1

Puchar Gampera nie jest transmitowany w Polsce, a SPH na Canal+ Sport

2

Wiadomo, Messi rozumie się z Suarezem na boisku najlepiej i widać, że astystowanie mu sprawia Leo wielką przyjemność, ale jak dla mnie Messi musi skupić się bardziej na strzelaniu. Jesteśmy niesamowicie uzależnieni od formy MSN, jak ktoś strzela i asystuje to praktycznie tylko oni, zdecydowanie za rzadko robią to pomocnicy. Oczywiście najwięcej bramek powinien zdobywać środkowy napastnik oraz skrzydłowi, ale bez przesady, oni nie mogą odpowiadać za wszystko, bo jak złapali spadek formy odpadliśmy z LM i prawie przegraliśmy LLige. Messi strzela, Messi asystuje, Messi rozgrywa, Messi odbiera piłki w naszym polu karnym, no bez przesady, on jest napastnikiem i puki mu zdrowie i wiek na to pozwala niech się zajmuje byciem napastnikiem. Wiadomo, on jest wolnym elektronem i zawsze nim był, nie ma jednej określonej pozycji, ale skoro jest częścią MSN to niech on i jego koledzy Neymar i Suarez zajmą się byciem morderczą trójką atakujących, a nie rozgrywajacych, pomocników, obrońców i napastników w jednym, bo czasem mam wrażenie że tylko oni liczą się na boisku, wszyscy inni są tylko po to, aby liczba zawodników na boisku się zgadzała i jak oni nie strzelą i nie zaasystują to nikt tego nie zrobi, bo w Barcelonie pomocnicy mają zakaz zdobywania bramek.

0

Miałam na myśli tych, którzy interesują się sportem i sportowcami a nie celebrytami i ploteczkami.

3

I tylko Suarez ma zdobywać gole? Trochę za bardzo uzależniliśmy się od jego bramkostrzelności, nie uratuje nas w każdym meczu.

0

To pytanie o włosy mnie rozśmieszyło :D Naprawdę kogoś to interesuje czy piłkarzowi uda się utrzymać nienaganną fryzurę przez 90 minut? To sportowcy, nie modele.

0

Faktycznie niestety tak jest, dlatego Bartra odszedł, bo potrzebował gry.

2

Ja bym nie chciała Messiego który całkiem cofnie się do pomocy. Ma dalej zdobywać jak najwięcej bramek, on jest napastnikiem. Mam nadzieję, że z racji tego, że mamy teraz tak wielu pomocników Leo nie będzie musiał już tak się cofać.

1

Ale tu raczej chodzi o to, że Bartra kochał Barcelonę i był przywiązany do barw. To się liczy, takie rzeczy kibice doceniają.

8

Tak samo zdjęcia Daniego Alvesa. Za każdym razem, gdy to widzę to myślę - ale jak to, on gra dla nas :(

0

Przerób 9 bo dostaniesz bana jak kolega wyżej

2

1. Messi
2. Pique, Messi, Suarez
3. Suarez, Pique
4. Douglas
5. 08/09 i 14/15
6. 13/14
7. Finał LM 2015 i mecz z Bayernem 3-0
8. Z Atletico 2-0 w LM
9.Z Barcelony nie wiem, ze wszystkich Pepe, Ronaldo i Ramos
10. Griezmann

0

Wątpię. Koszulki są nowe, raczej nikt by nie zaniżał jej ceny. Oryginalne można kupić praktycznie tylko na stronie Nike, ewentualnie na jakichś stronach sportowych, ale tam jest mały wybór, nie można z reguły kupić z nazwiskami zawodników, tylko czyste na plecach. Cena jest jednak taka sama jak w oficjalnym sklepie.

0

W życiu. Oryginalna meczowa kosztuje 600 zł a stadionowa ponad 300. Chyba, że jest licytacja i cena wzrośnie.

3

Dla mnie Messi :)

6

A mi się nie podoba bo zarówno Euro jak i Copa zakończyły się chyba w najgorszy możliwy sposób. Cóż, nie wspominam dobrze tych imprez.

