2

@arasz1819 Ja nie obracam sukcesu przeciwko niemu. Wskazuję tylko jasno i wyraźnie, że to jest czysta demagogia. Nie lubię demagogii, więc wytykam to Laporcie, ale z drugiej strony nie dziwię mu się, bo to działa na ludzi.
Za Bartomeu wygraliśmy tryplet mając z przodu najlepsze trio w historii piłki. Jednego z nich sprowadził sam Bartomeu, a drugiego jego kumpel Rossell.
I co, poparłbyś człowieka od Bartomeu, gdyby tak powiedział? Ja nie, bo zdaję sobie sprawę, że taki sukces to wypadkowa bardzo wielu czynników, a nie zasługa jednego czy drugiego prezydenta.

2

@busquets5 Ja nie mówię, kto lepszy, kto gorszy.
Mówię, że on prowadzi kampanię właśnie w ten sposób, żebyś tak pomyślał. Ten Laporta to konkretny gość i facet z jajami, a tamta dwójka, kto to w ogóle jest, jacyś krzykacze, nawet nie pamiętam ich nazwiska.
A że nie przedstawił żadnych konkretów, kogo to interesuje. Otacza się fachowcami i za jego czasów Barcelona wygrała tryplet, więc nie może nie wyjść teraz.

5

@Kgorecki2500 Ja też Nuneza.

47

Laporta jest doskonałym politykiem. Powiesił baner koło Bernabeu, pogadał, że za jego czasów Real nic nie zdobywał, zdobył poparcie byłych piłkarzy oraz ludzi z La Masii i już cała La Rambla jest za Joanem. W tym wszystkim nie ma choćby pół konkretu, ale każdy element jego kampanii jest przemyślany w każdym szczególe. Zgłasza swoją kandydaturę w ostatniej chwili, bo im mniej czasu mają wyborcy, żeby się do czegoś doczepić, tym lepiej dla Laporty. Projekt sportowy również prezentuje w ostatniej chwili. Właściwie to nawet nie prezentuje, tylko mówi, że La Masia odzyska dawną siłę i pokazuje się z Alemanym. Nie no, jak z Alemanym, to musi mieć jakiś plan, prawda? Na debacie przedwyborczej się nawet nie pojawia, żeby uniknąć ewentualnych niewygodnych pytań. Ma silną, ugruntowaną pozycję i taka debata może mu tylko zaszkodzić. Jak Duda nie przychodził na debaty, to ohoho nie ma szacunku do wyborców (i to było zgodne z prawdą). Teraz jak Laporta nie przychodzi, to guzik to wszystkich interesuje, za jego czasów to były czasy, może sobie na to pozwolić.
Do tego kreowanie się na jakiegoś zbawcę. Jak Tusquets coś odwala, to Laporta już jest pierwszy w mediach i mówi, że silny prezydent (docelowo on) by na to na pewno nie pozwolił. Kiedyś Europa miała szacunek do Barcelony i on go przywróci. Za jego prezydentury to w Barcelonie grały same gwiazdy i wychowankowie, teraz będzie to samo, ma tyle znajomości, że Haaland to sam będzie prosił, żeby Laporta go kupił.

Ja absolutnie nie mówię, ze Laporta będzie złym prezydentem, tylko dla mnie osobiście powiedzenie, że kiedyś to było i teraz to będzie to trochę za mało.
On pogrywa z nami jak z małymi dziećmi. Właściwie nie z nami, tylko z socios. My obrywamy rykoszetem. Doprowadził do sytuacji, w której socios nie będą głosowali na jego projekt, tylko będą głosowali na Laportę, bo nazywa się Laporta. Mówi Wam to, co chcecie usłyszeć. "Ma jaja, doświadczenie i kiedyś to było". Tyle Wam w zupełności wystarczy, żeby mu kibicować. Jak na takich światłych i obeznanych w socjotechnice ludzi, za których chcecie uchodzić, to coś Wam średnio wychodzi wyłapywanie takich rzeczy.
Nie adresuję tego komentarza do osób, które sobie popierają Laportę, tylko do tych, którzy w ogóle nie widzą jak on z nimi pogrywa.

