0

Miałeś wczoraj ciężki dzień, najpierw Man Untd a potem na domiar złego Barca. Współczuję. Ja na goleadę nie liczyłam, zwłaszcza, jak zobaczyłam skład. Nastawiłam się raczej na skromne zwycięstwo. Obawiałam się przed meczem, że Lucho zlekceważył przeciwnika i tak też się stało. Porażka specyficzna, okoliczności dość szczególne. Nie zrozumiem wystawiania słabego składu na mecz w teorii prosty, ale w praktyce z drużynami, które mogą skutecznie napsuć krwi. Podobnie było w zeszłym sezonie na Anoeta - po przegranej w klasyku u siebie pojechaliśmy na przeklęty dla nas stadion i wyszliśmy z beznadziejnym wtedy Turanem i Rafinhą po kontuzji w pomocy. Wprowadzenie w drugiej połowie Iniesty i Rakiticia rozruszało grę, ale nie zmieniło wyniku. Tak też było wczoraj. Ciężko jest ratować wynik nawet wprowadzając Messiego. Nie ma co oceniać naszych zmienników po tym meczu, nie mamy przeciętnego składu. Wcześniej wszyscy chwalili nowe nabytki i słusznie. Teraz można ich skrytykować za wczorajszy mecz ale ta przegrana to nie powód, żeby mówić, że mamy przeciętny skład, bo tak nie jest. Po prostu rotacje były zbyt duże i na zbyt wielu pozycjach, zawodnicy niezgrani ze sobą. Trener dość lekceważąco podszedł do tego meczu, piłkarze to wyczuli i tak samo zagrali. Pewnie myśleli że ten mecz sam się wygra. Ta porażka nie oznacza, że nie możemy w tym sezonie wygrać na wszystkich frontach, nie wiem skąd takie wnioski. A biali to mnie w ogóle nie obchodzą do czasu, aż nie wejdą tutaj i nie zaczynają prawić morałów jaki to Real wielki, Ranaldo magiczny a Zidane wspaniały.

0

Mam nadzieję, że ten komentarz to tylko żart, bo mnie trochę rozśmieszył.

1

Gdy zobaczyłam skład miałam obawy, że trener zlekceważył przeciwnika. Niestety zemściło się to w najgorszy możliwy sposób. Defensywa dzisiaj nie istniała a atak nie pokazał zupełnie nic. Mocno zawiódł mnie Neymar, myślałam, że pokaże więcej po tej szczęśliwej dla niego przerwie reprezentacyjnej, a on dalej bawił się w swoje podchody i z jego gry nic nie wynikało, zresztą tak jak od długiego czasu. Lucho na spółę z Masche przegrali nam ten mecz, aczkolwiek nie tylko oni się nie spisali, bo środek pola a zwłaszcza atak powinien pokazać znacznie znacznie więcej. Lucho chyba trochę przecenił rezerwowych, nieogranych ze sobą piłkarzy, ale mimo wszystko mu ufam i wierzę, że wyciągnie z tej porażki wnioski.

0

Porażka wkurza i psuje humor, ale nie ma co narzekać, kadrę mamy świetną. Ta przegrana o niczym nie decyduje. Dla mnie mecz wpadka i tyle. Lucho przesadził z rotacjami.

0

A jak po przerwie był klasyk na Bernabeu 0-4? :D Ale to chyba tylko wyjątek potwierdzający regułę.

1

Nie ma to większego znaczenia, bo BBC ma 9 pkt a MSN 6.

3

Mam nadzieję, że Lucho przyzna się do błędu i powie, że to głównie przez niego przegraliśmy mecz. Można przegrać, ta porażka nie boli jakoś mocno, ale wkurza. Wstyd, żeby ponieść porażkę z beniaminkiem na własnym stadionie, trener ich zlekceważył.

8

Jesteś najczęściej wyszukiwanym piłkarzem w internecie, to faktycznie rozsądny argument. Jest żałosny, po prostu żałosny.

7

Skład bardzo ryzykowny. Mam nadzieję, że Lucho wie, co robi, oby nie okazało się, że zlekceważył Alaves. Jestem trochę zawiedziona, że nie gra Umtiti tylko Mathieu tuż po kontuzji. Paco pierwszy mecz w Barcy i od razu pierwszy skład, oby pokazał się z dobrej strony a Neymar niech przewodzi ofensywą. Deportivo pewnie postawi niezły autobus, będziemy się męczyć. Nie spodziewam się dobrego widowiska.

4

Antek Griezmann najpierw asysta a teraz gol, brawo! :)

0

Możesz uważać to za niesprawiedliwe, jednak moim zdaniem odstawienie zawodnika na ławkę, bo złapał kontuzję jest jeszcze bardziej nie w porządku. Dla mnie Ter Stegen jest idealnym bramkarzem dla Barcy, jest z nami już trzeci sezon i wątpię, żeby klub najpierw sprzedał Bravo bo wolał mieć w zespole Niemca, a następnie posadził go na ławie kosztem zupełnie nowego piłkarza.

1

Co ten Bravo... :o

0

Rudy to jest fenomen.

0

Jeden z moich ulubionych piłkarzy z poza Barcelony. Jestem fanką jego talentu, niezły z niego kot.

