Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bagsik88 No ja też bym Orellanę i Moribę spróbował, ale to są zawodnicy z poziomu juniorskiego. Nie wskoczą od razu na wysoki poziom. Być może nigdy nie wskoczą. Potrzebny jest jakiś zawodnik na tu i teraz, a lepszy Wijnalduma w garści niż nikt na dachu.
Zgadza się, to nie jest wirtuoz z piłką przy nodze, ale to nie jest jeszcze powód, żeby go nie sprowadzać.
0
@Kgorecki2500 Podoba mi się to, że wiesz, kogo popierasz i potrafisz coś konkretnego powiedzieć.
A jak się odniesiesz do polityki gospodarczej?
0
Co sądzicie o ewentualnym transferze Wijnalduma?
Na początku byłem na nie, ale patrząc na ułomność naszych pomocników w aspekcie defensywnym uważam, że potrzebny jest pomocnik, który wybiega mecz, odbierze piłkę i pokryje przeciwnika. Holender ma dużą przewagę nad Rakiticiem i Vidalem pod względem technicznym i szybkościowym. Do tego jest świetnie przygotowany fizycznie, u Kloppa mimo ogromnej konkurencji ma miejsce w podstawowej jedenastce. No i to jedyny topowy pomocnik dostępny na rynku. Myślę, że by się przydał.
Jasne, że w normalnych warunkach piłkarz w tym wieku raczej nie powinien do nas trafić, no ale właśnie. To nie są normalne warunki.
0
@Kgorecki2500 A co konkretnie Ci się podoba u Hołowni?
0
@Pepiko Od Trincao to się proszę odczepić :)
Bardzo duże umiejętności ma chłopak.
12
@Coutinho007 Nie byłbym tego taki pewien XD
0
@Kgorecki2500 No masz, niezłe opcje sobie wybrałeś.
2
@pacior95 Piszesz bzdury. Pique przy bramce drugiej zrobił co mógł. Trochę mieliśmy pecha, że akurat piłka poszła prosto do Mbappe po wybiciu Pique. Widziałeś w ogóle w jakiej on był sytuacji? Na wykroku, musiał wybijać piłkę tyłem, a i tak dał radę to zrobić. Jeśli już chcesz kogoś winić, to Desta, który złamał linię spalonego i zawodnika, który nie przyblokował Mbappe. Pozostałe 2 gole to wina głównie de Jonga, zwłaszcza przy wolnym. Lenglet do końca szedł za Marquiniosem. Obejrzyj mecz jeszcze raz, zanim wysnujesz bezpodstawne oskarżenia.
0
@Bagsik88 Jestem ostatnim który by chwalił Malcoma, to był zwykły przeciętniak, ale przyszedł nie sprawdził się i odszedł za taką samą kwotę. Tymczasem Willian kosztowałby 70 baniek, a teraz trzeba by mu było szukać klubu, który przygarnąłby go za darmo. Sportowej gwarancji jakości wcale nie dawał (patrz co się teraz dzieje z nim w Arsenalu), natomiast dawał gwarancję przepalonych pieniędzy.
0
@Bagsik88 Z RAC1 oraz SkySports, więc wiarygodnych źródeł. Zaproponowaliśmy około 50 milionów euro, ale Chelsea się nie zgodziło, nie chcieliśmy płacić 70, a potem pojawił się Malcom.
1
@Janiama Ale czemu się tak oburzasz, przecież ja go nie krytykuję, mówię tylko nie ma pewnych cech typowych dla np. Xaviego, jak właśnie regulacja tempa gry, kreatywność czy przegląd pola. No nie ma i taka jest prawda. Nie musi ich mieć, żeby tu grać.
1
@GeneralXavi Ajajaj zapomniałem o tym. Rzeczywiście, on pracą w defensywie tak nadrabia te drobniutkie braki techniczne, że może rzeczywiście byłoby warto wydać na niego w 2018 roku te 70 milionów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3
Valverde nie lubi tego.
6
@Janiama No ale on rzeczywiście nie ma tych cech, więc nie wiem skąd to oburzenie.
