0

A jutro deszcz i 16 ---> 1 xD #believe

0

Co tu się wydarzyło?

0

@EvenepoelRemco00 cytując klasyka Ferdynanda Lipskiego "to gówno w błyszczącym dresie" xD idealnie pasuje do USA obecnie

2

@JimMorrisonFCB Szkoda bo to jednak na jakiś czas przywraca praktycznie normalne życie, o ile oczywiście przeszczep się przyjmie. Wiele osób też w ogóle nie chce się starać bo się boją. Oby na dializkach pociągnął długie lata, tak też się da (pomijając że to dość upierdliwe)

0

@kanver_ nie no nie wiem skąd te wyliczenia :D żeby dotrzeć do wszystkich gwiazd w Drodze Mlecznej w ciągu pół miliona lat trzeba by być w bardzo konkretnej pozycji. Droga Mleczna ma jakieś 100tys lat świetlnych więc będąc w jej samym centrum 10% prędkości światła faktycznie pozwoli dotrzeć do każdego jej zakątka. A to tylko jedna (mała) z prawdopodobnie miliardów galaktyk. A do tego wszystkiego 10% prędkości światła i samoreplikujace się nanosatelity to też nie jest taka prosta sprawa :D a jakby jakaś cywilizacja była powiedzmy w Andromedzie czyli w skali kosmicznej śmiesznie blisko nas, to nawet tworząc sondę wielkości protonu i rozpędzając ją do prędkości przyświetlnej leciała by ona do nas 2.5 miliona lat, według naszego postrzegania czasu. Gdzieś tam może być nawet cywilizacja rodem z Gwiezdnych Wojen czy Diuny a my nie mamy o tym pojęcia

0

@Filipem wczoraj Dino zanotowało jakiś dramatyczny spadek to może właśnie warto :D

2

@Criss18Barca pewnie reprezentanci mają co jeść to wiadomo że się starają :D

1

@maroon Bo jeśli nie będzie norm na żadne produkty to każdy będzie produkował syf. Co widać chociażby po żywności w Stanach. Niby bogaty i rozwinięty kraj i jedzą syf. Niestety chęć zysku wygra bez regulacji

1

@maroon Tego się nie da zrobić, Chiny to zbyt duży partner handlowy. Tutaj trzeba się zdać na rozsądek ludzi, to co wolnościowcy lubią najbardziej

0

@marcin62 gracze płaczą o robienie z nich debili :D po co mówić że się skończy na jesień 2025 jak faktycznie się skończy ponad rok później? Przecież to totalny brak profesjonalizmu... A tak naprawdę to oczywiście paskudna strategia marketingowa którą stosują ostatnimi czasy wszyscy.

1

@Prorokk czyli równamy cały świat do braku jakichkolwiek norm? xD to jest dopiero logika xD

2

@Karol145 spoko. Jedną się przeszczepia bo z jedną można spokojnie żyć. Druga dla drugiego biorcy jeśli obie się nadają. Dlatego też w ogóle są możliwe przeszczepy od rodziny. Bo ktoś może oddać jedną i z drugą sobie żyć
@Gary na liście czekam ok. 1.5 roku. To dość długo, niektórzy trafiają dużo szybciej. Grupa krwi przede wszystkim a potem jakieś "markery" ale tutaj to już nie znam szczegółów. Trzeba by pytać lekarzy transplantologów

2

@Karol145 Czekam na liście

1

@Gary jest szansa jak się znajdzie jakiś motocyklista z odpowiednią nerką :D oczywiście to czarny humor ale no generalnie tak, czekam na przeszczep i potem powinno być kilka/naście/w najlepszym przypadku dziesiąt lat spokoju, na lekach tylko
@Karol145 no teraz to już po prostu można skrócić do całkowitej niewydolności nerek

1

@Kasy nie sądzę żeby on chciał jakieś funkcje w zarządzie pełnić a do gry tu nie wróci. W jaki sposób miałby zatem wrócić do klubu?

