2

@Jacek770 nie banują bo jest wolność słowa, jak napiszesz: "dzisiaj jest Poniedziałek" to też skłamiesz i nie dostaniesz bana. W tamtym komentarzu nie było chyba jakichś mocno obraźliwych stwierdzeń, dlatego komentarz nie został usunięty.

Komentarz trafił na listę gorących gdyż grupa kibiców wdała się w polemikę z tym kibicem - Ty też pośrednio odnosisz się do tej sprawy wpływając na wzrost jej zasięgu.

Też nie rozumiem po co kibice realu madryt przebywają na tej stronie - argument jaki czytałem z ich strony jest taki że ich strona jest prawie martwa, na rm.pl nie mieliby z kim podyskutować.

3

@Katalończyk 99 sporo ale wykorzystał ten czas na operację kolana, więc i tak by nie grał nawet jakby nie dostał żadnej kary

3

@Karol145 gdyby to ode mnie zależało to La Rambla byłaby czysta kibicowsko.

Ja nie wiem po co kibice madrytu przebywają na stronie Barcy (tak samo nie rozumiem jeżeli jakiś kibic Barcy siedzi na notatniku) :)

2

@Czajka90 możliwe, nie śledzę zbytnio Premier League.

Arsenal darze jakąś tam sympatią gdyż:
- za czasów Wengera grali trochę w stylu Angielskiej Barcy
- stawiali na młodych
- nigdy za mojego życia nie skrzywdzili Barcy :)

5

Mamy dopiero półmetek sezonu a na koncie już tyle wątpliwych decyzji na korzyść realu:

1) 1 kolejka: mbappe fauluje obrońce (dopiero w wyniku faulu mbappe obrońca fauluje francuza) po którym real dostaje karnego

2) 2 kolejka: real fauluje w akcji bramkowej po której strzela na 1-0

3) 3 kolejka: brak karnego dla Mallorci

4) 5 kolejka: brak czerwonej dla mastantuono (o ile dobrze pamiętam to za kopnięcie w głowę rywala)

5) 7 kolejka: brak czerwonej kartki dla realu (tam bodajże guler zasługiwał na czerwoną za kopnięcie w głowe)

6) 8 kolejka: wątpliwy karny dla realu

7) 9 kolejka: nieuznany karny dla Getafe w meczu z realem + niezasłużona czerwona kartka dla Getafe

8) 10 kolejka: real strzela nam bramkę na 2-1 po faulu huijsena

9) 13 kolejka: bellingham asystuje ręką przy jednej bramce. vinicius uderza kolanem w głowę Inakiego Penie przy drugiej bramce

10) 14 kolejka: nieuznany karny dla Girony

11) 17 kolejka: nieuznany karny dla alaves, brak czerwonej kartki dla asencio za kopnięcie przeciwnika w krocze. Nawet jeżeli sędzia dałby żółtą kartę za te kopnięcie to asencio powinien następnie dostać drugą żółtą za faul w polu karnym

12) 18 kolejka: brak czerwonej kartki dla rodrygo


vs wątpliwe decyzje na niekorzyść realu:

1) 4 kolejka: wątpliwa czerwona dla huijsena

2) 7 kolejka: niesłusznie uznany gol dla Atletico

3) 17 kolejka: nieuznany karny dla realu. Należy jednak wziąć pod uwagę chronologię zdarzeń. Przed tym momentem meczu asencio powinien wylecieć z boiska + Alaves powinno dostać karnego

2

@MeMyselfAndI o każdym pojedynczym błędzie arbitra można tak napisać.

Nie zmienia to faktu że nieuznanie tej bramki to okrutny wał za który zespół sędziowski powinien ponieść surowe konsekwencje.

0

@Ptasior ano tak, racja :)

1

@maroon tak, ale z tym Isakiem to Liverpool podjął totalnie nieracjonalną decyzję.

Napalili się na niego jakby był jakimś totalnym kozakiem podczas gdy to "tylko" dobry napastnik jakich wielu.


Jeżeli już faktycznie chcieli przepalić kasę w lato to po zakupie Ekitke za 95 milionów powinni wzmocnić słabiej obsadzone pozycje - np. PS na którym mają tylko Salaha który wydaje się być post-prime.