0

@PatrykBarca A widziałeś jaką bramę strzelił Matheus na treningu? Na miejscu Kumana po tym bym go wystawił w pierwszym składzie.

4

Ciekawi mnie jakie konkretnie wałki robił Bartomeu w Brazylii i co z tego miał, bo to że robił jest oczywiste.
Klub kupuje potężny talent z Brazylii, Matheusa Fernandeza, bo... spodobał się Abidalowi podczas treningu. W takim razie szkoda, że nie widzieli mnie na orliku. Jakby się tak nad tym zastanowić, to się po prostu nie mieści w głowie, że do takiej sytuacji dochodzi w poważnym klubie. A koniec końców Kuman i tak woli 17-latka z rezerw.

16

@Fawrf Ale co zrobił Matheus Fernandez przy golu, na jakim luzie, na jakim spokoju. Czapki z głów.

2

@AmigoBlancos W Barcelonie Messi, Alba, Araujo.

4

@barcelonaLM Zapomniał dodać, że 25 lat lub 100 złotych grzywny.

10

@BarcaInfo No byłby wreszcie gość który się na tym zna, a nie Abidale i Jordi Cruyffy.

2

@kuz Jakbym miał porównać Nuneza i Isaka, to ten pierwszy wygląda mi na piłkarza większego kalibru.
Depay w ogóle nie powinien być rozpatrywany jako napastnik.

0

@VenoM Tylko na prawym. Mamy tam Dembele i Trincao i żaden trener nie postawi Collado nad nimi. Patrzę na sprawę w sposób realny.
Poza tym Collado nie ma szybkości ani dryblingu skrzydłowego. Najbliżej mu do dziesiątki/zawodnika rozgrywającego. Na tej pozycji mamy Messiego i Griezmanna.
Nie ma gdzie wcisnąć Collado. On nie robi aż takiego wrażenia i takiej furory, żeby ogrywać go kosztem piłkarzy pierwszego zespołu.

2

@VenoM Collado to kolejna dziesiątka, do tego lewonożny zawodnik, nie ma szans, żeby przy obecnej kadrze zagrzał miejsce w pierwszym zespole.
Moriba/Orellana już od początku sezonu powinni ogrywać się i być zmiennikami Busquetsa. Nie mam pojęcia, dlaczego Kuman nie daje im szans.

0

@Ratamahatta Przede wszystkim nie wyobrażaj sobie, że Busquets odejdzie, bo więcej, niż pewne jest to, że zostanie :)
Co do Wijnalduma, to kiedyś byłem na nie, teraz jestem jak najbardziej na tak. Jeżeli dostanie taką pensję jak w Liverpoolu (4,5 mln euro) oraz rozsądny kontrakt, nie jakiś długoterminowy, to czemu nie. Nic nie ryzykujemy, można tylko zyskać. Zresztą lepszego zawodnika i tak nie znajdziemy obecnie.

6

Brakuje kompletnie w dyrekcji sportowej Barcelony takiej umiejętności przewidywania przyszłości. Znaleźć jakiegoś ciekawego piłkarza zanim zrobią to inni i sprowadzić go w odpowiednim momencie. Jak przy transferze Pedriego oraz Araujo. Teraz za każdego trzeba by było zapłacić kilkadziesiąt milionów euro.
Nie każdy młody piłkarz przyjdzie do takiej drużyny jak nasza, bez gwarancji gry, ale na niektórych marka Barcelony, mimo tylu problemów w ostatnich latach działa. Tego Haalanda czy Dembele jeszcze z Reenes i tak byśmy nie kupili, bo chcieli się najpierw sprawdzić w klubie z trochę niższej półki, ale próbować warto. Jak nie ten, to następny, wyławiać takie perełki, póki są w przystępnej cenie.
Młody napastnik powinien być sprowadzony do klubu w 2018, maksymalnie w 2019 roku i się ogrywać. Tymczasem zarząd obudził się teraz nagle z ręką w nocniku i zauważył, że nie ma komu goli strzelać.
Haaland uciekł, ten Nunez z Benfici uciekł, szanse na sprowadzenie kogoś topowego są bliskie zeru ze względu na sytuację ekonomiczną. Co zrobią włodarze? Na pewno wiadomo, co zrobiłby Bartomeu. Zamiast zaakceptować, że ci gracze uciekli i szukać nowych Haalandów i nowych Nunezów, ten jeździłby do Dortmundu i do Lizbony, przedstawiał oferty, "negocjował", przekonywał "otoczenie zawodnika", koniec końców ani jeden ani drugi by nie przyszedł. Inny piłkarz też nie. I tak to się kręciło właśnie. Oby Laporta nie był takim krótkowzrocznym ignorantem.

