12

Dziwię się trochę, że błędy Bravo są przez użytkowników tutaj wybielane albo w ogóle nie dostrzegane. Robienie z niego boga bramki nie ma sensu. Zagrał sezon życia jakim był 14/15, ale od ponad pół roku jego forma spadła i mówienie, że ma 'papiery' na zostanie drugim Buffonem jest bezpodstawne.

67

0

Oni nie wygrali z Atletico. Oni zremisowali na neutralnym stadionie, wygrali rzuty karne, które równie dobrze mogliby strzelać na pustą bramkę (Oblak). Podczas gdy my z Atleti wygraliśmy 3 na 4 spotkania w sezonie, oni przegrali z nimi na własnym stadionie.

2

Fenomenalny artykuł, bardzo mądrze napisany! Mam takie samo zdanie jak pani Sylwia!

2

Uwielbiam to za mało powiedziane :) Ja sama nie mogę uwierzyć, że to nam trafił się taki zawodnik. Chyba każdy klub chciałby mieć takiego Pique.

0

Oj nieee, nie chcę blond Pique i Suareza. Busiego także, to by strasznie wyglądało :p

5

Ludzie rzadko piszą tu coś naprawdę mądrego, jednak czasem zdarzy się komentarz napisany bardzo obiektywnie, który z założenia powinien choć trochę zmienić zdanie innych chyba, że ktoś jest ślepo wpatrzony w swój punkt widzenia i nie potrafi spojrzeć na daną sprawę z szerszego kąta. Polecam w takim razie ten komentarz:

https://zapodaj.net/031c7e102cba8.png.html

Jeśli nic nie zmieni w twoim sposobie myślenia, to nic dziwnego, w końcu uważasz, że farbowanie włosów i robienie tatuaży oznacza, że ktoś nie funkcjonuje normalnie i siada psychicznie. Od siebie tylko dodam, że krytyka ze strony kibiców raczej nie wpłynęła na słowa Leo, a raczej (oczywiście poza przegraniem trzeciego w wciągu dwóch lat trofea, o którym marzy się całe życie) bajzel w AFA, gdzie wolą wydawać pieniądze na skorumpowanych polityków niż jedzenie dla piłkarzy, a zawodnicy muszą czekać w samolocie parę godzin na jego wylot.

0

Dobrze mówisz, polać! Myślę dokładnie tak samo jak ty. Bardzo lubię Bravo, wolałabym żeby został, ale jak piszesz, to tuż nie jest ten sam bramkarz. Zagrał sezon życia 14/15 i chwała mu za to, ale robienie z niego boga bramki nie ma sensu zwłaszcza, że od pół roku nie zachwyca formą a niektórzy wybielają jego błędy albo w ogóle ich nie widzą.

7

Moim zdaniem to na przyjściu do Barcy najbardziej zyskał właśnie Claudio. Gdy grał w RSSS był bramkarzem o największym odsetku goli wpuszczonych po indywidualnych błędach, a w Barcy wyrobił sobie metkę oazy spokoju i pewności, zyskał umiejętności przy lepszej defensywie i stał się klasowym zawodnikiem. Nie chcę wróżyć z fusów, ale myślę, że gdby Barca się nim nie zainteresowała, albo dalej by siedział w San Sebastian, albo przeniósł się do Europejskiego średniaka pokroju Sevilli, Liverpoolu czy Arsenalu tak jak np. Diego Alves. . Ja wiem, że on jest (a właściwie był) nasz, dlatego wszycy go tu chwalą, ale wśród kibiców innych drużyn on uchodzi za bramkarza tylko solidnego, a kibice Man City są źli, że będzie grał on a nie Hart, bo uważają że jest słabszy i że to typowy średniak, który nie może równać się klasą do Buffona, Neuera czy De Gei, a tutaj na siłę robimy i z niego jednego z najlepszych bramkarzy świata i boga bramki. Gdyby Mats wpuścił taką piłkę jak ostatnio z Betisem, lub takie jak w poprzednim sezonie z Valencią czy Villarreal byłby tu obsmarowany z góry do dołu, błędów Claudio się nie widzi. Ja naprawdę bardzo lubię Bravo i nie chcę, żeby odchodził, ale rozumiem decyzję klubu który pozwolił mu odejść, skoro obaj bramkarze postawili ultimatum. Mówienie, że Ter Stegen nie ma odpowiednich umiejętności jest już dla mnie ignorancją, bo w niektórych elementach już przerósł Bravo, w niektórych jest z natury od niego lepszy, jak gra nogami czy refleks, wyciąganie okienek czy dobitek. To, że jacyś bramkarze się nie sprawdzili nie znaczy, że tak będzie w tym wypadku. Jednak pokazywał swoją klasę w meczach z Bayernem, Arsenalem czy pod koniec sezonu gdy zastąpił Claudio. Może już wtedy dostał cynk, że będzie w przyszłym sezonie bronił więcej, zeszło z niego ciśnienie, nie spinał się tak podczas meczów i nie można mu było nic zarzucić. Trochę wiary w naszych zawodników.

