9

W środku jest sporo zawodników niech zagra kiedy będzie na 100%.mamy dość szeroki skład sezon jest długi a meczy sporo.

0

@Tasde na razie to Polska nic dobrego nie ma z jego rządów Trumpa.Nie ma czym się zachwycać.
1 wprowadzi na Ue cła będziemy mieć drożej.
2cla są większe na sojuszników niż na wrogów( Chiny).
3.chce odesłać ludzi mający problem z prawem.
4.zablokował pomoc dla polskich fundacji.

https://www.money.pl/pieniadze/trump-wstrzymuje-pomoc-organizacje-pozarzadowe-tlumacza-w-jakiej-sa-teraz-sytuacji-7120196691938080a.html

Prawa strona, zachwyca się 2 płciami ,ale co z tego jak nie zmieni sposób myślenia tych ludzi.Czyli najważniejsza rzecz.Jedynę co to zrobi, to większe prześladowanie i odwet w szkołach. Bo jest dostęp do broni będzie więcej strzelania odwetego w szkołach.Co u nich się występuję.Czyli umrze więcej młodej prawicy w szkołach.
Kwestia palestyny on kompletnie nic nie uzgodnił ani z Jordania ani z Egiptem co do przyjęcia ich do siebie. Nie rozmawiał też z Palestyną.To jest jakaś amatorka.....Ma łatwość przesuwania granic jak Putin. Dania to sojusznik......

0

@IronMan43 o czym ty mówisz rozwój oze to po 2015 gdzie byly poważne programy ue roku a i tak liczba montowań fotovoltaiki po 2010- 2015r była rdobra w skali Europejskiej choć był to początek i byly to podwaliny dlatego nie były to duże ilości.Ale stworzyły bazę pod prod rozwój i przekonywanie ludzi .Wydajność instalacji była słaba i nie opłacalna
https://polskapv.pl/rozwoj-polskiego-rynku-fotowoltaicznego-w-latach-2010-2020-raport/


W ue nie było takich programów dotacji zaczęły się po 2015r.Myśmy wszystkie finanse zaangażiwali w budowę infrastruktury tez budowę stadionów po Euro dróg itp...Co do Atomu problem był z odpadami.zdopiero teraz budują elektrownie atomowe w których odpady wykorzystywane są jako paliwo do tych elektrowni i one po tsunami w Japonii mają też odpowiednie zabezpieczenia.Pomp ciepła jeszcze wtedy zwyczajnie nie było.
Hoć turbiny wiatrowe powstawały od 2008r też wydajność ich była mega słaba w stosunku do tego co jest teraz i technologia była słaba i problem było że złomowaniem ewentualnych turbin.natomiast pis zablokował ich rozwój regułą H.A ponieważ nie zrobił sieci i nie mogłeś się podłączyć do sieci zablokował poprzez rozliczanie fotovoltaike.To kompletnie leżałoOpowuadał duda bajki o węglu na 200 lat a chodziło o wybory.Za blokadę oze w Polsce odpowiadają posłowie Zaleska i suski. Ziobro który blokował kpo.

https://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/projektowanie-went-klima/42156,potencjal-rozwoju-i-problemy-energetyki-wiatrowej

0

@Prorokk o rany jaki ty dowcipny jesteś;).argumentów 0 jak zwykłe;)niechybnie jak ziobro trafi do aresztu to będziesz mógł zero po nim odziedziczyć;)

