0

@Czyhrynski pomijając Messiego to który piłkarz Argentyny zasługuje na sympatię i dlaczego?

0

@MeMyselfAndI

vinicius - z tego samego powodu z którego selekcjoner Urugwaju powolal zawieszonego Araujo.

rodrygo - drugi mecz był o nic bo Brazylii miała wywalczony awans (nie wiem czy juz przed pierwszym nie mieli awansu). Selekcjonerzy w meczach o nic / w meczach towarzyskich bardzo często stawiaja na zawodników którzy mniej grają w klubach, by:
- dać odpocząć tym którzy sa zajechani graniem w klubie. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w nieeuropejskich reprezentacjach w których piłkarze muszą lecieć z europy gdzie jest inna pogoda, inna strefa czasowa itp
- zmniejszyć ryzyko kontuzji kluczowych graczy
- utrzymać względna regularność gry piłkarzy którzy mają ciężką sytuację w klubie. Przecież może być tak że zarówno Raphinia jak i vinicius przed mundialem kompletnie stracą formę / złapią kontuzje i wówczas taki rodrygo z miejsca staje się istotnym elementem kadry.
- sa piłkarze którzy mają kiepska sytuację w klubie a w repce mają mocną pozycję i zawsze dają jakość

0

@kanver_ 5 przykladow z ostatnich 12 miesięcy vs 2 przykłady z ostatnich dwóch lat.

Drugi punkt - przecież to co pisze możesz łatwo zweryfikować. Na prawdę miesiac temu ancelotti powolal jedynie Raphinie a dał odpocząć viniciusowi i rodrygo. Czy kłamie?

Porownaj sobie traktowanie Yamala vs huijsena. Jeden z kontuzja musi grać 160 minut a następnie pauzuje przez miesiąc (wciąż jest kontuzjowany) drugi wraca do klubu i bedzie grać w następny weekend.

0

@RichardWinters

militao - nagle po przerwie reprezentacyjnej cudownie wyzdrowial :)

Lunin - chcesz mi powiedzieć że w realu praktykuje sie wystawianie do kadry meczowej kontuzjowanych zawodników? Lunin w tym meczu cały mecz był na ławce = co według mnie rowna sie bycie zdrowym

huijsen, mastantuono. Nie trzeba byc wrócę, wystarczy czytać hiszpańskiej gazety. Zreszta w przyszłym tygodniu zobaczysz że mam racje ;)

bellingham - roznica jest taka że na jesień 2023 De Jong był kontuzjowany, zas bellingham jest obecnie zdrowy. Czy 70 minut z Atletico tego nie potwierdza?

0

@RichardWinters Składają się na to dwa składowe:
1) krótkie kontuzje po których nie ma śladu przed przerwą reprezentacyjną i po przerwie reprezentacyjnej, ostatnie 12 miesięcy:

- militao październik 2024, 10 dni przerwy, grał przed przerwą repr i po przerwie też
- łunin październik 2024, 10 dni przerwy, grał przed przerwą repr i po przerwie też
- hujisen październik 2025, grał przed przerwą, po przerwie też będzie
- mastantuono październik 2025, grał przed przerwą, po przerwie też będzie
- bellingham październik 2025, grał przed przerwą, po przerwie też będzie gdyż jest zdrowy

2) preferencyjne traktowanie piłkarzy realu madryt przez selekcjonerów - np. odpoczynek dla viniciusa i rodrygo przy okazji poprzedniej przerwy reprezentacyjnej przy jednoczesnym przeciążaniu Raphini którego skutki widzimy dzisiaj. Podobnie odpoczynek dla fede valverde.

0

@RichardWinters autor dyskusji wskazal na problem migania sie zawodników realu od gry w reprezentacji w czasie sezonu klubowego.

Jeżeli ktoś wymiguje sie od gry podajac za powód kontuzje gdy jest zdrowy to według mnie jest to oszustwo. Według Ciebie nie? :o

3

@BORO_12 przypadek Pedriego jest inny. Gość gra co 3 dni po 90 minut wiec byłoby dziwne gdyby nie był przeciazony. Chyba tylko bramkarz moze cały sezon grać wszystko po 90 minut.

