Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Rewolucja123 Dla Antka każda pozycja jest zła, a dla Messiego ciężko znaleźć lepszą pozycję, ze względu na brak dziewiątki gra bardziej z przodu. Za to Coutinho i Fati grają dokładnie tam gdzie powinni.
4
@Kettger Nie sądzę, żeby 20 baniek za stopera z rokiem kontraktu i małym doświadczeniem było małą kwotą.
3
@Rewolucja123 Nie było lepiej zagrać do Fatiego, bardzo ciężka piłka.
A jak się odniesiesz do pozostałych.
Ma znaczenie kto jak się nazywa, tylko Griezmannowi wygląda się takie rzeczy typu wybiegł do podania albo podał celnie 5 metrów do przodu. To świadczy o tym, jak słabo gra.
Jak się odniesiesz do pozostałych sytuacji, które skomentowałem?
4
Co do Dembele, ja również nie wierzę, że z niego będzie długoterminowy pożytek, przestaną go nękać kontuzje i będzie cud miód malina, jednakże jest to zawodnik, który może być bardzo przydatny. Gdyby United zaoferowało pieniądze lub obowiązek wykupu, to ok, można się zastanowić, ale oni oferują tylko wypożyczenie. I co nam z tego wypożyczenia? Wiadomo, że oni nie wiązaliby z nim nadziei. Pójdą z ofensywą po Sancho, a Ousmana z rocznym kontraktem nam z powrotem odeślą do Barcelony i co z nim w takiej sytuacji zrobić? Będą przepychanki jak teraz Milik w Napoli. Gdy zostanie u nas, to też będzie miał rok kontraktu, ale chociaż przejdzie weryfikację w grze Barcelony, przy trenerze, który przyklada wagę do przygotowania fizycznego.
Jest to dla nas oferta niekorzystna i powinna być odrzucona. Niektórzy wypowiadają się w takim tonie, jakby United to byli rycerze na białych koniach i ratują nas od śmierdzącego skunksa. Nie ma żadnej gwarancji tego, że Dembele przestanie się tam łamać, wręcz przeciwnie, przy fizycznej angielskiej piłce tam jest jeszcze większe prawdopodobieństwo kontuzji.
17
@Rewolucja123 Te twoje plusy są bardzo na siłę.
6:41- to idealnie świadczy o tym jak mierny jest Griezmann, że wyciągasz takie rzeczy. Chwalisz go, że podał piłkę 5 metrów dalej do przodu. Brawo. Nie miał nawet innej opcji, każdy inny piłkarz zrobiłby tak samo. Zresztą to nie złe przyjęcie Roberto, ale Griezmann podał za słabo i obrońca miał czas na wślizg.
20:30-nawet się nie pokazał, stał tam od początku. Obrońca poszedł za Fatim i stąd tyle miejsca. A wykończenie fatalne, to powinien być gol albo chociaż strzał w światło bramki.
22:51-to samo. Proste jak drut zagranie do przodu, chyba że nazywasz się Antoine Griezmann. Wtedy to jest piękne zagranie na uwolnienie. Coutinho nie miał możliwości podać mu piłki w tej sytuacji, miał ją na gorszej nodze.
26:35-to samo.
50:31-wcale nie świetne. Za mocne, na fatalnej wysokości, bardzo trudne do przyjęcia. I znowu to była jego jedyna opcja podania, więc wyboru nie miał.
2-3 dobre zagrania, kilka bardzo prostych błędów, tradycyjnie przejście obok meczu. Najgorszy piłkarz Barcelony na boisku. Ocena 3/3.5 to max.
Ogólnie Griezmann to jest najgłupiej broniony zawodnik Barcy jakiego pamiętam. Tak to jest, że gdy zawodnik nie broni się niczym(jak Griezmann), to jego zwolennicy zaczynają wymyślać głupoty typu, że dobrze wyszedł do podania albo "pracował w defensywie". Takimi stwierdzeniami można obronić każdego piłkarza.
58
I Depay i Dembele byliby przydatni, natomiast Griezmann jest kompletnie zbędny i to on powinien odejść.
7
@Cobra303 Był jak zwykle znacznie słabszy od reszty.
0
@FATIlity31 Wiesz, że United chcą go wypożyczyć, a nie kupić?
1
@MaTt_BarcaFan Klasowy obrońca
0
@A_Gomesinho_21
Napisałem przecież, że da się te aspekty poprawić, ale NIE KAŻDY to zrobi, ostatnie zdanie komentarza.
I oczywiście tak jest, że do tych aspektów, które opisałem, a zwłaszcza w kwestii tej kreatywności trzeba również mieć naturalne predyspozycje.
Jednakże, tak jak już pisałem wcześniej, są to aspekty, które w różnym stopniu, ale można poprawić.
Prawdopodobnie nie ma piłkarza, który rodząc się bez tego szóstego zmysłu, zyskałby umiejętności Xaviego, zgadzam się, że trzeba mieć to coś, ale nie zmienia to faktu, że w jakimś stopniu można kreatywność poprawić.
Przykład z Boltem nietrafiony. Wiadomo, że da się poprawić szybkość, ale w minimalnym stopniu. Dla takiego Bolta to ogromna poprawa, ale porównując go do zwykłych śmiertelników i 19 i 20 sekund to niesamowicie szybko. Nie ma na świecie piłkarza, który poprawiłby szybkość w stopniu znacznym i z szybkości Roberto wytrenowałby szybkość Semedo. Natomiast są piłkarze, którzy przykładowo notują znacznie więcej kluczowych podań niż sezon czy dwa wcześniej. Są piłkarze, którzy wraz z biegiem lat nie robią już takich głupot jakie robili wcześniej, albo robią, ale mniej. Sterling chociażby.
