Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Jakchcesz Nie ma to żadnego związku z tym co napisałem.
Piłkarze musieli się dotrzeć? Zgadza się.
Griez przeżył już dwóch trenerów? Zgadza się.
I co w związku z tym. Żadnego innego piłkarza nie broniono w tak prymitywny sposób.
0
Pamiętacie te komentarze o Griezmannie z początku sezonu?
"Biega, pracuje na boisku i DOBRZE WYCHODZI DO PIŁEK".
Ostatnio wskoczył na dobry poziom i nagle to wszystko zniknęło. Przestał to robić? Nie. Po prostu kiedy piłkarz gra dobrze, to nie są potrzebne wymówki i przestaje się go bronić w taki głupi sposób. Zawodnik po prostu broni się sam na boisku.
Najlepszym dowodem na to, że piłkarz sobie nie radzi są właśnie takie komentarze, bo jeżeli jedyna dobra rzecz, jaką możemy o nim napisać jest to, że biega i pracuje, to nie najlepiej o nim świadczy.
1
@Janiama No tak, zgadza się, ale nawet bez operacji zakładano, że wróci w kwietniu. Z operacją miało być pół roku przerwy. Także Pique i tak wrócił o 2 miesiące wcześniej.
6
Nie przypominam sobie tak ekspresowego powrotu, jak teraz Pique. Miał pauzować 5 miesięcy, a on wraca po niecałych 3. Imponujące, tym bardziej zważywszy na wiek.
No może ten Kimmich ostatnio, ale u niego uraz wyglądał na początku na poważniejszy, niż był w rzeczywistości.
2
@Jakchcesz Nie ma takiej opcji, jest wielu lepszych piłkarzy od Griezmanna w drużynie, chociażby Araujo, de Jong czy Alba.
0
@pax Zgadzam się w pełni z tym Pedrim. Z mocnymi przeciwnikami wyglądał prawie zawsze słabo. Z Realem, z Atletico, mecze superpucharu, kilka meczy ligowych z niezłymi rywalami też poniżej oczekiwań.
1
@Janiama Zgadzam się w pełni. Nie rozumiem zupełnie tych przytyków do Braita. Dostał ofertę życia i ją przyjął. Każdy by to zrobił. Daje z siebie wszystko, stara się, jest bardzo dobrze przygotowany fizycznie. To już chyba wystarczy, żeby zyskać sobie sympatię, tym bardziej, że jest naszym piłkarzem. Jasne, że nie pewnego poziomu nie przeskoczy, ale nie przychodził tutaj jako następca Suareza, tylko zapchajdziura. I tak jak na oczekiwania całkiem nieźle się sprawdza.
No jeszcze zrozumiem jakieś śmieszki z Busquetsa, za ten irytujący uśmieszek, rozkładanie rąk i "wyciąganie wniosków". Wyszydzania Busquetsa też nie popieram, ale no jestem w stanie zrozumieć, ale śmieszki z piłkarzy, którym na pierwszy rzut oka zależy i dają z siebie wszystko, jak Brait, Griezmann czy Puig są naprawdę nie na miejscu.
2
@Janiama 3 miliony to jest średnia oglądalność Wiadomości TVP1+TVP info. Rzeczywistą liczbę regularnych widzów telewizji+słuchaczy radia bardzo ciężko oszacować, ale pewnie jest to te 5-6 milionów.
Jestem z Podkarpacia, więc znam jak mało kto typowego wyborcę PiS. Mogę zapewnić, że taki typowy wyborca ma mało wspólnego ze stereotypowym obrazem z La Rambli, czyli emeryt oglądający cały dzień TVP, wietrzący wszędzie spiski i dający na tacę Rydzykowi.
Typowy wyborca PiS to 50-letni Janusz albo Mirek, który pracuje w zakładzie produkcyjnym na 3 zmiany. Po robocie wypije sobie piwko, podrapie się po dupie i włączy Dziennik z czystych nudów. Popatrzy, pogada do siebie, przełączy na coś ciekawszego i zaraz zapomni co tam mówili. Na PiS głosuje, no bo w sumie daje na dzieci, obniżyli wiek emerytalny, a Andrzej Duda to swój chłop i dobrze mu z oczu patrzy.
