Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MarioVeB! Co?
0
@SelloutCrowd Dla mnie oczywistym jest, że to temat zastępczy. Gdyby naprawdę Jarosław miał wolę, żeby zmienić prawo w tej kwestii, to zrobiłby to już dawno temu. Chociażby na wiosnę, kiedy projekt obywatelski w tej sprawie wylądował w koszu. TK jakoś często się nie zbiera. Czemu zrobili to akurat teraz?
Kaczyński to wszystko przewidział. Wzrost zakażeń zwalą na protesty. Protesty odwrócą uwagę od fatalnej sytuacji ekonomicznej. Kolejna cegiełka do powszechnego niepokoju. W międzyczasie stworzą w ludziach sztuczną potrzebę zaszczepienia się, a powszechny niepokój będzie temu bardzo sprzyjał. Zaszczepcie się, to całe zło się skończy. No i lewica dostała paliwo. Wepchnął im argument do ręki. Dzięki temu, będzie mógł kiedyś przeforsować kolejną idiotyczną ustawę, "w zamian" za powrót do starej interpretacji konstytucji.
On uwielbia zarządzać poprzez kryzys.
0
@macio_944 Jeżeli chciał mu pojechać, to bardzo słaby wpis. Pojedynek na i wyliczanka. Dosyć mam i wyliczanka. Najprostszy sposób, żeby popisać się słownictwem. Przerost formy nad treścią.
6
Z ciekawości sprawdziłem Transfermarkt i profil Umtitiego. Przy informacji o urazie widnieje opis "zaległości treningowe".
5
@Statistics W porządku, ale w takim razie dlaczego ludzie nie pędzą za zdrowym trybem życia, nie ograniczają palenia, nie odżywiają się zdrowo, żeby zminimalizować ryzyko raka, który przecież jest bardziej niebezpieczny niż wirus, natomiast w obawie przed koronawirusem są w stanie zamknąć dom na 4 spusty i odciąć się od świata?
1
@Janiama To ustawienie ma w domyśle zlikwidować obowiązek u piłkarzy bycia wszechstronnymi, bo kto w zespole tak naprawdę jest wszechstronny? Dobry i w ofensywie i w defensywie. Tak na dobrą sprawę to chyba nikt z piłkarzy grających wyżej od obrońców. Taki był problem w poprzednim sezonie. Wychodzimy trójką Busquets de Jong Vidal/Rakitić i jest dramat. Beton w pomocy. W 4-3-3 pomoc musi być wszechstronna. Koeman zauważył, że nasi pomocnicy mają usposobienie defensywne oraz to, że mamy mnóstwo ofensywnych piłkarzy, którzy musieliby kisić się na ławce. I moim zdaniem zrobił bardzo dobrze. Ten problem, o którym piszesz byłby w każdym ustawieniu.
W tym ustawieniu pivoci nie muszą być kreatywni. Od tego jest czwórka z przodu. Oni mają być wybiegani, mieć agresywny odbiór, pokrywać przestrzenie. No i tutaj niestety jest problem. Busquets nie ma tych cech, kompletnie. Pjanić i de Jong mogą tak grać, ale nie wiem czy razem. Trzeba by ich częściej zobaczyć obok siebie. Przydałby się inny piłkarz. Kante, Thiago, może Pogba. Ktoś taki, z większą dynamiką, z lepszą dystrybucją piłki.
Poza tym trochę bokiem wychodzi brak dziewiątki, ale on by wyszedł niezależnie od ustawienia. Widać, że brakuje schematów w ofensywie.
20
@Nigaki Skoro to takie proste i żaden problem, to sam idź i to pozmywaj. Kulturalny człowiek po sobie sprząta.
0
@Rewolucja123 Już wyszły w spotkaniu z Realem. Z każdym silniejszym przeciwnikiem, który mocno pressuje też wyjdą.
Ja nie twierdzę, że de Jong gra dobrze. Podejrzane jest dla mnie jednak, że w kadrze zalicza dobre mecze, a chyba najlepsze spotkanie w tym sezonie rozegrał z Węgrami, gdy nie grał z Busquetsem, tylko Pjaniciem. Chciałbym go kilka razy obejrzeć w duecie z Pjaniciem i wtedy wydać opinię czy Busquets w ogóle, a jeśli tak to w jakim stopniu wpływa na jego słabą dyspozycję.
