0

@Marian_Pazdzioch kaczor dał propagandzie ruskiej pożywkę.....rzekłbym pożyteczny idot.....

1

Ciekawostka że kwestie tzw zamachu w Polsce podchwyciła Rosja, Węgry i Bialoruś. Rzeklbym bardzo znamienne. Każdy ma swoich rzeczników.....
Swoją drogą ,komisja do spraw Rosyjskich ma
nowy temat do analizy. I jak zwykłe w wyniku działalności Kaczyńskiego Putin może otwierać kolejnego szampana. Ruską propaganda miała o czym pisać.....

0

@blakkudium ok dzięki widzę:)

0

@Safrani tusk jest premierem który podejmuje konkretne decyzję w psństwie.Trzaskowski w ko jest drugą osobą i nie dziwne że oni współpracują bo prowadzą wspólnie partię.Czasem jest tak że trzaskowski idzie do premiera i uzgadniają aby coś zmienić.zdziekr się Ti tak że Trzaskowski jest mocno związany z samorządem i zna te problemy. Tusk jest bardziej zaangażiwany w krajowe i międzynarodową politykę.DlategoTrzaskowski sygnalizuje mu różne problemy do rozwiązania i tak hak z tymi 25 mld dla samorządów w całej Polsce.Jeśli Trzaskowski wypowiada się w kwestii Gruzinów to zaraz Tusk mówi o deportacjach .Tak to funkcjonuję. Trzaskowski chcę narzędzi które pozwolą się ich pozbyć. Bardzo dobry pomysł.Natomiast to tak jakbym ci mówił nie mów nic o mentzenie czy o tym co zdania i w sumie po co tracic czas na kogoś kto nie ma zdania;)nie ma to znaczenia w zależności w kogo tam sobie wierzysz;)

0

@JoeBlack to jest robota policji,Natomiast tusk zapowiedział wczoraj depirtacje więc dostaną narzędzia.Ci Gruzini już byli aresztowani maja ich dane.

0

@Safrani ale już Tusk zapowiedział wczoraj depirtacje ludzi którzy lamia prawi ci gruziński byli już zatrzymywani i wiedzą kto i co...

1

@blakkudium mecz o której?

0

@LOPEZ16 tusk już powiedział wczoraj że wprowadza deportacje dla tych co łamią prawo.

1

@Xaviball ja tam się czuję bezpiecznie w Warszawie, ale Tusk już zapowiedział że będzie deportacja takich ludzi. Poza tym Trzaskowski po wyborach załatwił ,aby wprowadzić reformę naprawy finansów samorządów. Wprowadzono to na samym początku rządów. Do samorządów trafiło dodatkowo 25 mld.Bo pis zubożył samorządy podatkami i zrzucił na samorządy pensje nauczycieli.Nie jest tak że nie reagują.....

0

@lukkobe trochę tak jest.Tu jest też wyczuwalne staranie i równa delikatność w rozmowie aby wzajemnie nie urazić. Jest to ok:)

0

@lukkobe ja nawet mam kumpla który lubi Real.Poszedłem na mecz w LM do klubu oglądać mecz to normalnie gadaliśmy bez jakiejś spiny I spoko było z niektórymi się da .Na tej stronie RM ciężko o takie rzeczy jest tam jakąś narracja przyjęta.

0

@SirFinley dobrze że reagują bo orezydenta Gdańska zabili.Takie rzeczy trzeba sprawdzać. Raz jest to staruszja raz wariat z bronią. W zasadzie tyle w tej sprawie.

0

@Recha_0684 przykro mi ale nie piszę nic o rządach 30 letnich. Obecnie władza jest w połowie miedzy 4 parti gdzue jest ko a druga część ma pis
Prezydent
Tk
Sąd najwyższy
Nbp
Pkw
Za władzę adekwatnie jaką maja odpowiadają te osrtie a nie tylko ko.
Pis ma bardzo dużo władzy w Polsce.Czeksm na wybór prezydenta aby mogli realizować koalicyjny program.Który może być lepszy od 100 konkretów bo z większego zbioru pomysłów jest robiony.
Absolutnie rząd nie wycofuje z kwoty wolnej.A konfa nie wskazuje finansowania tego projektu to jak tak by rządzili......no cóż;)
Ocena jest bez sensu bo władzę ogranicza matematyka wyborcza a nie chęci.Chodź są rzeczy które są w koalicji naturalne do dalszej dyskusji.
Sporo jest użytkowników którzy nie znają podstaw wyborczych.I nie rozróżniają
Co to jest program partii która samotnie nie zdobywa większości tak jak i pozostałe partię. Z programem wynegocjowanym przez partię który jest wyciągiem programu.Nie ma tu szans aby któraś z tych parti realizowała swój program.
Marnie że ludzi taki podstawowych rzeczy nie znają. Dobrze że taka dyskusja jest bo powinni w wyborach się orientować skoro glosują.