7

Chyba ciebie. Mnie przekonuje jak najbardziej, Barcę raczej też, skoro zdecydowali się, że to on zostaje. Ale internetowi hejterzy wiedzą lepiej niż trener razem ze sztabem i klubowym zarządem.

0

Ja życzę tej drużynie awansu do LM tylko dlatego, że jest dzięki temu możliwość przybycia Barcy do Polski, a jak nie Barcy to innej wielkiej drużyny, której mecz miło by było zobaczyć, np. Juve czy Bayernu. Poza tym mnie ta drużyna w ogóle nie interesuje, może nawet spaść do piątej ligi. Nie czuję na sobie presji i przymusu kibicowania im tylko dlatego, że to drużyna z Polski.

7

Ale tu płacz o Bravo. Trochę go jednak przeceniacie.

0

Mają jakiegoś złego fotografa. Moim zdaniem oni na tych zdjęciach wyglądają naprawdę niekorzystnie :p

8

Skąd wiesz, że będzie bardziej doceniany? Ja uważam, że tutaj został doceniony dostatecznie, a czasem jest nawet przeceniany (choć niczego nie chcę mu odbierać, uwielbiam Claudio). Przecież prawie każdy żałuje, że Bravo odchodzi, nikt mu klasy nie ujmuje, nawet zwolennicy Niemca. A punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - my uważamy, że Bravo to klasa światowa, jeden z najlepszych bramkarzy jacy są i że odchodzi za bezcen, a kibice Man City przeciwnie. Poczytałam trochę opinii, żeby się przekonać co fani Szejków sądzą o tym transferze - cześć podchodzi do tego obiektywnie, ale zdecydowana większość jest przeciwna Bravo, zła na Guardiolę że wywala Harta. Uważają, że Joe jest znacznie lepszy od Claudio, który wybił się dopiero w Barcelonie, przedtem grał w słabym RSSS i mało kto o nim słyszał. Wielu mówi, że Bravo jest średniakiem i cena, o której się aktualnie mówi jest za wysoka jak na 33-letniego bramkarza. Możemy powiedzieć, że gadają głupoty, ale to samo oni mogą powiedzieć o nas, gdy stawiamy Bravo na równi z Neuerem, Buffonem, De Geą itd.

3

I tak będzie do końca! :)

0

To już nawet śmieszne nie jest. Dziennikarze przekraczają nowe granice żałosności. Jak można w ogóle ich porównać? Czy oni wiedzą kim był Cruyff?

0

Haha oglądałam ten mecz i ciągle tylko łapałam się za głowę co on wyprawia. Urugwajczycy niech się cieszą, że nie jest ich najlepszym napastnikiem. Na CA też do pustej bramki trafić nie umiał :p

2

Strzał z wolnego był bardo dobry, ale spokojnie do obrony, nie był w okienko czy pod poprzeczkę. Bravo trochę źle się ustawił, powinien piłkę złapać tym bardziej, że miał już ją na rękawicy. Niestety obciąża ona jego konto.

0

Ludzie lubią robić problem tam gdzie go nie ma.

0

Przecież Suarez dobrze gra głową :) Messi jak na swój wzrost też sobie radzi, wciśnie coś od czasu do czasu. Co do Bale'a to faktycznie, on wymiata w tym elemencie. Czasem mam wrażenie że on lepiej gra głową niż nogami, nic dziwnego że Real to wykorzystuje i robi w meczu miliard wrzutek.

