0

@Damiain zależy będą handlować zaspinsoruja sobie wojnę trudny temat.Nievna zaufania

0

@Mitch_Atleta no cóż szybko idzie;)

0

@Damiain mam wrażenie że żyjesz mrzonka węgla a mix węgla idzie w dół a my nawet nie zaczęliśmy bawić się z farmami wiatrowymi i do tego dojdzie wodór.A na końcu całość wyczyścić sztuczne słońce. W Chinach pobito rekord już nie sekundy utrzymywanie temp.A 17 minut.Konkurencja robi swoje.Węgiel to temat przejściowy.Nawet gaz w ue jest zapisany jako przejściowy.Żyjesz przeszłością.....

0

@Damiain Słowacja

0

@Damiain Mix Węglowy spada

Udział łączny węgla kamiennego i brunatnego w produkcji energii elektrycznej wyniósł 57,1% w 2024 r. – donosi think tank Forum Energii. Jeszcze 10 lat temu było to 82%. Z danych Forum Energii wynika, że w 2024 roku rekordowy był w polskim miksie energetycznym udział OZE, bo na poziomie 29,6 %.8 sty 2025

0

@Damiain cały czas zamykają od lat kopalnie

0

0

@Damiain błagam nie ośmieszaj się tanimi manipulacjami;) chcesz węgiel gdzie w Bełchatowie kończy się w 2035r;) a co dalej zamkniesz państwo.Czy wiesz że elektrownia atomowa ma być w 2035r a mogą być opóźnienia kilku letnie.My jesteśmy spóźnienie a energetykę trzeba zmieniać szybko bo państwo nie doplaca do cen energii firmom.Nie są konkurencyjne i kupujesz produkty na drogiej energii a węgiel nie jest tani.Pis wząłl kasę z ets a przeznaczył na iże 1%......Trzeba to wszystko naprawiać....

1

@Mitch_Atleta zobaczymy
Na dziś Ukraina nie może wejść do nato
I zobaczymy ile ziemi odda ukrainie
Jasno trzeba powiedzieć że kiedy była ofensywa ukrainy na ponad 2 miesiące blokował broń dka ukrainy .I od tego czasu Ukraina przegrywa.Obecna słaba karta ukrainy jest spowidiwaba blokada broni przez trumpa.I ta sytuację odblokowali demokraci którzy dali spikeriwi republikańskiemu ochronę ze nie straci swojego stanowiska I wyjął ustawę z zamrazarki.Dodam że część republikanów była za.
Co do Bidena to dzięki jego dostawom zniszczono całą rezerwę.
Ruskie mają problem i z rezerwa i inflacja sytuacja ruską itp.Wystarczyli dostarczyć broń i jak w awfanustanie ruskie musiały by się wycofać.Na dziś trump dał ruskim zwycięstwo.Przegral to.zachecil dawać ziemie ruskich za kilka lat do przesuniecia granic .To porażka!!!!

0

@Damiain rozumiem argumentów brak chcesz obrażać;) miłego dnia podobnie jak ten drugi;)

0

@jacobFCB rozumiem argumentów ci brak został sarkazm aby wyjść z twarzą ;) miłego dnia;)

0

@jacobFCB spełniłby jeśli nie miałby koalicjantów i resztę wladzy.
Jest jeden czynniki który by mógł przeszkodzić to stan finansów państwa .Dlatego że pis wyprowadził część finansów poza kontrolę oarlamentu bo z ue diastalby zaraz regułę wydatkowa.Dlatego to zrobił.okazalo się że masę sprzętu wojskowego nie miało finansowania czym zajmował się Kamysz..Elektrownia atomowa również nie miała finansowania.Wsztstjue partię pisząc program nie znały stanu finansów stąd audyty.Jeśli ten czynnik by nie przeszkidzi to by to zrobili.No i doszła też powódź .Nie zrobili by wszystkiego w rok ale kwotę zrobili w następnym czasie bo kwotę wolna zrobią bo minister jasno powiedział przygotowuje plan wprowadzenia kwoty i orzedstawie to premierowi.W tym tyg. To powiedział.