0

@maroon Isak nie jest zły ale to nie jest gość za którego warto płacić 145 milionów. Myślę że odpowiednia cena to byłoby jakieś 60 - max 80 milionów. Coś tam postrzela ale nie jest to superstrzelec pokroju Kane, Haalanda czy Mbappe.

0

@Herato w kwestii 9tek jedynie real (mbappe), Bayern i City zrobiły mądre zakupy w ostatnich latach. Reszta klubów przepaliła kasę na średniaków.

W momencie gdy na rynku nie ma dostępnych klasowych 9tek lepiej grać bez klasycznej 9tki jak PSG zamiast kupować średniaków (Woltemade, Isak, Gyokeres, ManU i Chelsea różne wynalazki).

4

@mordini123 gdzie City hehe

4

@Laminedependencia perez jest gospodarny a Kaczyński nie więc nie postawiłbym między nimi znaku równości bo to ujma dla florka.

1

@July_6_BcN aaa, ok, teraz rozumiem, dzięki :)

0

@July_6_BcN "Gdzie ludziom ciążą zobowiązania wynikające ze związków, ale te z poprzednich już nie."

1

@Kozinho. ktoooo

1

@blakkudium jak dadzą za darmo to niech przychodzi, w przeciwnym wypadku bez sensu

0

@norbi77 Deco ma związane ręce gdyż nie mamy miejsca w FFP na rejestracje nowych zawodników.

Jedyną szansą byłaby sprzedaż / wypożyczenie Ter Stegena na co w lato Niemiec nie chciał sie zgodzić.

0

@Criss18Barca gdyby Olmo miał zdrowie do piłki to Barca nie kupiłaby go za 55 milionów gdyż byłby wart o wiele więcej :)

0

@Azazel_Pazuzu A ja obstawiam że real wygra z Betisem który ponoć jest mocno osłabiony ze względu na PNA. Uważam że real wygra z Atletico a sam xabi który na ten moment osiąga świetne wyniki zostanie w realu minimum do końca sezonu.

0

@BORO_12 Gdyby Cortes się nadawał to już byłby powoływany do pierwszego zespołu.

Skoro Flick powołuje Dro, Jofre, Marquesa, to czemu miałby tego nie robić z Cortesem?

Czemu nie wziął go na presezon do Azji? Czemu zmienia pozycję Martinowi skoro ma nominalnego ŚO w Barcy B?

Skąd w ogóle u Ciebie pomysł z tym Cortesem? Na jakiej podstawie poza tym że jest obrońcą i że gra w Barcy B?

Jak dla mnie nie mamy póki co żadnych przesłanek żeby wnioskować że Cortes ma szansę odnieść sukces w Barcy Flicka. Chciałbym by było inaczej bo zawsze miło gdy wychowanek odnosi sukces w 1szym zespole.

Ale okej, przypuśćmy nawet że Cortes będzie powoływany do pierwszego zespołu, że jest to super talent.

W dalszym ciągu pozostaje 6 piłkarzy na 4 pozycje = bardzo mało.

O ile mnie pamięć nie myli, nie było jeszcze sezonu w którym Balde grałby od stycznia do końca sezonu bez żadnej przerwy. Kto wówczas będzie go zastępował skoro Martin będzie potrzebny na ŚO?

1

@BORO_12 mimo wszystko, Barca walczy o wzmocnienie pozycji ŚO i ja temu przyklaskuję.

Obydwoje nie wiemy jakie są realne możliwości Cortesa. Zapewne niewielkie skoro nie jest obecnie powoływany.

Na 4 pozycje w obronie mamy na ten moment 5 zdrowych zawodników.

Jesteśmy w tak krytycznym położeniu że Flick na PO testuje Casado.

Mnie w takiej sytuacji nie dziwi że Barca szuka formuły która pozwoli pozyskać 6tego obrońce.

Zostawienie Flicka z taką kadrą jaką ma obecnie to najgorsze co mógłby zrobić zarząd. Ja nie chcę żeby Flick był zmuszony przenieść na ŚO De Jonga / Casado / Bernala.

0

@BORO_12 myślę że zarząd (według mnie słusznie) obecnie koncentruje się na kadrze na ten sezon a nie przyszły.

Uważam że Barca nie będzie miała problemu z oddaniem za darmo Christensena w lato. Zdrowy Christensen to bardzo dobry piłkarz.

Z słów Flicka wnioskuję że domaga się on tu i teraz, nie za pół roku, wzmocnienia pozycji ŚO.