2

Mój ulubiony Rudzielec!

1

Zawieszenie na trzy mecze za uderzenie przeciwnika łokciem.

0

Suarez nie ma problemów zdrowotnych, ale w zeszłym sezonie grał zawsze, był najbardziej eksploatowanym zawodnikiem i w końcu się to na nas zemściło. Jeśli jest okazja, aby odpoczął to trzeba ją wykorzystać tym bardziej, że dopiero co wrócił do Barcelony po dwóch meczach na innym kontynencie.

0

Czyli moja cicha nadzieja, że Pique odpocznie się spełniła. Ciekawe jest to, że jeszcze niedawno Sergi był 'zapchajdziurą' która dawała odpocząć innym piłkarzom, a teraz on odpoczywa dając szansę na grę Aleixowi .

19

W Barcelonie jak ktoś komuś siatkę założy to wszyscy się cieszą, śmieją, skaczą, klaszczą, a najbardziej 'ofiara'. A w Realu... no cóż.

1

Nie sądzę, żeby Cillessen wygryzł ze składu Matsa, bo Niemiec jest lepszym bramkarzem. Gdyby Pique doznał dłuższej kontuzji i przez ten czas grał za niego Umtiti obok Masche to w momencie gdy Gerard uleczy uraz nie wejdzie ponownie do podstawy bo Umtiti dobrze go zastąpił i nie posadzimy Samuela na ławce w "nagrodę" za dobrą grę? To samo się tyczy innych pozycji - Denis godnie zastąpił Iniestę, raz błyszczał bardziej raz mniej, ale grał przyzwoicie - i jakoś nikt nie nie mówi, że w "nagrodę" zasiądzie na ławie gdy wróci Iniesta i nie powinno tak być.

8

Przecież Aguero nie zagra w tym meczu.

10

Widzę komentarzy o płaczu Matsa i lataniu do biur klubowych ciąg dalszy. Ludzie to są jednak złośliwi.

35

Ta informacja popsuła mój nastrój w piątkowy wieczór. Lubię tego "pyskatego" Niemca i szkoda mi go. Chcę jak najczęściej widzieć go na boisku, zasługuje na grę. Kontuzja w kiepskim momencie, musi złapać minuty i regularność, na Atletico musimy wyjść najmocniejszym składem a Mats będzie bez rytmu. Oby czas rehabilitacji się skrócił.

0

Oby nie było tak, jak mówisz choć trochę się tego obawiam. W zeszłym sezonie uniknął kontuzji, a w tym już druga. Na szczęście te urazy chyba nie są ze sobą powiązane, bo wcześniej więzadła a teraz jak mówią źródła mięsień.

1

Bardzo wątpię w to, aby ktokolwiek z poważnych fanów kibicował bardziej zawodnikowi niż klubowi, ale to chyba normalne, że jest przykro, gdy piłkarz doznaje kontuzji, tym bardziej tak ważny i podstawowy, w dodatku młody który ma wiele chęci do gry. W końcu jeśli kibicujemy Barcelonie, to uważamy, że jej piłkarze są wyjątkowi i się nimi przejmujemy... przynajmniej uważam, że tak powinno być. No ale antyfani Matsa już zacierają rączki, w końcu "karma szybko wrocila".

0

A mi się w ogóle nie raduje. Kolejny piłkarz po Messim, Inieście, Mathieu i Gomesie kontuzjowany, w dodatku przed chwilą zdążył wrócić do gry. Wystąpił w jednym meczu i kolejny uraz. Jak ma złapać regularność jak tyle nie gra, zaraz ważny mecz z Atletico, musimy wyjść najsilniejszym składem, a Mats będzie bez rytmu.

34

Bo jeden ogródek był dwa razy większy niż drugi.

26

Neymar moim zdaniem mógłby zagrać chociaż część meczu, Messi nie powinien. Chciałabym też, żeby odpoczął Pique, ponieważ jest bardzo ważnym elementem drużyny, dużo gra i jeszcze ostatnio miał jakieś problemy z nogą po meczu z Bilbao.

0

Jeszcze tylko Iniestę przydzielić do jakiejś funkcji i Messiego jako trenera sekcji dziecięcej :)

1

Można się śmiać, ale prawda jest taka, że ani Portugalia ani Ronaldo dobrego wrażenia na przeciętnym Januszu Kowalskim podczas Euro nie zrobili. Z kimkolwiek bym nie rozmawiała, czy to z babcią, ciocią czy koleżanką, która ledwo wie co to spalony - każdy mówi, że Portugalii się nie należało, że miała farta, że Ronaldo się ośmieszył. Wymieniłam ostatnio z dobrą znajomą parę zdań o piłce nożnej. Ona ogląda tylko reprezentację i powiedziała, że jak przed Euro miała do CR7 neutralny stosunek, tak teraz straciła do niego szacunek - nie mogła patrzeć, jak robi dziwne miny, macha rękami, przegląda się w telebimach, udaje faulowanego i ma pretensje do każdego oprócz siebie gdy nie trafi w piłkę. Podobnie mówiła moja ok. 70-letnia ciocia. Także jak widać takie zdanie mają nie tylko fani Barcy, ale też osoby zupełnie się piłką nie interesujące.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?