3

@Ryoumen moja renta też jest z budżetu państwa a właściwie ze składek innych. Podobnie z moim finansowaniem dializ które kosztują 150 tys rocznie mniej więcej. Moje finansowanie do tej pory to z pół bańki a składek w życiu zapłaciłem może z 50 tysięcy. Ale dyskusja zupełnie uciekła od tematu xD fakt jest taki że segregacja w kolejkach to pomysł rodem z III Rzeszy ;)

4

@kamiVeB ty ale faktycznie dziwny ten paznokieć xD

1

@Fc112 a nie możemy po prostu dostawać realnych terminów premier? Pierwotny termin jesień 2025 a realnie pewnie wyjdzie wiosna 2027. Jak można się tak pomylić? Ja mam akurat w nosie GTA, nie lubię i nie będę grał, ale to jest kompletny brak szacunku do fanów
A no i oczywiście to co zrobił CD Projekt z Cyberpunkiem to też jest patologia. Przyspieszanie premiery i wypuszczanie gniota

2

@Huck niektórzy liczyli na GTA jeszcze w 2025 xD mówiłem że jak się wyrobią do końca 2026 to będzie sukces. Dalej nie wydaje mi się żeby im się udało

0

@Ryoumen nie musisz dostawać żadnego zasiłku żeby mieć opłacany NFZ. Czemu w ogóle piszesz takie idiotyzmy bez chociażby sprawdzenia. A jak nie wierzysz to idź do urzędu pracy i się spytaj
Najniższa przyznana emerytura w Polsce wynosiła 0.01 zł, myślisz że liczyli od tego 9% na NFZ? xD otóż nie, ta osoba również miała normalnie opłaconą składkę na NFZ

0

@Ryoumen Sam jesteś bzdura :D Oczywiście że zarejestrowani bezrobotni mają opłacony NFZ na tej samej zasadzie co renciści i emeryci.

0

@Ryoumen Podobnie jak bezrobotni *zarejestrowani w urzędzie pracy ;) *Bo przypominam że to nie jest tak że możesz być zarejestrowany jako bezrobotny w nieskończoność (jak widać braki w wiedzy wychodzą)

0

@Ryoumen Ciekawe podejście xD Czyli ja jako bezrobotny rencista ciężko chory, powinienem mieć odebrany dostęp do dializ i zdechnąć w ciągu góra paru tygodni? Cudo system xD

2

@Ryoumen A to nie wiedziałem że do dentysty na NFZ można się zapisać bez ubezpieczenia. Ciekawostka.
CZYLI MAJĄ UBEZPIECZENIE! Jak się zarejestrują w urzędzie pracy jako bezrobotni to czemu mieliby nie mieć?

1

@Zoker No zobacz jak by było atrakcyjniej od razu xD

1

@Ryoumen "część platformerska" pominęła bo to jest w ogóle nie na temat xD Osobom nieubezpieczonym przysługuje podstawowa opieka w ramach ratowania życia, nie zapiszą się do żadnej kolejki, więc o jakim pierwszeństwie mowa?

0

@Colon Ja to jestem cienki bolek to bym na takim ranczo nie przetrwał, ale w takich okolicznościach przyrody mieszkać? Oj tak :D

5

@Tasde Bardzo mnie zdziwiła ta cała dyskusja bo toczy się między inteligentnymi użytkownikami. Ciężko mi sobie wyobrazić jak można się zgadzać w tym wypadku z panią Zajączkowską... To co jak jakiś przedsiębiorca płaci większe składki to też powinien mieć pierwszeństwo? A może Warszawiacy powinni mieć pierwszeństwo przed przyjezdnymi "słoikami"? Możemy wybrać dowolny absurdalny model segregacji i każdy będzie zły. Jedynym kryterium powinno być czy ktoś jest ubezpieczony czy nie i kiedy się zapisał do kolejki. Rozumiem wyłączenia od tej zasady typu kobiety w ciąży albo osoby po przeszczepie (tak jest taka zasada) ale segregacja ze względu na narodowość w ogóle przez myśl by mi nie przeszła

0

@Colon nie oglądałem. Dzisiaj skończyłem Yellowstone. Naprawdę fajnie się oglądało, będzie brakowało tego klimatu kowbojskiego

0

@Gronek W tamtym sezonie półfinał, o włos od finału. To nie jest znalezienie klucza? :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?