0

@mekston hehe co robi;)

1

@FCB_dimiC
Przede wszystkim przede wszystkim jest to źle zadanie pytanie.Gdyż wpływ rządów pis niezależnie kto by nie rządził będzie miał wpływ minimum do 2030r.

Gdyż pis potwornie zadłużył Polskę fundusz covidowy to 180 mld
Służba zdrowia wzrost o 6 mld czyli 20 mld.
Qa mamy wydatki na drogi drugie tyle dróg na wojsko , na energetykę i na
Specjalne inwestycje które są realizowane
Mowa o porcie kontenerowym, budowie portu w Elblągu plus 900 m kanału którego pis nie zrobił, , pałac saski w Warszawie, wzięli się za energetykę pierwsza farma na morzu jest robiona pierwsze elementy podłoża pod wiatraki są przeworzone i kilka dziesiątki takich transportow ma być plus z polskiej firmy transportowany jest kabel.
Uważam że przelom dla polski to rok 2030r
Gdyż-
1. zapanujemy nad defizlcytem bo taki jest ustalony plan aby nie mieć kagańca
2.będziemy mieli ogromną większość dróg zbudowane
3.zbudujemy farmy wiatrowe największy magazyn energii na Pomorzu do farm oraz. Małe magazyny energii plus rozwina się turbiny na terenie Polski.Wplynie to na ceny dla przedsiębiorstw i produkowane produkty będą robione na taniej energii obecnie dopłat nie ma dla przedsiębiorstw
4.Będziemy mieć 80% docelowego wojska bo cżęść rzeczy przyjdzie pis 2030 jak łodzie podwodne itp..
I te rzeczy o ile jakiś rząd by to realizował
To w 2030r będzie pewien przełom i Polska wejdzie na inny poziom

Nie są to rzeczy które zrobisz w rok.Pis dał
ciała i nie zbudował energetyki i blokował na to kasę z ets od 2915r wydał 1% a kpo blokował przez 2 lata.
To co się zmieniło to środki na te inwestycje bo kpo pójdzie na energetykę gdyby było pis by nas drogo zadłużali albo drukowali.Nikt im kpo w tym prawnym systemie nie da im kpo I konfederacji również.
Był kiedyś program o kpo I pokazywali co w każdych miastach robi kpo to są lokalne projekty i są to oczyszzczalnie czysty transport, place zabaw itp.....w jednym mieście było 30 takich projektów. Daje to miejsca pracy PKB i podnosi standard.

Kolejna rzecz to wojsko masę rzeczy pis nie zostawił finansowania to zostało zrobione tak jak od Amerykanów na elektrownie załatwiono 4 mld.

Przede wszystkim masę rzeczy zdążyło się w dziedzinie obronności i nie mówię nawet o zakupach a te są gigantyczne bo to śledzę ale i budowie za 10mld obrony granic czy wprowadzenie sprawa Azylowego wbrew ue ale udało się uzyskać na to zgodę.
Nawiązane współpracę wojskowa z krajami nordyckimi zwłaszcza w dziedzinie Bałtyku. tUsk w bardzo wielu sprawach jeździł z wizytami zagranicznych w orzeroznych sprawach dotyczących obronności itp.weszliśmy do tarczy europejskiej.Ma do znaczenie bo tam są pociski przeciw atomowe.
Obecnie rezydencja polska skupia się aby ujednolicić wspolne zakupy znaleźć finansowanie na broń , oraz zachęcić plan i zach do zakupów broni i zaprosił brytyjcxykow do współpracy.
Udało się odblokować kasę dla samorządów 25 mld bo pis podatkami odebrał kasę samorządom. I zrzucił opłacanie auczycieli na samorządy i inwestycje samorządów w całej Polsce zostały zamrożone a to praca PKB zysk dla mieszkańców.To był akurat ruch Trzaskowskuego.Oczywiscie tam gdzie jest powódź zrobią elektrownie szczytowo pompowe zrobią największy zbiornik retencyjny w świętokrzyskim. Rozliczenia weszły w stan zarzutów i iodebrania inmunitetow.Zlikwidowanio duża szczujnie .Zmieniono obraz polski za granicą.Rola nasza poszła do góry..odzyskano czesc ukradzionych pieniędzy przez pus w lewych programach.Sporo rzeczy się dzieję ale finalnie efekty przyjdą w 2030r gdzie wejdziemy na inny etap chodź pewne rzeczy pojawia się między 2030r a 2035r jak lotnisko 2032r i flotę trzeba kupić czego nie było w projekcie pis.
W tej chwili mamy etap wdrożenia tego wszystkiego nie jest to robot na rok a na minimum 5- lat wzwyż.ale za 5 lat wiele rzeczy będzie zrobionych.Tu chodzi o fizyczne zrobienie tego czego nie przyspieszysz.Natomiast zmiana prezydenta umożliwi na realizację wiele projektów i unormowanie kwestii praworządności.Tu matematyki nie przeskoczysz i duda będzie wetowal albo do tk.