3
@BarcaInfo Żadna taktyka nie pomoże, jeżeli Busquets będzie w pierwszym składzie i jeżeli de Jong nie nauczy się kryć przeciwników.
Możemy pogonić wypalonych piłkarzy, ale trzeba znaleźć lepszych od nich, a to wcale nie jest takie oczywiste
Generalnie starcia z dobrymi zespołami przegrywamy przez po prostu nasz brak jakości. Najprostsze rzeczy: braki motoryczne, braki szybkościowe, słaba koordynacja ruchowa i spadki koncentracji. Żadna filozofia.
3
@szela1899 No oby coś z niego przyzwoitego wyrosło. Generalnie widząc w jakim kierunku zmierza futbol, wszystkich pomocników, którzy mają słabą szybkość i motorykę oraz przypominają w jakimś stopniu Busquetsa, odrzuciłbym z miejsca. Na szczęście Illaix jest jego przeciwieństwem pod tym względem.
Obecnie widzę go najbardziej właśnie w roli destruktora.
7
Sprawdziłem sobie wolnych agentów na pozycji defensywnego pomocnika. Nie ma nikogo ciekawego i na poziomie poza Wijnaldumem, który też generalnie dupy nie urywa.
Możemy sobie wzmocnić atak Depayem oraz obronę Garcią i jakoś to będzie lepiej lub gorzej, ale sytuacja w pomocy jest dramatyczna. Chyba jedyne na co możemy liczyć, to że w Moribie lub Orellanie objawi się wielki zawodnik. No chyba, że jakiś cudem Laporta opchnie szrot za przyzwoite pieniądze, ale nawet jeśli, to i tak nie mam pomysłu kto miałby tu przyjść. Busquets będzie wyciągał wnioski do końca świata i jeden dzień dłużej.
Przydałby się jakiś kolejny Araujo czy Pedri, może skauci ruszą głowami. Nie mam pojęcia, ale trzeba tutaj coś zrobić.
0
@Coutinho007 No już dobrze, nie produkuj się tak. Ani to odkrywcze, ani nowe. W poprzednim napisałeś dokładnie to samo.
Mieszam w to Matsa przez analogię. Obrona nas nie uratuje, jeśli pomoc tak łatwo przepuści przeciwników do naszego pola karnego.
Nie ma prawa bytu taka defensywa? To czemu nie zagrali Mingueza z Umtitim? Rozumiesz już? Można się rozpisywać o rewolucji, ale ograniczają nas warunki i pieniądze. I tak nie znajdziemy lepszych zawodników. A nawet jeśli, to nie będzie nas stać. Jedyne co można zrobić to pozyskać wolnych agentów i stawiać na młodzież, ale samą młodzieżą świata nie zwojujemy. Trzeba kilku lat i świetnego dyrektora sportowego, żeby odbudować sytuację w klubie.
0
@Coutinho007 Nie masz bladego pojęcia o istocie sprawy.
Ja się tylko pytam gdzie dali ciała. Nie potrafisz wskazać gdzie. Ja ich nawet nie bronię, tylko mówię, że nie zawalili bramek, bo taka jest prawda.
Twoje podejście jest 0-1. Skoro wysoko przegraliśmy, to zagrali gówno i już.
W sumie Ter Stegen też bronił w każdym z przegranych meczy, to z nim też musi być jakiś problem co nie? Gołym okiem widać jakie z nim w bramce są problemy w defensywie.
A w ogóle to "nadążać" pisze się przez "ż".
1
@Coutinho007 Czyli nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie co zawalili. Wywalić bo tak.
0
@amanter Warto, ale w szerszej perspektywie. Jak tracimy bramki, to nie jest automatycznie wina stoperów.
1
@Coutinho007 Ale gdzie dał ciała? Przegraliśmy, więc automatycznie dali ciała? W którym momencie dokładnie?
0
@Janiama No właśnie, więc tym bardziej to nie jest wina stoperów,.ale zawodników, którzy dopuścili do tego, że Mbappe znalazł się w tak dobrej sytuacji.