0

Coś bym odpisała, ale nie warto, naprawdę nie warto. Ja pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

0

Haha woda się zagorowała, ciekawe z jakiego powodu? Uszczypliwy pierwszy byłeś ty, nazywając użytkowników tej strony próżnymi. A co do sprawy Messiego to jak już masz ochotę się na ten temat wypowiadać, to poznaj tę sprawę trochę głębiej, nie tylko dzięki artykułowi z Pudelka lub Onetu albo idź na swoją stronę adorować najlepszego piłkarza ostatnich 20 lat zawsze z szacunkiem wypowiadającego się o swoich rywalach i kolegach z zespołu. Żegnam.

0

Nie chodzi o czepianie się, ja się nikogo ani niczego nie czepiam. Zastanawia mnie tylko, dlaczego dziwcie się, że wasze komentarze nie są tu mile widziane, skoro i tak możecie tu wiele, bo za bycie kibicem Barcelony na realmadryt.pl grozi perma od El Jarka oraz zmieszane z błotem przez użytkowników, można tego doświadczyć będąc nawet obiektywnym fanem Realu, który pochlebne wypowie się o Barcelonie, od razu zlatują się dzieciaki wyzywające od bordowych, pasiaków i odsyłające na La Ramblę. Tutaj, o ile ktoś nie prowokuje, z reguły może kulturalnie podyskutować, a jak wypowie się ładnie o naszych piłkarzach to nawet jest doceniany za to, że nie jest zaślepiony! W moim mniemaniu ta strona nie jest ogólnym forum sportowym, ale o klubie FC Barcelona, a i tak dużo osób pisze tutaj co chce. A próżna to jest osoba na twoim avatarze. Bez odbioru.

0

Nie śmieszkuj. Może się źle wyraziłam, ale parę osób wcześniej użyło określenia 'forum', na tę stronę mówi się 'forum', więc ja również. Nie widzę powodów, dla których się bez sensu czepiasz, chyba tylko po to, żeby wesprzeć swojego kolegę fana Realu.

2

Wybacz, ale to forum kibiców BARCELONY, jak nazwa wskazuje. I tak jest was tu wielu, jak żaden z was nie prowokuje tylko kulturalnie prowadzi dyskusje to, choć nie wszystkim się to podoba, może pisać do woli. W przeciwieństwie do waszej strony, bo tam za bycie fanem Barcy grozi perma.

7

Ja mam trochę inne zdanie. Owszem, nie lubię jak Barca z nimi gra, nawet bardzo, z wiadomych względów. Jednak niech zdobywają punkty, trzymają się blisko nas i Realu, bo jak Barca nie wygra ligi, niech to będzie Atleti a nie gorsza cześć Madrytu. Ja ich dość podziwiam, a właściwie Diego Simone, który wycisnął z tej drużyny chyba wszystko co możliwe, w zeszłym sezonie doszli dalej niż wskazywałby na to ich potencjał. Ta drużyna jest bardzo waleczna i ma charakter. Można mówić że grają antyfutbol, że granie na 1-0 jest niesportowe, i co prawda ja nie mogłabym być kibicem takiego klubu, który cały czas się broni i przeżywać zawał za zawałem podczas oblężenia bramki z silniejszym drużynami, ale trzymają się swoich założeń bardzo konsekwentnie, nie ma lepszej defensywy na świecie. Ciekawe czy panowałaby tutaj do nich taka wielka niechęć gdyby 28 maja wygrali mecz. Wtedy wszyscy by mówili jakie to Atleti jest waleczne, pokazało, że wcale nie trzeba mieć piłkarzy za 100 milionów w składzie żeby wygrywać najważniejsze trofea.

0

Aż tak ich nie lubisz?

1

W sumie tak, o tym samym myślałam, ale Leo niby taki skromny i spokojny, a tu proszę, najpierw duże i niekoniecznie wszystkim podobające się tatuaże, potem ruda broda, a teraz platynowe włosy :D Suarez ma tatuaże, ale mniej widoczne i bardziej neutralne, on raczej sobie czegoś takiego na głowie nie zrobi. No chyba, że teraz nie będzie zakładał się z Neymarem na hamburgery kto wygra czy kto strzeli z wolnego, tylko na to, kto zmienia kolor włosów :D

5

Nieee, on raczej nie z takich. Mam nadzieję :p

0

Mirosławski to na pewno za Realem i tego nie ukrywa. Ćwiąkała jak mówi podchodzi do swojej pracy bardzo profesjonalnie i nie jest stronniczy, ale raczej bardziej za Barceloną.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?