0

@Leszczu99 żaden punkt sie nie zgadza co napisałem niżej .Może kwestia aborcji.Ale kaczynski twierdzi ze popełnili błąd ze kompromis powinien zostać.A nawrocki jest długopisem kaczynskiego.A on jest przeciw zaostrzaniu aborcji.

0

@kamiVeB po czym w 2 namawia do głosu na niego;)

0

@kamiVeB
1 wybierają właśnie wykonawcę budowy cok.
Wybacz nie bardzo wiem kolego o czym piszesz.zto ten rząd załatwił decyzję środowiskowa.Kolejna rzecz Airbus rozmawia z rządem na temat zakupu 84 samolotów.Być moze dostaniemy 1% akcji Airbusa dodatkowo.
https://www.money.pl/gospodarka/stalo-sie-ruszyly-poszukiwania-wykonawcy-cpk-jest-oficjalna-data-finalu-budowy-7161821763144416a.html
Wsjaż nwestycje ktore rząd wstrzymał bo wszystkie są prowadzone włącznie z portami czy elektrownia.
2.masz tą wolność słowa gdzie powiesiła się sympatyczna dziewczyna z hotelu paradise gdzie zniszczyli ja internauci.
3 jak na razie to pis rozwalił porozumienie aborcyjne gdzie sam kaczyński stwierdził że to błąd. Trzaskowski nie jest cenzorem i nie ingeruję w Warszawie .On misi chce pomagać każdej grupie społecznej co nie oznacza ze sie z tym utożsamia i to jest rola prezydentaMusisz spowodować ze w mieście ludzie czują się dobrze.
Co do ideologii a nie jestem lewicowy.Jeśli ktos jest hetero to nie namówisz go na to aby przeleciał kumpla.Jeśli łaska lubi kaski to nie namówisz ja na chłopców. Jeśli ktos ma skłonności w obie strony to tak ma.Nie da sie nikogo namówić jeśli nie będzie mial skonnności.Zadna ideologia.Jeśli jesteś hetero to czy jest możliwe aby ktoś cię namówił abyś przerznol kumpla?dlatego gdyby to było faktyczne to lgbt byłoby 70 % spoleczności jest 5% .To to jest zawracanie głowy a lgbt jest od dawna .5% przez tyle lat to coś słabo namawiają;)
O z 5 pojechaleś.
Jedyny polityk który chciał nie tyle co pilnować granicy na misji a walczyć to był jaroslaw kaczynski na początku wojny.
Widać ze nie rozumiesz strategi i zadań jeśli Niemcy Francja i nawet polska pójdą do ukrainy.To ruskie maja autostradę aby wejść do Europy. Wydaliśmy kupę kasy aby chronić granicę z Białorusią, granicę z Kaliningradu oraz morze.I tu wrócę do zmaciarewicza który uwali program orka na 3 okręty podwodne mamy q stara łódź. Związku z tym możemy bronić wojskiem rakietowym i wojskiem na ziemi.Nie wiem czy wiesz ale sprzęt będziemy mieć w miarę względnie po 2028r.My nie mamy na pokrycie granic a co dopiero mamy coś wysłać do ukrainy.Naszym zadaniem jest pilnować granic ue i polskiej i organizować hub.Zadem kraj na wzchd flance nie wyślę żołnierzy z tego samego powodu pojadą kraje Europy zach i śr.i wielka Brytania.
Żaden polityk z ko i koalicji nie powiedział ze kogoś wyślę do ukrainy i ostatnio Kanclerz Niemiec stwierdził jasno nie ma tematu polskich zolbierzy w ukrainie.Dlaczego nie chca tego Francja i niemcy nie chcą dlatego aby ruskie nie weszli przez Polskę do Niemiec i Francji a tam jedt misja pokojową a nie misja aby się bić .Jedyny polityk który chciał wysłać wojsko to szef karola nawrockiego jaroslaw kaczynski a ty chcesz zrobić z jego podwładnego orezydenta.
Problemy z ameryka co? My kupujemy od usa co chcemy mamy bazę w radzionkowie będziemy serwisować abramsy jesteśmy najlepszym amerykańskim klientem wszędzie nas chwalą. Podpisaliśmy umowę na budowę elektrowni atomowej z usa.
Czy będziemy uzależnieni od Berlina.rehimental budyje fabrykę amunicję rakiet do abramsow f35, Apache i himarsow.
Warto mieć dobre relacje z Niemcami a te ma tusk.W przypadku wojny amo szybko znika a chętnych może być sporo a to ta fabryka ma odciążyć usa.Oni dostali dlatego iż zasoby tej firmy sa ogromne a potrzeba produkcji na juz.zmoga uruchomić przemysl z produkcji samochodów na wojsko i to sie dzieje.My tez rozwijamy swoje rzeczy idzie na to kasa ale startujemy z innego pułapy.I tu o tu idzie to do przodu.Mowisz o bezpieczeństwie ale to pis chce postawić tylko na trumpa który moze sprzedać za czapkę fajek. Co robi ko stawia na usa kupując sprzęt elektrownie surowce oraz tworzy plan B czyli Europa turcja i na dojść Japonia .Czy trump tego chcę tak on mowi Europa na sie bronić inaczej jej nie będziemy bronić. Co robi nawrocki jedzie sabotować ze to robimy przeciw trumpowi tymczasem wszyscy jasno lomunikuja to w ramach nato. Czyli pis jest przeciw temu czego chcę trump uzbrojenia Europy .
4. Euro - podczas rozmowy trzaskowskim sam nentzen powiedział ze technicznie to nie możliwie. Dlaczego bo mamy ogromny deficyt i nie spełniamy parametrów.Mamy ogromne wydatki grozi nam regułą wydatkowa i do 2030r zgodnie z uzgodnieniami z ue mamy starać się zejść. Czyli będzie po kandencji trzaskowskiego.Potem nie gdzie tez łatwiej bo budujemy port lotniczy za 120 mld...oraz elektrownie atomową a sa to cywilne wydatki.o Euro mozesz minimum zapomnieć do 2035r o czym my rozmawiamy I trzaskowski jasno sie wyraził.
5.emigracja- obecnie z Polski wydaliliśmy 3 tys osób w tym niebezpiecznych Gruzinów.zgraniva na Białorusi trzyma 90% blokady.za pis było to 700osob tyg.
To pis otwierał centra a na pakt emigracyjny zgodził sie morawiecki.Kogo nam Niemcy przysyłają. Oni przysyłają tych co pus wpuscilm zgodnie z prawem do Azylu to nasi emigranci którzy poszli do Niemiec. Teraz ue poszła na rękę Tuskowi i pozwoliła zawiesić tymczasowo prawo doAzylu.My nie dostaniemy emogrzntow bo blokujemy 90% granicy.Tez co mówił tusk Ursula przymyka na to oczywiście.zczy to zrobiłaby dla konfederacji za ataki zajaczkowskiej czy pisu jak przyjechała dogadali sie i w Sejmie zmienili prawo oszukując ja.Nie ale tusk to inna sprawa.
6 aborcja był kompromis pis to zniszczył mamy wojnę spoleczna w państwie.Kaczynski mowi ze to błąd .To czemu twierdzisz że jego podwładny tego nie naprawi.Skpro dla nich to błąd.

