2

Nie było w historii lepszego gracza. I chyba nie będzie... Leo jest czystym geniuszem!

0

Fenomenalne boki obrony, ter Stegen kapitalna precyzja w grze nogami, Piquenbauer i Umtiti pewnie, Busquets maestro, Rakieta wraca do formy z pierwszego sezonu w Barcy, Andres bardzo stabilnie, poniżej pewnego pułapu nigdy nie schodzi. Messi to król wiadomo, Luisito i Deulofeu ambitnie. Plus za asystę Dembele, Paulinho i Gomes nieźle wkomponowi się w mechanizm. Ogólnie cieszą 3 pkt teraz tylko Juve i oczywiście wotum przeciw Bartomeu

10

Chciałbym zobaczyć na Espanyol taki skład;

ter Stegen- Semedo, Umtiti, Pique, Alba- Busquets, Iniesta, Paulinho- Dembele, Messi, Suarez

Rakitić, Gomes i Deulofeu także piwinni dostać szansę

2

Martwi, że nie ma Denisa Suareza, a zamiast niego pewien Portugalczyk. A może taki plan Ernesto. Jak Gomes się sprawdzi to będzie się liczył w kadrze, a jak nie to koniec szans.

0

Dokładnie! Ja tak do tego podchodzę- Bartomeu zrobił wiele błędów, parę razy nie dotrzymał słowa, ludzi dobrał niekompetentnych. Jednak kilka rzeczy zrobił dobrych, trochę w klub zainwestował. Trzeba w sporcie i polityce dostrzegać plusy i minusy. Owszem, wykazać błędy, pociągać do odpowiedzialności, ale oklaskiwać i doceniać dobre reformy i posunięcia. A Benedito to krzykacz. Chce tylko krzyczeć i niedostrzega pozytywów żadnych i pod żadnym pozorem. Fakt, czas Barto się kończy. Teraz za 4 lata... nie wiem kiedy. Na pewno za jakiś czas Barca potrzebuje nowych, ale rozsądnych ludzi. A Benedito mądry jest, ale brak mu rozwagi i wyrachowania, dyplomacji. Kandydat to dobry nie jest

6

Bartomeu popełnia wiele błędów i robi momentami dobrą minę do złej gry. Ale ludzkie porozumienie i wyjaśnianie nieporozumień to podstawa. Aby takie wtopy już się nie powtarzały. Szacunek dla prezydenta, jakim by on nie był

0

Do ludu wiecznie krytykującego! Co Bartuś robi nieudolnie i źle to fakt. Ale ten pomysł jest fajny. Rynek szaleje i to już jest nawet nieprzyzwoite. Jakieś reguły finansowe muszą być zachowane. Jestem za.

20

Powiem tak, dla mnie Gomes przegrywa nawet z Rafinhą w tej układance. Lepiej promować wychowanka, może się odbuduje, niż piłkarza, który nigdy nie był kompletny, a fanaberią Enrique. Sprzedać zimą, a jak go nie kupią to rozwiązać kontrakt trudno

1

Nie Busiego a Roberto

0

Czy według was pomoc: Busquets, Iniesta, Roberto wypali w tym sezonie? Czy sądzicie, że np. Rakitić powinien grać zamiast Sergiego

2

Ja pewnie fifkę z przyzwyczajenia kupię :)

0

Czy uważacie, że Barca jest jednym z faworytów do wygrania Champions League

0

Mi zadali z 20 kilka lektur do czytania, fakt że to już średnia szkoła, ale pierwszy dzień mogli by darować

5

Ekonomicznie może i stoimy nienajgorzej i to fakt. Kadrowo gorzej niż można oczekiwać, ale bez dramatu. Społecznie mamy się najgorzej. Niedomówienia, kłamstwa, niepoważne traktowanie innych spowodowało, że i nas nie traktuje się fair. To, że cały czas jesteśmy w topie to prawda. Ale nie jesteśmy TOP 1, a niestety Real Madryt. I za to Bartomeu powinien odpowiadać. Choć jak dla mnie, mógłby zostać pod jednym warunkiem. Zwolnić Fernandeza i powołać kompetentnych ludzi do transferów i dyplomacji międzyklubowej. I oczywiście powrót do La Masii. To są priorytety.