0

@FCB_dimiC
Po pierwsze władza w połowie jest pisu a w połowie kilku partii. Za sytuację w Polsce odpowiada także pis.oni mieli dużo łatwiej gdyż mieli i prezydenta i rząd i inne instytucja. Poza większością konstytucyjną mieli wszystko.To kompletnie nie porównywalna sytuacja.

W tej władza jest w połowie w rękach pisu a druga połowa koalicji partii która tworzy rząd
Władza pisu jest duża.
1 prezydent- decyduje które ustawy wchodzą w życie wkłada do zamrażarki tk ustawy , wetuje albo przyjmuję
2 nbp- pisowiec Jastrząb który distosowuje stopy procentowe do aktualnych potrzeb pisu
3.pkw przezes pkw - pisowiec walczący o kasę dla pisu chociaż oni sami określi że ta kasa im się nie należy
4.tk- instytucja pisowaka slurząca do chrony pis aby nie poszli do pierdla
5.Sąd najwyrzszy- pisowski-
A.Manowska - przyjaciółka Dudy - spotykają się on do niej przyjeżdza co jest konfliktem interesów ,bo ona ma mu robić ts.
B.Izba kontroli nadzwyczajnej - instytucja przez którą Polska .płaci mln kary - do ochrony interesów pis obecnie walczy o kasę dla pis.
C.neosedziowie- pisowcy

Podsumowując pis ma bardzo dużą władzę i ma czym sabotować Polskę.Jest współ odpowiedzialny za Polskę.Koalicja nie ma takiej sytuacji jak pis że prezydent i premier są po stronie ko jak pis miał przez8 lat.
Wygrana prezydenta da możliwość zrobienia więcej w wielu obszarach.

0

@Azazel_Pazuzu

W tej władza jest w połowie w rękach pisu a druga połowa koalicji partii która tworzy rząd
Władza pisu jest duża.
1 prezydent- decyduje które ustawy wchodzą w życie wkłada do zamrażarki tk ustawy , wetuje albo przyjmuję
2 nbp- pisowiec Jastrząb który distosowuje stopy procentowe do aktualnych potrzeb pisu
3.pkw przezes pkw - pisowiec walczący o kasę dla pisu chociaż oni sami określi że ta kasa im się nie należy
4.tk- instytucja pisowaka slurząca do chrony pis aby nie poszli do pierdla
5.Sąd najwyrzszy- pisowski-
A.Manowska - przyjaciółka Dudy - spotykają się on do niej przyjeżdza co jest konfliktem interesów ,bo ona ma mu robić ts.
B.Izba kontroli nadzwyczajnej - instytucja przez którą Polska .płaci mln kary - do ochrony interesów pis obecnie walczy o kasę dla pis.
C.neosedziowie- pisowcy

Podsumowując pis ma bardzo dużą władzę i ma czym sabotować Polskę.Jest współ odpowiedzialny za Polskę.Koalicja nie ma takiej sytuacji jak pis że prezydent i premier są po stronie ko jak pis miał przez8 lat.
Wygrana prezydenta da możliwość zrobienia więcej w wielu obszarach.