7.Rrymanowski- on wprowadził wblad opinie publiczna twierdząc ze nawrocki spotkał sie z bu 2 razy delikatnie.To nie prawda sam nawrocki mówił ze razem sparuja w klubie i ze wielki bu to duży chłop 140 kilo.Czyli Nawrocki skłamał a Rymanowski albo kłamie albo jest nieprzygotowany do wywiadu bo dezinformuje.
Kolej a wpadkę zaliczył sugerując ze nawrocki nie został skazany to porządny chłop.
Niestety ta teza sie nie broni.

Nawrocki przyznał sie do udziału w ustawkach a to przestępstwo za ktore grozi od 3 do 5 lat

Także przyznał ze oszukał notariusza przy wypełnianiu dokumentu i nie zapłacił obrazu 120tys tylko płacił częściami nie ma dowodow wpłaty.Takze kiedy już dostał dokument własności zapomnial o Jeżym.
Czyli jakbyś kupił samochód za 120 tys dostał klucze I papiery i przestał płacić resztę kasy.zbo zobowiązał sie do pochowania i wysyłania kasy .Stąd numer konta od trzaskiwskiego dps.To jedt mówiąc wprost kradzież.Jak mowi mentzen ta sprawa nie jest wyjaśniona i kłamana tu ze nie zobowiązał sie do opueki( czarnek a w dokumencie jest ze sie zobowiązał i do pochówku.
Jak Rymanowski moze twierdzić ze na podstawie tego ze nie został skazany to jest ok skoro powinien dostać za ustawkę od 3- 5 miesięcy.A kwestia z mieszkaniem.Klamstw nawrockiego jest od groma jak podziękowanie za poparcie mentzena ktorego nie było.
Skąd masz pewność ze nawrocki wypełnił co podpisał skoro przy dokumencie skłamał co sam przyznał i nie zapłacił całej kwoty w całości.Na dodatek on mówił ze wplacil na konto kasę tylko pan Jerzy nie ma konta.
Powoływanie sie na Rymanowskiego to jak przyznanie karnego Realowi.
Nie maszmompletnie żadnej gwarancji ze nawrocki to wypełni.

Nawrocki mial możliwość oddać sprawę swojego burdelu do sądu 24h nie skorzystał
Także mógł się sprawdzic urządzeniem do wykrywaniem kłamstw nie skorzystał dlaczego bo to robil wyszło by to jest skończony.Gdyby miał czyste sumienie zrobiłby to i zniszczył przeciwnika .
Dlatego nawrocki to kupowanie kota w worku.
Na koniec nik wykazał mu 30 mln defraudacji .Czyli kolejny polityk w stylu Romaniwskiego na Węgrzech.

Co do wystąpień przykro mi ale bez dopalacza nawrocki jest nakręcony tak krzyczał ze dziś mu głos sie łamie.
Nie ma dystansu bo wczoraj i dziś na spotkanixg siadali ludzie z miast i z nim wprost rozmawiali podpisywali książki robili sobie zdjęcia byli tez przeciwnicy.

Jako mieszkaniec Warszawy urodzony w Warszawie na Solcu pamiętający komunę jestem bardzo zadowolony z rozwoju Warszawy gdzie kiedyś odstawała od Krakowa Wrocławia czy Trójmiasta.Teraz nie mamy czego się wstydzić.A w Europie mamy największą liczbę parków z wszystkich europejskich stolic.


2

@Danny Gaucho tp taka wypowiedź na poziomie Karola;) jak to mówi mentzen mało lotny osiłek ;)

0

@Vegeta88 ake czy zmieni to coś że trzaskowski jest znany i wiadomo jaki jest.
A Karol kot w worku i po tym co się dowiadujemy to mocno wybrakowany delikatnie mówiąc.....

