Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@mekston Tymi elementami byli też Pique, Alba czy Roberto. Jeden Umtiti tych meczów nie zawalił.
1
@Ronmes To nie jest jedna jaskółka, Umtiti w formie to TOP3, a Araujo jest obecnie najlepszym obrońcą młodego pokolenia (pokazał to w kilkunastu meczach, a nie jednym czy dwóch), także materiał na najlepszą parę jest zdecydowanie.
3
@SinMistico Ta i jeszcze Firpo na Gayę i Lengleta na van Dijka.
6
Lekarzem nie jestem, ale skoro Umtiti nie może rozegrać 3 meczy z rzędu, to nie ma problemu. Niech Lenglet wyjdzie zamiast niego w lidze, a wtedy potężny Umtiti schowa Neymara i Mbappe do kieszeni. Nie gra regularnie, a mimo to potrafi zapewnić bardzo dobry poziom, więc niech gra z tym PSG.
10
Ale Umtiti dzisiaj profesor.
1
Kumanowi aż zegarek spadł.
0
@macio_944 Akurat z tym gupim Owsiakiem, to w punkt.
1
@cat_r37 Nie mówię konkretnie o dzisiejszej sytuacji, ale tak ogólnie. Gdy coś się dzieje w klubie, to na następny dzień cały świat już wie.
Pewnie madrycki ściek przywołał te informacje, żeby odwrócić uwagę od problemów Realu.
8
Ciekawi mnie, jak to się dzieje, że te gazetki wszystko wiedzą od razu. Informacje wypływają z klubu w zastraszającym tempie i z zastraszającą częstotliwością. O transferach, o wypłatach, o konfliktach, o wszystkim.
To, że niektóre szmatławce mają układy z mafią Bartomeu jest jasne, ale przecież wypłynęła też afera związana ze szkalowaniem piłkarzy w mediach społecznościowych. To już Bartkowi na rękę nie było. Bardzo ciekawe. Chciałbym, żeby ci wszyscy złotouści zostali wypieprzeni z klubu dyscyplinarnie.
1
@Janiama Też tak uważam odnośnie Trincao, ma duże umiejętności, duże większe, niż chociażby taki Malcom.
1
@SiSenior No to sobie oznaczaj, nie wiem, co będziesz chciał tym udowodnić, ale ok :)
11
@Janiama Święta prawda. Łysy klaskacz straszliwie marnuje potencjał młodzieży w Realu. Mogli naprawdę zbudować świetną kadrę, a on to zaprzepaścił. Niektórzy z młodych się nie nadają, to jasne, ale w większości ci piłkarze z Realu byli na naprawdę fajnym poziomie. Nikt mi nie powie, że np. taki Marcelo jest lepszy od Reguilona.
1
@Khajio Tutaj pełna zgoda. Ja nie jestem bezkrytyczny w stosunku do userów forum, tylko po prostu piszę, w jaki sposób to widzę. Jeśli przyegrywamy, to nie widzę tutaj za bardzo zarzutów do sędziego. Jeśli Real wygrywa, to rzeczywiście zarzuty do sędziego są.
0
@Gruzin94 Nie, nie działa.
Wejdź tu po pierwszym lepszym przegranym meczu i zobacz kogo userzy szkalują, sędziego czy piłkarzy.
1
@SiSenior Jak są jak nie ma.
Na pewno coś się trafi, ale to jest mniejszość. Raczej ludzie nie szukają winy u sędziego. Nie mówię o pisaniu w trakcie meczu, wtedy wiadomo, ludzie są w stanie napisać wszystko. Mówię o tym, co dzieje się już po meczu.
W każdym razie przekaz "jesteśmy dziadami" jest dużo popularniejszy od "wina sędziego".
7
@Gruzin94 Nie ma.
Wręcz przeciwnie. Nawet jak nam sędzia nie podyktuje dwóch oczywistych karnych, to "nie można szukać wymówek" i "gdybyśmy zagrali dobrze to wygralibyśmy tak czy inaczej".
0
@Janas11224 Najbardziej żenująca rzecz jaką widziałem w telewizji, to jak trener przekonywał otyłego Adama Kraśkę, że jest fantastyczny i może skoczyć do wody z 5 metrów zamiast z 3. Adam robił z siebie ofiarę i twierdził, że wyżej niż 3 nie da rady. I tak to się kręciło.
6
@MesQueUnClub96 Myślę, że jednak kurort wypoczynkowy w Choroszczy to jest jego miejsce zamieszkania na dzień dzisiejszy.
1
@matirix20 To oczywiste, że Araujo jest lepszym piłkarzem, ale ludzie głosują na Pedriego, bo ma większy hajp.
7
@PatrykBarca Ale pierdolamento
1
@SamuraJack Nie, bo to ofensywny pomocnik, do tego lewonożny, mamy mnóstwo piłkarzy na pozycjach zbliżonych do tych, na których on gra. Jak rozegra dobre pół roku, to trzeba to wykorzystać i sprzedać go za dobre pieniądze.