2
Po klasyku pojawiły się głosy, że 4-2-3-1 nie pasuje do naszych piłkarzy. Kompletnie się z tym nie zgadzam. Czekałem na to ustawienie od ponad 2 lat, bo mamy wielu piłkarzy, którym to powinno odpowiadać.
Messi ma swoje miejsce na dziesiątce, zamiast na prawym skrzydle, które w praktyce zawsze było puste. Jest miejsce dla prawoskrzydłowego. Wcześniej tego nie było i zawodnicy lewonożni musieli grać z przymusu na lewym skrzydle, gdzie nie czuli się komfortowo. Jest miejsce dla Coutinho, jest miejsce dla de Jonga. Tak naprawdę jedynym piłkarzem, któremu takie ustawienie raczej nie pasuje jest Busquets. Dużym problemem jest również brak dziewiątki, ale to byłoby problemem w każdym ustawieniu.
2
@KacperVEB de Jong popełnia dużo błędów indywidualnych, odpuszcza krycie, gubi pozycję. Powinien być pewniejszy w swoich poczynaniach, grać szybciej i myśleć szybciej.
Rzekoma wielka forma Busquetsa to mit. On już się nie nadaje do poważnej piłki. Pragmatycy mogą się zachwycać ile piłek odebrał i ile kilometrów przebiegł, ale z niego już nigdy nie topowego piłkarza. Jest mało mobilny, nie potrafi pokryć dużych przestrzeni , co jest niezbędne w tym ustawieniu. de Jong też póki co nie potrafi, ale ma do tego predyspozycje. Busquets nie ma. Przy każdym silnym przeciwniku wyjdą jego wady.
0
@damian777 Nie sprzedadzą go, bo jest strategiczną postacią klubu w kwestiach margetingowych. Jeszcze ostatnio przedłużył kontrakt.
0
@KacperVEB W miejsce Coutinho mamy Pedriego i Puiga. Po to są Trincao i Dembele, żeby grali, a nie siedzieli na ławce, bo trzeba Konrada przetestować.
Na razie nie ma miejsca dla niego.
0
@KacperVEB I za kogo ma grać?
45
@Janiama Masz jakiś konkretny arytkuł na poparcie tych głupot? Nawet ze słabego źródła.
0
@Coutinho007Jak nie będą grali amigosi i gwiazdki, to im morale spadną. Muszą grać, bo tak.
1
@Janiama "Dobrych piłkarzy zawsze da się wkomponować do zespołu."
Ogromna nieprawda, idealnie na przykładzie Griezmanna to widać. Trzech trenerów, kilka pozycji i za każdym razem zawód.
2
@Janiama Nie wiem czy zauważyłeś, ale Messi nie gra na dziewiątce, tylko jako dziesiątka, tak jak zawsze. Nie da się ustawić Messiego i Griezmanna tak, żeby się "wymieniali pozycjami". To jest fikcja. W praktyce to będzie zawsze wyglądało tak, że Messi zejdzie niżej do rozegrania, a Griezmann pójdzie wyżej na dziewiątkę, gdzie wygląda tragicznie. Jakiekolwiek wkomponowanie Griezmanna do składu razem z Messim jest irracjonalne i po prostu niemożliwe.
Busquets kompletnie nie nadaje się do tego ustawienia, nie potrafi pokryć dużych przestrzeni i nic nie zmieni mojego zdania. Jego rzekomą dobrą dyspozycję zweryfikuje jakikolwiek rywal z wyższej półki. Brakuje czwartego pomocnika na pivota, Koeman chciał Wijnalduma, skoro nie dało się go sprowadzić, to powinien sprawdzić któregoś z młodych piłkarzy. Czy to Moribę, czy wypchniętego Monchu. Tutaj Koeman zawalił i będzie tego pomocnika brakowało.
1
Zupełnie nie rozumiem tych dyskusji o pozycje. Ten powinien zagrać tu, tamten tam.
W tym ustawieniu pozycje są umowne, mówię tu głównie o pozycji dziewiątki oraz o roli ofensywnych pomocników. Pozycja jest ważna zawsze, ale te, które są często przedmiotem dyskusji po prostu nie istnieją w tym ustawieniu.