2

@Alex1995 proszę cię cała wina jest po stronie kaczynskiego ze wybrał nie sprawdzonego kandydata ktorego ludzie się boja.Niech jego życiorys dostaną w dyplomacji.....wstyd na kilometr.
Miał szansę na sąd 24 h oraz sprawdzenie wykrywaczem klamst.Ake woli być kotem w worku.
Jak myślisz jakie jaja sobie z niego będą robić dyplomaci.Oanie Karolu załatwi oan jakąś ruda z bufetem.Panie Karolu zostanie pan z nami czy jednak ustawka. Panie Karolu wziol pan towar możemy zaczynać dyskusje.Panie Karolu jeśli sie nudzi pan z nami bo rozmawiamy o ekonomii to na dole mamy salkę do ćwiczeń jest worek bokserski proszę się nie krępować.Eizumiemy sytuacje;)
W takiej sytuacji postawil nas Lech Kaczyński.
Jedni sie wstydzą a drudzy udają idiotow ze tego nie widzą bo muszą wykonać zadanie prezesa.za traci na tym polska.....

0

@Alex1995 dlatego nie podniecamy się bo nawet jak ktoś przewidzi to moze być to wynikiem dnia a nie tego co było w pt

0

@Alex1995 sugeruje aby olać sondaże przy takich różnicicach;)

0

@Vegeta88 zswietnie tylko historia trzaskowskiego jest znana .Każdy wie kto to jest.A nawrocki to kot w worku i na razie kompetencje jego to lichwiarz , naciągacza starszych ludzi kibol bramkarz .Oraz defraudacje w ipn kasę na 30 mln.w tym momencie powinno się przerwać wybory i abw powinno go wziąć na sprzęt do mówienia prawdy bo nakłamał sie bardzo dużo dziś ze q3 takich klamatw mu wyjolem aby sprawdzić kto to jest.Wyjaśnic jego sytuację .On sie przyznał do 3przestępstwa ustawka to 3- 5 lat i oszukał notariusza przy sporządzaniu dokumentów i sam stwierdził ze to klamstwo.Oraz nie dotrzymał warunków umowy na pismie opieki nad jeżym.Czyli to tak jakbyś kupił samochód dostał klucze i dokumenty i przestał spłacać samochód. Nie ma dowodow wpłaty ze splacil mieszkanie.A służby nie wiedzą skąd wziol 120tys.Jednoczesnie nie wiadomo skąd ma pieniądze a jest podejrzenie o sutenerstwo.
Twierdzenie ze to kot w worku imjest oczywiste a to co zrobił powinno go wykluczyć z bycia prezydentem

0

@draxidox nie wymienię bo każdy z tych ludzi ma górę i dół.Tak jak nie wymienię nikogo bo ma wpadki nie pochwale za grube babole rymanowskiego.To penaltly Real Madrit i wałek.Tak jak nie oceniam sędziów tak samo nie ocenie dziennikarzy.

0

@MessiSuarezNeymarMessiSuarezNeymtak to czemu wzrost jest 3, 4 pkb największy wśród panstw europejski , a Niemcy czy Francja są bluskie 0
Inflacja spadła do 4. 2 z 17za pisu.I kilku krotnie wzrosła sprzedaż. Wyniki są obecnie świetne jeśli chodzi o gospodarkę.

4

@Goscinnie
Problem z Karolem jest taki ze to ma być prezydent.A to jest facet kot w worku.
Miał 2 możliwości wyjaśnienia sutenerstwa
1Sąd 24 h
2 badanie wykrywaczem klamstw.
Jeśli nie miałby nic do ukrycia odpowiada i sie oczyszcza.On stawia swoich wyborcow w sytuacji kiedy oni nie wiedzą czy jest czy nie jest.Nie robi nic aby sie z tego oczyścić. Pozew cywilny będzie po wyborach i pewnie go zamknie po wyborach.Gdyby się oczyścił te wybory by wygrał.
Ale on tego nie robi bo zwyczajnie jest winien.Inaczej wykorzystałby to jak z testem anty narkotykowym tam to zrobił ale tu wie ze jest winny.
Dalej sam Mentzen twierdzi ze jest niewiarygodny I najprawdopodobniej to zrobił nie oczyscil sie z mieszkania dka niego.więc nie zagłosuję na niego.i tu tez jarol skłamał bo nie dostał poparcie a wprost powiedział ze dziękuję Mentzenowi za poparcie.
I na końcu Mentzen twierdzi że według niego karol Nawrocki zrobił to co mu zarzucają.A on wiedział o ustawkach bo ma wspólnych znajomych.A i tu karol skłamał bo zaczol opowiadać o szlachetnych walcach a dziennikarze wykryli ze przyszło więcej Lechitów gdansk niż było umówione i byli w sprzęcie kastety itp.Wzietp tez bandytów.Czyli nie było utcziwej walki tylko oszustwo.I szef Kecha trafił do szpitala.Zreszta dziś pisałem o 13 kłamstwach w tych sprawach Karola.
Jego wiarygodność jest zerową.
Teraz jak dostaną cv karola prezydenci to co oni o nim pomyślą?
To poprostu jest wstyd......I kot w worku gdzie na 99 % popełnił to o co go podejrzewają.A kwestie ustawek lichwy oszustwa starszego człowieka już go dyzkredytuja jako nandydata na prezydenta. I to nie jest wina ani zwolenników pisu ani przeciwników. TYLKO JEST TO WINA JAROSLAWA I JEGO WYBORU KANDYDATA NA PREZYDENTA.TO ON NAS PISTAWIL W TAKIEJ SYTUACJI.

1

@michal26 nieobrazaj ludzi którzy na niego glosują bo to jest centrum.Karol to prawica.Raczej prezentujesz skrajność jeśli go bronisz.Jobol Katpl to raczej skrajna prawica.Nir mow ze ci co są po środku to nie jest normalność bo to jest normalność .To jest środek wagi.

1

@Goscinnie sorry autor ma prawo i są podstawy.


