0

@Pitinho wiesz to Francuz poszedł do siebie połowę czasu spędził w szpitalu nie układało mu się

0

@OzzyFCB możliwe albo by się ustabiliziwal ślub wzioł

0

Jak napisałem że fajnie jakby Dembele wrócił z 2 dni temu nikt nie zareagował....

0

@Damiain nie jest kwestia kto kogo chce zrujnować bo dzięki kasię z ue polskie PKB poszło bardzo fo góry.I jeśli przez kogoś obecnie jest droga energia to jest to tylko iwylącznie przez przyszłego koalicjanta ko federacji czyli pis.Dlatego że wziął z ue kasę z ets i tylko 1% wydał na oze.i także pis blokował 2 lata kpo tylko dlatego aby prawo tak ustawić aby być bezkarnym.Czyli własny interes ważniejszy od dobra Polskiczyli nie zmienił miksu węglowego.Wina jest w 100% po stronie pisu.Dlatego tym bardziej zagłosuję na trzaskowskiego aby całe kpo trafiło do Polski aby nie zmienić miksu węglowy.
Bosak chcę węgiel którego jest ograniczona ilość na wolnym rynku kupowaliśmy z Rosji.Pytanie czy Bosak o tym wie czy chce aby Rosja zarabiała i za to nas zatakowala!!!!!

Kolejna rzecz czy Bosak mówi ci jakie są faktyczne koszty wydobycia węgla.
1.wysokie emerytury górników którzy wcześniej odchodzą na emeryturę.
2 śmierć górników- odszkodowania dla górników po wybuchu metanu
B) koszty leczenia nie pracują w tym czasie
C .Kopia coraz glębiej jest wzrost ryzyka wybuchu droższa akcja ratownicza i bardziej niebezpieczna
3.Odnowienie infrastruktury zabrudzonej przez smog to są ogromne pieniądze
4 .Zawały , udary.m rąk to nie które choroby wywoływane przez smog-pozostawiając kwestie śmierci
Koszty to
a)leczenie- zabiegi lekarstwa
B.tski pracownik chory na zawał po tym do roku może nie pracować jeździ do ciechocinka nie przynosi PKB
Obecnie służba zdrowia to 20 mld zadłużenia i jest wzrost przed pis było 14 mld zadłużenia.

Podsumowując węgiel nie jest tani.Czasem ludzie muszą nie wychodzić z domu ci generuję straty.Sklepy , restauracje i inne aktywności tracą.

Jest to coś o czym się nie mówi.Nasza największą elektrownia bedzie zamknięta w 2035r z powodu braku węgla.
Już teraz trzeba budować oze aby nie obudzić się z rękami w nocniku

Jest jeszcze inna sprawa trzeba uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii opec+ nie opuścił ceny podczas wojny z zrosją i nie można na nich liczyć.Za pis jak kupowali gaz skroplony ceny mieliśmy najwyższe w Europie.Obecnie pomysł Tuska aby nośniki Europa kupowała razem po to aby zbijać ceny Ursula to podchwyciła.Niech z tym pójdzie zajączkowska;) może za rok dostanie możliwość porozmawiania z Ursula.Tu powiem ze konfa idzie drogą pisu czyli 1 do 27 w głosowaniach no może Węgry się do rzucą;)
Dalej Norwegia to również drogi gaz.Dlatego Polska musi sama produkować.A Węgiel lepiej mieć w ziemi na czarną godzinę niż go do końca zużyć.Jeśli jest możliwość mieć energię z Atomu słońca i wiatru.A już udało się też Tuskowi przekonać aby produkować paliwo do reaktorów.A wiadomo że Niemcy nie chcą Atomu i jest jedną z misji polskiego rządu. Jak myślisz czy Baryłka czy ta druga zajączkowska cokolwiek by z tego przeprowadziła,)
Pójście do szefa miało ci dać okazję zbadania jaka byłaby reakcja gdybyś go zacząl obrażać przy wszystkich pracownikach ale i klientach bo to jest transmitowane.
Kolejna rzecz w ue można mieć odmienne zdanie ale rozmawia się w kuluarach jeśli nie chcesz tego spalić .To jest sztuką dyplomacji i rozumienia jak załatwia się sprawy.To co robi Baryłka czy zajaczkowska jest czysto na użytek wewnętrzny.......