Tak naprawdę gramy bez dziewiątki, więc zupełnie nie pojmuję tych dywagacji, że Fati w tym i w tym meczu będzie grał na dziewiątce i ciekawe czy podoła. Wczoraj rzeczywiście grał bliżej środkowej strefy, ale on generalnie gra na lewym skrzydle i czasem schodzi do środka. Określiłbym jego pozycję jako fifowe LF.
Kolejna sprawa, to Messi. On również nie gra na dziewiątce, tylko operuje w środkowej strefie boiska, tak jak wcześniej. Różnica jest taka, że nie ma już Suareza, który trochę odciągał od niego obrońców i robił mu w tej środkowej strefie miejsce. W braku automatyzmów nowego ustawienia oraz właśnie w braku Suareza upatrywałbym przyczyny mniejszej liczby goli strzelonej przez Messiego. Plus to całe zamieszanie w lecie ewidentnie wpłynęło na jego dyspozycję, jest nieskupiony. Gdy ktoś obok raz czy drugi coś sknoci, to w następnej akcji już nie podaje do nikogo, tylko ciągnie wszystko sam.
No i Coutinho, który gra jako ofensywny pomocnik z lewej strony boiska. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego chcecie tam dać Griezmanna, będzie taka sama padaka, jak na każdej innej pozycji. Żeby on się sprawdził, to musi grać w centralnej strefie, zajętej przez Messiego, więc się nie sprawdzi no i tyle. Wystawianie go na każdej innej pozycji nie ma sensu. Pedri lub Puig powinni grać w miejsce Coutinho, gdy ten jest nieobecny.
Nawet pivoci nie mają z góy ustalonej zasady, że jedne gra z prawej a drugi z lewej strony. Grają moblinie i często zmieniają stronami.
0
@Pawel13sz Są lepsze opcje niż Angelino na LO, jak najdalej od piłkarzy profilu Rodriego w Barcelonie(to jest kolejny Busi). Nuneza trzeba bacznie obserwować, nie mam jeszcze wyrobionego zdania.
0
@pax Nie byłoby żadnego 2:1, ono było, ale właśnie dlatego, ze Pique wyszedł. Gdyby tego nie zrobił, to nie byłoby sytuacji sam na sam. Zresztą jak sam napisałeś Benzema miałby możliwość "spokojnego podejścia" pod pole karne. Jedno z drugim się wyklucza, gdyby podchodził spokojnie to nasi zawodnicy zdążyliby wrócić. Tak wiem, że zaraz powiesz, że sobie truchtali i nie zdążliby tak czy inaczej, ale nie jest to prawdą. Byłoby dużo więcej czasu, akcja by zwolniła i by wrócili. Zresztą sama konstrukcja akcji i to jak szybko się potoczyła świadczy o jakimś błędzie indywidualnym, ale nie odpuszczenie krycia, tylko właśnie tak jak Pique za wysokie wyjście do przeciwnika. Widać, że inni zawodnicy się tego kompletnie nie spodziewali i dlatego "truchtali" de Jong i Coutinho.
Minął, no trudno, nie mam szansy go dogonić, to przejmuję innego zawodnika. Miał biec za nim do samej bramki (bez żadnej szansy powodzenia) tylko dlatego, ze to był jego zawodnik? Nie wiem jaką masz konkretnie pretensję do de Jonga. To, że się dał łatwo minąć zgadza się. To, że powinien szybciej wracać zgadza się. Jednakże gdyby wracał dużo szybciej, to by i tak nic nie zmieniło w tej konkretnej sytuacji, bo Pique zawalił tym wyjściem do Benzemy, a piłka jest szybsza niż najszybszy zawodnik.
Bramka na konto Pique, Busquets też zawalił, de Jong również powinien być bardziej zdecydowany i szybciej wracać, ale nie zmieniłoby to przebiegu akcji.
Takie moje zdanie. I tak się nie przekonamy, więc szkoda dłużej kontyunować dyskusję. Chętnie przeczytam odpowiedź, jeśli zdecydujesz się ją napisać, ale nie będę już odpisywać.