Sam Mentzen mówił o Karolu ze jest niewiarygodny I prawdopodobnie to co my zarzucają zrobił.A to Mentzen wiedział ze karol chodzil na ustawki.A za to udzie sie do pierdla od 3- do 5 lat.Tu Jarosław kłamał ze to byla honorowe.przyszlo więcej kibiców lechi niż się umowiki mieli sprzęt kastety itp.Wielu kibiców lecha trafiła do szpitala w tym szef lecha.

Także nawrocki oszukał notariusza przy tworzeniu dokumentu.San stwierdził ze to nieprawda.Sa 2 sprawy w prokuraturze.

Ten ze nawrocki kłamał ile ma mieszkań
Kłamał ze wplacil na ko to tylko jezy nie ma konta.
Dostał mieszkanie i przez rok się nie interesował.
Jego sztab kłamał ze w nie ma w dokumencie ze się opiekować miał Oanem Jerzym.
Kłamał ze powieszchownie znał wielkiego Bu ze 2 razy widział a grał przyznał sie ze sparował sie w nim klubie bokserskim i wielu bu ważył 140 kilo.
Karol kłamał ze żuł gumę. A brał nikotynę ktorej jest zaraz produkcji w Polsce a także jedt bardziej szkodliwa od kilku papierosów.
Karol mial szanse bronić sie przed zarzutami onetu o sutenerstwo.
1 sąd 24 h wyborczy
2 urządzenie sprawdzające wiarygodność
Najlepiej zrobić obie te rzeczy i sprawa jest czysta.
Karol chce aby ludzie kupili kota w worku .Karol z sutenerstwa sie nie iczyscil bo wie ze jeśli to prawda to jest po kampanii.Wygra prezydenta i umorzy sprawę.

7

@boss000 ty sie nie ośmieszaj
Sam Mentzen mówił o Karolu ze jest niewiarygodny I prawdopodobnie to co my zarzucają zrobił.A to Mentzen wiedział ze karol chodzil na ustawki.A za to udzie sie do pierdla od 3- do 5 lat.Tu Jarosław kłamał ze to byla honorowe.przyszlo więcej kibiców lechi niż się umowiki mieli sprzęt kastety itp.Wielu kibiców lecha trafiła do szpitala w tym szef lecha.

Także nawrocki oszukał notariusza przy tworzeniu dokumentu.San stwierdził ze to nieprawda.Sa 2 sprawy w prokuraturze.

Ten ze nawrocki kłamał ile ma mieszkań
Kłamał ze wplacil na ko to tylko jezy nie ma konta.
Dostał mieszkanie i przez rok się nie interesował.
Jego sztab kłamał ze w nie ma w dokumencie ze się opiekować miał Oanem Jerzym.
Kłamał ze powieszchownie znał wielkiego Bu ze 2 razy widział a grał przyznał sie ze sparował sie w nim klubie bokserskim i wielu bu ważył 140 kilo.
Karol kłamał ze żuł gumę. A brał nikotynę ktorej jest zaraz produkcji w Polsce a także jedt bardziej szkodliwa od kilku papierosów.
Karol mial szanse bronić sie przed zarzutami onetu o sutenerstwo.
1 sąd 24 h wyborczy
2 urządzenie sprawdzające wiarygodność
Najlepiej zrobić obie te rzeczy i sprawa jest czysta.
Karol chce aby ludzie kupili kota w worku .Karol z sutenerstwa sie nie iczyscil bo wie ze jeśli to prawda to jest po kampanii.Wygra prezydenta i umorzy sprawę.

Wiec sam się nie ośmieszaj.
Bo Mentzen z prawicy sam powiedział Karol Nawrocki jest niewiarygodny I prawdopodobnie zrobił co mu zarzucają.zmnie to przeszkadza nie zagłosuję na niego z mieszkaniem tez mnie nie przekonuje.Na dodatek nik przedstawił raport na 3o mln w ipn.....

Jeśli chodzi o karola to zaprezentował kłamstwa i nie wiele wyjaśnił.Autor ma podstawy do tego co napisał.


0

@matador no nie to nieprawda przypomnij sobie Polskę jeśli żyłeś z czasow komuny gdzue byla szara to dziś to jest inny świat.zrozumiem ze żyje się ciężej bo pis nie zmienił energetyki i inflację mieliśmy 17% z dopłatami czyli 25% i ludzie mogą mniej przez to ale obecnie wzrost to 3.5 pkb jest wzrost sprzedaży a inflacja zeszła do 4, 2% i tu kpo działa bardzo dobrze inwestujemy w energetykę która obnizy też ceny energi jest reszta masę inwestycji regionalnych z kpo w wojsko w drogi.Nue narzekałbym.W światowych rankicha nie stoimy wcale źle.Natomiast nie można oddać wladze pisu bo stracimy fundusze i zinwestycjami bedzie gorzej.zpp 2015r inwestycje spadły z 20 do 16 a w ue wzrosły do 22.To efekt braku praworządności.Jednak część transferów z ue było co poszło do przodu.Natomiast pus nie wykorzystuje pitencjalu blokuje środki i jeszcze kradną....Nue zmieniaja energetyki a teraz sie to dzieje budują farmy wiatrowe najwieksze magazyny w Europie za 70 mln modernizują sieci i budują program średnich magazynów dla turbin na lądzie.zmaja budować tez 5 elektrowni szczytowo pompowych.znie narzekałbym wiecznie ze jest źle i źle.Polska sie zmieniła na lepsze chodź sa obszary jak polityka czy dezinformacja ktore wyglądają źleWolbosc słowa moze zabić jak ta pannę Hotelu oaradise.