Dlatego zagłosuję na Trzaskowskiego aby przywrócili praworządność 8 bez zakłóceń robili plan który założyli. Ocenie ich po kadencji.Teraz nie jest na to czas bo władzę ma też pis i to bardzo dużo .
Połowę
1Prezydent pis decyduje jakie ustawy wchodzą jakie idą do zamrazarki tk jakie wetuje bardzo duża władza
2 .Tk na usługach pis
3 nbp -pis prowadzenie polityki nie ochrona pieniądza tylko spełnianie interesów pia poprzez politykę stup procentowych
4.sad najwyższy
A- Manowska przyjaciółka dudy ma robić mu ts a go chroni jeździ do niej na rozmowy.Ewidentny konflikt interesów
B.neosędziowie - pis
C izba kontroli nadzwyczajnej - pus aktualnie walczy o kasę dla pis a wiadomo że pis oszukiwał w wyborach wszystkie partię i korzystał z publicznych środków.
D .pkw szefem jest pisowiec walczący kasę dla pis

Jakie to ma znaczenie?
Połowa władzy jest w rękach pis które sabotuje powrót do demokracji- sabotaz państwa. Jest współodpowiedzialni za państwo.Dkatego nie oceniam rządzących czekam na zmianę prezydenta aby mogły ruszyć zmiany.


1

@Luciano99 I tak przydałby się rezerwowy.Dembeke gra na 2 stronach jak i Raohinia plus środek i Raphinia też że środka może atakować to byłby bardzo mocny skład

2

Będzie miał bardzo dużo energii na 2 cz sezonu

0

@Damiain p.s nie jest ryzykiem oddawanie broni ona daje nam czas że ruskie przyjdą później.Broń która idzie tam jest stara bronią która wymieniamy.A Ukraince ja dobrze wykorzystają.

0

@Damiain atakujecie najbardziej wpływową kobietę w uę na co liczysz? Że dostaniesz jakąś kasę;)) naiwny jesteś? Zrób sobie test idź po obrażaj szefa zobacz czy poprawi to twoje położenie w pracy;) o ile na pysk nie wylecisz czy nie potrąci ci pensji .Może tego nie rób, nie życzę Ci źle....:)pozdrawiam ciepło:)

0

@DamiainD
Od tego jest minister Sikorski który ta politykę zagraniczna i orezydent a mamy z nimi 2 problemy kasa za broń i Romanowski i trudny moment.qoczywiście wuadomo że kwestie Rosyjskie. Mogą doścignąć konfe i takich Romanowskich może być więcej.Rozumoem czemu Bosak się z nim spotkał.Jest to podejrzane....Nie nam wątpliwości że komisja do soraw Rosyjskich weźmie się za konfe.Tylko. jedna rzecz.Po inflacji 25 % w Czechach orbanowi wyrósł konkurent który już ma na równi notowania z nim a jego partia z fideszem.To zaczyna być powolny koniec orbana.Jedt również odcięty od kpo i funduszów spójności na drogi a to oznacza stanie w miejscu.Czemu konfederacja brata się z gościem który ma zablokowane fundusze spójności z kpo I że środków spójności. Mówię to z perspektywy też czy konfa zaprasza funduszom.Bo dobierasz sobie koalicjant także pod wpływem poglądów. Nie mam wątpliwości że konfa zagraża funduszom z ue.

0

@Damiain tak uważam to jest to samo co pis tylko jeszcze gorzej.Zajaczkowska nie dość że broniła orbana co jest kompromitacja wbrew interesom Polski w dobie wojny to jest wręcz blisko zdrady bo on jest dla Rosji tym czym my jesteśmy dla ukrainy.Czyli kolaboruje z wrogiem tak naprawdę.Na dodatek w swoim przemówieniu zaatakowała jedna z najpotężniejszych kobiet w świecie Uesule.O czym mówią też rankingi.I ta łaska może zapomnieć o jakiejś swojej ustawie w parlamencie ue.Ona może pocałować klamkę ursuli.Taka jest rzeczywistość. To tak jak pracownik nowy wchodzi do firmy i obraża prezesa.Swietna strategia rzeklbym;)tak laska nic już tam nie może.Tylko to co osiąga to na rynku wewnętrznym 2 konfiarzy wyślę filmik i będą komentować. NO powiedziała jej prawdę jej powiedziała;)...a Ursula się pod nosem tylko usmiechnie;)wyszczekałas się;) tyle.Zdecydowqnie zagrażają funduszom.Konfederacja nie jest za naprawą praworządności chroni koalicjanta z pis.My nie dostaliśmy całego kpo tylko musimy robić kamienie milowe.
Koalicja pis konfa temu zagraża.
Co ci po konfederacji która nie gwarantuje tej kasy to samo pis.Czuki będzie drukowanko albo bardzo drogie pożyczanko.Bo już za pis kredyt dla Polski był jednym z najdroższych bo taki był stan finansów polski.Obecnie wyjście z deficytu jest ustalone na 2028r.Tski wpływ negatywny maja rządy pis.To załatwił tusk i minister finansów bo gdyby rządził dalej pis mielibyśmy regułę wydatkowa.Pus część kasy aby nie pokazywać stan finansów wyprowadził część budżetu poza kontrola parlamentu bo dostali by wcześniej regułę wydatkowa.....