0

Kurcze, wszyscy narzekamy na Neymara, ale postawmy się na jego miejscu. Miasta na gorsze nie zamienił,( no powiedzmy to kwestia gustu). Kasa o wiele większa, gwiazda numero 1, po 4 latach w Barcy miał prawo spróbować czegoś innego. To boli, bo jednak z punktu widzenia kibica Barcelony był tu gwiazdą, ale nie znamy szczegółów. Ja tam mu życzę jak najlepiej we Francji, jednocześnie żałując jego przeprowadzki, ale takie jest życie i futbol

0

Zachowałbym się z honorem i odszedł. Galata to klub z jego ojczyzny, ma szansę się odbudować i grać, mimo niższych zarobków, ale widocznie woli zajadać kebsy i żyć nic nie robiąc w fajnym mieście

0

Cionek w kiepskiej formie, lepiej już na Bednarka lub Kamińskiego wystawić

0

Generalnie problem z ŚPD mamy. Nawałka pewnie postawi na Mąkę, bo ograny i ufa mu, ale obym się mylił. Niech wraca dobry Krycha. Ale szkoda, że Jodłowiec nie został powołany, bo obecnie jest w L wyróżniającą postacią

0

Na ławce :)

2

Jaki skład na Kazachstan waszym zdaniem powinien wystawić selekcjoner? Wg mnie tak:

Szczęsny- Piszczek, Glik, Kamiński, Rybus- Wszołek, Zieliński, Grosicki, Makuszewski, Milik- Lewandowski.

Byle nie trójca z Legii :)

0

Tak sobie pomarzyłem i taki skład na następny sezon mi wyszedł:

ter- Stegen/Cillessen- Alba/Digne, Umtiti/Inigo, Pique/Vermaelen, Semedo/Aleix- Busquets/Paulinho, Roberto/Rakitić, Iniesta/Lemar- Dembele/Deulofeu, Messi/Denis- Suarez/Alcacer

Sprzedać Ardę( jesli nie odejdzie teraz), Gomesa, Rafinhe, a i Masche, który wiekowy już jest, a podejrzewam, że sam zechce odejść.

2

Bramka obsadzona dobrze, lewa i prawa obrona też. Stoperów mamy na różnym poziomie. 2 podstawowych to obecnie Umtiti - Szefuncio. Pique musi odbudować formę, jak to zrobi to stoperzy świetni. Vermaelen bez kontuzji też bardzo solidny.

Busquets numero uno, Andres, Roberto i Rakitić też mega pomocnicy. Denis to bardzo obiecujący gracz, martwi Rafinha i Gomes. Paulinho niewiadoma.

Atak świetny, Deu dobry zmiennik, Paco trochę gorzej. PODSUMOWUJĄC. Defensywa jest pewna. Atak kompmetny, niestety gorzej ze zmiennikami. Pomoc fajna, ale brak 3 solidnego zmiennika.
Brakuje w kadrze pomocnika typu Lemar i zmiennika Leo. Może zimą Coman?

1

Dokładnie tak myślę. Enrique bardziej rozbudował kontratak, a zaniechał pozycyjnego, co zdało egzamin, ale w 2 kejnych sezonach nasza gra stała się czytelna. Problemem jest, że o ile Rakitić może być dobrym zmiennikiem, to Rafinha jest niepewny i mało grał. Denisa trzeba na pomoc ustawiać. Paulinho chyba za Busiego pogra czasem

9

Nawet ta nasza pomoc nie taka zła. Oczywiście szkoda, że nie przyszedł jeden wzomcniający gracz, ale jest nieźle. Busquets i Andres koncert z Włochami. Wracają do super formy. Sergi młody i perspektywiczny, a chcieliśmy go w pierwszej 11. Na zmiany solidny Rakieta, Denis i Rafinha. Gomesinho i Ardy nie biorę pod uwagę

0

A tak swoją drogą to chciałbym Verme na stoperze zobaczyć w tym sezonie :)

0

Ależ Hiszpanie mają reprezentacje. Polacy mogą pozazdrościć. Gdybyście mieli wybór to jakich dwóch graczy chcielibyście w naszej reprezentacji z kadry Hiszpanii? Ja Isco i Andresa

0

Chciałbym jeszcze dygresję o składzie na ten sezon.

MAtS- Semedo, Umtiti, Masche/ Pique, Alba- Busquets, Roberto, Iniesta- MSN... oh wait. Messi, Dembele i Suarez. Innej opcji nie widzę. Martwi bardzo środek obrony..