0

@JoeBlackJoeBlackpoparcie Nawrockiego a pisu nie jest współbieżne także wygrana trumpa nic tu nie pomogła..Pis przez moment był przed ko a potem kolejne badania i spadli. Zwyczajnie też pis ma fatalnego kandydata.

0

@Barcatroll ktoś mi napisał z 2 miesiące temu że też 34h jak on był rozważany

0

Leganes musi złożyć protest że faulu nie odgwizdali;)

1

ANCELOTI PRZY 2:0 NIE DZIWNE ŻE BYL ZDRNERWOWANY BRAVO LEGANES.

0

W sumie nam to się opłaca aby Real grał dogrywkę karne aby przed Atletico się zmęczył.Ale żeby wygrali i był klasyk i tam ich zlać.Tez aby zostawiali minuty na boisku.Za wcześnie aby odpadli.

0

Doświadczenie. Szczęsny grał w Juve gdzie Buffon dał mu namaszczenie i Arsenale.Byl 1 bramkarzem reprezentacji Polski.A jakie cv ma Pena.Ma lepsze warunki jako bramkarz.Flick szykuję jego formę na 2 cz . Sezonu.

0

@Barcatroll nie znam go ale oceniają go wyżej od Erica Bo raczej jest kierowany do sprzedania.Podobno jest szybki co nie jest beznaczenia.

0

@michal26 sorki projekt obywatelski jest już dawno spóźniony .
Gdyby pis nie dawał kasy na marketing i ksiedząm budowal ołtarze .Tylko wykupił grunty tylko zwyczajnie postarał się o decyzję środowiską i faktycznie coś z tym zrobił a nie udawał że coś robi a zwyczajnie sobie kasę nabijali.

Obecnie jesteśmy w sytuacji podpisania umowy na 700 mln.Zrobiono nowy projekt lotniska i uzyskano najważniejszy dokument do budowy czyli decyzje środowiskową.
Związku z tym projekt jest i jest zgoda ŚrodowiskaNie wiem czemu ktoś . O rok dłużej chciałby cofnąć budowę lotniska gdyż procedury dka tego projektu musiały zacząć się od początku. Ten projekt obywatelski nie ma decyzji środowiskowej.Czyli dalej ktoś chcę się bawić przy budowie której udajemy że budujemy;) podpisano umowy na 700 mln i nikt nie będzie zrywał tych umów.

Propozycja tego projektu nie poważna.

0

@Foesum a co mnie otoczka ma wyjść i schować viniego do kieszeni.Caka reszta mnie nie interesuję.....

0

@Barcatroll tylko jak orzyjdzue Niemiec nie będzie miejsca na drugiej pozycji przed nim będzie casado I de jong

0

@IronMan43 jest dziesiątki projektów wykorzystujących prądy morskie np w Japonii. Próbuję się budować drogi pokatozowe. Które mają duatarzać energii.Ostatnio widziałem pilotażowy projekt drogi rowerowej nad którą zbudowany jest dach który zbiera energię Chodzi o wykorzystywanie miejsca.Tajze zarówno Chiny jak i Gates instalują w kosmosie coś w rodzaju forovoltaiki z systemem orzekania energi na ziemię. Gates chcę przysłonić pldn części ziemi przed nadmiernym słońcem.Od groma tak naprawdę jak zaczniesz szukać jest projektów. Natomiast ogromny wyścig jest przy sztucznym słońcu. Non stop są jakieś rekordy.qoczywiście ue stawia na H.

0

@Barcatroll generalnie Eric jest za wolny ale w tym sezonie radzi sobie przyzwoicie i zdobywa bramki.Moze dać zastępstwo na 2 pozycjach .Jeśli przyjdzie Niemiec to on raczej powinien odejść.