0

@Damiain Korwin był związany z konfą jest wielbicielem jego ekscelensji jak mówi o Putinie.Dawał wywiady ruskim propagandowym mediom.Sory ale nie ma się tu ci szczypać i udawać w tej sprawie.....

0

@Damiain tu nie potrzebny jest braun czy Korwin tu dalej jest pro rosyjska polityka i ruskie sojusze sam bosak spotkał sie z ambasadorem Węgier olewając zalecenia Sikorskiego. A Węgry. blokują mln za broń przekazana ukrainie o Romanowskim nie wspomnę.Dzialalność Węgier na rzecz Rosji jest oczywista.Nie mam wątpliwości że konfederacja jest na liście komisji do spraw Rosyjskich.A mamy wojnę po sąsiedzku, dywersje z emigrantami podpalenia i jesteśmy hubem broni z ukraina a pis wpuścił dziesiątki imigrantow z Rosji w aferze wizowej.Ta sprawa jest poważna.....zabawa w pro Rosyjskość rzekłbym jest ryzykowna...

0

@Damiain znowu ja;)

0

@jacobFCB hehe no trochę mu brakuje
Trzaskowski 56 %
Nawrocki 44%
Z czym do ludzi niezdecydowanych jest 12% część zostanie w domu część pójdzie głosować na trzaskowskiego część na karola.
https://tvn24.pl/polska/wybory-prezydenckie-sondaz-kto-wygra-w-drugiej-turze-st8298849

0

@BorzyKrzys .ialby łatkę donosiciel- idiota

0

@jacobFCB może by I zjadł ale prezydenta by z nim nie wygrał .

1

@Damiain nie konfa ma sufit a karol 22% betonu.Nie ma znaczenia że jest fatalny.
Konfa ma kilka barier
1.Bosak chcę wyjścia z ue chodź uwaza ze ludzie nie są gotowi.Nie jest przedstawicielem większości.
Natomiast wystąpienia bryłki czy zajaczkowskiej są anty ue i tą politykę realizują. W przeszlosci inni politycy tak samo byli anty ue.
2 są mocno katoliccy przeciw kompromisowi aborcyjnemu za czym jest choćby konserwatywny psl.
Żona bosaka jest w ordo juris sponsorowanego przez ruskiego agenta
3.Są ewidentnie pro rosyjscy
Są w koalicji z Orbanem i Afd
Orban to orzyjsciel Putina dostał nawet order .Blokuje kasę dka polski za broń przekazaną ukrainie.Oraz nie chcą wydać gościa który zdefraudował mln i są na niego taśmy gdzie sam o wszystkim mówi.Wystąpienie zajączkiwskiej w obronie orbana to była żenada......
Dalej afd jest przeciwko Europejskiej tarczy anty rakietowej która może bronić orzeciw broni atomowej z Rosji.
Co robi Baryłka na sesji parlamentu atakuje rząd polski który chcę namówić inne kraje na zbrojenia.To są zwyczajnie pro rosyjskie działania.Iczywiście przykładów jest więcej poseł ko fy udzielający wywiadu na ruskiej platformie w Czechach gdzie służby zamknęły to Gówno jako rosyjska tuba propagandowa.
Sam Bosak chodził o czym sam mówił na rozmowy do zmaciarewicza który jest podejrzany o agenturę dla Rosji bada to komisja do spraw wpływów Rosyjskich.Same osoby takie jak braun czy Korwin byli działacze budzą podejrzenia.
Jest to spore obciążenie.Ale usunięcie ich z partii to plus .Ale pro rosyjskośc nie było problemem tylko start w wyborach.

4 Możliwość koalicji z pisem i powrót tej pełzającej autokracji dla wielu jest zagrożeniem. Chodź jest to o tyle niebezpieczne gdyż część konfederatów uważa ko i pis za zło. Może być ten ruch niebezpieczny.

5 .Program konfy jest o tyle mało możliwy gdyż mamy ogromnę obciążenia budżetu pis zrobił długi na 180 mld w funduszu covidowym 20 mld służba zdrowia i od groma inwestycji w wojsko i i nich jak lotnisko koleje energetyka i drugie tyle dróg.Jasno stwierdzona kwota wolna od podatku na obecny moment jest niemożliwa w następnych latach tak.Konfederacja złożyła taki projekt kwoty wolnej bez wskazania skąd na to kasę więc mało to poważne..... A to się zarzuca ko fie ze ten program jest mało realny zwłaszcza w tym politycznym momencie.

