieczności. Zaszła konieczność no i wszedł, to wszystko. Był wtedy deficyt stoperów, więc trzeba było sięgnąć do Barcy B. Araujo był tam najlepszym stoperem, więc wziął jego. Każdy, absolutnie każdy trener postąpiłby dokładnie tak samo. No chyba, że trafiłby się jakiś sabotażysta, który cofnąłby Busquetsa na stopera, ale to raczej należy wykluczyć.
Nie liczy się, u którego trenera zawodnik zadebiutował, ale u którego się rozwinął. Araujo zagrał u Valverde całe 10 minut, także czas na rozwój raczej marny.
Jak Abel Ruiz rozwinie się na świetnego napastnika (raczej to się nie stanie, ale nie należy tego całkowicie wykluczać), to też będziesz notorycznie przypominać, że zadebiutował u Valverde w nieważnym meczu ligowym? Czy może jednak przypomnisz sobie, że posiedział kilka lat w tej Bradze i to tam zdobył piłkarski szlif?

0

@A_Gomesinho_21 No to rzeczywiście. Te 10 minut z Sevillą, to miał pograne, że hoho.
A kogo zmienił w tym meczu? Todibo właśnie.
A wiesz ile razy Valverde powołał Araujo kosztem Todibo? Cały jeden raz.

4

@sebasek99 Poseł na sejm oraz przewodniczący partii Razem z RiGCZem.

1

@MesQueUnClub96 Dobrze, już zmieniam :)

25

Jeden z członków Konfederacji, Artur Dziambor, odniósł się na twitterze do najnowszego wystąpienia przedstawicieli Platformy Obywatelskiej. Poseł na sejm oraz wiceprezes partii Korwin w zabawny sposób skrytykował kameleonizm polityczny Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego.
https://mobile.twitter.com/ArturDziambor/status/1358001258808958978

8

@Azi Oczywiście, że są tacy naiwniacy, nawet tutaj na stronie jest duża grupa zwolenników byłego premiera i byłego przewodniczącego.

7

@snake99 XDDDD
Czekam na komentarze oburzonych, którzy się na to nabiorą.
Oho, już jest pierwszy trafiony.

0

@BarcaInfo Skoro tak myślał, to mógł dać mu pograć.

19

@DonAndresFCB Dobre sobie. Lenglet szybszy i zwrotniejszy od Umtitiego. Jak typek z drugiej ligi tydzień temu po prostu puścił sobie obok niego piłkę i go wyprzedził, to rzeczywiście pokazał swoją szybkość.

11

Tego bym się nie spodziewał. Były premier, a obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej oraz @Chakalaka na fanpeju "Raz prozą raz rymem - walczymy z propagandowym reżymem".
https://m.facebook.com/razproza/photos/a.1645736702304423/2869378806606867/?type=3&source=48

12

1

@Bartunek Poważnie? Nimi też gardzisz?


8

@Kettger Rzeczywiście, Atletico to świetny klub z dobrymi i walecznymi piłkarzami.

2

@BarcaInfo Nie oglądam City, więc nie wiem jak wygląda z nim obecnie sytuacja, ale boję się, że Aguero to jeden z tych piłkarzy, którzy są po drugiej stronie rzeki. Tak czy inaczej duże umiejętności ma, w sezonie 17/18 był kapitalny. Jeśli z rozsądną pensją, to dlaczego nie. Jak nie uda się pozyskać dziewiątki, to chyba będzie jedyna opcja, żeby jakoś wzmocnić skład na tej pozycji.

5

@Avatarr Skąd pewność, że Emerson będzie lepszy od Roberto?
Na razie nie można nawet jednoznacznie powiedzieć, że Dest jest lepszy. Do czasu kontuzji, to Roberto miał więcej minut na PO.
No i jeszcze trzeba wspomnieć, że Roberto jest absolutnie przeciętnym pomocnikiem. Wchodził zawsze wtedy i właściwie tylko wtedy, kiedy trzeba było wspomóc defensywę, pobiegać i zaasekurować prawego obrońcę, więc to naturalne, że trener będzie wolał wystawiać go na PO.