0

@jacobFCB tak prosty przykład kiedy w ue inflacja była 1cyfrowa trzymali stopy% u nas glapiński obniżał gdy inflacja była dwu cyfrowa.Powód - okres wyborczy.
Trzeba jasno powiedzieć że zadaniem nbp jedt dbać o pieniądz a nie o wyborcze interesiki partii pis.A jego walka z inflacja to porażka gdyby nie dopłaty do energii inflacja wynosiła by 25% a nie 17%.
Generalnie inflacja bazowa wynosiła ponad 10% czyli wyłączając czynniki zewnętrzne czyli za co odpowiada rząd.Gkapiński obok orbana sobie z tym nie poradził.Calkowita średnia inflacja w ue była 1 cyfrowa to kompromitacja chłopaku. Wczoraj Belka jasno powiedział czynniki pro inflacyjne są niższe niż czynniki obniżającą inflację czyli stopy trzeba obniżać aby ruszyć gospodarkę.Jaki jest prawdziwy powód że stopy są nie obniżone - wybory prezydenckie pusowi zależy na stagnacji.Dkatego mówi się o ts dla jastrzębia.Doznał porażki w kontekście inflacji podobnie jak Orban i ludzie obecnie to odczuwają i politykę stup dostosował do aktualnego interesu pisu.

0

@jacobFCB belchatow ma być zamknięty do 2035r.Co potem zamkniesz państwo;) budowa ekektrowni atomowej to 2035r o ile się to uda zrobić na czas we Francji opóźnienia ostatniej elektrowni były duże.;)

0

@jacobFCB jeśli nie rozumiesz przesłania to nazwijmy psl i księdza holownie bardziej konserwatywnymi partiami i kewiciwymi i czy Ci się to podoba czy nie w programie koalicyjnym są zapisane punkty które są do omówienie jak aborcja.

0

@jacobFCB robisz przetarg kto chce sprzedać ogromne ilości gazu.Ekonomia skali się to nazywa. Z tego korzysta usa czy chiny.

0

@Damiain ale najubożsi nie mogą też zatrzymywać rozwoju Polski. Zwłaszcza że węgiel jest drogi i bez ets a zmniejszenie co2 i obciążeń w służbie zdrowia da możliwość pomocy zmian energetycznych dla biednych .W Warszawie wymiana kopciuchow w oewnym momencie była nawet 100% a ludzie i tak w dużej mierze nie korzystali a miasta i tak będą nakładać kary.Programy pomocowe są.W jazdy kraju są ludzie biedni ale ida te państwa do przodu.Trzeba działać na obu polach.W mojej ocenie jeśli ue gaz będzie kupowała wspólnie ceny spada w przypadku cen energii do między 2027r - 2030r cena będzie coraz lepsza na sieci wydamy 60 mld będzie można przyłączać farmy itp to się mocno ruszy to jest fizyczna robota która trwa.

0

@jacobFCB kolego proponuję zapoznać się z wyborami bo niestety wychodzą braki wiedzy co do wyborów.

Rozróżniasz program jednej partii w sytuacji gdzie partia w wyborach nie ma większości zajmuje drugie miejsce a i 1 miejsce czyli pis również ich program nie dostał większości.i przez 2 tyg pomimo ogromnej wladzy bo połowa władzy jest w ręku pis.
Prezydent decyduję o tym które ustawy wchodzą które ida do zamrażarki tk a które wetuje
Nbp- pis glapinski bawi się stopami % blokując rynek i trzymając tak wysokie stopy blokuje kredyty
Tk- oddane pisowi.Obecnie uprawiam politykę twierdząc że jest zamach .
Sąd najwyższy pis prezes neosedziowie, izba karna - pis
Pkw - pis - prezes walczy o kasę dla pis chodź ustalili że w wyborach pis oszukiwał inne partie.

Po pierwsze pis jest współ odpowiedzialny jak i rządzących za Polske i zajmuje sabotazem Polski.

Jeśli ko wygra prezydenta to możemy mówidxic o idpowiedzialnosci większej gdyż nie będzie weta prezydenta.
Teraz dochodzimy do twojej nie wiedzy

Czym jest program partii która pokazuję swoją ofertę z sytuacja gdy program nie uzyskuje potrzebnej większości aby był wdrażany.Oznacza to to że społeczeństwo nie dało na niego zielonego światła do realizacji. Podobnie cala reszta.
Co w takiej sytuacji są 2 drogi - wybory albo koalicja partii
I tu dochodzimy do programu koalicji który jest wyciągiem programów danych partii a ilość tych programow uzależniona jest od wyniku wyborczego.Nie na opcji aby 100 konkretów realizowane było w 100% bo partię koalicyjne nie muszą chcieć realizować 100 konkretów tylko maja swoje postulaty.Jeśli jest jakieś zagadnienie to rozwiązanie może iść z programu lewicy czy 3 drogi a ministrem może być osoba z tej partii.
Podsumowując pisząc do mnie ten post o 100 konkretach pokazujesz że nie rozróżniasz programu partii od programu koalicyjnego kilku partii gdy żadna partia nie osiąga większości.Sory ale także rzeczy to człowiek się w szkole podstawowej uczy na wo......
Kolejna rzecz to czy dana partia faktycznie może realizować swój program. Pis jak rządził miał prezydenta wszystkie instytucje jedyne czego nie miał to większości konstytucyjnej która złamał bo jej nie miał.Stad burdel w państwie. Ko nie ma prezydenta wielu instytucji które ma pis i jest w koalicji kilku partii. Do władzy która ma radzi sobie nieźle gdyż sama koalicja ma partię lewicowe i prawicowe gdzie w programie koalicyjny wpisane jest punkty do omówienia przy w prowadzaniu. To nie jest sytuacja jak w pis który przy takiej władzy spieprzył orawnie oanstwo potężnie zadłużył i nie zmienił energetyki w Polsce i wszyscy będą bulić.Zadajesz złe pytania.