0

@IronMan43 błagam cię .......To jest kompletnie inny system oparty na braku wolnej woli a nie demokracji i to się nie skończyło i trwa obecnie na Ukrainie.Bo Putin uznał ze rozpad związku radzieckiego za zło.zna dodatek wkroczyli np ba Słowację....To jest kometnie co innego ......ue Europejska jest bardzo bogata .Nie jesteśmy biedni nie przypadkiem ktoś emigruje do ue a nie odwrotnie ;) nie cenisz trochę co masz.Pomieszkal byś w serii to pomarzyłbyś o Polsce.Pamiętam komunę i jestem szczęśliwy że żyje jak teraz.zjeśki ktoś to chcę porównywać to nie ma pojęcia o czym mówi.Nie widzi postępu zmian itp.Progres jaki Polska zrobiła jest nie bywały. Byłby większy gdyby tego czasu nie zmarnował pis i zainwestował w rnergetykę.Ceny byłyby inne nie byłoby inflacji tak naprawdę nie 17% tylko 25% bo dopłacali do energii.zgdyby tego nie zrobili inflacja byłaby na poziomie 25%.
A zaczynali z kontrolowanymi finansami z kasa od ue a doprowadzili ze Polska znajduję w 10 najgorszych krajów do prowadzenia biznesu wśród krajów dającym 70% PKB.mieliśmy najdroższy kredyt doa Polski w historii.Zadluzyli w funduszu covidowym 180 mld.Zwiekszyli zadłużenie służby zdrowia o 5 mld .I jeszcze nie zreformował energetyki.Blokowsli kpo przez 2 lata.Z ets wydali 1% na oze.Sama inflacja bazowa to 11% czyli to za co r-ąd odpowiadał.Wtedy średniai nflacja całkowita w ue była na poziomie jedno cyfrowym. U nas całkowita 17% ale realna była 25%.Tak nami zarządzano.Przez 8 lat.
Moglibyśmy być dużo dalej.
Obecnie władza podzielona jest na dwa obozy .Jedni to ci co stworzyli rząd a drudzy to pis.
Mało kto o tym mówi ale mają bardzo dużo władzy.
1.prezydent podejmuje decyzje jakie ustawy wchodzą które wetuje a które do zamrazarki tk
2.tk - pis
3 nbp-pis
4 pkw szefem jest pisowiec
4 sąd najwyższy
A .szefem jedt Manowska pis
B) izba- pis
C) neosedziowie - pis
Wszystkie te instytucje pracują przeciw rządowi.
Rządy nie maja prawa zrobić tego co sobie planowały przynajmniej do czasów wyborów.
Za oanstwo odpowiada i płci co rządzą ale i pis który przez władze jaką ma sabotuje państwo.Dla mnie wpływ rzadów pis 8 letnich bedzie minimum do 2030r.Bo same zbudowanie turbin wiatrowych magazynów sieci będzie tyle trwało.W mieszy czasie zmieni się wiele innych technologicznie rzeczy też będziemy spłacali długi .No ale rządy tej koalicji zaczną się jak wygrają prezydenta.Bi na razie jest walka o kierownice w tym układzie. Wiele rzeczy nie można teraz zrobić ake jest wbrew pozorom sporo które się robi i są na różnym etapie realizacji. W tym 2030r sporo będzie zrealizowanych.A część 2-3 lata dłużej.

2

W sumie Atletico ma o 1 dzień więcej odpoczynku.Trudna sytuacja Realu jeszcze kontuzje.

0

@IronMan43 tzn ue Europejska jest zbyt powiązana aby się rozleciała i w ramach ue nie było wojny.ona nie zawróci bo nie ma gdzue zawróci tylko poprawi i pomoże w tym technologia.Oczywiscie będzie tak że jak będzie niedobór oze to włącza kopalnie na ten moment jak w Niemczech ale dalej jest to kwestia rozwoju i technologii podobnie jak we wszystkim.
Wchodzą potężne narzędzia ia , komputery kwantowe będzie internet 6g itp zrobią się nowe możliwości aplikacji.....świat będzie grał do przodu a nie stał w miejscu .takie chiny będą ciągnąć oze bo połowę światowego przemysłu oze robione jest w Chinach. Tego nikt nie zawróci.Odejdzie trump zmieni się władza pójdzie to w drugą stronę.....jak dotychczas...

0

@D10SLEO myślę że on poprostu je akceptuje i tyle.Dla mnie to 5% społeczeństwa. Skoro to tylko 5% a nie 70% tzn ze nie jest to idealogia bo namówić można byłoby więcej.Sa ważniejsze tematy....

1

@Barcatroll raczej sprzedawać.....A jak wypłynie to wróci jak Olmo, Eric wrócił.Rożnie może być klub się nie zamyka

1

@IronMan43 nie liczyłbym na to usa I Rosja zadbają o zjednoczenie.

Kraje kandydujące do ue
Dziewięć państw posiada oficjalnie status kandydata: Albania (od 2014), Bośnia i Hercegowina (od 2022), Czarnogóra (od 2010), Gruzja (od 2023) Macedonia Północna (od 2005), Mołdawia (od 2022), Serbia (od 2012), Turcja (od 1999), Ukraina (od 2022). Czarnogóra, Islandia, Serbia i Turcja rozpoczęły negocjacje ws.

Myślę że po porażce błękitu i wielka Brytania wróci.

1

@Commando nad zielonym ładem pracował wojciechowski. Czym się tak chwalił.Zarówno on czy Morawiedzki.