0

@Recha_0684 hehe nie pasuję do narracji;))dobrze:)

0

@Kazragore niech wiem co wtedy.Ale nie widzę kandydata który by pokonał trzaskowskiego na dziś.Menrzen ma pewien sufit. Karol ma te 22% betonu co zagłosuję czy będzie słaby czy dobry.Widzę że efekt nowości i trumpa nie zadziała.w 2 turach ta przewaga jest 13%.Nawrocki nie ma w jampaniach doświadczenia i to nie jest bystry facet gorzej się orezentuje.To nie jest młody energiczny duda vs piernik Komorowski ani to nie jest kukuiz który miał wywrócik stolik i uzyskał wynik .ztylko facet bez zdania któremu hak jarek każe skorzystać z toalety o 7:36 w Andrychowie to to wykonalne.Nie ma tu żadnego koła zamachowego.Kompletnie nie widzę tego aby wygrał wybory.

0

@Kazragore
No nie pis miał wcześniej 100% władzy i mógł poza robić co chce prócz konstytucji.Ko nie ma prezydenta kilka instytucji bodajże 6.I jest w trudnej koalicji od prawa do lewa gdzie są przeciwstawne pomysły a oni są po środku to jest kompletnie inna bajka niż to co miałaś pis tak uczciwie. Tu matematyka wyznacza możliwości a nie słowność czy to lewica holownia czy psl .każdy ma swoje cele i kompletnie nie musi chcieć realizować 100 konkretów.Dla mnie w teorii 100 konkretów nie powinno być realizowane bo w wyborach ten program nie uzyskał zwyczajnie większości..Natomiast na pewno mogą zrealizować jakiś % z niego i to spory bo w wyborach dostali o wiele więcej % niż lewica i 3 droga.A to ile weźmiesz z programu to powinno wynik z % poparcia w wyborach. A jakie postulaty to zależy już od negocjacji. Poza tym partię koalicyjnej mogą mieć na to samo lepszy pomysł.Wcale nie muszą realizować swojego.Na końcu i tak trzeba wziąć liczydło czy to się wszystko spina.Zaczyna się co wchodzi co nie.....Poza tym dochodzą czynniki niespodziewane jak to że są podpisane umowy a nie ma źródeł finansowania tak było z wojskiem i z elektrownią atomową.Czy była powódź.A część budżetu była wyprowadzona poza kontrolę parlamentu aby uniknąć kagańca finansowego.Tu po unormowaniu budżetu aby nie było kagańca minister finansów ustalił tryb unormowania finansów do 2028r i z tego wyłączone jest wojsko. Nie mamy kagańca.Co jest zasługa tego rządu bo pis to ukrywał tu masz wszystko jasne i normalne.

Winnej sytuacji jest ko w innej był pis jeśli chodzi o władzę.Nawet jak będą mieć orezydenta to
1.tk pis
2 nbp pis
3 plw pis
4 sąd najwyższy pis
Dalej władza nie będzie w jednych rękach bo oewne zmiany będą chcieli robić na orzestrzeni aby konstytucji nie łamać władza będzie w różnych rękach ale orezyddnt umożliwi zmiany.Obevnie albo jedt weronika albo tk zamrazarka albo podpis.
Obecnie nie sprawiedliwie jest mówić że ko ma władzę bo ma je dokładnie w połowie.
1.pis -prezydrnt
2.Tk - pis
3Sąd najwyższy pis
4.pkw
5.Nbp
Gdzie w tych wszystkich instytucjach masz sabotaż.Za stan Polski odpowiada i pis i obecnie koalicja rządząca przy czym pis umówmy się w rządzenie kompletnie nie pomaga. Te instytucje służą pisowi.Porowbaj to do władzy przez 8 lat jaka dysponował pis.Ja podchodzę z dystansem do oceny ko.Czekam na prezydenta i wtedy zobaczę co uchwałą jakie ustawy przeprowadząTo jest czas na ocenę.Teraz matematyka decyduje co mogą zrobić.A nie lenistwo czy zła wola.Oraz przeciwstawne interesy 3 drogi i i lewicy.Bo są punkty nie do końca uzgodnione do rozwiązania w trakcie.A i tak musi być do nich inny orezydent.Więc ja oceniam realnie co mogą.Na domiast na oewno rachunek im wystawię ale muszą mieć realną szansę na realizację.

3

Tylko ferran wchodzi na drugie połowy gdzie jest prościej a orzeciwnik ma w nogach mecz.

