0

Artykuł bardzo dobry, przyjemnie się go czyta. Ale niesmak trochę pozostaje, bo po przeczytaniu Neymar jednak stracił w moich oczach.

0

W nocy z soboty na niedzielę o 3:00

0

Faktycznie jest to bardzo trudna decyzja, tak naprawdę każdy wybór będzie po części krzywdzący zarówno dla Bravo jak i dla ter Stegena. Ja jestem zwolenniczką Matsa, uważam że obecnie nie odstaje od Claudio poziomem a może być tylko lepszy. Jak ma stać się bramkarzem ze ścisłej światowej czołówki skoro gra od święta, a głupotą byłoby wypuszczenie takiego talentu jak on, bo za parę lat będziemy płakać z powodu braku bramkarza a Niemiec będzie wymiatał w jakimś Manchesterze. Oczywiście Bravo, mimo że w drugiej części sezonu czasem wpuszczał piłki które powinien łapać w zęby i mówienie, że nie zawiódł ani razu jest moim zdaniem trochę przesadzone, na dobrą sprawę nie dał podstaw, żeby odsunąć go na bok i byłoby to niesprawiedliwe wobec niego gdyby bronił np. tylko w PK. Mimo wszystko wolałabym częściej oglądać ter Stegena, w drugiej części sezonu Bravo miał średnią formę i już nie czułam takiej pewności z tyłu, a nawet często się obawiałam.

0

Pod zdjęciami na twitterowym profilu Barcy są komentarze typu: "Bravo znowu użył swojej czarnej magii aby wyeliminować ter Stegena podczas walki o miejsce w podstawowym skladzie". Można się śmiać z takich ludzi czy wpisów tego typu, ale coś w tym jest, że Mats ma po prostu strasznego pecha - dwa lata temu kontuzja, rok temu fatalna postawa defensywy klubu i jego złe wejście w sezon, teraz znowu kontuzja. Oby nie było tak jak piszesz, oby nie. Niech Mats nam zdrowieje, kontuzja nie może go wykluczyć. Po prostu szkoda chłopaka, jak ma się stać jednym z najlepszych i za jakiś czas wygryźć Neuera z bramki w reprezentacji jak gra od święta?

13

Ale mi szkoda chłopaka :( Zawsze coś. Wierzę w niego, że wyleczy szybko uraz, wróci do gry i będzie naszym pewniakiem na bramce.

1

Wiadomo, każdy jest inny i jeśli to lubisz to nikt ci tego nie zabroni i nie powie, że jesteś nienormalny. Z tego co mówisz wnioskuję, że dla ciebie na pierwszym miejscu jest sam futbol jako gra, a dopiero później drużyny. U mnie jest na odwrót, najważniejsza jest Barca, najpierw pokochałam ją a dopiero potem piłkę nożną jako dyscyplinę sportową. Oczywiście wcześniej też lubiłam pooglądać mecz w telewizji, głównie ze względu na reprezentację Hiszpanii a zwłaszcza jej bramkarza i jednocześnie piłkarza Realu - Casillasa. Byłam zakochana w tym zawodniku i pozycji bramkarza, uważałam że są niedoceniani. Ale to było tylko gdy grały reprezentacje, gdy Euro czy Mundial się kończyły to na jakiś czas o piłce zapomniałam. Aż 'pojawiła się' Barca i zaczęłam tym żyć. Zainteresowanie tą drużyną bardzo wpłynęło na moje życie, zmieniło je, dlatego Barca jest najważniejsza, może zniknąć całe piękno futbolu (czego oczywiście nie chcę ) ale Barca musi być i odnosić sukcesy. Mam też zapisaną na telefonie jedną czy dwie ładne akcje Realu bo miło jest czasem na to popatrzeć, ale najpierw jest Barca, której 'wrogiem' jest Real, więc nie mogę ich meczy oglądać z uśmiechem na ustach zachwycając się grą.

2

Powiem tak, ja też kocham Barce i przeżywam jej wzloty i upadki jakby to miało wpływ na moje życie, i poniekąd ma, gdyż decyduje to m.in. o moim samopoczuciu, poza tym bardzo lubię Liverpool i również odczuwam każdą ich porażkę, ale będąc kibicem Barcelony nie wyobrażam sobie lubić Real, dla mnie to jest sprzeczne, nie tylko ze względu na teraźniejszość, ale też przez to, co działo się w przeszłości, np. w trakcie i po wojnie domowej w Hiszpanii.

0

Szkoda chłopaka :( Powodzenia Mats, wierzę w ciebie.

0

A Barca nie walczyła do końca w finale Pucharu Króla mimo wielu przeciwności?

0

I ten kibic w koszulce Messiego na trybunach :')

6

Święte słowa o Suarezie, jego obecność jest faktycznie jak dopływ tlenu na Barcy, dał świeżość i kopa drużynie po słabym sezonie 13/14, on nawet jak ma słaby mecz to nie można mu odmówić braku walki i zaangażowania, to bardzo kluczowe.

0

Ostatnie co to będę zazdrościła Realowi jakiegoś piłkarza. Chłopak ma bardzo duży potencjał ale my też posiadamy wielu świetnych, młodych zawodników, nie można mieć wszystkiego.

0

Ja widziałam. W sumie częściej niż za ortografię to za niewiedzę na jakiś temat, ale jak mówię, to był tylko przykład.

0

Ja też sama sprawdzam jak nie mam pewności i zawsze jeszcze raz czytam komentarz i krew mnie zalewa, jak ludzie tego nie robią, gdy posty są nieczytelne, pełne błędów, literówek, z milionem znaków interpunkcyjnych i bez polskich znaków, ale to nie powód, żeby kogoś z błotem mieszać, albo się naśmiewać jak ktoś czegoś nie wie. To z błędami ortograficznymi to był tylko przykład.

