Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Sccaner No właśnie i w tym jest sedno. Miałem dojmujące wrażenie, że oni się poddali i nie mają w sobie woli walki do ostatniej kropli krwi.
PSG robiło co chciało a nasi kopacze statystowali.
To już ogóry z La Ligi potrafią się tak zamurować, że Barca czy Real biją głową w mur, a Barca miała przecież 2 gole zapasu i 50 minut na obronę wyniku.
A nikt nie bronił Barcy podjęcia prób ataków, by utemperować Francuzów w ataku.
3
@barcelonaLM Ale to było u siebie, co jest okolicznością rzucającą dodatkowy cień.
6
Dlaczego niektórzy uważają, że 4 gole stracone u siebie w 50 minut, przy przewadze 2 bramek to mniejsze frajerstwo niż 4 gole stracone na wyjeździe przy Anfield?
Nie widzę wielkiej różnicy. Araujo opuścił murawę i Barca poddała rywalizację.
3
Przy nowym stadionie trzeba będzie koniecznie otworzyć salę z galerią wstydu.
Ale tam będzie wspomnień!
0
@AlexDark00 Skoro Lewy nie miał wpływu na mistrzostwo kraju, to Dembele nie miał wpływu na dzisiejszą wygraną.
Jak farmazonisz na jeden temat jednego zawodnika, to bądź konsekwentny w sprawie innego i stosuj tę samą miarę.
0
Xavi: ja nie przebiję Anfield?
8
Tymczasem nagłówki jutrzejszych gazet:
"Laporta pod wrażeniem heroicznej postawy Barcelony, oferuje Xaviemu kontrakt na kolejne 3 sezony"
22
Xavi czerwienią pokazał, że nie dojrzał emocjonalnie do prowadzenia zespołu pod presją. W takich momentach należy dać zespołowi spokój, motywację, tymczasem Xavi zachował się jak rozkapryszony chłopiec. Przerósł go ten moment.
4
Pisałem na początku poprzedniego sezonu "Xavi do grudnia".
Styl nie zadowalał, Barca często fundowała nam ogromne tortury estetyczne, ale tytuł mistrza kraju i Superpuchar zrekompensowały niedostatki.
Niestety w tym sezonie, Xavi przegrał wszystko co mógł, oddając pole w meczach, które miał na widelcu.
Z Realem, wypuszczenie z rąk 1:0 na własnym stadionie skutkuje 8 punktami straty w lidze i mglistymi szansami na wygraną.
Przegranie dziś w dwumeczu ze zdominowanym i de facto bezradnym rywalem, mając wynik 4:2 na murawie to jakieś koszmarne zwieńczenie epizodu w Barcelonie trenera, który jakimś zrządzeniem losu przegrywa wszystkie nieco trudniejsze rywalizację w Europie.
Dziś nie szło tego zawalić, ba nawet nie winię do końca Xaviego, ale z Xavim nieustannie na ławkę siada nieszczęście kiedy przychodzi rywalizacja międzynarodowa.
Xavi żegnamy. Wystarczyło obronić wynik z Paryża, okazało się, że ten wynik wzbogacony o dodatkowego gola to za mało. Xaviemu i europejskim pucharom jest nie po drodze.
A nasza trauma, jako kibicom Barcy, tylko się pogłębiła. Mamy rany a dziś Xavi z ekipą nasypali na nie soli.
1
@Pawel13sz Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania.
Co prawda, uważam, że świetnie przygotował zespół taktycznie do rywalizacji z PSG, był lepszy niż Enrique, który jest niesłychanie przereklamowany i jak powiedział komentator "nie ma koncepcji", ale niestety jedna feralna sytuacja zaważa na tym, że Barca kładzie dwumecz.
Niestety Barca fatalnie zareagowała na osłabienie, przecież gra 10 na 11 to nie wyrok.
I stało się to co zawsze, przychodzi rywalizacja z poważniejszym rywalem i mamy lawinę straconych bramek, a tym razem przegrywamy rywalizację mając przeciwnika na łopatkach.
Gdyby to był pierwszy raz, ale Xavi zawsze stykowe rywalizacje przegrywa, za każdym razem mając inne wyjaśnienie. A taki Dortmund nie będąc faworytem wziął sprawy w swoje ręce i cieszy się z 1/2 LM.
0
Barca po czerwonej kartce totalnie rozsypała się mentalnie.
0
Co do Enrique - trafiło się ślepej kurze ziarno.
1
@Pawel13sz A takie rzeczy da się przewidzieć?