3

@Janiama To chyba nie pamiętasz jak Puig był jechany chociażby po meczu z Cornellą.
Czyste papcie mają Ter Stegen, Pedri, bo młody, więc może zawalić i Fati z tego samego powodu. Reszta bez względu na nazwisko jest jechana z różną częstotliwością, tyczy się to również Pucia.

3

@sebasek99 Czy jest to zaczerpnięte ze Świata według Kiepskich, kiedy mieszkańcy zmyślili sobie Boczka :) ?

0

@VamosBarca12 Busquets, Coutinho, Firpo, Neto, , Griezmann.
No i przydałoby się zrobić jakiś porządek w obronie, ale tutaj nie mam pojęcia kogo wywalić.
O i jeszcze na Emersonie można fajne pieniądze zarobić.

10

@Messibestplayerintheworld Nie wiem czemu Depay cały czas jest rozpatrywany jako dziewiątka. Powinniśmy go sprowadzić oprócz napastnika, a nie jako napastnika.

1

@maroon Ciekawe ile Simon i ten drugi kretyn Horban wzięli w łapę od koncernów farmaceutycznych i lobbystów.

8

@Avatarr W obecnej sytuacji sprzedałbym z pocałowaniem ręki zarówno Griezmanna jak i Coutinho za ich ceny z transfermarktu.

0

@barcelonaLM Ja pierniczę ale tragedia XD
No ale sami są sobie winni. Mieli zawodników dobrych i bez żalu ich oddali.

2

@Gomess Z twarzy to on wygląda jak wiking tylko jakiś ułomny XD
Jak jakiś ostatni syn Ragnara Lothbroka, był Ivar bez kości i jeszcze na końcu Erling bez mózgu.

7

@TylkoBarca7273 Robię screena.

58

To są głupoty, Dest bardzo dobrze radził sobie z Mbappe. Chyba tylko raz dał mu się ograć.
Trzymał od Francuza odpowiednią odległość, tak, żeby ten nie mógł go ograć, dawał radę szybkościowo. Po prostu nadążał za nim.

3

No co tu dużo mówić, bardzo nietrafione oceny.

1

@Bagsik88 https://www.lfc.pl/76651/Zarobki_pi%C5%82karzy_Liverpoolu
Tutaj jest artykuł o pensjach w Liverpoolu. Wijnaldum tam kokosów nie wyciąga.
4,5 miliona auro. Jeżeli dostałby taką pensję, to byłby jednym z najniżej opłacanych piłkarzy w zespole, pensja jak najbardziej do zaakceptowania.

1

@Kgorecki2500 Pamiętam, że gdy robiłem chyba latarnika, to wyszło, że jest na lewo od PO. Chciał zwiększyć zasiłek dla bezrobotnych. Generalnie socjaldemokracja, dosyć daleko przesunięta w lewo.

0

@Bagsik88 Oczywiście, że może się nie sprawdzić, ale nie ryzykujemy absolutnie niczym. Przyszedłby za darmo, bajecznego kontraktu by nie dostał.
Widzisz różnicę w stosunku do sytuacji Williana? Zapewniam Cię, że gdyby Gini miał kosztować 70 baniek, to nawet bym na niego nie spojrzał.

0

@Janiama Nie wiem, jak to się odnosi do komentarza :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?