2

Można kogoś upomnieć, powiedzieć - o! Chyba przez pomyłkę zrobiłeś błąd, ale ludzie są po prostu niemili. Wolę analfabetów niż złośliwców piszących uszczypliwy komentarz w nadziei na lajki.

2

Heh, ale faktycznie coś w tym jest, że teraz nastąpił taki podział na TeamMats i TeamBravo, z czym ta pierwsza drużyna jest chyba liczniejsza. Pod postem Barcelony na twitterze są komentarze typu 'Bravo znowu użył swojej czarnej magii aby Mats doznał kontuzji w chwili walki o pierwszy skład'. A już odbiegając od tematu bramkarzy to generalnie bardzo duża zawiść tu panuje, jeden na drugiego wilkiem patrzy, jak ktoś popełni jakiś błąd ortograficzny, coś się komuś pomyli lub ktoś ma inne zdanie ja jakiś temat niż większość strony to już wszyscy naokoło jadem plują, naśmiewają się i ogólnie czasem strach cokolwiek napisać bo zaraz można zostać zmieszanym z błotem, a w końcu kibicujemy jednej, najwspanialszej drużynie i powinniśmy się wspierać.

0

Nie, nie byłabym zadowolona gdyby Bravo puścił kilka 'wafli' bo to oznaczałoby gole przeciwko Barcelonie, a samego Claudio bardzo lubię, a ostatnie o czym mogłabym pomyśleć to życzenie mu kontuzji. Wiem, że komentarz mógł źle zabrzmieć, ale po prostu wolę ter Stegena na bramce, uważam że powinien się rozwijać bo od Bravo formą i umiejętnościami nie odstaje, a nawet może być lepszy w przyszłości, ale nie chcę wróżyć z fusów. Jeśli Lucho zdecyduje, że podstawowym bramkarzem będzie Claudio to nie będę toczyła piany na stronie, bo widać miał powód żeby tak zrobić, zaakceptuję to bo szanuję Bravo, ale chcę, żeby zdecydowała o tym dyspozycja piłkarza a nie kolejna kontuzja i pech Niemca.

14

Czy jego pech się kiedyś skończy? Oby to tylko nie przekreśliło jego ewentualnego wskoczenia do pierwszego składu.

2

Ale jestem zła, dlaczego akurat on? Kontuzja Bravo w końcówce sezonu umożliwiła mu wskoczenie do podstawowego wkładu i miałam nadzieję, że tak już zostanie. Zawsze ma jakiegoś pecha, teraz i dwa lata temu kontuzja, rok temu złe wejście w sezon i fatalna gra defensywy. Chociaż może w tym roku z Bravo będzie tak samo jak w zeszłym z Matsem, obrona na razie nie jest zgrana, Claudio też nie wydaje się być w formie. Oczywiście niczego złego mu nie życzę, a zwłaszcza takiej fali krytyki jaka w zeszłym roku spadła na Niemca, ale wolę ter Stegena na bramce.

2

O nieee :( Mam nadzieję, że to nic bardzo poważnego i jeśli Lucho chciał zrobić z niego podstawowego bramkarza to ta kontuzja tego nie przekreśli. Ale jestem zła, mam nadzieję, że wkrótce dowiemy się czegoś więcej.

0

Czekaj czekaj, powiedziałeś że Ramos to najlepszy obrońca na świecie? Jeśli tak to pomyliły ci się strony i nie pouczaj tutaj innych, bo sam obiektywny nie jesteś.

0

Ciekawe dlaczego wybrał akurat Espanyol, no ciekawe? :D Będą ciekawe derby jeśli tam przejdzie.

0

Suarez mógłby częściej z wolnych strzelać, teraz uderzenie było bardzo dobre, silne i celne, bramkarz ledwo obronił. Zabrakło trochę precyzji, jakby posłał piłkę bardziej w róg to pewnie byłby gol. Myślę, że byłby lepszy niż Neymar ze strony na prawą nogę, choć i tak prawie wszystko strzela Messi, wiadomo dlaczego. Ale czekam jeszcze na gola Suareza z wolnego :D

1

Suarez wiedział w którym miejscu dać się sfaulować :D

1

Masip już się szykuje :D

0

Niestety nie, troll Antonelli

0

Właśnie dlatego po czerwonej kartce dla Masche i kontuzji najlepszego piłkarza sezonu w finale CdR Barcelona cofnęła się i dała Sevilli wbić 2 bramki, w ogóle nie wlaczyła, oddała puchar za darmo.

2

Również nie liczę na Arde. Ja nie jestem z tych, co chcą sprzedawać piłkarzy, ale myślę że z Turana nic już nie będzie. W sparingach zamiast walczyć i udowodnić coś trenerowi on grał, jakby mu się nie chciało. Już nawet nie wspomnę o tym, że jego rodacy gwizdali na niego na Euro. Jako kapitan powinien być wzorem zawodnika, biegać, walczyć, gryźć trawę, a on sobie spacerował i jeszcze na złość kibicom stawał z piłką, patrzył się na nich i machał rękami żeby pokazać jaki jest zbulwersowany. Poza tym on nie pasuje do stylu Barcelony, pewnie pogra jeszcze sezon, będzie wchodził na boisko w 75 minucie jako słaby zmiennik na zmęczonego rywala w rozstrzygniętym meczu i odejdzie za bezcen do jakiegoś średniaka. Mam nadzieje, że się mylę i Arda zamknie mi usta, ale jakoś tego nie widzę.

3

Jakoś nie czerpię przyjemności z oglądania piłkarzy Realu, wręcz przeciwnie, im ich mniej tym moje życie przyjemniejsze.

5

Będzie co robić! Postaram się zobaczyć wszystko, może poza meczem Realu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?