Pamietam czasy komuny i nic nas lepszego ne spotkało niż ue.
Zwłaszcza mld zł ue które zmieniły naszą infrastrukturę dały wzrost gospodarczy i weszliśmy na kompletnie inny poziom.
Sam zielony wał jest di poprawy a nie do wyrzucenia bo dziesiątki projektów z kpo rusza gospodarkę obniża ceny energii.madre jest ocieplać domy bo jest ogromny wzrost zużycia energii.I tak zapłacisz jeśli nie za ocieplenie to za energię i to przez lata.A IA i wprowadzenie będzie kosztowało ogromny wzrost zużycia energii i ue ma obowiązek nie tylko szukać źródeł energii ale i oszczedzać. Na dodatek mamy z Rosją wojnę energetyczna a na opec+ nie można polegać co pokazali podczas kryzysu.zjednocxeśnie pis z ets wydał 1% na oze przez co nie mamy zmodernizowanej energii i dopiero od 2027r do 2030r będą oddawane turbiny wiatrowe z małymi magazynami i z jednym największym w Europie co ibnizy ceny energii dka firm bo te dopłat nie mają.bedzuesz przez pis kupował produkty wytworzone na drogiej energii .Chyba że firma sama się w oze wyposażyła.. Zielony ład z takimi zjawiskami walczy w postaci kpo.Tez w jazdy mieście masz samorządowe rozne projekty które przynoszą różne korzyści......Dla jasności nie są to tylko złe rzeczy.Dlatego to co tam schrzanione trzeba poprawić.

0

@D10SLEO no i co z tego mam kolegów pisowców i konfederatów i choć się w wielu rzeczach nie zgadzamy to spoko możemy pograć w piłkę itp....

0

@Xaviball tylko że Niemcy przyjęli 3 mln ludzi my 11 tys;)u nas jest 37, 6mln osób ;) nie ma szans aby ci ludzie tu mieli wpływ.Zwlaszcza że sami ukraincy po wojnie w części wróci na Ukrainie a część będzie chciała wyjechać za granicę i takie na dziś są przewidywania.Na dziś Tusk nikogo nie przyjął i w żadnym momencie nie powiedział że przyjmie i głosowali przeciw Powiem więcej w sprawie zawieszenia Azylu ue również była przeciw a się na to zgodziła.Ba dzień dzisiejszy stanowisko jest jasne NIE.Reszta to dorabianie czysto wyborcze....
Natomiast sama sprawa jest jest małego kalibru.

5

@Commando na razie to trumpem i Muskiem z perspektywy Polski to nie ma czym się zachwycać.
1.chca nam przysłać ludzi którzy mają problemy z orawem.
2 zablokowali kasę dla polskich fundacji
https://www.money.pl/pieniadze/trump-wstrzymuje-pomoc-organizacje-pozarzadowe-tlumacza-w-jakiej-sa-teraz-sytuacji-7120196691938080a.html
3 .W prowadzą cła będzie drożej .
4 wprowadza większe cła sojusznikom niż wrogom jak chiny.

Sorry nie ma się czym zachwycać. Nawet tej wojny z Rosja nie umie szybko skończyć....

Jedyny dla nas plus że Europa się do zbroi.Tylko to jest wynikiem tego ze sojusznik usa jest niepewny a to jest minus.
Zachwytu nad trumpem nie ma.Jeśli chodzi o nas....

0

@Kgorecki2500 na razie nikogo nie przyjął a w kwestii zawieszenia prawa Azylowego to w ue przeszło.Widać dąży i w tej sprawie do tego samego. Udalo mu się 1 raz czemu nie 2.

0

@Commando nie ta ekonomia skali.Moga się porównywać z podobnymi krajami.T9 tak jakbyś rywalizował jako Polska z całą ue.Tylko chiny są większe;)

0

Tak naprawdę to u nas coraz mniej jest wolnych miejsc bo rezerwa jest coraz mocniejsza.Wiekowo do odejścua będą ter stegen , Lewandowski i Martinez.Może Andreas chodź to młody zawodnik.Musi być to diament aby wszedł.

0

@Commando chcesz porównać Polskę do chin;)one są większe od Europy.Wkonomua skali jest kompletnie inna.My nie konkuruje my z Chinami. Zchinami konkuruję Usa czy i diety albo UE.A reszta....

0

@Kgorecki2500 nie wiem my płacimy 800 plus i 13i 14.ukraincom .Mało prawdopodobne.zwidze że tusk tutaj liczy na swoje wpływy jeśli tak postępuje. W sprawę zawieszenia prawa zazylowego też ue była przeciw ale się z tym pogodzili.Myślę że on chcę ich urobić.Prawdopodobnie będzie to trwało.Mamy pół roku przewodnictwa w ue na pewno to wykorzysta.

