Dankho94isback
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: sierpień 2023
4 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Karol145 cóż, nie dogadamy się. Ja jestem za tym żeby państwo traktowało wszystkich równo, Ty za tym by państwo traktowało wybranych preferencyjnie.
0
@Arkon napisałem że i jedno i drugie jest niesprawiedliwe, chyba gdzieś przeoczyłeś moje komentarze ;)
Ja jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek dotacji - zarówno dla firm jak i dla obywateli, bez jakiegokolwiek wyjątku.
——
Tak na marginesie jestem również przeciwnikiem NFZ i ZUS :)
1
@Karol145 żadne slogany, po prostu tylko i wyłącznie równe traktowanie wobec prawa, nic więcej :)
Jeżeli dzisiaj państwo dałoby mi 170 tysięcy a Tobie 0 to uznałbyś to za sprawiedliwe traktowanie państwa wobec swoich obywateli?
0
@Barcanajlepszyteam nic się nie zmieni, przed perezem było tak samo.
To jest przede wszystkim kwestia tego że real jest klubem ze stolicy kraju. real zawsze będzie lepiej traktowany niż np Villareal.
Słyszałem kilka lat temu od dużo starszego znajomego że podobnie forowana w Polsce była legia - nie śledzę ekstraklasy więc nie wiem czy jest tak dalej.
1
@Safrani z tym ze państwo nie powinno dotować prywatnej firmy to ja się w 100% zgadzam.
Dodałem od siebie 800 plus jako przykład innego, niesprawiedliwego podziału publicznych pieniędzy ;)
0
@Arkon ma pod tym kątem że jedno i drugie jest niesprawiedliwe (800 plus względem obywateli, prywatne kopalnie względem innych prywatnych firm).
0
@Karol145 zapewne pisząc wieloletnich miałeś na myśli wielodzietnych.
Jeżeli ktoś ma rodzinę wielodzietną i żył w ubóstwie to była to tylko i wyłącznie decyzja tej rodziny.
Dzieci nie są przynoszone przez bociany.
Dzieci robią ludzie.
Jeżeli ktoś pomimo braku środków finansowych robi dzieci to powinien ponieść konsekwencje swoich działań. Podobnie jeżeli ktoś inwestuje w nierentowne kopalnie - powinien ponieść konsekwencje swoich działań.
Państwo nie powinno upupiać patologii gdyż nie stymuluje to nizin społecznych do rozwoju.
Dla mnie nieuczciwe jest segregowanie obywateli. Państwo nie powinno jednym dawać a drugim zabierać.
Wszyscy ludzie powinni być przez państwo traktowani tak samo, podobnie jak wszystkie firmy.
Uważam że:
- każdy pracujący powinien płacić w podatku ten sam procent swoich dochodów.
- nikt nie powinien dostawać od państwa za darmo pieniędzy.
0
@Safrani co nie zmienia faktu że jest to niesprawiedliwe ze strony państwa gdyż premiuje część społeczeństwa.
4
@Karol145 800 plus jest tak samo nieuczciwe względem społeczeństwa jak dopłaty dla wybranych, prywatnych firm.
Podobnie podatki - niektórzy płacą 10% swoich zarobków a inni 40%.
Każdy obywatel i każda firma powinna być w mojej opinii traktowana przez państwa tak samo.
Jako ciekawostkę podam przykład ksw który przez lata był dopłacany przez miasta w których odbywały się gale (zapewne dalej jest). W jaki sposób jest to uczciwe względem mieszkańców miasta i względem innych firm?
4
@Arkon państwo generalnie dysponuje naszymi podatkami wedle swojego upodobania.
