Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Oj były czasy.
Ogólnie Umtiti z pierwszej części sezonu 17/18 to najlepszy stoper Barcy jeszcze od czasów Puyola.
1
@Coutinho007 Valverde dawał mu ogony w PK albo w lidze, gdzie już wszystko było rozstrzygnięte na koniec sezonu. No i w presezonach, jednakże realnie na niego nie postawił.
7
@wojopancer Koeman ma zagrać zamiast Lengleta? Chyba tylko tak da się to zrobić.
1
@busquets5 Więcej dziesiątek, więcej.
3
Tworzymy bardzo dużo sytuacji, tylko nie potrafimy ich wykończyć. A dostawać po dupie będziemy niezależnie od ustawienia, bo Lenglet w każdym będzie Lengletem.
Jeśli zmienimy formację na 4-3-3, to tak. Messi wraca na teoretyczne prawe skrzydło, więc tym samym prawe skrzydło tracimy. Mamy na nim Dembele i Trincao.
Dembele wylądowałby na lewym, Trincao nie grałby w ogóle, także jeden zawodnik już do odstrzału. Do tego lewe skrzydło to nie jest optymalna pozycja dla Dembele, on musi mieć piłkę przy nodze, a nie operować na linii spalonego i biegać do piłek Messiego. Do takiej roli nadaje się Fati, ale on jest kontuzjowany.
Kolejnym zawodnikiem, którego tracimy byłby Coutinho, który również nie miałby gdzie grać. Gra na pozycji pivota jest najlepszą pozycją dla de Jonga i Pjanicia, którzy są defensywnymi dystrybutorami piłki. Przy zmianie formacji ich gra się nie poprawi, bo to nie przez formację słabo grają. Po prostu nie są w formie (szkoda tylko że de Jong nie jest w formie jakoś od grudnia, no ale trudno).
W pełni zgadzam się z Koemanem. To jest najlepsza formacja dla naszych piłkarzy. Najlepiej pasuje do naszych pomocników, pozwala zmieścić w składzie więcej dziesiątek, których mamy mnóstwo.
O ile mi wiadomo w każdym ustawieniu stoperzy nie mogą sobie podbijać piłki w polu karnym ręką. W obu ustawieniach potrzebna jest dziewiątka. W obu ustawieniach trzeba dobrze wykańczać akcje. To nie przez ustawienie mamy tragiczne wyniki.
3
Umtiti na tym warunkowym to już tak przypakował, że aż widać różnicę w jego ruchach. Wygląda jakby pożarł samego siebie sprzed 4 lat.
0
@Mat_Cat Wiem, że są większymi talentami, mówię, że ich początki również był trudne i Trincao nie jest jeszcze skazany na porażkę.
0
@TheNekro94 No ale o tym właśnie mówię. O Dembele sprzed 3 lat też można by powiedzieć, to tylko same straty.
4
Dałbym trochę czasu Trincao. Początki chociażby Dembele też były trudne i nie chodzi mi tu o kontuzje, tylko o samą grę, która była często mizerna, dopiero w drugim sezonie się obudził. To samo Fati, miał mocny początek, rok temu, a potem już grał przeciętnie. Niektórzy potrzebują więcej czasu, inni mniej. Widzę w Trincao duży talent, choć na razie nie potrafi go pokazać, a wczorajszy występ bardzo słaby. Zobaczymy co będzie dalej.
9
Chciałbym tylko zauważyć taką rzecz, że Araujo niesamowicie wysoko wyskakuje do piłek. Potrafiłby wygrać każdą główkę.
50
No i ma świętą rację, ale Ronaldo jak zwykle dotyk motyla.
37
@parpe Mam 1% szans na zgon z powodu covid? Dobrze się czujesz?
Statystyka tak zawyżona, jak przestępczość w Sandomierzu.
1
@PrinceDamon Nie mogłem się powstrzymać i obejrzałem :)
Świetny początek, akurat opening mi się nie podoba, ale nie to jest najważniejsze.
Pod względem graficznym fantastycznie, scena z deszczem tytanów to totalna rozpierducha, taka kwintesencja tej produkcji. Podoba mi się w jakim kierunku to zmierza. Musiałem sobie odświeżyć kilka rzeczy, bo już zapomniałem szczegóły o konflikcie Mare i Eldii, kto jest po której stronie itd.
10/10 i czekamy na ciąg dalszy.
0
@PrinceDamon A Code Geass akurat teraz oglądam i mi jakoś nie siedzi.
0
@AlexDark00 Widziałem oba, dla mnie są gorsze.
0
@PrinceDamon +1 byku, jest czekane od dłuższego czasu. Najlepsze anime. Tylko zastanawiam się czy nie poczekać na wszystkie odcinki i wtedy pochłonąć wszystkie w 2 dni :)
6
@Barca1992 Wiesz, że Koeman chwalił ostatnio Dembele za ciężką pracę? Typowy hejterski komentarz, żeby wyładować swoją frustrację.