6.Konfederacja z polityką zagraniczna z wystąpieniami bryłki zajaczkowskuej itp.zagraza kasie z ue która jest niezbędna i załatwi nic tu w zamian.

Są to spore bariery konfederacji aby być duża partią.A nie koalicjantem kogoś
Poza tym dasz prezydenta i co będzie współpracował z rządem czy robił bałagan jak duda .A jest masę rzeczy do zrobienia jest wojna i Polska nie może czekać.Musi zbudować energetykę czy rozwijać wojsko itp........nie stać nas na rząd który jest zblokowany......jeśli nie odblokujesz ize będziesz płacił za produkty zrobionej na drogiej energii.A firmy będą nie konkurencyjne. Dopuszczenie konfederacji to dopuszczenie pis do władzy czyli sabotaż iże dopłacanie do drogiej energii.....Tego nie można zrobić.
Nie sądzę aby ktoś z konfy był prezydentem.


0

@FCBurza bo był najbardziej podobnym zawodnikiem do Leo i nie da się go nie umieścić .


0

@Lewangoooolsky prawda jest taka ,że najbardziej podobnym graczem do Leo Messiego był Maradona. Oczywiście nie miał takich sukcesów inne czasy narkotyki ale poziom talentu na 1 szereg.Nie da się o nim nie napisać czy grał dużo czy mało nie ma znaczenia. To zawodnik z pierwszego szeregu podobnie jak Ronaldinhio.Pewnie Yamala też będziesz mógł do tego grona dołączyć jak poprawi skuteczność strzału bo też wszystko ma aby tam być.


0

@Tomason to nie jest kwesti wiary robią to z kpo które załatwili. Pis to blokował 2 lata a wcześniej z ets wydał 1% na oze.....dziś trzeba przez to dopłacać z budżetu do cen energii ale nie ma tyle aby firmom dopłacać.Zatem kupujesz produkty na drogiej energii.Nawet ceny na AC DC są najdroższe w Europie.Na oewno nie zagłosuję na pisowca. ainfkacja za pis była 17% a bez dopłaty byłaby 25%.

Ci załatwili kpo dostali zgodę środowiskową , Polska firma wyprodukowała kabel I już go zakładają i już zaczynają wozić transportami fundamenty pod farmy.Zbudiwano 2 porty instalacyjne.W co mam nie wierzyć że tego nie zrobią.Jak to jest robione nie przesadzajmy .Za Po zbudowano stadiony pod euro i infrastrukturę nie ma powodu sądzić że nie zrobią sieci magazynów energii i turbin wiatrowych.Za chwilę będzie ustawa H.Jeśli chodzi o deregulacje to Będzie i na poziomie ue bo to zapowiedziała Ursula i na poziomie Polski.Bedzue to i tu i tu.Pieniadze na komputer kwantowy dali w ubiegłym roku.Co do cpk uzyskali zgodę środowiskową pod nowy projekt który zrobili i zawarli umowy na 800 mln.Wykupili grunty.Pis nawet gruntów nie wykupił.
Jeśli chodzi o port kontenerowy w Świnoujściu maja zgodę środowiskową i wykonano badanie dna bo jest obowiązkowe.
Jeśli chodzi mierzeję kończą te 900m kanału do Elbląga i rozbudowują port
Co do pałacu Śląskiego prowadzone są pracę archeologiczne w piwnicach co widziałem na własne oczy.Co do Atomu Amerykanie dali nam 4 mld finansowania bo pis tego nie zrobił i sami też znaleźli finansowanie.Miejsce jest gdzieś na kaszubach.
Na bieżąco czytam co się z tym dzieję i to robią.Nie widzę powodu w to nie wierzyć.
Oczywiście powiem 100 konkretów bo tak wszyscy opowiadają tylko tu wychodzi brak znajomości wyborów.Ko osumiagnelo 2 miejsce bez większości.Czyli program ko nie uzyskał większości.To co uzyskało to program kilku partii który jest wyciągiem z programów tych partii.Cześć nakładających się rozwiązań będzie z programu 3 drogi albo lewicy.Nie ma mowy o realizacji 100% 100 konkretów chodź część będzie zrobiona.Zawarte jest to w umowie koalicyjnej.Ko deklaruje ze to zrobi ale jest to dodatkowa rzecz podobnie inne osrtie też będą chciały swoje realizować.
Ale oczywiście pis i konfederacja manipupuluǰe o 100 konkretach .Tymczasem pis który wygrał miał prezydenta nbp , tk sąd najwyższy i pkw
Sporo władzy nie stworzył nawet rządu.O realizacji postulatów nie wspomnę.