A jakim prawem państwo decyduje że nasze podatki idą na 800+ lub inne świadczenia socjalne? Wyraziłeś na to zgodę? Bo ja nie :)
0
@Barcanajlepszyteam wątpie by więcej kibiców zaczęło dostrzegać machlojki realu.
real działa w ten sam sposób przynajmniej od 20 lat (wcześniej nie śledziłem piłki) i jakoś nie widzę masowego hejtu na poczynania tejże drużyny :)
No widzisz, a jakoś nasi koledzy tacy jak @lajcior @VegetaPolska @AmigoBlancos @Benz @DonCarletto @Traba727 @MeMyselfAndI się nie wstydzą :)
0
@Barcanajlepszyteam Var jest w lidze mistrzów 7 lat. W tym czasie real jako jedyny klub wygrał ligę mistrzów 2 razy więc nie przesadzajmy z tymi problemami realu w lm w erze var.
Nie wiem czy real kiedykolwiek wygrał ligę lub ligę mistrzów uczciwie.
Ja oceniam w tej dyskusji tylko i wyłącznie finalne efekty w postaci $ i pucharów.
real jest klubem zwycięzców, oczywiście pchanym przez sędziów, rząd, władze ligi hiszpańskiej i władze ligi europejskiej.
0
@Martwy jakie dokładnie wypociny, gdzie minąłem się z prawdą? :)
0
@Barcanajlepszyteam real miał raptem jeden sezon bez trofeów, spójrzmy szerzej:
7-4 na ich korzyść w lidze mistrzów w 21 wieku, gdzie przez większość czasu mieliśmy do dyspozycji najlepszego piłkarza wszechczasów :)
0
@MichuZ44 z drugiej strony oni są bardzo blisko top 8 w lidze mistrzów podczas gdy my najprawdopodobniej będziemy musieli zagrać w 1/16.
Oczywiście zawsze lepiej prowadzić w lidze niż tracić punkty do lidera ale 4 punkty to jest tyle co nic więc powstrzymałbym się przed kręceniem beczki z realu :)
0
@Ptasior póki co wygrywają ;)
Mają najwięcej lig mistrzów, najwięcej lig hiszpańskich, najlepszą sytuacje finansową w Hiszpanii, najbardziej wartościową kadrę według Transfermarkt, wsparcie władz ligi.
Nie widzę możliwości by miało to ulec zmianie.
3
@Stinger_ To jest generalnie klub przegrywów, podobnie jak Borussia w Niemczech, Barcelona niestety również.
Jako klub przegrywów mam na myśli klub który osiąga mniej niż wynikałoby to z ich realnych możliwości.
Prawie zawsze muszą sie zesrać metr przed kiblem. Z realem zapewne na 10 finałów lig mistrzów przegraliby 10 razy.
Winne temu są same kluby które trzymają się swojej błędnej, przegrywowej strategii.
W przypadku Atletico tą przegrywową strategią jest utrzymywanie na stanowisku Simeone.
2
@Stinger_ raz wygrali bo sędzia wydymał Barce (2014). Drugi raz wygrali bo Barca wydymała sama siebie oddając im za darmo Suareza i dopłacając jeszcze do jego pensji.
1
@Comentateiro no według mnie młody ronaldo był lepszym liderem niż młody Messi.
Portugalczyk według mnie miał większe umiejętności wpływania na drużynę, motywowania ich do walki.
Dodatkowo, Portugalczyk jest cwaniakiem - strzelał brameczki z spalonych, co chwila nurkował w polu karnym, prowokował rywali, wpływał na sędziego.
To wszystko przynosiło korzyści drużynie.
0
@Filipem o ile mi wiadomo to guler nie łapie kontuzji. Na dłużej wypadł tylko po przyjściu do realu, podczas gdy Olmo jest częściej niedostepny niż dostępny.
guler ma bardzo dobre liczby, świetny przegląd pola, dobry strzał z dystansu. Gra w drużynie która nigdy nie zachwyca stylem gry, nie ma wybitnych techników obok siebie.
Ja tam bym z chęcią wymienił turka za Olmo ;)
0
@reakwon nie no nie przesadzajmy.
guler jest bardzo dobrym piłkarzem i Barca dużo lepiej wyszłaby na zakupie ardy zamiast Daniego Olmo który jest wiecznie kontuzjowany :)
0
@LAMC_10 patrząc na mental, osiągnięcia, długowieczność -> tak.
