Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Janiama Pytania czy Gaya będzie chętny na ofertę innych klubów, jeżeli jest perspektywa grania w Barcelonie. Mimo wszystko wciąż przyciągamy piłkarzy. Gaya im odmówi i wtedy mogą wziąć Firpo.
2
@damian777 Idealny joker na ostatnie 30 minut, który nie strzelił bramki na wyjeździe od 5 lat.
2
@BarcaInfo My też mamy ogromne problemy finansowe, ale jednak mówi się o wzmocnieniach typu "jeśli Firpo odejdzie, to Garcia przyjdzie", więc może te 15 milionów by znaleźli. Gaya to zdecydowanie najlepsza opcja na LO. Jeśli miałoby to być finansowane z pieniędzy ze sprzedaży zawodników, to te się powinny znaleźć. Mamy kilku kandydatów do odejścia.
0
@BarcaInfo Gaya ma jeszcze 2 lata kontraktu, więc ta cena wydaje się zaniżona.
0
@AlexDark00 Nie można uratować czegoś, co jest wybitne. Oni po prostu trzymają poziom.
1
Ale rozpierducha w najnowszym odcinku Attack on Titan. Piękne anime.
0
@Jakchcesz Czyli przyznajesz się , że to Ty zgłosiłeś :)
1
@Jakchcesz Okej, postaram się pisać tak, żebyś następnym razem nie zgłosił.
5
Komentarz usunięty
7
Komentarz usunięty
3
Komentarz usunięty
0
@barcowy1899 Pique i Alba przed Suarezem XDDD
3
@Michal03 Albo po prostu gdyby Lenglet nie był Lengletem, a skuteczność nie była tak żenująca.
44
Userzy La Rambli po 6,5 roku od transferu Suareza do Barcelony odkrywają, że jest bramkostrzelnym napastnikiem. Brawa za spostrzegawczość.
0
@Lionello Przecież on gra tak samo jak u nas. Też ładował bramki i też miał problemy z prostym przyjęciem piłki. Drastycznie podniósł poziom gry? Nie.
Nawet bardziej pasuje do Atletico, które nie ma takiego posiadania piłki i te wszystkie braki techniczne są mniej widoczne.
2
@blaugrana1980 Przecież u nas też ładował bramki. On ma problemy fizyczne, bo jest już mocno wiekowy i wyeksploatowany. Niektórych dopada później, innych wcześniej. Przyjdzie Liga Mistrzów i Suarez zaliczy 5 kontaktów z piłką. Tak samo jak u nas.
12
Gdyby Ter Stegen wpuścił to sam na sam, to jestem przekonany, że nie wywieźlibyśmy zwycięstwa. Elche dostałoby wiatru w żagle i zapieprzaliby do samego końca z dużą motywacją. Ogromne brawa dla Niemca i bura dla Minguezy, któremu nie pierwszy raz przytrafia się taki błąd, tym bardziej, że nie było żadnego zagrożenia. Miał rywala w bezpiecznej odległości i mógł spokojnie odegrać piłkę.
0
@MichalZZZ I dziwnym trafem pisali o tym na LR akurat jak temat był gorący, a teraz poszli na fora tematyczne :)
0
Jestem ciekaw, gdzie podziały się te wszystkie osoby, które "nie są odświętnymi obserwatorami wydarzeń dotyczących himalaizmu", ale "interesują się tematem od dłuższego czasu". Widzieliście ich? Jakoś nagle zniknęli.
6
@Grubson06 Nie lubię takiego podejścia. Nie wiem, w jaki sposób on trenował, ale fakt faktem kiedy grał, to wyglądał bardzo dobrze. Na pewno ma trudny charakter, teraz ma problemy w Benfice, ale sam trudny charakter nie jest powodem, żeby z kogoś rezygnować. Jeżeli uważał się za fenomen i miał wszystko w dupie, to wypad i tyle. Jednak jeśli uważał się za fenomen, ale dobrze pracował, to nie widzę w czym problem.
Jestem przekonany, że gdyby Dembele nie kosztował takich pieniędzy, to też by go dawno pogonili. Takie podejście jest złe. Najważniejsza jest jakość, jaką zawodnik prezentuje na boisku. Jeżeli w rażący sposób olewa swoje obowiązki, to trzeba się go pozbyć, ale jak 2 razy spóźni się na trening i ma wybujałe ego, to jeszcze nie jest powód, żeby z takiego zawodnika rezygnować.
2
@FC1899Barca Łysy na po prostu "syndrom Valverde", czyli stawianie na swoich zaufanych ludzi. To jest dobre na 2-3 lata, żeby wycisnąć z nich wszystko co najlepsze. Potem niektórzy ze starej gwardii się wypalają i kiedy trzeba wprowadzić nowych piłkarzy, to trener dalej stawia na stare twarze.
1
@jeyx77x Nie był świetny i nie miał szans, żeby wygryźć Albę. Solidny zmiennik i tyle.
Obecnie Alba jest w takim wieku, że nie potrzebujemy solidnego zmiennika, ale utalentowanego młodego piłkarza, który go zastąpi.
0
@Fabik87 Z tych topowych dziewiątek Suarez ma zdecydowanie najgorsze wykończenie.
0
@Bagsik88 No bo nie powinien. To właśnie świadczy o tym, że potrafię rzetelnie ocenić piłkarza, widziałem jaki ma profil i nie chciałem, żeby tu trafił, mimo że jeszcze wtedy go lubiłem.