1
@cat_r37 Jeżeli chodzi o to ustawienie Setiena, to on próbował wystawiać Messiego w środku, po lewej Suarez i po prawej Griezmann. Tak zagraliśmy z Villarealem, potem bodajże jeszcze z Espanyolem i jeszcze kimś. Kompletnie bez sensu, bo gra Griezmanna poprawiła się tylko trochę, za to Suarez musiał się męczyć na lewym skrzydle, gdzie był beznadziejny, a Messi miał dużo mniejszą swobodę. Wiesz dlaczego tak naprawdę najlepiej sprawdza się ustawienie, gdy Griezmann gra na lewej albo ewentualnie na szpicy a nie na prawej stronie, tak jak na początku sezonu? Bo wtedy jest dalej od Messiego. Im Griezmann dalej od Messiego, tym Messi lepiej gra, bo Griezmann nie wchodzi mu w paradę.
Jeśli chodzi o de Jonga, to Valverde i Setien próbowali robić z niego rozgrywającego, a to nie jest piłkarz o takich umiejętnościach. Nie jest kreatywnym piłkarzem, nie ma dobrego dryblingu, nie ma dobrego podania ani nie jest szczególnie błyskotliwy. Oni z niego próbowali trochę robić takiego typowego barcelońskiego pomocnika, co jest skazane na porażkę. Dusił się w tym pomyśle.
Ma za to świetne wejście z drugiej linii, wyprowadzenie piłki i ciąg na bramkę.
Kluczem jest wykorzystanie jego potencjału ofensywnego w odpowiedni sposób. Jeżeli chodzi o ofensywę, to jest dużo lepszy bez piłki niż z nią. U Valverde miał dużo więcej styczności z piłką, to był błąd.
Dlatego wielu chciało go cofnąć. W Barcelonie grającej po barcelońsku jedyne miejsce jakie nadaje się dla de Jonga to pozycja defensywnego pomocnika, natomiast teraz nie gramy po barcelońsku. To wiele zmienia.
9
@cat_r37 Jeżeli chodzi o Griezmanna, to Ernest nie był przecież mastermindem w tej kwestii. Ustawiał go na LS, bo gdzie indziej nie było miejsca. Obecnie ma dużą swobodę w poruszaniu się w linii ataku, raz jest na lewej stronie, potem na środku. Szuka sobie pozycji. Gdyby był tu Suarez, to Griezmann zostałby zaszufladkowany.
Natomiast w kwestii de Jonga, to zupełnie inną rolę miał za Valverde, a inną teraz. Wtedy graliśmy jałowy atak pozycyjny, de Jong był po prostu jednym z koralików na sznureczku. Często występował na pozycji ofensywnego pomocnika, na której się po prostu dusił. Valverde zupełnie nie potrafił wykorzystać jego potencjału, zarówno ofensywnego jak i defensywnego. Co innego Koeman, który wyciska z Holendra wszystkie najlepsze cechy.
Jakbym miał powiedzieć, na którego piłkarza Valverde miał pomysł, to np. na Rakiticia, jak cofnął do bliżej Busquetsa, bo zauważył jego braki ofensywne i potencjał w destrukcji. I to działało.
Przykłady powyżej nietrafione, zwłaszcza de Jong. Przecież pierwszy lepszy trener ustawi go na tej samej pozycji, co Valverde, Koeman, Setien czy ktokolwiek inny. Ważne jest, jak trener wykorzysta potencjał piłkarza, zauważy jego zalety oraz je uwypukli. Valverde nie potrafił tego zrobić z de Jongiem.
0
@formentera2017 Gdyby był lepszy od Pedriego, to by zagrał te 20 meczy. Jak widać nie zagrał. Ja też jestem za tym, żeby Puig grał, ale nie można powiedzieć tutaj, że zawodnik niegrający jest lepszy od grającego.
7
Widzę, że niskie oceny dla Trincao w sumie nie wiadomo za co, ale co tam. Niech ma, z przyzwyczajenia.
Już któryś raz daje się zauważyć, że Puig nie wygląda dobrze w meczach z tymi słabymi rywalami w pucharze. Dziwne zjawisko.
Z kolei Busquets w tych ogórkowych meczach wygląda jak profesor.
3
@Firestone Pedri gra od początku sezonu, kiedy Puig prawie wcale. To chyba wystarczająco pokazuje, który jest lepszy. Serio potrzebowaliśmy jeszcze meczu z drugoligowcem, żeby rozwiać wątpliwości?
0
@Iniesta8i Nie ma takiego czegoś, żeby było takie coś, to była fikcja, on tak specjalnie nagrał, żeby ludzie po prostu mieli się z czego śmiać.
0
@Iniesta8i Podobno w Białymstoku i okolicach są ogromne problemy z przekopaniem śniegu, więc skupili się na odkopaniu dzielnicy Starosielce, żeby chociaż słońce Podlasia Krzysztof Kononowicz mógł wydać za pośrednictwem jutuby orędzie.
0
@Gitarkafcb Marcelo
Ramos
Asensio
Vinicius
Casemiro
2
@Worny W sumie każdy ma bekę z Lengleta. Dembele nie jest wyjątkiem.