0

@mekston Nawrocki w 2 turze na 12 pkt straty a niezdecydowanych jest 12% znaczy połowę z tego weźmie jeden albo drugi a część nie pójdzie do wyborów.

https://tvn24.pl/polska/wybory-prezydenckie-sondaz-kto-wygra-w-drugiej-turze-st8298849

0

@Cule2013 walec jedzie;)

0

To jest kurczę zespół a nie towarzystwo wzajemnej adoracji.Jeśli jest to inwestycja w wygraną LM itp.to To robi

0

@kuz są konfederaci którzy nie lubią ani ko ani pis połowę dodaj.

0

@mekston faktycznie stracił - 2

0

@kuz po co a co on może .Zagłosuję na trzaskowskiego aby realizowali program oze aby emisję obniżyć i ceny energii poszły w dół.Poza tym Mentzen jak i Karol nie gwarantują kasy z ue a to ta dziś robi wzrost gospodarczy.I jeszcze są w koalicji z ruskim afd i Orbanem.aq mamy wojnę....Agd jest przeciw tarczy europejskiej.Orban blokuje nam zwrot kasy za broń i nie chcę wydać gościa który zdefraudowąl kasę i są na to taśmy jak się przyznaję. Więc po co mam głosować....

0

@Kinginiesta zmniejszyć Ci ten projekt


Już Polska firma zrobiła kabel i przystapują do montowana a fundamenty pod turbiny wiatrowe przyjeżdżają wieloma transportami.Rzad chcę przeznaczyć 80 mld na remont sieci w tym roku. Oraz będą budować średnie magazyny energii w Polsce.Zmniejsxy się emisja zmniejszy się podatek oraz będziesz miał tania energię.
Poza tym zaoszczędzisz kasę na smogu który brudzi infrastrukturę. To kosztuje mniej będzie zawałów raka i udarów a leczenie kosztuje 20 mld długu.Trzeba płacić górnikom.za wcześniejsze emerytury i oraz odszkodowania za śmierć w kopalniach wszystko to koszty.
Karol chce dopłacać czyli chce zadłużać państwo a tu potrzebna jest nie ryba tylko wędka.Orzez 8 lat nie zmienili miksu a zadłużali państwo. Ci się wzięli do roboty i niech to skończą.

https://www.rmf24.pl/polityka/news-plan-gospodarczy-rzadu-tuska-setki-miliardow-zlotych-na-inwe,nId,7909155#crp_state=1

2

@okiemtypera_lucaxx95 w 100% oddam głos na Trzaskowskiego aby naprawiono praworzadnosc i zrealizowano program o którym dziś rząd mówił.
Zwłaszcza ten program który już się realizuję i Polska firma już zrobiła kabel do turbin wiatrowych a już są transportu fundamentów pod turbiny.
https://www.rmf24.pl/polityka/news-plan-gospodarczy-rzadu-tuska-setki-miliardow-zlotych-na-inwe,nId,7909155#crp_state=1

Rzad wyda 160 mld na transport kolejowy i będzie można wziąć towary do krajów na płdn- zwiększając przesyłki z portów.
650 mld ma iść na inwestycje i w przyszłym tygodniu będą rozmowy z Microsoft, Google ,Amazon , będzie rozwuj w 2 placówki ia, w szkolenia badania i innowacje.
Już zainwestowali w komputer kwantowy....
Tak samo jak ue co powiedziała Ursula polski rząd na pracować nad deregulacjami.
Jestem jak najbardziej za takim planem i zagłosuję na trzaskowskiego aby pis nie sabotował jak robi to duda ,tk, nbp pkw czy sąd najwyższy.

https://www.rmf24.pl/polityka/news-plan-gospodarczy-rzadu-tuska-setki-miliardow-zlotych-na-inwe,nId,7909155#crp_state=1

0

@Recha_0684 bredzisz pierwszym donosicielem był niejaki europoseł Duda sprawa radia Maryi.Tutaj mieliśmy czysty sabotaż prezentacji Polski i interesów także Polski które popierał i Trump.Wyszlo 2 sabotażystów jaki z Baryłka....mam nadzieję że i jednym i drugą osobą zajmie się komisja di spraw Rosyjskich bo to ich interesy reprezentują. Inaczej czemu chcieli zaklucić zachęcanie aby inne kraje Europy się zbroili....

1

@LinekMichal a kogo stać na de jonga;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?