2
@Bagsik88 Na mistrzostwach świata 2018, za radość z gry, za cieszynki, jak się obsypał confetti podczas meczu z Betisem. Fajny gość, taki trochę pajacyk, ale pozytywny. Tak sobie myślałem, trochę dalej tak myślę, ale już go nie lubię, mam do tego prawo, najważniejsze, żeby moja antypatia do niego nie przeszkadzała mi ocenieniu jego gry w sposób rzetelny.
1
@Janiama Griezmanna też bardzo lubisz i nie krytykujesz go w ogóle, także nie wierzę w takie cuda :)
W takim razie być może krytykujesz Puiga, żeby być w opozycji do userów, którzy lubią go jako piłkarza, a Ty się z tym nie zgadzasz. Wybacz, ale częstotliwość twoich komentarzy o Puigu jest za duża, żeby to było takie pisanie rekreacyjne i akurat przypadkowo upatrzyłeś sobie Puiga. Skoro masz do niego sympatię, to w porządku, powód jest inny, ale jakiś jest, musi być.
1
@Kacper1432 Alba jest przyzwyczajony do takiego wysiłku, pod względem wydolnościowym jest kapitalny, w końcu już praktycznie kilka lat gra bez zmiennika. Dest to młody piłkarz, który musi do tego przywyknąć.
10
@Kacper1432 Bardzo dobry piłkarz z dużym potencjałem, miał świetny początek. Po prostu jest zajechany, bo grał wszystko od deski do deski przez kontuzję Roberto. Jeszcze nie raz pokaże swoją jakość.
5
@Bagsik88 Swego czasu lubiłem Griezmanna, teraz go nie lubię i nie mam problemu, żeby to przyznać. Nie mam również problemu żeby przyznać, że zagrał dobrze, bo potrafię ocenić piłkarza sprawiedliwie, więc nie obawiaj się.
13
Nie wiem skąd się bierze duża antypatia do Puiga na stronie. Nie oszukujmy się, userzy nie potrafią w profesjonalny sposób podejść do tematu. Jeżeli piszą o kimś pozytywnie, to dlatego, że lubią danego piłkarza (nie dlatego, że zagrał dobrze). Jego dobry występ to tylko pretekst, najważniejszy jest fakt, że mogą napisać dobrze o kimś, kogo lubią, a kto jest krytykowany. Na pewno są osoby, które potrafią oddzielić kwestie sympatii/antypatii od jakości piłkarskiej, ale to jest mniejszość. Dobry mecz to jest taki bodziec, iskra do napisania pozytywnie o lubianym piłkarzu, dlatego fani Puiga, Griezmanna czy jakiegokolwiek innego piłkarza czekają na jego dobry występ, żeby móc napisać o nim dobre słowo w sposób obiektywny. Nie za piękne oczy, ale za dobrą grę. Gdy ich ulubieniec zagra kaszanę, to wtedy nie piszą nic, żeby nie robić z siebie głupka. Wychodzą z nory, gdy zagra dobrze, strzeli bramkę. Tak to działa. Do czego zmierzam? Ludzie, którzy piszą źle o Puigu, w większości robią to dlatego, że go nie lubią. Ich opinia może być słuszna, ale pobudki z powodu których piszą w ten sposób nie są godne pochwały. Po prostu jak zagra gorzej to jest dobra okazja, żeby trochę się poznęcać nad nielubianym piłkarzem.
Może to zabrzmieć trywialnie, a nawet głupio, ale nie mam pojęcia, jak można nie lubić Puiga. Jego nastawienie jest wzorowe, zawsze na boisku daje z siebie wszystko, jego wypowiedzi w mediach nie są pretensjonalne, ale pokorne. Jest wychowankiem i widać, że zależy mu na klubie. Jasne, że trzeba skrytykować piłkarza za słabszy występ, ale nie wiem z jakiego powodu jest ta dodatkowa otoczka. Zagra źle-krytyka, zagra dobrze-pochwała. Tyle. Tymczasem widzę pretensje o to, że nie poszedł na wypożyczenie. Dlaczego? Przecież on nie żali się w mediach, że nie gra. Jakieś oskarżenia o robienie z siebie gwiazdeczki, chociaż nic na to nie wskazuje.
Przypomina mi to sytuację Dembele z sezonu 18/19, gdzie był oskarżany dosłownie o wszystko. Gra na konsoli, opieprza się, ma w domu chlew, nie trenuje i generalnie ma wszystko w dupie. Potem wylądował w podstawowym składzie i zaczął grać świetnie. Nagle wszystkie oskarżenia zniknęły. Obawiam się, że w przypadku Puiga może być tak samo. Dopóki nie da Barcelonie jakiegoś trofeum, to będzie ciągle kwestionowany w ten sposób. Dlatego apeluję, żeby oceniać piłkarzy w sposób obiektywny. Przypadek Puiga, gdzie niektóre osoby tylko czekają na jego gorsze zagranie, żeby napisać "a nie mówiłem, że on się nie nadaje" jest najbardziej klarowny, ale nie tylko on jest niesprawiedliwie traktowany. To działa też w drugą stronę. Zachwycanie się, że ten lub tamten kopnął prosto piłkę i się nie przewrócił również jest złe.