Eleri
Dołączył/a: styczeń 2016
Wrocław
17 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Z tego co wiem zakończył karierę reprezentacyjną.
1
Mecz z Bayernem to klasyka gatunku jeśli chodzi o ter Stegena, ale obejrzyj sobie jeszcze raz np. mecz na Emirates z Arsenalem gdzie gdyby nie on wyjechalibyśmy z Anglii z bagażem przynajmniej dwóch bramek, oglądnij rewanż z tą drużyną na Camp Nou, gdzie obronił strzał Alexisa w okienko z rzutu wolnego a potem dobitkę, finał Pucharu Króla z Sevillą, albo po prostu wpisz sobie 'ter Stegen' na youtube, skoro nie pamiętasz występów naszych piłkarzy. Sądzę, że fenomenalnych interwencji Claudio z poszczególnych meczów poza tym z Realem też nie pamiętasz.
0
On przystojny? Ostatnie co mogłabym o nim powiedzieć! Przystojny to jest Pique.
0
Słucham? Jakie sedno sprawy? Po prostu nie lubię tego piłkarza, nie trawię pod praktycznie każdym względem ale nie dlatego, że strzelił Barcelonie ileś goli tylko z wielu innych, dość oczywistych powodów, które sobie sam dopowiedz. Dlaczego ma mi przeszkadzać widok piłkarza z drużyny, której kibicuję i którego w dodatku bardzo lubię? Przeciwnie, chcę go oglądać jak najdłużej :)) Nie ma to jak się logować na stronę rywali tylko po to, aby bronić swojego idola. Uciekaj do siebie.
14
Ale mimo wszystko świadczy o pewnej klasie, bo mało kto tak robi. Jak Claudio doznał kontuzji to wyraził współczucie i życzył powrotu do zdrowia.
2
Myślę, że nikt nie chce go kupić, przecież on w ogóle nie gra. Barca na pewno na niego nie liczy, wypożyczenie pewne ma na celu zapewnienie Douglasowi minut, dzięki czemu znajdzie się potencjalny kupiec.
0
Ciekawe czy sobie pogra w tym Sportingu?
0
Stwierdzenie, że Bravo jest lepszym bramkarzem od ter Stegena jest trafne, ale na razie. Niemiec ma wiele cech, które wskazują, że może w przyszłości być nie tylko lepszy od Claudio (ponieważ już z nim na równi konkurował), ale też jednym z najlepszych jak nie najlepszym na świecie, od niego zależy, czy to wykorzysta. Myślę, że on sam zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zależało mu na jak najczęstszej grze. Oczywiście (o ile to prawda) nie usprawiedliwia to działania za plecami Bravo. Myślę, że z Niemca zeszło już ciśnienie i stres związany z rywalizacją z Bravo i nie będzie popełniał już takich błędów, pewnie dostał parę razy po uszach i przecież w ostatnim czasie niczego już mu nie można było nic zarzucić. Nie jest moim zdaniem mniej kompletny, a wręcz przeciwnie - bardziej. Bravo jest mocno doświadczony, dzieki czemu dobrze sie ustawia i podejmuje mniej ryzyka, ale Mats lepiej gra nogami, ma lepszy refleks, broni dobitki, okienka, strzały pod poprzeczki, jest bardziej zwinny i potrafi się lepiej wyciągnąć. Brakuje mu regularności, przez co czasem podejmował źle decyzje. Ale jak miał się ograć, skoro grał od święta?
Co do drugiej części, to nie jestem pewna, czy porównanie do Juventusu jest dobre. Owszem, ten klub zdominował ligę włoską, ale z takim budżetem kogo oni mają za przeciwnika? Napoli, od którego właśnie wykupili najlepszego napastnika Serie A zeszłego sezonu? Romę? Barcelona zdominowała ligę hiszpańską, gdzie po piętach ciągle depcze jej Real i Atletico, o których klasie i jakości nie trzeba wspominać. Alvesa Juve dostało za darmo, a Barca by go nie puściła gdyby nie chęć odejścia samego Daniego. Buffon to klasa sama w sobie, jeden z najlepszych jak nie najlepszy z obecnych bramkarzy i nic dziwnego, że na niego stawiają. Kto by tego nie robił?
Bravo w Man City bardzo chciał Pep. Myślę, że sam klub by się nie pozbył Harta, który jest ich piłkarzem od 10 lat. Można powiedzieć, że zastąpienie Harta innym bramkarzem to kaprys Guardioli i kibicom bardzo się to nie podoba. Pep realizuje jakiś projekt, chce osiągnąć pewnien cel i raczej go to nie interesuje, że jak za trzy lata opuści Szejków to klub nie będzie mieć bramkarza. Chce mieć go na tu i teraz.