0

@draxidox nie robię takiej listy.Kazdy dziennikarz ma swoje.Ake ten w ważnej rozmowie popełnił grube błędy.To jak sędzia na meczu krzyczący penaltly Real Madrit,)

0

@wojti258
Z Nawrockim jest podstawowy problem to kupowanie kota w worku.On sie nie wytłumaczył z mieszkania i skąd mial kasę a tam jest wiele wątków Kłamał z ustawka nie byla czysta jak tam trafił bo po znajomościach sie tam wchodzi jeśli tak to czyich.
Jak jest z tym bu bo znali się nie tylko z 2 spotkań a razem sparowali.
Nie wyjaśnił też sutenerstwo doszło lichwiarstwo.
Także nik wykazał mu na 30 mln defraudacje w ipn.

To kot w worku i mam wrażenie gdyby kampania trwała dłużej było by tego więcej.....Mentzen stwierdził ze to co mu zarzucają to prawdopodobnie prawda a to on wiedział o ustawkach i Karol dla niego jest niewiarygodny.

A wiarygodność to podstawa.Tu klasyczny przykład kota w worku....

0

@Konradowskyy to problem zmiany mentalności po 2015r wprowadzeniu braku praworządności.
Na początku Waszczykowski oddawał ustawę do komisji Weneckiej czy zgodna jest z konstytucją czy jest ok.Nie była komisja awenecka dała negatywny wynik.Od tego momentu komisja wenecka byla zla a Waszczykowskiego ochszanili.To nie jest tak ze byli źli.Szli jak walec mieli propagandę za sobą i dziś 1 garnitur pisu ma postawione zarzuty część uciekła. Popełniali błędy przestali być czujni i myślą ze sa bezkarni.

2

@mekston mentzen powiedział tak
Karol Nawrocki to mało lotny osiłek .Nie mający pojęcia o ekonomii.Mający nie wyjaśnione sprawy co mu przeszkadza.I najprawdopodobniej to co mu zarzucają zrobił.A Mentzen wiedział o ustawkach.Mentzen tez powiedział bielanowi ze to kaczyński wybrał takiego kandydata a sztab prowadzi taką politykę.Jasno powiedział Karol Nawrocki nie budzi zaufania.
Stąd brak poparcia

1

@gumaz przede wszystkim to sam karol skłamał mówiąc dziękuję za poparcie Mentzenowi.

0

@CLS63AMG co to za dziennikarz który wprowadza w błąd ze bu spotkał sie tylko 2 razy jak sam Karol mówił ze znaja sie z klubu razem soarowali i bu to duży facet 140 kilo;) albo twierdzi że ponieważ go nie złapali to jest udcziwy.
Za ustawki to od 3- 5 lat...
Oszukał Jerzego roku sie nie opiekował oszukał przy sporządzaniu dokumenty notariusza i sam sie przyznał

Jak Rymanowski moze opowiadać bajki że jest ok jak nie jest
Sam mentzen powiedział ze on myśli ze to o czym mowia o Karolu to prawda a wiedział o ustawkach.

0

@draxidox jak moze buc to najlepszy dziennikarz który dezinformuje ludzi.
W rozmowie z Tuskiem sugerował ze Karol sie spotkał z bu 2 razy.Sam Karol powiedział ze z bu trenuje i sparuje w klubie i to wielki facet który ma 140 kilo.
Jak dziennikarz może w takich kluczowych sprawach dezinformował.

Dalej twierdzi ze Karol Nawrocki nie został skazany - czyli sugeruje że Karol jest w porządku.

To tez się nie zgadza
Karol nawrocki przyznał się do przestępstwa
1 .brał udział w ustawkach to jest 3- 5 lat
2 Karol Nawrocki przyznał się x̌e oszukał notariusza przy sporządzaniu dokumentów.( tak udcziwy człowiek nie postępuje sa 2 zgłoszenia do prokuratury.
3 Karol Nawrocki oszukał pana Jerzego i w momencie kiedy mial mieszkanie przez rok sie nim nie opiekował a to są finanse.
( czyli to jak kupowałbyś samochód i nie dopłacił 20 tys) jest to wręcz złodziejstwo.On nie jest wstanie wykazać żadnych dokumentów spłaty mieszkania.Nie wiadomo czy to spłacił
Nik wyka@al 30 mln defraudacji w ipn.
Jeśli Rymanowski twierdzi że Karol jest utraciwszy bo nie dostał wyroku a poznaliśmy fakty .To jest to dziennikarz nierzetelny który wprowadza w błąd.
Nie ma mowy o tym ze to najlepszy dziennikarz.

1

@KamQiX proszę cię głosowanie na Karola to obraża dla inteligencji.

Głosowanie na Karola to głosowanie na kota w worku.
Karol nawrocki nie wyjaśnił kawalareki
Nie wyjąsnił kwestii sutenerstwo
Nik mu zarzuca 30 mln defraudacji w instytucie
Zamiast pomoc starszemu człowiekowi bawił się w lichwę
A ustawka która ma być honorową okazała się nieuczciwa od kontem ludzi przysxlo lechi więcej i w sprzęcie. Sporo ludzi po stronie Lecha trafiło do szpitala.

Jak na to maja reagować prezydenci czy dyplomaci którzy o Karolu będą mieć informacje.
1 Panie Karolu zostanie tu pan z nami czy dziś jednak ustawka.
2 .Panie Karolu załatwi pan blondynę z bufetem na wieczór.
3 panie Karolu jaki ma pan interes no blondynki i brunetki czasem rudę.
4 .panie Karolu miejsce dla ochrony jest za drzwiami.
5 Panie Karolu ma pan towar wziołgo pan możemy dyskusje prowadzić
6.panie Karolu proszę trochę mniej towaru strasznie pan Krzyczy...


Mentzen zarzuca brak lotności Karolowi bo Karol głównie sam się wkopywał.w wielu sprawach. W zasadzie to nik mu udowodniła defraudacje 30 mln, onet sutenerstwo i dziennikarze lichwę i tu tez skłamał że pomagał bez interesownie.Co do reszty sam sie wkopywal
Ale co obaj liderzy mówią o swoich programach.
Jaroslaw kaczyński o programie konfederacji program bezduszny anty ludzki nie można ich do władzy dopuścić.

