Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@BarcaInfo Depay to nie jest 10, właściwie to nominalny lewoskrzydłowy.
2
Życzenia świąteczne od Janeczka
2
@ObiektywnyKibic121 Gdy za bardzo nie wiadomo co jest nie tak z danym piłkarzem, to najprościej powiedzieć braki taktyczne. Gdy chce się go obronić, to mówi się, że pracuje w defensywie. Nie wiadomo jakie konkretnie, nie wiadomo czy w ogóle tak jest, ale kto by się tym przejmował.
Braki taktyczne, praca w defensywie i elo. Nie mówię o tej konkretnej dyskusji, ale o takim zjawisku, które niewątpliwie istnieje.
4
Ten Koeman to się za bardzo z nimi pierdzieli. Za Valverde to taki Mingueza nie pograłby nic. Mielibyśmy przyspieszone leczenie Umtitiego i po 3 rozegranych meczach informację "Samuel Umtiti odczuwa dyskomfort w kolanie". Ernesto się nie patyczkował.
2
@Comentateiro Gdyby Pedri miał mieć takie cechy, to już by je pokazał. Puig prezentując je na na tournee oraz w meczach ligowych był tylko 1-2 lata starszy od niego.
3
@szela1899 To nie jest kwestia braków spowodowanych wiekiem, on po prostu nie ma pewnych predyspozycji, to normalne, nie ma kompletnych piłkarzy. Musi popracować nad budową ciała i przypakować, to powinno mu trochę pomóc.
3
Pedri ma pewną dużą wadę, mianowicie talent do obcierek, pechowych zagrań itd. W meczu z Sociedad zawalił bramkę w głupi sposób. Odpuścił rywala, bo myślał, że ten nic nie jest w stanie zrobić. W mecz z Valencią bramka po dośrodkowaniu, które obiło mu się o nogę. Dzisiaj kilka groźnych strat, bo był pół sekundy spóźniony, bo rywal znowu go zaskoczył, bo piłka źle odbiła mu się od nogi. I tak dalej i tak dalej. Po części jest to spowodowane jego drobną budową, ale po części on po prostu tak ma. To jest podobna przypadłość co u Lengleta. Pedriemu trochę brakuje mobilności i takiej operatywności z piłką (słynne kółeczko, prosty zwód, dobra ochrona piłki przed rywalem). To są cechy, które wręcz do perfekcji rozwinął Puig. Pedri niestety tego nie ma.
1
@Coutinho007 Biorę w ciemno takie coś. Ich wartość będzie tylko spadać, w czasach korony 60 za jednego to względnie dobry biznes.
Musimy jednak zejść na ziemię, nie ma szans na taką ofertę i na ich sprzedaż obecnie.
0
@ViscaBarca123 Kto lepszy, Jandro czy Monchu?
2
@Encore Coutinho, ale najchętniej pogoniłbym obu. Nie dają nam nic.
15
@kuz Zapewne nie zauważyłeś, ale Mingueza co mecz popełnia 2-3 rażące błędy, grożące utratą bramki. To niedopuszczalne. W zeszłym sezonie nie był nawet podstawowym graczem rezerw. Garcia jest 2 lata młodszy i dużo lepszy, taka jest prawda.
0
@pax To zrób analizę jak z Semedo albo Alvesem i wyjaśnij hejterów.
0
@Kwasiak98 Obaj są bardzo słabi.
0
@Pilka_jest_okragla Przecież Suarez jako dziewiątka ma bardzo słabe wykończenie. Spryt tak, ruchy tak, wykończenie nie.
2
@BarcaInfo Bajeczki, sam Koeman mówił na początku sezonu, że de Jong jest najlepszy, kiedy może zaczynać akcje z głębi pola. Coś w tym stylu. Może mu dać "więcej swobody" ale de Jong jako nasz de Bruyne nie ma racji bytu.
2
@tobiasson92 XD
2
@Fabik87 Kiedyś był wspaniałym piłkarzem, ale niestety słowo klucz "kiedyś", czyli jakoś ponad 2 lata temu.
1
@insp1re Ostatnio samą obecnością wkurza mnie Lenglet, wcześniej Griezmann.
Kiedyś takimi zawodnikami byli dla mnie Rakitić, Rafinha i w późniejszym czasie Suarez.
0
No i zmiana ustawienia nie pomogła. Wręcz przeciwnie, gramy jeszcze gorzej niż zwykle, każda strata to jest kontra, nikt nie wie kogo ma kryć i jak ma kryć.
0
Kutinio jest beznadziejny
9
@NeroTFP Trzeba umieć wcisnąć Kaczyńskiego do obrazka, a nie wstawiać go do co drugiego mema, bo hehe dyktator z kotem. Tutaj autor się nie popisał.
1
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9360740#comment-9360740
Jeżeli chodzi o bramki, to dokładnie to samo opisałem tutaj. 2-3 bramki z powodu zbyt dużej ilości miejsca po stracie piłki, reszta to błędy indywidualne, rożne, karne itp.
0
@malicinho Ja bym wybrał Kane'a.