1
@BarcaInfo I tak od kilku dni się Fabrizio powtarza.
Dembele nie odejdzie.
0
@tbas Nie mam nawet pretensji do zarządu, że chcą go opchnąć. Jak już, to w jaki sposób to robią. On i Araujo to pod wieloma względami podobni zawodnicy i trzeba było któregoś wybrać.
Po prostu szkoda mi piłkarza, bo na pewno przychodził z dużymi nadziejami, pograć mu nie dali, choć gdy grał to naprawdę dobrze, a teraz na siłę jest wypychany z klubu.
0
@MaziFCB Intrresowało się Napoli, Everton, Benfica.
Przed transferem do nas chciał go Juventus.
Np. takiego Wague nikt poważny nie chciał i musiał iść do PAOKu. To przepaść między nim, a Todibo.
1
@tbas Todibo niekoniecznie. Zdobył w Schalke tytuł piłkarza miesiąca. Jest nieregularny, ale naprawdę umiejętności nieprzeciętne. Potrzebuje regularności i trenera, który wyraźnie na niego postawi.
3
Szkoda mi trochę tego Todibo. Kolejny naiwniak, który myślał, że Barca go sprowadza po to żeby pograł, a nie tylko żeby zarobić.
Zawsze gdy grał, to prezentował się dobrze, pamiętam jak pod koniec sezonu 18/19 młodzież zagrała kilka meczy, to Todibo był zdecydowanie najjaśniejszym punktem.
Talent ogromny, musi grać regularnie i popracować nad decyzyjnością.
4
@Xavyol Oczywiście przeciw
1
@A_Gomesinho_21 No to masz złe wrażenie, bo ja również uważam, że nie każdy tych elementów może się nauczyć.
Dla jasności, uważam talent jako zbiór cech, z którymi się rodzisz i albo je masz albo nie. Nie możesz ich zyskać, jeśli urodziłeś się bez nich.
Nie można poprawić szybkości. Albo jesteś szybki, albo nie. Nie można nagle z topornego pomocnika stać się wybitnym dryblerem.
Natomiast takie elementy jak inteligencja boiskowa, rozumienie gry, aspekty taktyczne, wizja, antycypacja to już coś innego. Oczywiście, że są piłkarze, którzy będą w tym lepsi od innych, natomiast są to elementy, które można w znacznym stopniu poprawić.
Nie każdy je poprawi, ale się da.
2
@A_Gomesinho_21 Ludzie mylą talent z jakością/dojrzałością i inteligencją.
Ja sobie nie wyobrażam bocznego obrońcy, który miałby lepsze parametry techniczne i fizyczne do grania na tej pozycji, niż Semedo.
0
@Striker Najpierw miał covida, a zresztą zarząd cały czas chce go wypchnąć. Rafinhę też w ten sposób traktuje, bo gość jest z góry do odstrzału.
9
@GIGAKOKS Taki za słaby, że zgarnął tytuł piłkarza miesiąca :)
Jest bardzo nieregularny i ma problemy z kontuzjami, ale przy tym potrafi świetnie grać. Trochę syndrom Arthura.
0
@PatrychoO Nie odbudowałby takiej tragicznej firmy fizycznej w 3-4 tygodnie, więc wyglądałby słabo.
1
@xVENUMx Jak wczoraj oglądałem jego streama przez chwilę, to Neymar ma takie skiny, jakie się fizjologom nie śniły.
0
@Rewolucja123 Pamiętam tę akcję, na drodze podania było chyba 5 zawodników, a Griezmann był oddalony od Roberto o 50 metrów. Podanie nie miało żadnych szans powodzenia.
2
@semafor Griezmann lepsza ocena od Alby :)
Fajnie tam mają w tym sofascore.
1
@Rewolucja123 Antek bardzo słabo, Fati bardzo dobrze. Chyba jeszcze lepiej niż z Villarealem.
10
Mniej męczenia buły było dziś w dziesięciu, niż za Valverde w jedenastu. Dobry mecz.
Coutinho w drugiej połowie kapitalny. To już był ten Coutinho z Liverpoolu i pierwszego sezonu u nas.
1
@Tomek_TF Messi bez problemu przyjął 50-metrowe podanie Neto.
To nie jest usprawiedliwienie.
Ja tego absolutnie nie jestem pewny.
1
@kamilo0066 A to aż tak nie, ale jeszcze dostał dobrą piłę od Messiego, na prawą nogę, ale mogło coś z tego być.
Griezmann tak długo zastanawiał się co zrobić z piłką, że ta wyjechała mu na aut :)
0
@pax No słabo, dużo strat, pod presją robi błędy albo niedokładnie podaje. Nie nadąża za zawodnikami Celty.
2
@Tomek_TF Seta nie seta, przyjęcie było tragiczne
Wiadomo, że jak nie ma się do czego przyczepić, to trzeba do nieistotnych szczegółów.
Być może nie seta, ale na pewno najlepsza sytuacja w pierwszej połowie po tej Fatiego. Miał bardzo dużo miejsca i tylko jednego obrońcę obok. Mógł szybko oddać strzał albo próbować go minąć.