1
@pax Pique wyszedł w kierunku Benzemy w fatalnym momecie. Jak mógł wyjść, gdy odległość pomiędzy nimi była tak duża, a szansa, że zdąży odebrać mu piłkę bardzo mała.
Tak jak mówiłem wcześniej, powinien cofać się w kierunku bramki. Kupiłby czas i zabrałby Benzemie możliwość podania Valverde sam na sam.
Jego wina w tej sytuacji nie budzi wątpliwości. No po prostu zawalił i tyle. Nie zauważył wbiegającego Valverde, źle obliczył odległość i wybiegł do przodu bez sensu, zostawiając krater w obronie. Bramka na jego konto.
Uważasz, że Pique w tej sytuacji powinien wyjść?
Nie wiem jaki masz zarzut do de Jonga. Obejrzałem film z bramki i nie miał najmniejszych szans dogonić Valverde. Miał sprintować za nim, mimo, że krycie zostało już przekazane dalej? Powinien wracać do obrony i tyle, ale nie konkretnie za Valverde, którego krycie przejął Busquets. Nie będzie 3 piłkarzy (de Jong, Busquets oraz Pique, któy też był w tej strefie) pilnować jednego Valverde.
2
@Janiama Gdyby tego nie napisał pax, tylko ktoś inny, to też byś oznaczał na głównym komentarzu? Oczywiście, że nie.
Nie lubisz paxa za to co pisał o Semedo i teraz chciałeś mu wytknąć błąd, ale raz, to Koeman a nie pax decyduje o składzie, a dwa Dest zagrał bardzo dobrze.
Masz podejście pro-amigosi. Co z tego, że jakiś młokos bardziej nadaje się do gry i jest w lepszej dyspozycji. Trzeba wystawić amigosa, żeby mu morale nie spadły.
Zresztą Roberto z Semedo grali na przemian i jakoś nie widziałem, żeby miał obniżone morale.
1
@Coutinho007 Jeden z największych błędów transferowych Barcelony w drugiej dekadzie XXI wieku. Wzięcie Rakiticia zamiast Kroosa było karygodne.
1
@pax Nie zgodzę się.
W momencie kiedy Valverde mijał de Jonga było daleko do bramki Barcelony. de Jong nie miał obowiązku biec za Valverde, nie będą w 2-3 kryli jednego zawodnika. Mając świadomość, że i tak nie ma szans go dogonić, zostawił go Busquetsowi.
Busquets już trochę zawalił, bo zbyt łatwo odpuścił Urugwajczyka, to już było bardziej newralgiczne miejsce i należało go pilnować.
Największy błąd popełnił Pique. Przecież to przez jego wyjście zrobił się krater w obronie, który Fede wykorzystał i walnął nam gola. Pique powinien cofać się do bramki i kupować czas. Valverde jest dość szybki, ale nie jest dryblerem, miałby duże trudności z minięciem Pique, zapewne straciłby piłkę, albo wycofał i nic wielkiego by się nie stało.
Bramka na konto Pique. Być może wyjście byłoby dobrym pomysłem, ale wcześniej. W momencie kiedy się na to zdecydował, było już zdecydowanie za późno.
No i Busquets też swoje dołożył. Za łatwo odpuścił Valverde.
12
@Janiama Widzę sprytna, ale nieudana próba sprowokowania paxa.
Jak trener mógł zawalić, skoro Dest świetnie obronił się swoją grą?
3
@Janiama Żałosny komentarz
0
@pax Nie pamiętam tej syty, muszę sobie odświeżyć, ale ze względu na wagę tych bramek, to nawet jeśli se Jong dał się ograć, to i tak Pique i Lenglet są bardziej winni. Zwłaszcza ten drugi.
0
@pax Trzecia już nic nie zmieniała zasadniczo. Barcelona się otworzyła i stąd ten gol.
Druga rzeczywiście Busquets tam zawalił, ale wina Pique jest większa.
A to co odwalił Lenglet jest karygodne.
1
Jedyny pozytyw końcówki meczu to strzał Dembele w jaja Casemiro.
0
@pax Dzisiaj paxie zawiodła przede wszystkim obrona. Pierwsza bramka błąd Pique, karny pajacerka Lengleta.