Tak ludzie myślą.
16
"Logika", a raczej jej brak wśród sympatyków Koalicji Obywatelskiej, Hołowni albo po prostu przeciwników PiS jest naprawdę porażająca. Zaczynacie swój kolejny dzień od bicia piany o propagandzie TVP, mówieniu o głupim i zmanipulowanym narodzie, wklejenia kilku wersów wierszyka jakiegoś celebryty, a na końcu zdjęcia 8 gwiazdek z kortu tenisowego. Zanim zaczniecie jutrzejszy dzień w tak samo durny i bezsensowny sposób zastanówcie się nad kilkoma rzeczami i spójrzcie na garść statystyk.
W Polsce uprawnionych do głosowania mamy około 30000000 ludzi. PiS w wyborach parlamentarnych z 2019 uzyskał 43,59% możliwych głosów, przy frekwencji 61,74%.
Z prostej proporcji wynika, że na partię rządzącą zagłosowało około 8070000 osób.
Wiadomości TVP według danych na 2020 rok (na 2019 były bardzo podobne) ogląda mniej więcej 3000000 telewidzów. Wiecie co to oznacza? Statystycznie więcej niż połowa osób głosujących na PiS, nawet nie ogląda telewizji rządowej!
Jeżeli serio myślicie, że ludzie głosują na PiS, bo w TVP im tak kazali i jeszcze potem powiedzieli, że Tusk to złodziej, a głupi ludzie ślepo w to uwierzyli, to jesteście niesamowicie krótkowzroczni. Oczywiście są osoby, które postępują w ten sposób, ale to jest mniejszość. Większość w ogóle nie patrzy tymi kategoriami. Większość osób po prostu głosuje na partię, której utrwalony wizerunek najbardziej odpowiada danej osobie. Tak jest w każdej grupie i wśród wyborców każdej partii, KO czy Hołowni też. Głosujecie na te 2 twory, bo w TVN Wam tak powiedzieli (tak, wiem, w TVN tak nie mówią, bo są "rzetelną telewizją")? Jednakże wiadomo kogo po cichu wspierają. No więc jak jest? Głosujecie na KO i Hołownię, bo zgadzacie się narracją TVNu? Nie. Głosujecie na nich, bo ich przekaz i ich wizerunek Wam najbardziej odpowiada. No i na złość PiSowi, czyli robicie dokładnie to samo, co wasi przeciwnicy. Po prostu jesteście po innych stronach barykady. To tyle. Oczywiście Wy w ogóle nie jesteście podatni na manipulację medialną. Ani trochę. Po prostu nie wyjedziecie otwarcie z takim tekstem, bo wyjdziecie wtedy na bufonów, którzy patrzą na innych z góry.
Wstawiacie te swoje wierszyki, 8 gwiazdek, tweety celebrytów i byłego premiera oraz przewodniczącego, zachwycacie się najprostszym możliwym pociskiem antyPiS jakiejś znanej osoby, liżecie się nawzajem po jajkach, a potem wielce zdziwieni, jak naród mógł wybrać PiS, przecież te manipulacje TVP ogarnąłby nawet średnio rozgarnięty szympans, poza tym wstawiliśmy tyle śmiesznych obrazków do internetu. Wiecie dlaczego? Bo wykreowali sobie wizerunek i opinię, za którymi większość chce iść. Jeżeli chcecie naprawdę coś zmienić, to wyjdźcie ze swojego środowiska i kółeczka wzajemnej adoracji, i pokażcie babci/cioci/znajomemu/komukolwiek, że ten swojski bogoojczyźniany wizerunek jest fałszywy. No i niestety, tutaj kolejny problem. Żeby to zrobić, trzeba wyjść ze swojego wygodnego dyktatu jedynej właściwej prawdy i przemówić do ludzi ich językiem. No ale po co prawda? O wiele prościej jest wstawić śmieszny mem z Kaczorem w internecie, pozbierać gratulacje od sobie podobnych potakiwaczy i zgarnąć kilka zielonych. I za tę pychę, arogancję i krótkowzroczność nawet mi Was nie żal. Ani trochę. Tylko kraju szkoda, co z nim ta zaraza pisowska zrobiła.