0

@kamillek88 mamy środek pola gdzie zawodnicy grają na różnych pozycjach
1.Pedri
2.Fermin
3 Olmo
4.Torre
5.Fdj
6 .Casado
7 .fdj
Dodatkowo mogą grać.
8 Eric
9Andreas
10.Raphiniq
11.Fati
Każdy z tych zawodników grał w środku
Oczywiście Andreas i Eric ma defensywnym ale wtedy Frankie może iść wyżej.Oewnie w Barcy Athleric kogoś jeszcze by wzięli.
Mamy głębie składu tak naprawdę.
Taki Torre gra mniej niż powinien.
Gavi spokojnie nie musi grać.

0

@mmaciass ja widzę prosty temat
Węgiel jest droższy niż Sue wszystkim wydaje .Nie będzie tańszy a Bełchatów skończy sie z powodu jego braku w 2035r i trzeba już pracować nad alternatywą aby nie obudzić się z rękami w nocniku.
Co do kwestii że to niemieckie no proszę cię mamy z nimi największe obroty a miliony prawicowców rozbija się bmw Audi mercedesami itp.Jakią to nikomu nie przeszkadza;)Nie ma Polskiej firmy która wyprodukowała by takie wiatraki.Serwis jest blisko.Wolę płacić Niemcom niż ruskom za węgiel za który nas zaatakują.Na dodatek serwis mamy blisko i na miejscu farmy dadzą zatrudnienie.Cale okablowanie idzie z Polski.i już Polska firma zaczęła te kable dostarczyć.Energetyka to też jest niezależność i bezpieczeństwo. Jest to mega istotne.Ajak mówię węgiel się wyczerpie słońce I wiatr będą jeszcze bardzo długo.....

0

@mmaciass ale co nas to obchodzi płaci za to ue :) w naszym interesie jest budowanie energetyki niezależnie od zewnetrzych podmiotów które nas skubią na potęgę. Za gaz z usa zapłaciliśmy najwięcej w Europie za pis.Od norwegi to samo.Opec łupił cały czas.nie wiem czy zdajesz sobie sprawę węgiel w Bełchatowie skończy się w 2035r.My teraz musimy budować energetykę aby się nie obudzić z rękami w nocniku.Wegiel nie jest przyszłością.jesli zbudują te elektrownie atomowe w 3035r to będziemy w miarę na czas choć opóźnienia będą.Na pewno do 2035r w dobie komputerów kwantowych sztucznej i tneligencji internetu 6g powstaną nowe sposoby pozyskiwania energii bo nic nie stoi w miejscu i to będzie kolejnym etapem do realizacji.My też będziemy mieć dostęp do wodoru z Afryki bo do Niemiec już budowane jest połączenie i we Francji brakuje 300km a my mamy połączenie z Niemcami. A do Niemiec ma iść. Generalnie my jesteśmy podlączeni do rynku Europejskiego i możemy w każdej chwili kupić energię jak byłoby za mało energii i z tego korzystamy.Takze nadwyżkę możemy sprzedawać czy wymieniać.To nie jest tak że nie ma zabezpieczenia.Natomiast węgiel to żadna przyszłość. Wyczerpie się będzie drożej głębiej i niebezpieczniej. A Rosji zbroić nie będziesz.

0

@urbipl ty się sam zgłosiłeś do dyskusji .Piszesz nie konkretnie i tyle....aby głównej obrzucić i nie wiadomo o co chodzi tyle.....

0

@IronMan43 nie ,pisałem że to mocno obniży cenę energię ale też wczoraj pisałem o załatwieniu dofinansowania 4 mld do elektrowni atomowych. Przed amerykanów.Być może z tobą bo pisałem.Ale generalnie na te tematy pisałem sporo.Tajze o budowie sieci energetycznej z krajów płn Afryki gdzie będzie produkowany wodór. I we Francji brakowało 300km.Będziemy do tego mieli dostęp bo mamy połączenie z Niemcami Też sami zaczynamy produkować wodór.Natomiast nawet jak zrobimy to iże elektrownie do 2035r to przy sztucznej inteligencji internetu 6g i komputerach kwantowych itp.Powstana inne technologie do produkcji energii.Będziemy realizować kolejne.....świat nie stoi w miejscu.