4
Nie rozumiem tego ciśnięcia po Pique i Lenglecie. Jak dostaliśmy 4 bramki to już musi być ich wina? Nie. Jak w każdym meczu, który wysoko przegraliśmy w ostatnich latach, winny jest środek pola. Przecież PSG wymieniało 2-3 podania i już byli pod naszym polem karnym. Jedyne co ta dwójka zawaliła przy bramkach, to Lenglet ograny łatwo przez Mbappe przy pierwszej bramce. Cała reszta to wina innych, ale głównie pomocników. Pierwsza i druga bramka padły po długich podaniach. Było za dużo miejsca na bokach przez nasz nieumiejętny wysoki pressing. Trzecia podobnie, długie podanie przy stałym fragmencie gry i wielbłąd de Jonga. Czwarta to już wynik tego, że za bardzo się otworzyliśmy, żeby odrabiać wynik.
1
Generalnie uważam, że Kuman się przeliczył z tym ofensywnym nastawieniem.
Pressing jest spoko, ale na zespoły, które potrafią spod niego wyjść już nie za bardzo. Co nam z pressingu skoro Verratti zrobi kółeczko i poda do Mbappe, który ma autostradę. Tak samo jak wpuścił potem Trincao i Brejta i full ofensywnie. Bramki i tak nie strzeliliśmy, a jeszcze straciliśmy jedną.
1
Komentarz usunięty
1
@Toretto I dziwnym trafem dostajemy w podobny sposób po dupie przy czwartym kolejnym trenerze i czwartej kolejnej taktyce. To nie jest przypadek.
Cały zespół gra na stojąco, bo główna oś zespołu od lat ta sama nie jest przyzwyczajona do innego grania i nigdy nie będzie. Tylko zmiany personalne mogą odmienić drużynę, a nie zmiana taktyki. Mogą grać agresywniej, doskakiwać, oczywiście, że tak, ale co z tego. Mbappe minie Busquetsa z prędkością światła niezależnie czy ten doskoczy czy po prostu będzie stał jak słup.
0
@Rewolucja123 @sebo939 Tak, chodziło mi o pierwszą bramkę.
6
de Jong wczoraj tragiczny mecz. Zawalił pierwszą bramkę przez kompletne olanie krycia kogokolwiek. Stał sobie zadowolony i krył powietrze. Zawalił przy trzeciej bramce kiedy całkowicie odpuścił Keana. Przy czwartej też mógł zachować się lepiej, zamiast pilnować Mbappe, to on poszedł do zawodnika z piłką (to chyba był Draxler).
Jest współwinny przy 3 bramkach. Jeżeli jedyny zawodnik w środkowej linii, który dysponuje odpowiednią koordynacją, szybkością i warunkami fizycznymi, żeby pokryć przeciwnika zachowuje się w ten sposób, to my nie mamy czego szukać. Jak już oni ominą sobie tego de Jonga, to zostaje im Pedri, którego łatwo ograć jak dziecko(którym zresztą jeszcze jest), następnie Busquets (tutaj komentarz jest zbędny) oraz wolni i mało zwrotni Pique z Lengletem.
Zamiast szybkości, siły i zdecydowania mamy apatyczność i niepewność. To jest główna oś zespołu. Stoper, defensywny pomocnik oraz Messi. Od lat ta sama. Tutaj bym szukał problemu. Jeżeli w pomocy nie będzie przynajmniej 2 pomocników, którzy potrafią agresywnie doskoczyć, przykryć rywala, a w obronie przynajmniej jednego szybkiego, agresywnego stopera, to nie mamy czego szukać. Tu wcale nie chodzi o to, żeby to były jakieś dzikusy typu Goretzka. To może być nawet mały, filigranowy pomocnik, który ma odpowiednie cechy. Busquets ich nie ma i nigdy nie miał, Pedri ich nie ma(oby je zdobył z biegiem czasu), de Jong udaje, że je ma, ale na razie ich nie pokazał. Dostajemy w tyłek od każdego mocniejszego przeciwnika w tym sezonie i dopóki nie dojdzie do pewnych zmian personalnych, to będziemy dostawać nadal.
0
@pax Cała pomoc, Paryżanie wymieniali 2-3 podania i już byli pod naszym polem karnym. Fatalne błędy w kryciu de Jonga, Pedri zagubiony w akcji.