0

@RichardWinters nie no Ty robisz sobie jakies jaja teraz.

Sugerujesz jakies oszustwo w kontekscie zawodnika który w sezonie 23/24 pauzował przez 266 dni, przez pół roku leczyl kostke. Przeciazanie takiego zawodnika nawet gdyby dostał zielone światło od klubowych lekarza byłoby niehumanitarne.

Równie dobrze mógłbyś wysylac teraz Bernala do mlodziezowej reprezentacji, bo przecież tez juz wrócił po kontuzji.


——

Oszustwo mozna sugerowac w przypadku gdy piłkarz wraca w 100% do gry od razu po przerwie reprezentacyjnej I był gotowy w 100% do gry przed przerwa reprezentacyjna - tak jak było w przypadku Inigo i tak jak jest co przerwę reprezentacyjna w przypadku piłkarzy realu.

0

@RichardWinters zgodzę się że Inigo zasymulował, jednakże użycie zwrotu "chociażby" jest całkowitym nadużyciem gdyż sugeruje że mógłbyś wymieniać przykładów chociaż kilka a takowych nie ma :)


Fifa / UEFA na szczęście zaczyna dostrzegać problem z przerwami reprezentacyjnymi - szkoda że dopiero teraz choć lepiej późno niż wcale.

1

nie wróże mu sukcesów na tym polu ale kto wie, może się pomylę :)

0

@Rewolucja123 wiesz tylko tutaj chodzi o to że Gamrot nie ma mocnego (średniego też) uderzenia więc Twoja rozważania odnośnie tego czy mózg Oliveiry się zregenerował nie mają żadnego znaczenia.

Nie ma szans żeby Gamrot wygrał tę walkę przez nokaut.

Po tym jak Gamrot przegrał z Hookerem i wygrał z No Nejmem Kleinem według mnie po Oliveirze powinien wygrać minimum jeszcze jedną walke zanim dostanie title shota.

Gamrot ma olbrzymie szczęście że dostał szanse z Oliveirą, bowiem jego styl jest strasznie nudny.


Jestem zdania że Gamer dzisiaj wygra na punkty ani razu nie zamraczając Oliveiry.

0

@kanver_ przecież Lewy nie pojechał z powodu obciążenia psychicznego już po sezonie a nie w trakcie sezonu :)

2

@blakkudium dzięki bardzo dobre wiesc odnośnie Żula

1

@Bykunn wystarczy 0.5 wypić przed odpaleniem konsoli warjat

1

@kubix05 o kurka wódka nie wiedziałem że Brzęczek jest trenerm u21 :O

0

@Eklerek no elegancki jest wariacik ale więcej niech karnych z realem nie marnuje bo serce mam tylko jedno

1

@escarabajo

Śledzenie klubu nie równa się oglądaniu meczów z ich udziałem.

psg - oglądam tylko gdy grają w lidze mistrzów.

real - oglądam ich mecze

Śledzenie klubu jest pojęciem dużo szerszym - oglądanie meczu to 1.5h tygodniowo* , podczas gdy:
- czytanie większości artykułów na stronie
- czytanie dyskusji na forum
- obserwowanie klubu na YT

zajmuje mi pewnie 2h dziennie, a nie tygodniowo.

W związku z powyższym napisałem że:

"mbappe jest kutasem tylko na boisku a poza boiskiem nie"

Mogę się jednak mylić gdyż nie śledzę psg i realu.

Gdybym śledził, wówczas być może moje zdanie ("generalnie poza boiskiem chyba mbappe zachowuje sie normalnie") uległoby zmianie.


*czasami są mecze 2x w tygodniu ale z drugiej strony teraz mamy 2 tygodnie przerwy reprezentacyjnej

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poza tym, uważam że nie trzeba oglądać meczy danego klubu by móc stwierdzić że ktoś jest ku.asem lub nie jest.

Weźmy przykład pepe - wystarczy obejrzeć 2 minutowy filmik na youtubie.