0

@IronMan43 ale nikt nie proponuję czegoś takiego aby w systemie nie było stabilnego źródła energii.

1. jest podłączenie do Europejskiej sieci, gdzie można kupować energię a nadwyżkę sprzedawać.
2.To budowa Atomu.
Wspomagać maja magazyny energii które nadwyżki będą magazynować. Węgiel nie jest rozwiązaniem bo jest go coraz mniej i się wyczerpie.Teraz trzeba inwestować aby nie czekać na ten moment.Bełchatow ma być zamknięty z powodu braku węgla w 2035r i wtedy maja być elektrownie.

0

@urbipl ty nic nie napisaleś. Nie wiadomo o co chodzi. jakie gdzie po co.Co do wniosków to pis nie złożył wniosków o kpo w sprawie zaliczki. Wystarczyło złożyć na czas.One nie były uzależnione od praworządności. Tu zwyczajnie wyszedl brak kompetencji i nie wiedza.Niestety ta część kpo jest nie do odzyskania.Rownież za to pis powinien odpowiadać finansowo.

0

@mmaciass a czy liczysz dodatkowe węgla
1.odnowienie infrastruktury powstałe orzy smogu.
2 .płacę odszkodowań górnikom uległym w wypadkom i płacenie im wcześniejszej emerytury.
3 koszty związane ze smogiem czyli rak , zawały i udary.
Człowiek który idzie na rok na rechabilitacje trzeba go imutrzymywac płaci się za leczenie koszty lekarstw nie przynosi PKB.
Także dopłaty do leków czy zbiegów. Obecnie służba zdrowia zadłużona jest na 20 mld.Dodatkowo tracisz ludzi którzy nie wnoszą PKB itp...
Węgiel nie jest tani a i tak braliśmy z Rosji bo tam było taniej.Problem jest jeszcze taki bo jest krótkowzroczny węgiel się skończy i co wtedy. Będzie głębiej drożej i większe ryzyko śmiertelnosci ludzi i więcej kosztówTo jest czas aby zbudować energetykę poza węgiel i masz na to kasę z ue jak kpo.i inne programy które są od lat.

Co do wydajności budujemy największy magazyn energii w Europie przeznaczony tylko do farm na morzu. Jeśli będzie nadwyżka to tam będzie składowana energia.Druga opcja można nadwyżkę sprzedać na rynku zewnętrznym.rząd planuje stworzyć małe magazyny energii w całej Polsce dla turbin wiatrowych.Aby energia wytworzona przez turbiny się nie marnowała.
Tak napawdę nie stawia się na turbiny wiatrowe ale na mix biomasy , elektrownie szczytowo pompompowe jedna ma być w budowie, także na produkcję Wodoru.Z gazu.Co do elektrowni atomowej to jest to tylko uzupełnienie do oze kiedy były by braki.Też sprawę rozwiąże kiedyś sztuczne słońce i my mamy udziały w tokomaku Francuskim.Nie znam polskich turbin wiatrowych .Jaka mają wydajność historie czy byłyby lepsze od niemieckich.Z niemieckimi był problem ale rząd niemieckich przeznaczył ogromną kasę aby z tym problem sobie poradzić.
Generalnie musimy być energetycznie niezależni id kogo kolwiek bo jest wojna energetyczna a opec+ cenowo byl drogi.W usa za pis za gaz zapłaciliśmy najdrożej w całej ue.Rowniez gaz Norweski był bardzo drogi.Choć tu była wina pisu bo wpierw należało negocjować cenę gazu a potem budować rurociąg.Tak miało być tylko w 2019r zwolniono pisowca który chciał to zrobić następca pisowiec tego nie zrobił.Genetalnie mamy być niezależnie a energię brać z różnych źródeł.Niemcy korzystają z węgla ale tylko w momencie braku oze.Tak są uśpione.