3

Skoro nie PSG, to trzeba znaleźć inny klub dla niego. To nie wygląda tak, że Roberto sobie przesuniemy do pomocy, Emerson do rotacji z Destem na PO i wszystko pięknie. Zakładając, że Roberto nie byłby pierwszym wyborem w środku pomocy, to będzie miał siły, żeby grać na PO, być może w podstawowym składzie jak dotychczas. Także właściwie to nic się nie zmieni, będzie grał na PO, od czasu do czasu wejdzie do środka i tyle.
Jeśli trener będzie miał do wyboru Roberto i Emersona, to wybierze Roberto. Raz, że dobry, dwa, że sprawdzony, trzy, może obskoczyć kilka pozycji. Emerson stanie się opcją numer 3 na PO, jego wartość spadnie i w zimie trzeba mu będzie szukać wypożyczenia, a nie sprzedaży, bo kluby nie będą chciały kupować zawodnika, który nie grał przez całą rundę. O wiele lepiej jest go sprzedać w lato.

1

@barteq O grze politycznej tutaj toczonej doskonale zdaję sobie sprawę.

Skoro Hołownia jest odpowiedzialny za cały naród, to czemu nie wspomni o takich jak on? Którzy aborcję uważają za morderstwo. Powiedział coś takiego ostatnio? Że dla niego to morderstwo, ale ma katolicki światopogląd i rozumie, że ktoś może uważać inaczej? NIE. Zamiast tego bezrefleksyjnie chodzi na manify, mówi o piekle kobiet, o prawach obywatelskich, o przestrzeni do dialogu i o PiSie. Tymczasem o swoich poglądach osobistych jakoś magicznie zapomniał.

43

10

@NaFazieHitman Osoby, które piszą, że nie ma w tym sprzeczności mają rację, ale Hołownia w tym przypadku nie ma czystych intencji i to oczywiste. Gdyby był takim przeciwnikiem aborcji, jakim sam się mianował te 8 lat temu, to nie chodziłby teraz na protesty i nie podnosił by sprawy z takim zdecydowaniem. Nie byłby w to tak zaangażowany emocjonalnie. Takie rzeczy się nie dzieją.
Albo wtedy kłamał, albo uważa tak samo, ale staje po stronie kobiet z powodu czystej politycznej kalkulacji, chcąc wstrzelić się w jak najszerszą grupę docelową. W obu wariantach obłudny człowiek.

2

@4drian0 Valverde na pewno by tak zrobił, ale myślę, że Koeman widzi co się dzieje, jak defensywa dobrze funkcjonuje z Araujo w składzie, więc go zostawi. Będzie próbował dopasować do niego Pique, a Lenglet pójdzie w odstawkę.

1

@JimMorrisonFCB Ja z kolei przeczytałem, że Mingueza jest na PO lepszy niż Semedo, jako dowód na to pewnie powiedzą, że Mingueza ma już 2 asysty, a Semedo jedną w całym poprzednim sezonie, więc Oscar musi być lepszy.
Także rzeczywiście zabawa przednia na LR.

4


Sprawdzanie płynów samochodowych.
Śp. Janek Rodo w swoim żywiole.

3

@tomek8756 Moja ulubiona postać w polityce zaraz po byłym premierze, byłym przewodniczącym, a obecnie szefie Europejskiej Partii Ludowej.

1

Ale ten Muniain bije rzuty wolne. Kapitalny jest w tym.

0

@Katalonbar Dembele

0

@busquets5 Co takiego zrobił, że gra świetne zawody?
Gra dobrze i tyle.

2

@Peniu Na pewno jest lepszy niż Lenglet, który prezentuje się źle nawet z drugoligowcami. Patrząc na ich ostatnie występy, to Umtiti może się ewentualnie połamać, ale jakość daje, natomiast Lenglet to tykająca bomba.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?