Jeżeli przyjrzymy się limitowi wynagrodzeń jaki ma Barca na ten sezon, to wynika z niego że Barca nie jest w stanie zarejestrować żadnego nowego piłkarza bez sprzedaży / oddania jakiegoś piłkarza lub też bez odroczenia pensji piłkarzy.

Barcelona w lato była otwarta na sprzedaż Casado, Fermina, Ter Stegena. Pierwszej dwójki oczywiście nie wypychała.

Żaden z nich nie opuścił klubu w związku z czym Barca nie ma w tej chwili możliwości pozyskania ŚO.

0

@BORO_12 Odroczenie płatności się opłaca żeby zwiększyć płynność finansową, to jest zabieg stosowany przez ogrom firm, gospodarstw domowych, państw.

Barca potrzebuje tu i teraz zgarnąć kilka milionów w FFP na pensje, nie za pół roku.

W przeciwnym wypadku nie będzie w stanie ściągnąć ŚO o co prosił Hansi.

0

@BORO_12 "nikt Ci nie wypożyczy z opcją wykupu dobrze rokujacego młodego obrońcę, takiego to trzeba odrazu kupić"

Dlatego podałem opcję wykupu jako warunek opcjonalny, preferowany a nie konieczny ;)

Według mnie przeceniasz możliwości transferowe Barcelony. Barcelony, która raptem pół roku temu nie byłaby w stanie zarejestrować Szczęsnego i Martina gdyby nie kontuzja Marca.

1

@barcafan1789 podają cenę prawie najniższą możliwą :)

To tak jak z spalaniem paliwa. Producent wpisuje średnie spalanie np 7l/100km w trybie mieszanym a później przy użytkowaniu wychodzi 9l/100km.

No i tak jak z zarobkami na umowach prowizyjnych - w ogłoszeniu jest napisane 7k - 20k/msc, wówczas trzeba liczyć się z tym że realny zarobek jest bliższy tym 7k :)

1

1

@barcafan1789 ja myślę że to zależy. Wszystko da się zrobić tanio lub też bardzo drogo. Chociażby wykończenie - jest możliwość zakupu paneli podłogowych za 40zł /m2 tak samo jak za 1000zł/m2 :)

0

@MesQueUnClub_87 Nie masz racji, ale nie jest to żaden przytyk w Twoim kierunku, nie każdy musi obserwować świat boksu i mma.

Zawodnik wagi ciężkiej tak jak każdej innej kategorii powinien być w dobrej formie i mieć w miarę niski poziom tkanki tłuszczowej.

Ci zawodnicy są ulani dlatego bo lubią jeść syf / chlać piwo a nie dlatego bo im to służy.

Są też pewne wyjątki gdy zawodnik ma problem z nerkami i dlatego nie zbija kg (ponoć Daniel Cormier z wagi ciężkiej, Kelvin Gastelum z wagi półśredniej).

Zbyt duża ilość tłuszczu sprawia że zawodnik jest wolniejszy i szybciej traci kondycję.

Fury przed walkami sporo kg zbija i tak.

1

@takisobiektos Totalnie nie masz racji.

W sporcie zazwyczaj się nie wygrywa, zwycięzcą może być tylko jeden podczas gdy uczestników jest kilkudziesięciu.

Czym innym jest zajęcie drugiego miejsca, gwarantującego miejsce w lidze mistrzów + dużo większe pieniądze niż zajęcie miejsca np. 10 tego.

Przy ocenie trenera powinno się brać pod uwagę więcej czynników niż tylko zwycięstwo.

Czasami okoliczności są sprzyjające a czasami nie - są aspekty na które trenerzy nie mają wpływu.

Trener nie ma wpływu na to czy:
- kluczowi zawodnicy nie wypadną na najważniejsze mecze sezonu
- sędzia nie wypaczy wyniku spotkania
- jego piłkarze nie odwalą strasznego babola

0

@Gaucho Lewy przez całą karierę nie wykorzystywał mnóstwa setek, podobnie jak inne topowe 9tki ;)

Jesteś bardzo optymistycznie nastawionym człowiekiem skoro wierzysz że Barcę będzie stać na wielki transfer 9tki, w czasie gdy potrzeba dodatkowo wzmocnić w lato PO, ŚO i LS (jeżeli Rashford to wtedy sam zakup LS to 30 milionów).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?