Co mówi mentzen- Karol nawrocki nigdy nie powinien zostać prezydentem
To mało lotnym osiłek.Nie znający ekonomii.faktycznie pojęcia nie ma co to inflacja a o inflacji bazowej nie wspomnę.Czyli prezydent nie będzie rozumiał ekonomicznej sytuacji.
Stwierdził też ze Karol prawdopodobnie zrobił to i czym mówia media a skąd może to wiedzieć maja też wspólne znajomości to mentzen wykrył ze Karol brał udział w ustawkach.
Dlatego Mentzen nie popiera Karola bo to to jemu przeszkadza bo jest niewiarygodny.Patrząc na to wszystko ciężko jest sie z Mentzenem niezgodzić .Problem to brak wiarygodności nie tylko Karola ale sztabu i pisu jako takiego co nie wróży dobrej koalicji.

Co do słabego rozumienia ekonomii Karola i tu obserwując Karola pewne rzeczy wylażą
a przez inflację za pis 17% faktycznej 25% i o dopłacaliśmy do energii.Inflacja bazowej 11% przy calkowitej w ue jedno cyfrowej obecnie w Polsce 4%jest To kompromitacja pisu i spowodowało to że Polacy mogą mniej i żyje im się dziś trudniej a brak zmian w energetyce powoduje ze firmy wytwarzają na drogiej energii towary.karol tego nawet nie zrozumie..On nie rozumie ze turbiny wiatrowe największy magazyny energi także średnie plus elektrownie szczytowo pompowe mogą obniżyć ceny energi bo obniza emisję I będziemy płacić mniej .Karol chce wzrostu emisji czyli droższej energii.Chcę wegiel.Czyli Karol nie rozumie jak działa rynek energi nie mówiąc o kosztach dodatkowych węgla ktore sa ogromne z uwagii na smog i życie ludzkie ratowników czy zabitych czy kosztów w służbie zdrowia ludzi chorujących na zawały udar i rąk.(smog) plus odnowienie infrastruktury.Cz to ze miasto nie pracuje bo miasto zaleca nie wychodzenie z domu i hazde komunikacja miejska. Tak jest czasem W Wawie i to sa gigantyczne straty.
A farmy będą w 2027- 2030r i tak długo będziemy narażeni na droga energię .Chodź teraz placówkom szkolnym obniżono ceny energii.
Karol nie ma o tym zielonego pojęcia.Nie rozumie ze kluczem do taniej energi jest zmiana miksu.Pis nie zrobił tego przez 8 lat przejadł kasę z ets i blokował kpo ktore przyniosło 3, 5 pkb wzrost sprzedaży kilku krotnie.zto czy mamy pus śpiworem dopuścić do władzy aby sabotował facet który nie zna sie na tym i ma do czego innego predyspozycje.Bo nie do bycia prezydentem.

Poza tym on kaczyński i jego sztab wielokrotnie oszukiwali ludzi .Jak im ufać?


Są kompletnie niewiarygodni i to co podpisał Karol mentzenowi to kompletnie nie masz pewności ze on to zrobi.
1 .Karol podpisał z notariuszem dokument a potem sam przyznał że to klamstwo.
Danie Jerzemu całej gotówki byłoby dla niego niebezpieczne( tlumaczył)
2.Karol skłamał ci do liczby mieszkań
3.karol skłamał co do kontaktów z bu.
Wpierw stwierdził że znaja sie powieszchownie ze 2 razy się widzili.Po czym sam Karol potwierdził ze znaja się z klubu gdzie sparowali.Wielki Bu to duży mężczyzna który waży 140 kilo mówi.
4.Karol oszukał także że na ustawka to szlachetny sport. Niestety i tu skłamał dziennikarze doszli że przy ustawce kiboli Lecha było więcej niż umówionych i byli uzbrojeni w kastety itp.Czyli Karol nawet tu byl nieudcziwy.Nie było 1 garnituru lecha chodź był ich szef który z dużymi obrażeniami trafił jak i wielu innych do szpitali.
5.także sztab wyborczy skłamał Czarnek i to dość szokującej sprawie że nie ma żadnej umowy, na to że Karol ma się opiekować Panem Jerzym dziennikarze dotarli do dokumentów jest zobowiązanie do opieki i opłata za pogrzeb.
6 Karol Nawrocki stwierdził ze wpłacił pieniądze na konto, niestety Pan Jerzy nie ma konta.kolejne kłamstwo.
7.Karol Nawocki stwierdził że wpłacił w małych ratach niestety nie ma żadnych dokumentów na to.
8 Służby specjalne na poziomie funkcjonariuszy nie przyznały mu dostępu do tajnych treści zrobił to obecny doradca dudy.Tutaj masz aferę kolesiostwa i braku wiarygodności Karola
9.Jednym z powodów jest brak wykazania skąd Karol zdobył 120 tys.Przypominam jednym z zarzutów jest sutenerstwo.....
10.karol twierdzi że z apartamentem nie ma nic wspólnego tymczasem nik to samo stawia zarzut w przypadku ipn czyli nie tylko muzeum.
11.Nik zarzucił karolowi dużą liczbę nieprawidłowości to 30 mln ,na tyle karol zdefraudował kasę..W tym dawanie kontraktów kumplom jak szefowi klubowi bokserskiemu.
12.kolejnym kłamstwem Karola to stwierdzenie że wziol gumę.Nie Karol podczas debaty brał snus który ma większą zawartość nikotyny niż kilka papierosów.W Polsce zakazana jest produkcja.
13 kolejne kłamstwo Jarosława kaczynskiego to Lech Kaczyński biorący udział w ustawkach oczywiście liczba memow ze Lech był strazakiem, bojownikiem o Westerplatte założył solidarność itp.tym razem kaczyński wymyślił że walczył w ustawkach.Tu można wziąć zdjęcie samego Jarosława i Giertycha spojrzeć na nich i każdy wie że Lech ustawki by nie przeżył;)sam Stanowski stwierdził ze gloryfikowanie ustawek to porażka puścisz dziecko dostanie w głowę wróci warzywo...