Bravo niestety nie ma warunków fizycznych, żeby być bramkarzem grającym na poziomie światowym jesz przez wiele lat. Już gra zauważalnie gorzej niż w sezonie 14/15. Zarabiał w Barcelonie 3 mln. Jakby został, nawet jeśli w tym sezonie jeszcze by bronił w lidze, z czasem coraz bardziej by schodził w cień ter Stegena, tego nie dałoby się uniknąć, oczywiście jeżeli Niemiec by został. Dostał ofertę z City, która zapewniała mu podwojenie zarobków i kontrakt na 4 lata. Dziwne by było, gdyby Barcelona zaoferowała mu takie same pieniądze, skoro niedługo byłby tylko rezerwowym. Kto by płacił rezerwowemu bramkarzowi 6 mln? Jakby u nas został, za rok czy dwa przeszedł by do zespołu dużo słabszego, jak Casillas. A tak odchodzi w pełni chwały, z podniesionym czołem, bo wiedział, że to ostatnia sznsa, żeby zapewnić sobie lepszy kontrakt i możliwość dużego zarobienia przed piłkarską emeryturą.
17
Szczerze to już się nie mogę doczekać, jak Ronaldo zakończy karierę. Nie będę tęskniła za jego widokiem na boisku.
0
Ja bólu nie mam, gdyby losowanie było bardziej pomyślne dla nas byłaby to miła niespodzianka a tak... dzień jak co dzień. Już przyzwyczajona jestem.
5
Ale to nagroda UEFA, więc gole z CA ani z ligi się nie zaliczają, tylko te z rozgrywek UEFA, jak LM czy Euro. Akurat tutaj głosy oddawali internauci, więc nic raczej nie zostało kupione. Doceniona została cała akcja, która była wręcz idealna, nie tylko sam lob. Moim zdaniem miło, że ludzie docenili bramkę, na którą zapracował cały zespół, która była dopracowana i przemyślana, a nie padła, bo komuś fartem piłka naszła i strzelił z przewrotki.
0
Jedyny mecz Realu na który chciałabym pójść to El Calsico na Camp Nou. Nie lubię ich oglądać w telewizji, co dopiero na żywo jeszcze jak pakują bagaż goli.
8
Ter Stegen nie lubi rywalizacji dlatego to Bravo uciekł zanim jeszcze zdążył usiąść na ławce, podczas gdy Niemiec ją grzał dwa lata.
1
Już nam nie raz ratował, ale oni pamiętają tylko gola z Romą, jakby był jedynym bramkarzem który wpuścił taką piłkę. Jak to jest, że dla nich obiektywni to ci, którzy wieszają psy na Niemcu i płaczą rzewnymi łzami za Claudio, podczas gdy sami wyzywają ter Stwgwna od płaczliwyh szkopów i śmieją się, że Cillessen będzie musiał niedługo znowu zmienić klub bo Mats będzie chodził po biurach i szantażował. Tak, jedyni obiektywni wolą Bravo, cała reszta się nie zna.
1
Boli ich bo Real nie strzeli po takiej pięknej akcji. Ich najlepsza z zeszłego sezonu to gol Benzemy na wyjeździe z Valencią :p
4
Umarł król, niech żyje król.
4
Szkoda Griezmanna, był lepszy. Ale to jasne, że tak to się musiało zakończyć. Chyba Antek i Bale nie jechali na ten plebiscyt z nadzieją, że wygrają.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
Bravo wraca na Camp Nou, ter Stegen wraca do Gladbach.
0
Dokładnie. To nie jest możliwe, żeby za każdym razem dostawać najsłabszego rywala z całej stawki i zawsze z rewanżem u siebie. Po prostu nie. Szkoda, że ten sport jest tak skorumpowany. Naiwny ten, kto w to nie wierzy.
6
Tu raczej nie brano pod uwagę samego strzału, tylko akcję bramkową, a trudno o bardziej perfekcyjną.
2
Raczej nie masz większych szans z walce z Niemcem. On drugi raz szansy z rąk nie wypuści.