0
@Jakchcesz Tak tak, tłumacz sobie, że to tylko "pojedyncze przypadki".
6
@Chakalaka Przecież w tej samej dyskusji wielu użytkowników stanęło w obronie byłego premiera. Mogłeś tam pociągnąć ten temat dalej, dyskusja nie jest jednostronnie stronnicza.
0
@BarcaInfo Przeciwnicy Puiga: z tym Puigiem jest coś nie tak, każdy trener go odrzuca.
Arsenal i Arteta: chcą wypożyczyć Puiga.
Przeciwnicy Puiga:
https://zapodaj.net/194d3220aad8e.jpg.html
10
@Kapitan_SW Tak, ja bym sprzedał.
8
@pikass14 Uważaj, bo Cię zjedzą zaraz.
JaK moŻnA ŻarToWaĆ w TaKiEj SyTuAcJI.
2
@macio_944 Jaki charakter miały te "oblepione informacje"?
Czym innym jest protestowanie przeciwko ACTA, a czym innym jest pisanie o tym artykułów, bo temat jest lotny i popularny.
Jeżeli otwarcie protestowali, to okej. Ja tego nie pamiętam, więc nie wiem. Jeśli jednak pisali o tym dla zasięgów, to dziękuję bardzo za takie wsparcie.
14
Raz prozą, raz rymem - walczymy z propagandowym reżimem:
"Oczywiście pisowski pomysł nałożenia na media dodatkowego podatku od reklam to kolejny przykład nadużywania swoich kompetencji w stosunku do faktycznego (czyli niskiego i coraz niższego) poziomu autorytetu jakim dysponuje ta władza w oczach społeczeństwa.
Ale przyznaję - kiedy zajrzałem na Wyborczą, a moim oczom ukazał się komunikat: ,,W tym miejscu powinna być nasza treść. Jeśli plany rządu się powiodą, możesz jej kiedyś naprawdę nie zobaczyć."
...a pod spodem podpis: Gazeta pl, TokFM, Wyborcza pl...
...to aż się rozmarzyłem.
A do tego grozi jeszcze brakiem dostępu do swojej żałosnej, obrzydliwej propagandy między innymi Onet Węglarczyka, Newsweek Lisa, i oaza dziennikarskiej niezależności
- TVN.
Zaimponował mi portal nczas.com, który odciął się zarówno od pisowskiego pomysłu, jak i od hipokryzji mediów, które teraz nagle wielce domagają się solidarności społecznej, choć same traktują tę solidarność jak portową prostytutkę i mierzą ją wyłącznie w kategoriach opłacalności własnych interesów.
Duże media w dupie miały nasze obawy (nasze, czyli np amatorskich profilów na Fejsie) przed projektem unijnej ustawy ACTA i nasz protest w tej sprawie. Nikt nie chciał się z nami solidaryzować i nie promował naszej akcji - ani TVN, ani Onet, ani Wyborcza. W dupie wszyscy mieli. Zamach na demokrację i wolność słowa występuje jedynie, kiedy po kieszeni mają dostać wielkie molochy medialne, często zresztą antypolskie i realizujące zagraniczną rację stanu. Wypchajcie się że swoimi dramatycznymi apelami.
Przypomnę, że gdyby nie wasza wieloletnia, zakłamana, cyniczna, ohydna, systematyczna, obleśna, bezczelna propaganda - to takie jawnie propagandowe, partyjne twory jak TVP w ogóle nie miałyby racji bytu. To WY od lat napędzacie im miliony widzów. Gdybyście sami od lat nie dokonywali brutalnego, zbiorowego gwałtu na dziennikarstwie, TVP zdechła by z głodu. Jeśli są silni, to tylko waszą nędzą.
