ElPonczato
Dołączył/a: lipiec 2017
Bydgoszcz
6 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@fenix1983 jak NATO tam wejdzie to się może rozlać na kraje bałtyckie, w tym Polskę. A wtedy powtórka z '39
4
"Nieznany jest rozmiar szkód w państwie Tonga po potężnej erupcji wulkanu Hunga Tonga-Hunga Ha'apai. Obawiam się jednak, że wysokość tsunami została mocno niedoszacowana. Zaznaczam, że to moje zdanie, podparte suchymi danymi i sugestiami części naukowców.
Z Tonga od paru godzin nie mamy żadnych informacji. Nastąpił całkowity blackout. Wszystkie nagrania tsunami, które widzieliście, zostały zrobione albo wtedy, kiedy łączność jeszcze była, albo są z zupełnie innych wydarzeń. Wg australijskiej agencji Bureau of Meteorology, w stolicy Tonga, mieście Nukuʻalofa, nim padł system pomiarowy odnotowano falę o wysokości 1,19 m. Na australijskiej wyspie Norfolk, położonej prawie 2000 km od Tonga, tsunami osiągnęło wysokość... 1,27 m, czyli o 8 cm więcej. Na Hawajach, które leżą ok. 5000 km od Tonga, fala miała 0,8 m, a w Japonii, czyli ponad 7000 km od Tonga, fala jest prawie tak wysoka, jak w Nukuʻalofa nim nastąpił blackout.
Mam nadzieję, że rozumiecie - jeśli kilka tysięcy kilometrów dalej pojawia się fala o wysokości ~1m, a przecież tsunami wraz z przebytym dystansem traci energię, to powątpiewam, by w Tonga uderzyła fala o wysokości zaledwie 1,2 m.
Nie chcę pisać, że spodziewam się katastrofy, bo żyję nadzieją, że nikomu nic się nie stanie, ale sytuacja na pewno jest bardzo zła."
Źródło - Kataklizmy w Polsce i na świecie - fb
4
@Sulimo odklejony jesteś i to mocno, skoro prawdopodobne całkowite zniszczenie zamieszkałej wyspy jest dla Ciebie "cacy".
2
@4drian0 piękne i przerażające jednocześnie.
0
Zamknij mordę labambie, Martin!
0
@tomek8756 fvck sick xD
0
Co za chore czasy. Brawo Stano..
0
@Adi123456789 a czy ja gdzieś napisałem, że gorsze, chłopaku?
0
@Adi123456789 to mamy różne wartości w życiu
23
@Adi123456789 fundamentem sportu to gra fair play.
0
@patry295 oznaczaj mnie prośba :)
5
@jeyx77x oj tak straszne prawił kocopoły, aż się dziwię, że obejrzałem ten materiał do końca.
Po za tym, Ćwiąkała - Top dziennikarzy sportowych w Polsce.
83
Dani Alves to najlepszy PO Barcelony od czasów Daniego Alvesa, factos
0
@Vebrol ściek totalny
1
Fati na masie, 9tka będzie grana
0
@Wittgenstein pewnie miała ręce pełne roboty :v
4
@Mns21 strzeli wszystkie
0
@Rust_Cohle Widzew sika na siedząco
0
@jacobFCB Widzew śpi ze skarpetkami XD
15
real pije wodę po parówkach
0
@Kengo hahahahahahaha ciężki nokaut od manekina XD
2
@El dominatore el grande sucharo totale!
2
@ELkakao el kakao Jarek
0
Psycha nie wytrzymała, trenerzy nie pomogli a kontuzje dobiły.
Powodzenia w Aston, Cou!
4
@FC1899Barca Jas Kapela to na pewno on!
0
@ShawnC spojenie, nieuznana bramka przeciwnikow, podania na 5metrów do przeciwnika. Przypominam, ze graliśmy z 3 ligowcem
0
@ShawnC za to co wyprawiał powinien dostać 1 :)
0
A że Alves kopał w pomocy piłkę tam gdzie nikogo nie było to już nic nie wspomnicie? Ach te podwójne standardy
2
@TylkoBarca7273 XDDDDD siwy bajerant i zaklinacz węży
38
Gdyby Coutinho, Umtiti, Lenglety, Minguezy i inne Desty miały jego mental... Ciśnij Brejt!