Są granice których nie powinno przekraczać się nigdy, które na zawsze pozostawiają rysę na karierze piłkarza - jak chociażby ostatni wybryk Luis Suareza, czyli oplucie członka sztabu drużyny przeciwnej :)

2

@blakkudium tak, chociaż ja się z tym nie zgadzam, złe zachowania na boisku powinno się piętnować. Poprzez sport (podobnie jak poprzez kulture) społeczeństwo powinno uczyć się dobrych wzorców :)

6

@blakkudium generalnie poza boiskiem chyba mbappe zachowuje sie normalnie - wypowiada sie w sposob stonowanych, dyplomatyczny.

Tylko na boisku jest ku.asem.

Nie śledzę jednak realu ani psg więc być może się mylę.

0

@Schoogs bardzo zdrowo, zazdroszczę, tak trzymaj :)

0

Ile h w tygodniu pracujecie? Bo ja w tym roku zdecydowanie za dużo…

2

@Luciano99 nooooo… to zależy wariat, ale jeżeli jest zdrowie i miłość to wydaje mi się że wszystko cacy, tego nam potrzeba

1

@Luciano99 tą rudą*

*komentarz zawiera ukryte przedmiotowe traktowanie kobiet hehe

0

@urbipl no to zwróć uwagę na "faul" mourino na vinim w ostatniej kolejce. vini położył się po tym jak został dotknięty.

bodaj z atletico mbappe zrobił takiego nura że aż memy z tej sytuacji powstały.

W poprzednim / 2 klasyki temu mbappe symulował w polu karnym pomimo tego że De Jong go nie dotknął - na szczęście był spalony

1

@urbipl jedyny plus varu to to że większość spalonych jest prawidłowo wyłapywana.

W dalszym ciągu real dostaje karne z kapelusza i ma immunitet na faulowanie

3

@Azazel_Pazuzu niekoniecznie, gulera (viniego lub rodrygo też) bezczelnie ukradli na ostatniej prostej

0

@Rifek masz absolutną racje, niestety nie mam już możliwości edycji.

0

@Eto'o9 R10 Czyja wina że są problemy - Bartomeu i jego zarządu.

W przypadku tak wielkich projektów mnóstwo czynników może się posypać na które Laporta nie ma wpływu - począwszy od pogody.

"Nie myli się tylko ten co nic nie robi". W poprzednim komentarzu wypisałem liste dobrych ruchów ze strony szwagrów. Nie ma na świecie zarządu, klubu czy człowieka który nie popełnia błędów, jednak w przypadku szwagrów ilość dobrych ruchów przewyższa ilość złych.

0

@nexxo sorry, pisząc "Deco" miałem na myśli Xaviego. Jestem w pracy i szybko pisałem :)

4

@Eto'o9 R10 Zarzucasz szwagrom że nie kupili w tym roku LO, ŚO, skrzydłowego?

Zdajesz sobie sprawę z tego że Barcelona ledwo zarejestrowała wypożyczonego Rashforda?

Barcelona ma duże problemy finansowe i nie jest to winą szwagrów - nie oni utopili 500 milionów na Coutinho, Dembele i Griezmanna.

Nie jestem fanów szwagrów, ale ich działania na rynku są mądre:
1) kupili za 60 milionów Raphinie
2) kupili za 60 milionów Kounde
3) kupili za 50 milionów Lewego (według mnie to był błąd ale mamy demokracje i raczej dla większości ten ruch uważa za pozytywny)
4) wzięli za darmo Christensena
5) wzięli za darmo Kessiego i Aubamayenga których sprzedali - więc zarobili
6) zaryzykowali z Roque ale odzyskali siano
7) zarabiają lub przynajmniej odzyskują zainwestowane w młodych siano
8) wzięli za darmo Inigo
9) postawili na Flicka a wcześniej na Xaviego czego chciał lud
10) wzięli za darmo Aguero - pech chciał że Aguero nie mógł dłużej z nami zostać


Dla mnie wielki minus za stratę Leo Messiego. Nie znamy 100% prawdy i nigdy się o niej nie dowiemy. Według mnie tutaj sprawę zawalili zarówno szwagry jak i Messi. Według mnie gdyby obie strony włożyły wysiłek to Messi mógłby zostać.

Minus za stratę Dembele.

Dodatkowo duży minus za zakup Olmo i mały minus za zakup Ferrana.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?