Jeśli więc nie przyklaskuję pisowskiemu projektowi, to jedynie w imię sprawiedliwości i przyzwoitości. Nie z powodu waszych obłudnych protestów, ale POMIMO nich. Wam, jako mediom, życzę jak najgorzej. A gdyby efektem ubocznym tego zaborczego pomysłu było wasze bankructwo, jedyne co bym uronił to krople szampana do kieliszka."
Twórca fanpeja jak zwykle w punkt.
0
@sintesox Napisałeś, że Griezmann partoli tyle sytuacji co Suarez, a to nie jest prawda. Griezmann też partoli, ale Luis jest w tym mistrzem świata.
A o znikaniu napisałeś już potem.
Ja też po piłkarsku nie lubię Griezmanna, ale trzeba go krytykować za fakty. A fakty są takie, że nie marnuje tyle, ile Suarez. Nie marnuje nawet połowy tego, co Suarez.
1
@sintesox To prawda, jego prawie nie widać w trakcie meczu.
Jak będziesz krytykował piłkarzy, to krytykuj za to, jak jest, a nie jak Ci się wydaje.
2
@sintesox Griezmann nie partoli 50 procent co Suareza. Przecież Luis co mecz marnował 3 setki.
1
@Zoker Kogo próbujesz naśladować? Jeżeli pewnego nauczyciela, to musisz się jeszcze podszkolić.
11
Jak Benfica mogła oddać Ferreyrę za darmo do Celty. Kilka dni później gość udupia Atletico.
3
Ale pięknie tu tak sobie wejść i popatrzeć jak połowa strony płacze za Suarezem.
Szkoda, że nie byli tacy mądrzy, jak odchodził.
0
@masq Mówię o tym od dłuższego czasu, bardzo brakuje nam zawodnika na pozycję defensywnego pomocnika i dziwię się Kumanowi, że nie ogrywa Moriby czy Orellany. Przecież tam jest jeszcze większa dziura niż na pozycji stopera czy LO.
8
@BarcaInfo Specjalnie tak robią, żeby nie obniżać morali zespołu przed starciem z PSG.
4
@skakun95 Moim zdaniem za Valverde na wiosnę 2018 roku grał jeszcze lepiej. To nie jest jego najwyższy poziom.
Odnośnie tej przewidywalności, to prawda. Jak można o tak szybkim, nieobliczalnym i obunożnym piłkarzu powiedzieć, że jest przewidywalny. Przecież on sam nie wie czasem, co zaraz zrobi :), a co dopiero przeciwnicy.
0
@Janiama Tak, boli mnie, że piłkarz od którego tyle oczekiwano, wreszcie zaczął grać na przyzwoitym poziomie, co przekłada się na wymierne korzyści dla całego zespołu. Rzeczywiście, coś okropnego.
Odnośnie przypadku, to nieprawda. Griezmann miał już za dużo kiksów, żeby tłumaczyć go przypadkami.
1
@Janiama Mi się wczoraj jedna akcja nie podobała, jak dostał podanie od Alby i nie trafił w piłkę, mając przed sobą praktycznie pustą bramkę.
To są właśnie te niuanse oddzielające znakomitych piłkarzy od przepłaconych gwiazdek.
Też sobie mogę tak napisać i obie opinie, moja i twoja będą miały wiele wspólnego z prawdą.
2
@Lub567 Pique
Bez sensu jest wyjeżdżanie z Ter Stegenem czy kimś takim. Opaski kapitańskiej nie dostaje najlepszy lider, ale zawodnik, który ma najdłuższy staż w zespole. Tak już jest.
0
@Łysy86 Średnio mi do siebie pasują, no w zobaczymy.
0
@BarcaInfo Pedri też, ale o pozostałych mówi się jeszcze więcej.