Uważam że cristiano jest przykładem piłkarza który wycisnął 100% ze swojej kariery. Nikt inny w piłce nie osiągnął tyle względem swoich możliwości.
Gdyby Messi przez całą karierę miał mental Ronaldo to miałby na pewno kilka LM więcej na koncie :)
2
@heniusss też tak uważam
2
@Jacek770 nie banują bo jest wolność słowa, jak napiszesz: "dzisiaj jest Poniedziałek" to też skłamiesz i nie dostaniesz bana. W tamtym komentarzu nie było chyba jakichś mocno obraźliwych stwierdzeń, dlatego komentarz nie został usunięty.
Komentarz trafił na listę gorących gdyż grupa kibiców wdała się w polemikę z tym kibicem - Ty też pośrednio odnosisz się do tej sprawy wpływając na wzrost jej zasięgu.
Też nie rozumiem po co kibice realu madryt przebywają na tej stronie - argument jaki czytałem z ich strony jest taki że ich strona jest prawie martwa, na rm.pl nie mieliby z kim podyskutować.
3
@Katalończyk 99 sporo ale wykorzystał ten czas na operację kolana, więc i tak by nie grał nawet jakby nie dostał żadnej kary
3
@Karol145 gdyby to ode mnie zależało to La Rambla byłaby czysta kibicowsko.
Ja nie wiem po co kibice madrytu przebywają na stronie Barcy (tak samo nie rozumiem jeżeli jakiś kibic Barcy siedzi na notatniku) :)
2
@Czajka90 możliwe, nie śledzę zbytnio Premier League.
Arsenal darze jakąś tam sympatią gdyż:
- za czasów Wengera grali trochę w stylu Angielskiej Barcy
- stawiali na młodych
- nigdy za mojego życia nie skrzywdzili Barcy :)
5
Mamy dopiero półmetek sezonu a na koncie już tyle wątpliwych decyzji na korzyść realu:
1) 1 kolejka: mbappe fauluje obrońce (dopiero w wyniku faulu mbappe obrońca fauluje francuza) po którym real dostaje karnego
2) 2 kolejka: real fauluje w akcji bramkowej po której strzela na 1-0
3) 3 kolejka: brak karnego dla Mallorci
4) 5 kolejka: brak czerwonej dla mastantuono (o ile dobrze pamiętam to za kopnięcie w głowę rywala)
5) 7 kolejka: brak czerwonej kartki dla realu (tam bodajże guler zasługiwał na czerwoną za kopnięcie w głowe)
6) 8 kolejka: wątpliwy karny dla realu
7) 9 kolejka: nieuznany karny dla Getafe w meczu z realem + niezasłużona czerwona kartka dla Getafe
8) 10 kolejka: real strzela nam bramkę na 2-1 po faulu huijsena
9) 13 kolejka: bellingham asystuje ręką przy jednej bramce. vinicius uderza kolanem w głowę Inakiego Penie przy drugiej bramce
10) 14 kolejka: nieuznany karny dla Girony
11) 17 kolejka: nieuznany karny dla alaves, brak czerwonej kartki dla asencio za kopnięcie przeciwnika w krocze. Nawet jeżeli sędzia dałby żółtą kartę za te kopnięcie to asencio powinien następnie dostać drugą żółtą za faul w polu karnym
12) 18 kolejka: brak czerwonej kartki dla rodrygo
vs wątpliwe decyzje na niekorzyść realu:
1) 4 kolejka: wątpliwa czerwona dla huijsena
2) 7 kolejka: niesłusznie uznany gol dla Atletico
3) 17 kolejka: nieuznany karny dla realu. Należy jednak wziąć pod uwagę chronologię zdarzeń. Przed tym momentem meczu asencio powinien wylecieć z boiska + Alaves powinno dostać karnego
2
@MeMyselfAndI o każdym pojedynczym błędzie arbitra można tak napisać.
Nie zmienia to faktu że nieuznanie tej bramki to okrutny wał za który zespół sędziowski powinien ponieść surowe konsekwencje.
0
@Ptasior ano tak, racja :)