0

@EkspertzOrlikq No wiesz , jeśli nie odróżniasz programu jednej partii od programu koalicyjnego kilku partii to cóż Możesz zostać z podstawowymi brakami dotyczących wyborów;) co mnie to;)

0

@PatrykBarca
Ok ustalmy czy rozumiemy abc wyborów...Bo z pytania wynika że nie.Rozróżniasz program jednej partii która nie uzyskała samodzielnej większość vs program koalicji kilku partii.Że to nie jest ten sam program.Nie jest to ten sam program z czym sżla lewica 3 droga i ko.Że wspólny program to jest wyciąg z tych 3 programów.
Teraz co się dzieję .Program ko .m 3 drogi i lewicy ma różne od siebie koszty i nie kosztują tyle co program wspólny.Tez 3 partię muszą się zgodzić na realizację danego postulatu. Teraz koalicja robi audyt bo pis część budżetu wyprowadził poza kontrolę parlamentu finanse bo miał z ue kaganiec wydatkowa.Dlatego wpierw nalezalo poznać stan państwa.zna wiele wojskowych projektów czy elektrownie atomową podpisano umowy a nie zapewniono finansowania.Teraz ko obowiązuje program przedewszystki koalicyjny a jako dodatkowy będzie realizować 100 konkretów.Choć może być tak że jakieś rozwiązanie pójdzie z lewicy 3 drogi i nie będzie można realizować postulatu że 100 konkretów.

Ko nie zrezygnowało z kwoty wolnej zrealizują w późniejszym czasie kadencja nie trwa rok.
O to co powiedzieli:

Rząd z tej obietnicy się nie wycofuje, natomiast sytuacja finansów publicznych jest, jaka jest i to też nie jest tajemnicą. Koszt wprowadzenia tej reformy to 56 mld zł. W sytuacji, gdy ponad 5 proc. PKB przeznaczamy na wojnę i inne wydatki, nie jesteśmy w stanie spełnić tej obietnicy - odpowiedział wiceminister finansów Jarosław Neneman.

0

@wyrek patrząc w ten sposób to konfa to totalne niedorajdy .Nie zdobyli żadnej władzy nie byli wstanie stworzyć koalicji rządzącej ani sami rządzić , i niespełnili żadnych postulatów.aZ czym do ludzi;)

0

@EkspertzOrlikq no tak co można napisać jak się nie ma merytorycznego argumentu.Nie odpowiadaj bo nie masz nic sensiwnego do powiedzenia:)

0

@Recha_0684 a kto powiedział że się z tego wycofuje.Hasno powiedzieli że ten postilat chcą realizować.Pierwszenstwo ma program koalicyjnych a 100 konkretów które nie dostało większości jest dodatkowe.Proponuje zapoznać się z zasadami podstawowymi wyborczym co się dzieję jak żadna partia nie ma większości I na czym polega wynegocjowany z kilku programów wspólny program zawarty w umowie koalicyjnej.Jeśli spoleczeństwo chcę realizacji to niech zagłosuję tak aby ko miało większość.Jeśli chce aby realizować szybko to niech da większość nad prezydentem.I tak na logikę jeśli są 3 programy i znich tworzy się program i mp lewica i ko maja na ten sam pomysł różne rozwiązania i w wyniku negocjacji orzyjmue się rozwiązanie lewicy z automatu nie można zrealizować czegoś że 100 konkretów.Byc może nawet będzie to lepszy pomysł niż ko.Po prostu z większej puli są pomysły.
Proponuję zaznajomić się z abc

0

@Tomaszekkkkk proponuję poznać dobrze zasady wyborczy jaki program który obowiązuje bo nawet pis który wygrał wybory nic nie zrealizował przez 2 tyg.A miał prezydenta tk sąd najwyższy pkw.Dlatego że ich program nie dostał większości aby go realizować.Progeam ko również nie dostał.To co dostało większość to koalicyjna czyli wyciąg z kilku programów zapisanych w umowie koalicyjnej i to nie jest 100 konkretów.Bo dlaczego 3 droga czy lewica miały by go realizować? Jest wyciąg z tych programówTo obowiązuje na ci społeczeństwo dało zielone swiatło.Proponuję zaznajomić się z podstawami wyborów bo jest to abc.Ko chcę realizować 100 konkretów dodatkowo i pierwszeństwo ma to na co wyborcy dali światło.zczyli na program koalicji a nie 100 konkretów.To jest dodatkowa rzecz I wcale nie są zobowiązani do realizacji w 1 roku.Zwlaszcza ze jest veto prezydenta.Proponuje zaznajomić się hak działają wybory bo potem się domagasz czegoś do czego ko nie jest zobowiązana.!!!!!