Abstrachując masę rzeczy fatalnych które pis zrobił do zagrożenie dla funduszy z ue .
A brak ich to drukowanie kasy , podnoszenie podatkow deficyt i zadłużenie..bankructwa firm, większe bezrobocie braki inwestycji .Na koniec tsue odebrali fundusz spójności na 74 mld na drogi!!!!!

Poco mam głosować na kota w worku który nic nie wyjaśnił a ma same tajemnice i to brudne!!! Dodam ze kpo daje 3, 5 pkb największe w Europie przy 4% inflacji i przy kiku krotnie wzroście sprzedaży.Dane sa bardzo dobre.Jeśli ktoś przy całym szacunku dka tej osoby powinien sie przemyśleć to ten kto głosuje na Karola.zbo Karol jedyne co moze zrobić to mieszać i psuć innej roli nie ma.A my gdy mamy wojnę musimy iść na przód. Karol jest niewiarygodny I z niczego się nie wytlumaczył.Ma szczęście że dłużej nie trwa kampania bo więcej rzeczy by na niego wyszło.....


0

@RosjaninBut tego ancymona nikt nie przebije.....;)


0

@Aragorn33 wybór kandydata przez kaczynskiego powoduje ze wchodzimy w absurdy.A szczytem to Lech Kaczyński w ustawkach z jego wzrostem;)
Wchodzimy w komedie.....samo ośmieszanie się.....

1

@fart

Koszty dodatkowe o których górników nie wspomni
1 śmierć górników
2.Śmierć ratowników
3Koszty akcji ratunkowych
4 .węgiel jest coraz głębiej zwiększana sie Koszty wydobycia jak zwiększają się narażenie wypadków górników ratowników.
5.kwysokie koszty emerytur górników które są wcześniejszymi emerytami.

Węgiel tworzy smog.-
Tak, spalanie węgla to jeden z głównych czynników przyczyniających się do powstawania smogu. Węgiel, zwłaszcza w piecach domowych, emituje szkodliwe substancje, które są składnikami smogu.
Węgiel przyczynia się do smogu poprzez:
Emisję pyłów zawieszonych:
Spalanie węgla, zwłaszcza w starych piecach, generuje duże ilości pyłu, zarówno drobnego (PM2,5), który przenika do płuc i krwiobiegu, jak i grubszego (PM10).
Emisję gazów:
Spalanie węgla emituje tlenki azotu, dwutlenek siarki, tlenek węgla (CO) oraz lotne związki organiczne (LZO), które są składnikami smogu.
Powstawanie benzo(a)pirenu:
Spalanie węgla w niskich temperaturach sprzyja powstawaniu benzo(a)pirenu, substancji rakotwórczej.
Emisję innych substancji szkodliwych:
Węgiel może również emitować inne szkodliwe substancje, takie jak metale ciężkie, które również przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza i powstawania smogu.
Palenie węglem w domowych piecach to szczególnie duży problem, ponieważ takie piece często nie są odpowiednio przystosowane do spalania węgla i nie mają odpowiednich filtrów, co powoduje, że duża ilość zanieczyszczeń trafia do atmosfery.

Smog powoduje zawały, udary i rąk alergie i inne.Przeklsda się to na śmierć ludzi ogromne męczarnie.Koszty służby zdrowia a mamy 20 mld długu który rośnie.Koszty operacji zabiegów i leków.

Smog brudzi infrastrukturę Koszty odnawiania są bardzo wysokie.

Smog potrafi być na tyle silny że władze miasta nakazują zostania w domu i korzystania z komunikacji miejskiej aby zmniejszyć smog.Sa to ogromne Koszty związane z darmową komunikacja która nie zarabia ludzie są w domu w mniejszym stopniu korzystają z aktywnosci gdzie inni na tym zarabiają......Straty jednego dnia w mieście są spore.

Są to Koszty o których nikt nie mówi oczywiście Smog nie tylko powoduje raka zawał czy udar ale bardzo zwiększa prawdopodobieństwo i jest jedną z przyczyn.

Efekty zdrowotne smogu.

Efekty zdrowotne

Wchodzące w skład smogu związki chemiczne, pyły i znaczna wilgotność stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka. Są czynnikami alergizującymi i mogą wywołać astmę oraz jej napady, a także powodować zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, niewydolność oddechową lub paraliż układu krwionośnego[6]. Smog powoduje także zmniejszenie masy urodzeniowej noworodka, zwiększa zapadalność na nowotwory oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP)[7], jak i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia astmy u dzieci[8]. W wyniku badań stwierdzono, że 15% wszystkich epizodów objawów astmy można przypisać zanieczyszczeniu powietrza. Związek następuje także w przypadku chorób niedokrwiennych serca u osób starszych. Badania przeprowadzano w miejscach w pobliżu ruchliwych dróg ze znacznym natężeniem ruchu. Zamieszkanie w miejscach z natężeniem ruchu powyżej 10 tys. pojazdów dziennie uznano za wyznacznik długotrwałej ekspozycji na zanieczyszczenia związane z ruchem drogowym[9].