0

@jacobFCB widzisz różnicy kiedy zglasza się Polska do dostawcy gazu a zamawia ja wszystkie kraje ue?masz trochę pojęcia o handlu?

0

@Foton my budujemy turbiny wiatrowe na morzu oraz największy magazyn energii do tej farmy w Europie.Klada kabel I fundamenty zaczynają wozić.W tym roku na sieci wydamy 60 mld. I wmamy budować małe magazyny energii pod farmy.Zmbiejsza się emisja zmniejszy się cena energii.Tusk zaproponował i to dano aby ue gaz zamawiała wspólnie wtedy ceny gazu też spadną. Węgiel nie jest tani
Węgiel to smog rak zawal i udar.Sluzba zdrowia się nie wyrabia ma 20 mld długu. Ludzie są na rocznych zwolnieniach PKB nie przynoszą a za leczenie bulisz.moszty zabiegów lekarst są ogromne.
Węgla w Bełchatowie masz do 2025r same zbudowanie Atomu u nas to 2025r na styk.qteraz trzeba zmieniać energetykę aby zmniejszyć uzależnienie od opec+ i chorych cen z zewnątrz.
Dodatkowo płacisz pieniadze za wyczyszczenie infrastruktury ze smogu.Bywq że kaza w miastach przez jeden dzień nie wychodzić z domu orzez smog to są straty.Gornicy giną od metanu a kopia głębiej akcje ratownicze kosztują odszkodowania kosztują. Eemerytura tych górników jest droga i wcześniej
Węgiel to droga energia bez ets....I uzależnienie od zewnętrznych drogich dostawcow

0

@Safrani Tusk rozmawiał z Ursulą aby wszystkie kraje kupowały gaz wspólnie cena gazu powinna być niższa.

1

@jacobFCB trzeba mieć pretensje do Pis podpisały na gaz skroplony najdroższy kontrakt w Europie.
2. Norwegami zrobili wpierw rurę a potem zaczynali negocjować cenę gazu.Mistrzowie negocjacji.
Był gość z pisu 2019r który chciał negocjować z Norwegami ale go wywalili.Następca tego nie dopilnował.
3.Mogli nawet ustalić z Norwegami gaz dla nas przez Niemcy bo mamy revers z Niemcami a oni mają połączenie z Norwegami.

Jakby ktoś słuchał o czym mówili Tusk z Ursulą to Tusk już dawno proponował w ue zakupy gazu i innych rzeczy w ramach całej ue ,aby było to taniej i mają to za naszej prezydencji wprowadzić.

0

@Damiain i poziom raka zawałów i udaru jest mega wysoki w stosunku do reszty .są to również bardzo wysokie koszty i 20 mld długu z nie jest przypadkiem i nie ma tu mowy o rozsądku.Ja sam tylko na raka w rodzinie straciłem 3 osoby.

Co do farm wiatrowych na morzu magazynów energii idzie to z kpo.Poza tym Polska to nie jest biedny kraj;) proszę nie rób z nas dziadów.Są bogatsi ale nie rób z nas dziadów;)

0

@michal26 Araujo śOą, pob
Ciekawe co zrobią

No i inigo rok góra 2 kontraktu .Na dłużej bym go nie liczył.

0

@michal26 Andreas też jest świetny może grać również na dp, stoperze.Jeśli nie ma zdrowotnych problemów to jest topowym naszym obrońcą. Zeric świetnie podaje zdobywa bramki głową ale jest też wolny i nie za mocny fizycznie.Cala reszta jest bez zarzutu.

0

@fart ale szkoda w wojsku niesamowitych zrobił.Wiezienie mu grozi...

1

@Pedri16Future albo odejdzie Eric niewiadomo

0

@fart Maciarewicz....

0

@Kgorecki2500 co było o czym mówisz?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?