0

@JoeBlack a wiesz ze pis zamówiłem sprzęt wojskowy bez finansowania w części.Ze elektrownia atomowa. Ie miała finansowania.A wiesz ze pis wyprowadziła budżet poza kontrolaparlamentu bo byłaby z ue regułą wydatkowa nałożona.Teraz jest faktyczny stan budżetu a nie kombinowany.A z ue jest ustalone ze do w028- 2030r przywrócimy finanse do porządku.Inaczej miałbyś regułę wydatkowa .Nie jest tak że nic nie robią.


0

@Kazragore pytanie jest rozumiem do konfy bo to ich projekt.W przypadku ko obowiązuje umowa koalicyjna a ro nie jest 100 konkretów .Choć ko chcę je realizować ale pierwszeństwo ma umowa koalicyjna.100 konkretów w wyborach było 2.Nie uzyskalo większości do realizacji.Tez program pisu nie zdobył większości również jest 0 konkretów.Generalnie nikt poza pisem nie znał finansów państwa bo finanse eyjeki z pod kontroli parlamentu.Bo mieli by regułę wydatkowa .Poza tym nie zrobili finansowania dla broni a zamówili.Dla elektrowni Atomowej.Była powódź. Ie wiadomo jak z wojną.Nikt się z tego nie wycofuję.Wiadomo że część rzeczy zrobią jak wygrają wybory.Matematyki nie oszukasz.

0

@JoeBlack bo ma wydatki .Poza tym nad reforma finansów pracuje minister finansów. Jeszcze jej nie ogłoszono a ja się nie zajmuje tym.

0

@IMBALEO spoko.To oewnie trzeba wyjechać i finansować inna pajacerka jak dadzą azyl.Bo podatki i tak będziesz płacił.

0

@KamQiX a co ty mi 100 konkretów piszesz. Znasz się na podstawach regół wyborczych?
To żądam takie pytanie w celu wytłumaczenia.
Ko zajęło w wyborach w miejsce wygrał pis.
Ile swoich propozycji zrealizował przez 2 tyg pis
Władza pis
1.Wygrał wybory
2 prezydent
3 nbp
4 .tk
5.sad najwyższy
6.pkw
Pytam bo zrealizowali 0 swoich postulatów podobnie jak reszta.
Program koalicji nie zdobył większości.
Co się robi podpisuje się nowy program uzgodniony w negocjacjach zwany umowa koalicyjna i jest to wyciąg z kilku programów. Bo żadna partia nie musi realizować czyjegoś programu.
Dlaczego nie pytasz ile postulatów zrealizowała lewica czy 3 droga tylko mówisz o 100 konkretach.
Obowiązuje program wynegocjowany a nie 100 konkretów.Ale ko chcę także realizować swoje 100 konkretów.Ale pierwszeństwo ma program z umowy koalicyjnej który jest wyciągiem z wszystkich programów. Proponuje zapoznać się z podstawowymi regułami wyborczymi.

0

Rząd nie wycofuje się z kwoty wolnej.
Pytanie jest takie czy konfederacja wskazała źródło finansowania.Ta propozycja kosztuję 56 mld .
Pis nas zadłużył na 180 mld w funduszu covidowym i 20 mld w służbie zdrowia.
Jest jeszcze energetyka do zrobienia. Wojsko i drogi.
Czy konfa sobie niepoważnie rzuciła czy ma źródło finansowania dla swojej propozycji?
Czy jest to pusty slogan wyborczy?

To wypowiedź KO
- Rząd z tej obietnicy się nie wycofuje, natomiast sytuacja finansów publicznych jest, jaka jest i to też nie jest tajemnicą. Koszt wprowadzenia tej reformy to 56 mld zł. W sytuacji, gdy ponad 5 proc. PKB przeznaczamy na wojnę i inne wydatki, nie jesteśmy w stanie spełnić tej obietnicy - odpowiedział wiceminister finansów Jarosław Neneman.

0

@Roobo
A ja mam pytanie czy konfederacja nie zna stanu finansów w Polsce.Nie wie że wydajemy na uzbrojenie 5% PKB
Że pis zadłużył państwo w Funduszu covidowym 180 mld i 20 mld służby zdrowia i czeka nas zmiana w energetyce.
Czy konfederacja wiedząc że reforma kosztuje 56 mld czy wskazała źródło finansowania ? Czy zwyczajnie jest niepoważna.

O to wypowiedź rządu nie wycofuje się z tego.

- Rząd z tej obietnicy się nie wycofuje, natomiast sytuacja finansów publicznych jest, jaka jest i to też nie jest tajemnicą. Koszt wprowadzenia tej reformy to 56 mld zł. W sytuacji, gdy ponad 5 proc. PKB przeznaczamy na wojnę i inne wydatki, nie jesteśmy w stanie spełnić tej obietnicy - odpowiedział wiceminister finansów Jarosław Neneman.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?