Zgodnie z wynikami badań ESCAPE w przypadku drobnych zanieczyszczeń (do średnicy 2,5 mikrometra – PM2,5) każdy wzrost gęstości pyłu o 5 µg/m3 na metr sześcienny powoduje wzrost ryzyka śmierci z przyczyn naturalnych aż o 7%[10].

W 2019 roku w ogólnopolskim badaniu prowadzonym przez zespół dr. Wojciecha Feleszko z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wykazano, że dzieci zamieszkujące rejony z wysokim stężeniem pyłów PM10 i PM2,5 o 50% częściej odczuwały objawy chorobowe z dróg oddechowych (kaszel, katar, kichanie) oraz miały znacząco większe problemy ze snem i koncentracją[11]. Według przeprowadzonych w Polsce badań wzrost stężenie PM10 o 10 µg/m³ wiązał się z 16% wzrostem ilości hospitalizacji z powodu ostrych zespołów wieńcowych[12]. Natomiast wzrost stężenia PM2,5 10 µg/m³ powodował 7% wzrost śmiertelności z przyczyny sercowo-naczyniowych w populacji mężczyzn.[13].

Oddychanie przez kobietę ciężarną powietrzem zanieczyszczonym PM2,5 koreluje się także z występowaniem u dziecka spektrum autyzmu[14].

W 2013 roku WHO zaliczyła pyły zawieszone do kancerogenów, uznając, że mają one zauważalny i dobrze udowodniony wpływ na zwiększenie zachorowalności na raka płuc. Według szacunków WHO w objętym badaniami 2010 roku z powodu raka płuc spowodowanego zanieczyszczeniem powietrza zmarło na świecie 230 tys. osób

Smog kwaśny poraża oskrzela, drogi oddechowe, układ krążenia[16][17]. Organizacja Health and Environment Alliance oszacowała koszty zewnętrzne zanieczyszczenia powietrza wskutek spalania węgla w elektrowniach węglowych w Polsce w przedziale 12–34 mld zł rocznie, na co składa się 3500 przedwczesnych zgonów, 1600 przypadków przewlekłego zapalenia oskrzeli, 1000 nowych hospitalizacji oraz 800 000 utraconych dni pracy rocznie[18].

W trakcie trwającego pięć dni wielkiego smogu londyńskiego w wyniku komplikacji oddechowych zmarło ponad cztery tysiące osób (w sumie w efekcie działania wielkiego smogu londyńskiego zmarło około dwunastu tysięcy osób)

Oczywiście rośnie ets a to jest związane ze emisjami.ztylko Polsks narzeka na ets bo pis przez 8 lat nie zmniejszył miksu przejadł kasę z ets na zmianę miksu .zblokował kpo .obecny rząd odblokował kpo zainwestowano 70 mln w sieci .Farmy turbin wiatrowych na morzu obecnie położono kabel w morzu zrobiła to Polska firma.sprowadzają tirami fundamenty i same turbiny.Wroclawska firma ma zbudować największy magazyn energii w Europie oraz jest program średnich magazynów aby na lądzie z turbin wiatrowych czy farm można było magazynów energii.Budowanych ma być 5 elektrowni szczytowo pompowych.
Teraz tak farmy maja być otwarte między 2027- 2030r.Ma to obniżyć emisję a więc obciążenia z ets będą mniejsze bo miksu się zmieni.Dodatkowo masz z wiatru energię.
Trzeba zlniejszac emisję aby obniżać ceny energii.Karol chce utrzymać węgiel czyli chce aby było drogo.Węgiel powinien być do momentu kiedy bedzie elektrownia atomowa turbiny elektrownie szczytowo pompowe.
Natomiast węgiel powinien być rezerwą dla oze i przyszłych elektrowni atomowych.

0

@jeonek może coś chce zostawić na następne wybory;)

0

Skoro kaczyński stwierdził ze Lech walczył w ustawkach to patrząc na zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego i Giertycha i pół metrowej różnicy delikarnie mówiąc mam wątpliwości. Czy to miało miejsce.

Generalnie czy to jest normalne takie głupoty opowiadać.
To dzisiaj co usłyszymy że Lech no tak on był w przeszłości wielkim Sutenerem..
Także w przeszłości jak wstawał rano to okradał staruszków.
Wielkim symbolem lecha kaczynskiego było pożyczanie na lichwiarski %.
Nigdy nie wiedział ile ma mieszkań.Bo bał się ze może spotka Karola.O tu się zagalopowałem;)
Lech Kaczyński byl przodownikiem w defraudacji byl w tym najlepszy.

Partia pis wyborem kandydata o braku kompetencji doprowadziła do absurdu

0

@Ryoumen sztab zawiadomił o ty fb i sie od tego odcięli. Ale większa aferą o czym mało się mówi to jest to co ustaliła komisja do spraw Rosyjskich.Z budżetu państwa ludzie Bielana finansowali w usa .firmę prowadzona przez rosyjskiego agenta wspierającego trumpa.1 miesiąc temu .Bielan poleciał z nawrockim zdjęcie z trumpem.Pidsymowujsc za publiczne pieniądze z pośrednictwem ruski służb kupiono zdjęcie z trumpem i ta dziewczyna co przyleciała poprzeć nawrockiego to splata finansowania firmy prowadzonej przez agenta wspierającej trumpa.

Dalej zsimon to ruski kandydat na prezydenta Rumunii który ma zakaz wjazdu do ukrainy i moldawi za kontakty z ruskimi służbami mieszał na moldawi.I jest przez oba kraje traktowany jako ruski agent.Poprzednik został przez sąd usunięty z powodu lewych kont w internecie powiązanych z Rosją.

Mamy tu stricte ingerencję Rosji w wybory.Mowiac wprost oraz defraudacja kasy z polskiego funduszu aby kupić ingerencję usa w wybory Polskie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?