1
Z nagrań widziałam, że z Suarezem. Bo w końcu z kim innym jak nie z najlepszym kumplem? :)
2
W sumie to raczej oczywiste. Widać było, że nie mają ze sobą dobrych relacji, zawsze chłodno na siebie patrzyli. Do obu można mieć pretensje odnośnie zaistniałej sytuacji - ter Stegen mógł faktycznie działać poza boiskiem, a Bravo nawet nie zdążył usiąść na ławce i już odchodzi, podczas gdy Niemiec grzał ławę dwa lata. Może i dobrze, że odchodzi jeden z nich, bo w końcu Barca znana jest z tego, że panuje w niej świetna atmosfera i tylko sportowa rywalizacja bez żadnej zazdrości. Z drugiej strony piłkarze i trenerzy w wywiadach są zwykle nieszczerzy i mówią pod bubliczke, przecież przyjaciel Bravo nie powie, że Claudio poszedł do Manchesteru dla dobrego kontraktu i bał się utraty cieplej posady podstawowego bramkarza. Źle relacje z kolegą z zespołu nie są też powodem dla odejścia z klubu. Widać nie był do końca pewny swoich umiejętności.
1
Transfery świetne i jestem z nich bardzo zadowolona, jednak paru młodych zawodników, którzy na razie mimo wszystko na stałe do pierwszego składu nie wskoczą nie przebije transferów tak ważnych i kluczowych zawodników jak Suarez, Rakitić, Bravo czy Mats.
0
Screen zrobiony, mam nadzieję, że w styczniu będę mogła cię chwalić :)
23
Dlaczego robicie z niego męczennika? Jakby chciał zostać w klubie i grać w pucharach to by został. Teraz będzie mieszkał w Anglii, zarabiał dwa razy więcej niż w Barcelonie, grał na wszystkich frontach i pracował z trenerem, który jest uznawany za najlepszego na świecie. Nie ma powodów, żeby było go szkoda.
0
Wiem, ale nadzieja umiera ustania :) Chciałabym, żeby ją dostał nawet nie dlatego, aby piłkarze Realu przegrali - ja po prostu bardzo lubię tego zawodnika, niech zostanie doceniony bo mu się należy.
2
Mam nadzieję, że Antek Griezmann wygra nagrodę.
1
Nie chcę nic udowadniać, domyślnie się, czy ter Stegen będzie kiedyś najlepszym bramkarzem lub Bravo drugim Buffonem właściwie nie ma sensu, bo to tylko gdybanie. Co prawda ja jestem fanką talentu Matsa, ale Bravo jest jednym z moich ulubionych piłkarzy i wolałabym o wiele, żeby został. Nie chcę mu broń Boże nic ujmować, jest fantastyczny, ale Barcelona by bez niego była, on bez niej niekoniecznie, bo to klub wyrobił mu metkę. Oczywiście sobie na nią zapracował, nie mówię że nie, już ma łatkę bramkarza który jest bardzo solidny i złapie co ma złapać. Zgodzę się, że nie popełnił rażących błędów, nie było chyba ani razu tak, że wpadł gol i internet wybuchał od krytyki, która na niego spłynęła. Jednak zdarzały się podczas sezonu 15/16 komentarze ''Bravo co strzał na bramkę to gol". Nie chcę przytaczać klasyku przegranego 1-2, bo podczas drugiego gola dla Realu Cristiano był po prostu skuteczny (choć pojawiały się głosy, że Bravo zawinił), ale gol na 0-1 z Valencią, gdy Claudio nie pokrył krótkiego słupka, gol na 1-2 z Villarreal, gdzie nie popisał się przy wybiciu piłki, tego na 2-2 z tego co pamiętam też powinien złapać, mogę jeszcze powiedzieć o bramce na 1-0 z RSSS - choć strzał dobry, mam wrażenie że bramkarz, który potrafi się bardziej wyciągnąć by to obronił. Na CA też dobrze nie grał, tylko finał był na poziomie, w ostatnim meczu z Betisem też tego wolnego powinien złapać zwłaszcza, że miał piłkę na rękawicy.
W przypadku porównywania Messiego do Ronaldo zawsze mówimy - statystyki nie grają. Więc niech tu będzie tak samo - zdecydowana większość meczów, jakie rozegrał Bravo są przeciwko drużynom pokroju Rayo, Granady, Malagi czy Eibar, drużynom, które Barca dominuje. Większość meczów ter Stegena jest przeciwko europejskiej czołówce, więc to robi różnicę. Dużo goli stracił na początku sezonu 15/16, ale przecież nasza defensywa była wtedy w tak opłakanym stanie, że tylko dwóch bramkarzy między słupkami by coś zdziałało. Trochę to smutne, że niektórzy użytkownicy (choć nie mówię tu o tobie, mam nadzieje) życzą Niemcowi wpuszczenia paru "szmat" bo chcą tym pocieszyć się po stracie Bravo. Mam wrażenie, że teraz spadło z niego ciśnienie, nie będzie chciał się popisywać, nie będzie tak spięty i zestresowany walką o pierwszy skład i udowodnieniem czegoś i odpali na dobre.