10
@Janiama Widzę, że zerowy odzew pod poprzednim komentarzem, więc trzeba napisać następny o tym samym, tylko innymi słowami :)
4
@blaugrana16 Przy pierwszej nic nie mógł zrobić, a przy drugiej po prostu miał pecha, że piłka odbiła się od niego i wróciła do przeciwnika. Winę że pierwszą bramkę ponoszą źle kryjący zawodnicy i kiks Minguezy, winę za drugą ponosi Lenglet trochę Alba.
1
@Janiama Nijak. Ocenimy pod koniec sezonu, tak jak pisałem, podtrzymuję to w zupełności.
To, że piłkarze lenili się na treningach Valverde to jest fakt, pytanie w jakim stopniu to się przełożyło na kontuzje Dembele. I właśnie z tymi wnioskami należy poczekać do końca sezonu.
W ogóle to chciałbym przypomnieć, że Valverde wpuścił niedoleczonego Dembele na Lyon, z taką samą kontuzją, jaką ma teraz, naciągnięcie mięśnia. Dembele po tamtym meczu naderwał go i wypadł na ponad miesiąc.
Ot, ciekawostka.
0
@Janiama Prawda, ja widzę wyraźną poprawę gry ofensywnej, ogólnie uważam, że w ofensywie brakuje schematów, ale widać już powoli ich zalążek. Mecz w przebiegu podobny do tego z Alaves, ale tutaj już mieliśmy wszystko, żeby wygrać. Szkoda, bo ta porażka w takim momencie bardzo podcina skrzydła zespołowi. Najbardziej szkoda tej sytuacji Coutinho, ale nie strzału Filipa, tylko złego dośrodkowania Desta. Zagrał za mocno i piłka uciekła Griezmannowi, który miał pustą bramkę przed sobą i na pewno wpakowałby piłkę do siatki przy lepszym dograniu. Szkoda również sytuacji Pjanicia, miał wystarczająco miejsca i czasu, żeby lepiej wycelować.
1
Jeszcze jedna rzecz, do tej pory rozegraliśmy 10 meczy, połowa rundy jesiennej. Aktualnie w tabeli zajmujemy 7 miejsce, z zespołów, które są przed nami nie graliśmy tylko z Sociedad, z którym zresztą zmierzymy się w następnym meczu. Barcelona gra kupsko, a terminarz wcale nie pomaga.
No i fajnie sobie zawodnicy Barcelony strzelają samobóje. Lenglet idiotyczny faul na Ramosie, Neto z Alaves, Pique z Atletico i dziś znowu Lenglet.
2
Ja nie wiem co Koeman chce osiągnąć, wpuszczając w takiej sytuacji samych napastników. Problem z autobusem jest z wykreowaniem sytuacji, powinien wejść ktoś kreatywny(Puig). 10 skrzydłowych problemu nie rozwiąże, najpierw ktoś musi im dograć piłkę.
0
Wchodzi Pedri, który na pivocie ostatnio grał tragicznie, a nie Pjanić. To jest śmieszne.
0
@BarcaInfo Tak jak kolega napisał, to jest przez brak Fatiego, ale wcześniej również nie grał dobrze. Jest hamulcowym, mamy swojego Isco. Nie widzę powodu, dla którego on miałby grać zamiast Puiga i Pedriego.
8
Coutinho jest tak bezproduktwyny, że aż mnie mdli. Wstawić Andre Gomesa i nie byłoby różnicy. Zero przyspieszenia, zero dryblingu, zero wszystkiego. Przyjąć i oddać do najbliższego. Puig/Pedri za niego na drugą połowę i Dembele za Griezmanna. Dziesiątkami i jałowym klepaniem się autobusu nie rozmontuje.
0
@Tomek_TF Gdyby to tak działało, to każdy boczny obrońca, który potrafi grać w obronie i daje dużo asyst, nadawałby się na piwota.
Roberto nie ma pojęcia o nadawaniu tempa grze , sprawianiu, żeby piłka krążyła w odpowiedni sposób. Do tego nie ustawia się w pomocy jak pomocnik, tylko jak boczny obrońca. Kiedy kolega obok ma piłkę przy nodze, to zamiast pomóc w w rozegraniu i szukać wolnych przestrzeni w pomocy, on biegnie laga do przodu. Jak boczny obrońca. Czasy kiedy Roberto można było wystawić wszędzie, już dawno minęły. Zatracił automatyzmy typowe dla pomocnika.
1
@Tomek_TF Oby nie, Roberto w pomocy to ogórek.
4
@ProMILs Krzysztof "milion lajków pod tym filmem albo usuwam kanał" Gonciarz. Największy rak polskiego yt.
1
@Pertezm On ma bardzo dużo zwolenników, a że wielu powodów do radości im nie dawał na początku sezonu, to teraz nadrabiają.
Mniej więcej ci sami ludzie, którzy swego czasu zażarcie bronili Rakiticia.