0
@BarcaInfo Griezmann i Coutinho żegnamy się.
1
@BarcaInfo Jorge Jesus z RiGCZem.
0
@Rewolucja123 Dośrodkowanie minęło 3 naszych piłkarzy :)
Tak jak mówiłem, możzna dyskutować, jeżeli przyjąć twoje kryteria, to bramek zamiast 2 były 3-4. Indywidualne przypadki niczego nie zmieniają, większość bramek tracimy przez wielbłądy piłkarzy, które są niezależne od formacji.
1
@BarcaInfo Rzeczywiście, przypominam sobie teraz ten Espanyol. Chyba mieliśmy serię 27-28 meczy bez porażki.
0
@Rewolucja123 Jeżeli nie wrócił, to tylko potwierdza to co mówię. Winę ponosi konkretny zawodnik, w tym przypadku de Jong.
0
@BarcaInfo Valverde na pewno przewalił 5 meczy? Przypominam sobie 5-4 z Levante (jedyna porażka ligowa) i oczywiście Roma.
7
Szybkie podsumowanie, czy stracone przez Barcelonę bramki mogły byś stracone z powodu formacji. W 4-2-3-1 są większe przerwy pomiędzy formacjami, w teorii jest mniej zawodników do bronienia i jesteśmy bardziej narażeni na kontry. Spójrzmy więc, które z bramek zostały stracone w ten sposób.
Bramka stracona z Sevillą: rożny, więc formacja nie ma tu nic do rzeczy.
Bramka z Getafe: faul de Jonga w zagęszczonym polu karnym, nie ma mowy o tym, by było to przez formację.
Bramka stracona z Ferencvarosem: kontra zawodników z Węgier. Być może gdyby w środku był wtedy jeden zawodnik więcej, to podający nie miałby tyle miejsca i nie wypuściłby napastnika sam na sam (potem był faul Pique i karny). Moim zdaniem duża w tym wina Pique, który przegrał walkę o pozycję, ale załóżmy, że był to gol stracony przez formację 4-2-3-1.
Jeżeli chodzi o mecz z Realem, to z tych 3 bramek, które nam władowali, pierwszą można zakwalifikować do straconej w wyniku ustawienia. Potem był karny na Ramosie i dobili nas w końcówce przez indywidualne błędy piłkarzy i to, że rzuciliśmy wszystko na ofensywę, żeby odrabiać straty.
Bramka z Alaves to Neto strzelił samobója.
Bramka z stracona z Dynamem: wrzutka w pole karne, Lenglet przegrywa walkę o pozycję, Alba nie zdążył za dobijającym. Bramka stracona przez indywidualne błędy piłkarzy.
2 bramki z Betisem: pierwsza znowu indywidualne błędy piłkarzy, przy drugiej dali się objechać jak dzieci.
Bramka z Atletico: Pique postanowił sobie zaliczyć stratę w newralgicznym miejscu, potem Ter Stegen ograny przez Carasco.
Bramki z Cadizem: rożny oraz Lenglet.
I wczoraj z Juventusem: 2 karne, Ramsey objeżdżający Pjanicia i Lenglet odpuszczający pozycję w defensywie.
Ile mamy bramek straconych w wyniku kontr, dziur, zbyt dużej ilości miejsca? Dwie. Oczywiście można sobie dyskutować, że np. wczoraj jakaś bramka została stracona przez formację, ale co do ogółu myślę, że wszyscy się zgodzą. Cała reszta to są mniejsze lub większe błędy albo po prostu samobóje, jak Neto z Alaves albo Lenglet żonglujący piłkę ręką we własnym polu karnym. Czy zmiana formacji spowoduje, że piłkarze przypomną sobie jak nie popełniać wielbłądów, jak pilnować krycia? Nie. Czy Lenglet przypomni sobie, że kiedyś był poważnym piłkarzem? Może sobie przypomni, ale to nie jest kwestia zmiany formacji.
Natomiast jeżeli chodzi o ofensywę, to nikt nie zaprzeczy, że tworzymy sobie sytuacje i to całkiem sporo. Kwestia wykończenia, tutaj tak samo, jeśli zmienimy formację, to piłkarze nagle nauczą się wykańczać akcje? Do tego moim zdaniem, żebyśmy zakończyli akcje skutecznie, brakuje odrobiny więcej miejsca, lepszego zrozumienia piłkarzy i lepiej wyćwiczonych schematów, widać to zwłaszcza po grze Messiego, któremu w tym sezonie wyjątkowo "nie chce wpadać". Uważam, że to "trochę" jest spowodowane przez brak dziewiątki, piłkarza, który zapewniłby tę odrobinę miejsca więcej, poprzestawiałby obrońców i po prostu sam by strzelił. Brak dziewiątki również byłby odczuwalny niezależnie od formacji.
Moim zdaniem tak to wygląda. Tragiczne błędy obrońców, brak schematów, bo mamy wielu nowych piłkarzy, którzy dopiero co się wdrażają oraz braki kadrowe na poszczególnych pozycjach. Dlatego nie mamy wyników. Formacja nie ma tu nic do rzeczy.