5

Postaram się podsumować zarząd, jak i to okno transferowe.
J.M.Bartomeu " el Presidente"- nie lubię teorii spiskowych, więc powiem, że Barto dobrze chce dla Barcy, ale kończy się tylko na tym, że próbuje i nici z tego. Jest w mojej opinii delikatnie powiedziawszy za bardzo zależny od Rossela, co uniemiżliwia pracę dla klubu. Szereg absurdalnych decyzji, pociągnął lawinę nieporozumień i niedomówień. Chiciażby Barto próbował poprawiać swój wizerunek to jest on raczej spalony. I ja uważam, że należy docenić dobre reformy Bartomeu, ale innej opcji niż dymisja nie widzę.

R. Fernandez- szef od transferów jak sinusoida. Raz transfer wyjdzie, raz klapa. Umtiti- klasyczny model jak dobrze inwestować pieniądze. Alcacer, Gomes itp- komentarz zbędny... więcej złych zakupów, niż dobrych, może i zorientowany w piłkarskich realiach, jednak kompketnie nie zna charakteru gracza Barcy. Zbyt wolny w reakcjach, brak negocjowania z korzyścią dla klubu. Dziękujemy za dobre zakupy, ale dymisja razem z El Presidente.

Transfery:

N. Semedo- perspektywiczny chłopak, bardzo potrzebny nam prawy obrońca, na pewno lepszy wybór, niż Bellerin. Chwała Fernandezowi za ten wybór. Na plus i to duży.

G. Deulofeu- powrót wychowanka to duża niewiadoma. Potrzebny do uzupełnienia składu na pozycji skrzydłowego, jako zmiennik. Byli jednak ciekawsi kandydaci... z kolei Deu bardzo dobry rok w Milanie. Z ocenami trzeba czekać, ale fajnie, że zarząd " olewający" La Masię stawia na jej podopiecznego.

Paulinho- najbardziej sensacyjny zakup Barcy. Za samą kwotę, wiek piłkarza należałoby Fernandeza solidnie zganić, ale jak odpali to będzie krytykom wstyd. W Brazylii kluczowy zawodnik, w klubach szło mu średnio. Sprowadzony z emerytury. Transfer o być, albi nie być tego zarządu.

O. Dembélé- następca Neya. Najlepszy wg mnie wybór na tę pozycję. Neymara zastąpić w 100% się nie da, ale Dembele ma inny styl od Brazylijczyka. Młody, zdolny, najlepszy zakup Fernandeza.

Sprzedaż:

J. Mathieu- chwała, że odszedł, szybko pozbyto się balastu. Niech mu się w Lizbonie wiedzie.

Douglas- tragedia, że go nie sprzedali, a wypożyczyli, ale dobre i to. Za rok wraca, a wtedy trzeba na nim te 1,5 mln zarobić.

Munir- też szkoda, że nie sprzedany, ale jak wróci to może go sprzedamy.

Marlon- wypożyczony do bardzo dobrego klubu, jak na francuskie standarty, oby wrócił ograny i dobry stoper.

S. Samper- błąd, błąd, błąd. Powinien dostać szansę w Barcelonie, ale ściągnięto Paulinho... jak Brazylijczyk wypali to bez większych pretensji do zarządu, a jak nie to okaże się to katastrofalną decyzją.

I jeszcze 6 dni na sprzedaż Turka- A. Turana. To powinien być priorytet, jeśli idzie o redukcję kadry. Z niego pożytku już nie będzie, a pobiera pensję, na którą swoją postawą nie zasługuje. Ale, że nie sprzedali A. Gomesinho to woła już o pomstę do nieba...

Podsumowując: kadra w porównaniu z poprzednim sezonem wydaje się nie ulec diametralnej zmianie. Na plus pizyskanie PO, ale niweczy to fakt sprzedaży Neymara. Mamy nowego pomocnika- plus. Ale w jakiej cenie i w jakim wieku- minus. Deulofeu- w końcu zmiennik skrzydłowy, gorszy od Turka nie będzie. O LM będzie bardzo trudno, ale według mojej opinii wiele zależało będzie od Valverde i postawy nowych graczy. Zarząd i jego decyzje wyjdą w praniu. W trakcie sezonu dowiemy się o wyborach Fernandeza, ale otoczka wokół Bartomeu i spółki nie zachwyca, także ich decyzje uderzają bezpośrednio w klub. Oby ten sezon dostarczył wielu emocji i trofeów, mimo wielu trudności.

VEB!!!

0

Wiem, że to mało realne, ale może o 23.59 będzie oficjalne potwierdzenie Dele Alli lub Cou

0

Wpłacamy klauzulę Dele Ali i Lemara

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?