0

@urbipl to po co sam piszesz do mnie;) ?

0

@IronMan43 o jakiej podstawie mówisz? Węgiel to jedno z nadrożych źrodeł energii.Zostawmy ets chodź pis wykorzystał z ets tylko 1% z ets na oze.Węgiel generuję ogromne koszty dodatkowe nie jest tani.Mamy ciągle wybuchy metanu trzeba płacić rodzinom odszkodowania a górnikom wczesne emerytury. Smog generuję zawały, udary czy rąk. Pacjenci po zawałach idą na 1 roczna przerwę I panstwo musi im wtedy płacić .Nie generuję PKB.Sama służba zdrowia nie ogarniam tego obecnie dług to 20 mld wzrost o 6 mld.Do tego ceny leków do których podajnik musi dopłacać.
Poza tym smog brudzi infrastrukturę którą trzeba idnawuać również generuję to bardzo wysokie koszty.Wegiel nie jest tani.Zresztą tańszy był w Rosji.....
Nie mówiąc o tym że to nie jest orzyszlośc i się zwyczajnie wyczerpie i teraz trzeba się na to przygotować aby nie obudzić się z rękami w nocniku.
Co do Atomu obecny rząd podpisał umowę z amerykanimi na finansowanie tej inwestycji 4 mld.Bo co z tego że pis podpisał umowę jak nie zapewnił najważniejszej rzeczy czyli kasy.Usa też potrzebują wdrożyć na nowo gdyż mieli długą przerwę w kontekście Atomu i dużo lepiej było by to zrobić z edf który w ofercie miał finansowanie elektrowni.Rzad rozmawia i z koreanczykami i z Francuzami i podpisał umowę z kanadyjczyjami.Trzeba jasno powiedzieć że to są tylko elektrownie uzupełniające oze kiedy byłby problem z oze.Ale oze to też bio masa elektrownie szczytowo pompowe jedna bedzie teraz budowana tam gdzie była powódź.Ale ważna będzie największy magazyn energii dla turbin na morzu .Oraz lokalne małe magazyny energii na terenie całej Polski.O tym mówił Trzaskowski. Natomiast przyszłość to sztuczne słońce i my mamy udziały we Francuskim projekcie.O ile iże w Niemczech uzupełnia węgiel który włączany jest jak oze nie ma.U nas będzie to atom i magazyny energi.Na pewno można kupować na wolnym rynku jakby był problem bo jesteśmy podlączeni do międzynarodowej sieci gdzie energię się kupuje i sprzedaje.

0

@urbipl zrób post i podyskutujemy.Na dziś dostajemy po tyłku za orawo wprowadzone przez pis.Zagrizone są też wybory prezydenckie......

1

@robsesh błagam cię ,nie ośmieszaj się z takim porównaniem nawet;) nawet nie da się tego komentowałem.Szkida że nie zapłacili odszkodowania za bitwę pod Grunwaldem;) ale 2 nagie miecze dali;)

3

Wszystkie kary jakie zapłaciliśmy za izbę Dyscyplinarna 1 mln € dziennie 350 mln odszkodowania za orzekania izby Dyscyplinarnej. A kolejne kary za orzekanie są w toku.Wszystko idzie z pieniędzy podatnika .Za to ktoś z pisu powinien prawnie odpowiadać.A partia pisu powinna być tym obciążona. Kara 1 mln była przez rok utrzymywana i nic z tym nie zrobili.......A podatnik płacił za ich fatalne prawo które wprowadzili.Za tą kasę można by zbudować zbiornik retencyjny aby zmniejszyć choćby powódź.
https://wiadomosci.wp.pl/polska-przegrywa-w-ue-sad-oddalil-skargi-7121905406532384a

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?