0

@D10SLEO poza tym w zielonym lądzie są też świetne rzeczy jak kpo które rozrusza nam trochę gospodarkę zbudujemy farmy wiatrowe które oddane mają być w 2027- 2030r .plus największy magazyn energii w z europue plus sieci i regionalne magazyny energii które obniżą ceny energii dla firm.Obecnie nie ma doplat do energii dla firm i każdy produkt jest droższy.Oczywiscie jest to wina pisu który od 2 lat blokował kpo I nie zrobił transformacji i wydał 1% z ets na oze.....Dlatego zielonym ład jest do poprawy nie do likwidacji.Podoba mi się to że budynki powinny być ocieplone dlatego że mamy ogromny wzrost użycia energii i jeśli nie ocieplisz budynku to i tak zapłacisz za energię. A wprowadzenie ia to będzie ogromne zużycie energi.Ue musi adekwatnie szukać źródeł energii ale i oszczędzać.Musi być to podparte dopłatami.ztu się nie zgadzam z zajączkowską bo się na tym nie zna....

0

@Commando Chiny są większe niż Europa i jest to 1 państwo podzielone na kantony ale zarządza jeden rząd.Chiny wyrosły na taniej sile roboczej .zw pewnym momencie ceny płac na tyle wzrosły że firmy się wynosiły np do Bangladeszu i nie tylko.Przywodca Chin powiedział że mogą orzejśc już na wypracowany dobrobyt nie oparty o tania siłę roboczą o nowa technologie i innowacje itp...Wierzymy musieli przejść odpowiednią drogę.

0

@D10SLEO nie wiem na pewno pis to ich projekt

0

@Kgorecki2500 może tam będą mieć wiecej

0

@EkspertzOrlikq tu piszą o 6

Ale trzeba znać plany ile ich wybudują
Część tych zabezpieczeń to - jak powiedział szef SG - etap pierwszy. Drugi to budowa dodatkowych sześciu wież obserwacyjnych, wyposażonych w zaawansowany sprzęt obserwujący bardzo szeroki odcinek granic

0

@domin682 na dziś Polska zagłosowała przeciw paktowi.
Zainwestowała 10 mld na zbudowaniu zapory wzdłuż granicy przeciwc imigrantom.
Oraz wprowadził prawo zawieszenia Azylu gdzie ue to zaakceptowała a była przeciw.
Prawdopodobnie będzie i w tym przypadku uparty .... na dziś jest przeciw.I robi konkretne rzeczy jak zawieszenie prawa Azylowego czy zapora za 10 mld

0

@Kgorecki2500 to nie możliwe mowa jest o 11 tys ludzi na 37, 6 mln to kropla w morzu. Niemcy przyjęły:
Według danych z Centralnego Rejestru Cudzoziemców w Niemczech (Ausländerzentralregister; AZR) w pierwszym półroczu bieżącego roku przebywało ponad 3,48 miliona uchodźców. Jest to więcej o ponad 60 tys. w porównaniu z 2023 rokiem.

Generalnie problemu nie ma tak naprawdę bo część pojedzue do Niemiec .
Na dziś tusk się nie zgadza. Ue też nie zgadzala się na prawo zawieszenia Azylu a wczoraj nikt nie protestował.Tez Tusk postanowił zbudować zaporę za 10 mld.Wudać ty determinację.

0

@D10SLEO no cóż zielony ład robił pisowiec Wojciechowski i chwalił się ty w spotach.Co się dziwisz ze temat jest spueorzoby i zgadzam się jest do naprawy.Nie oczekiwałem po 8 latach pisu że coś porządnie zrobią....


0

@Commando Europa właśnie jednoczy się w kontekście zbrojnym przeciw Rosji.A wiele krajów w tym Polska podniosła swój standard właśnie dlatego że weszła do ue i liczba krajów w ue się zwiększyła.

0

@D10SLEO
Pp pierwsze Polska głosowa przeciw paktowi i on cały czas jest przeciw..Buduję zaporę na granicy z Białorusią wprowadził zawieszenie prawa Azylowego mimo protestów.Dziś znowu potwierdził ze jest przeciwny.
Natomiast w grę wchodzi 11 tys co na 37, 6 mln jest liczbą znikomą z czego część ruszy do Niemiec.....
A co do trumpa to czemu miałbym nim być zachwycony wprowadzi cło to u nas będzie drożej .Zablokował polskim organizacjom kasę.Wprowadzi cła będzie drożej

https://www.money.pl/gospodarka/ue-bedzie-kolejna-trump-nie-kryje-frustracji-cla-moga-nas-zabolec-7121310732770112a.html

Przyślę nam ludzi którzy mają problemy z prawem

Sorry czym mam się zachwycać ? Nie rozmieszaj mnie tu są same straty dla nas......

0

@Ojciec5tkidzieci ale widać że on nie ustępuje ze swojego zdania .Bo zpolska głosowała przeciw.
Poza tym to jest 11 tys osób .Na 37, 6 mln to żadna liczba, tragedii nie będzie Z czego część wyjedzie do Niemiec bo nie wieżę aby zostali......on na nic nie wyraził zgody....

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?