10
Yamal - chłopak z platyny. Raphinha - katem PSG, jeśli Barca awansuje Raphinha będzie się śnił Paryżanom po nocach.
1
@Pawel13sz Bierzemy to. Mam nadzieję, że Xavi nie ma innego pomysłu.
0
Brazol do grudnia!
5
@against_modern_football Ciekawe dlaczego wyznawcy konfederacji tak bardzo stoją na straży nie rozszerzania wątku o fanów Jezusa i Matki Boskiej typu Braun czy Bosak.
Macie cos do ukrycia?
Zawsze uznaję za żałosne, że ktoś robi wykłady drugiej osobie z tego o czym ma pisać.
10
Barca ma od losowania grup autostradę do finału. Trudno o lepsze losowania.
PSG to pierwszy poważniejszy rywal, ale nie wagi ciężkiej, co potwierdził 1 mecz.
Nie jest to walec, jest to team ze słabymi punktami i trenerem, który pewnego poziomu nie przeskoczy.
Xavi zdajesz dziś maturę, mam nadzieję, że się przygotowałeś do jej zdania.
1
@Vampir707 Całkiem głupkowaty i populistyczny wpis. Najgorsze cechy PiSu i PO?
Okradanie budżetu państwa, dotacje dla swoich, łamanie prawa z premedytacją i dewastowanie sfery publicznej? Co z palety pisizmu zrobiła TD?
Pojedyncze przypadki zawsze się zdarzają, ważne co z tym partia zrobi. TD nie niszczy systemowo sfery publicznej, więc Twoje wnioski są beznadziejnie nietrafione.
0
@Mezocyklon87 Antetokoumpo zaczynał jako witka, a teraz jest muskularnym cyborgiem. Wembanyama ma wszystko po swojej stronie.
0
@kigani Brakuje defensywnego pomocnika, ale dla odpadnięcia ciężko byłoby znaleźć usprawiedliwienie. PSG w 1 meczu przeprowadziło ze 2 skoordynowane akcje, a ta z golem Dembele to czysty przypadek.
Barca ma swoje wielkie atuty i nie ma powodu by nie przypieczętować u siebie awansu.
1
@Uukasz_93 Częściowo koszty poniosły USA, ale rzeczywiście to droga zabawa dla Żydów
0
@HighestInTheRoom Może zaryzykujesz jeszcze raz? Czy w celi było zbyt ciasno?
Lech to świętość, nie waż się go tykać.
1
Koszt obrony Izraela przed rakietami i dronami Iranu szacuje się na ok 1 mld dolarów
Niesłychane są koszty prowadzenia wojen.
2
@fart A w wieku 72 lat profesor Mikołejko. Ze względu na światopogląd bliższy mi był ten profesor. Staniszkis za bardzo romansowała z pisowcami.
14
Deco chciałby Luisa Enrique - co za wnikliwość Deco. Ręce opadają
0
@Bobo25 A to zwracam honor. W sumie nie będziemy się wykłócać, o trochę, wyraźnie, nieznacznie.
Ważne, że jest do przodu i byle to utrzymać
Nasza rozmowa pokazuje, ze każdy ma swój pryzmat
0
@Bobo25 Czyli nie rozmawiamy o meczu, ale o statystykach?
Takie dane może mi przedstawić ktoś, kto nie oglądał meczu i przekleja statystyki z flashscora czy innego żródła. Co kogo obchodzi posiadanie? Ono świadczy o lepszości? Kornery? To staty bez znaczenia. Liczy się obraz gry.
Ja mówię o meczu, a nie o suchych statystykach. A te, które przedstawiłeś nie dają obrazu przewagi Barcy w 1 połowie. PSG nawet nie pisnął.
2 połowa była wyrównana, zatem ogólnie Barca była wyraźnie lepsza.
20 minut dobrej gry PSG nie świadczy o nieznacznie gorszym PSG.
Poza tym xG wynosiło 1.23 - 1.78 wg flashscore, a 1.19 -1.95 wg sofascore, zatem xG podkoloryzowałeś pod swoją tezę. Widzę, tu dużą różnicę, a sofascore oddaje to bardziej dokładnie.
Nie narzucam się ze swoją tezą, ale z Twoją się nie zgodzę, bo nie widzę tu argumentów.
0
@Zoker Więc po co zwalniać kogoś, kto wyrabia normę?
0
@Bobo25 Jeśli kilku kolegów pisze Ci to samo, a Ty dalej zadajesz takie pytania, to chyba rozmowa nie ma większego sensu, co?