8

Jakiś czas temu nie chciałam Nolito, ale przy obecnych propozycjach napastników wydaje się on luksusem.

0

Haha rozwalił mnie ten gościu co się przyczepił o nazwę klubu. Ludzie to już naprawdę nie mają co robić, kolejny zakompleksiony :D

0

Myślę, że teraz twardzieli by nie brakowało, tylko przepisy są bardziej restrykcyjne i piłkarze to wykorzystują dla własnej wygody. Widać to nawet po Messim - kiedyś kopany po nogach, ciągnięty za koszulkę i trzymany przez obrońcę za szyję za wszelką cenę chciał się uwolnić i biec dalej z piłką. Teraz coraz częściej się zatrzymuje wymuszając odgwizdanie faulu. Wślizg na tym filmiku był moim zdaniem niebezpieczny i zawodnikowi mogło się coś stać, co nie zmienia faktu że piłka to coraz częściej teatr niestety.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

A Masche nie musi przypadkiem pauzować za kartki? Dla mnie raczej jest jasne, że zagra Pique, w końcu to już mecz o stawkę, a to najlepszy stoper, bardziej zastanawia mnie kto wejdzie na Masche, ale raczej Mathieu. Co do pomocy nie wiem, kogo wystawi Lucho, bo Denis i Roberto zostawili po sobie dobre wrażenie, jednak myślę, że zagra Rakitic. Największą niewiadomą są boki obrony i bramka.

0

Ja jednak myślę, że piłkarze tacy jak Pique, Iniesta czy Rakitic też mają zagwarantowane miejsce w podstawie. Dla mnie jedyną niewiadomą jest bramka, boki obrony i drugi stoper.

2

Szkoda, że do nas nie przyszedł, bardzo żałuję. Od razu jak się pojawiły plotki łączące go z Barceloną to go chciałam.

0

Bardzo dobrze. Mats zostaje u nas, to nasza przyszłość i idealny bramkarz dla Barcy.

2

Przed napisaniem takich uszczypliwych komentarzy radzę najpierw się dowiedzieć w jakich okolicznościach pierwsze 5 pucharów zostało zdobytych.

0

Polecam zdecydowanie Chorwację, mi się tam bardzo podoba, morze tak cieplutkie, że w wchodzisz jak do wanny, na dnie dużo skarbów do wyłowienia - muszelek, rozgwiazd, szkieletów jeżowców. A najlepsze miejsce w Chorwacji to dla mnie wyspa Ciovo, piękne plaże. Warto się wybrać właśnie na Majorkę i Krete, z której niedawno wróciłam. Plus tej greckiej wyspy jest taki, że w przeciwieństwie do np. Chorwacji tam ciągle wieje przyjemny wiatr i nie czuć aż tak tego wielkiego upału, jest przez to bardziej komfortowo.

3

Porządni kibice doceniają porządnych piłkarzy. Czasem mam wrażenie, że fani Barcy bardziej szanują Casillasa niż ci Realu. Mam koleżankę, która jest za Barceloną i zawsze koło swoich ulubionych piłkarzy wymienia właśnie Ikera. Fan Realu z mojej rodziny wypowiada się o nim bardzo źle, niesamowicie go krytykuje, wylewa wiadra pomyj, bo 'pod koniec był słaby'. I to jest powód na mieszanie z błotem klubowej legendy? U mnie zainteresowanie piłką nie wzięło się od Messiego , Ronaldo, Zidana, Ronaldinho czy Iniesty, u mnie na początku był Casillas, nie znałam się zupełnie na tym sporcie, nie wiedziałam co to spalony, ale ME czy MŚ musiały w domu lecieć, bo Iker na bramce, przez niego kibicowałam Hiszpanii. Potem zaczęłam zauważać innych piłkarzy z tej reprezentacji, jak Xavi i Iniesta i pokochałam Barcę.

6

A ja jestem smutna widząc go w koszulce Porto. Dla mnie jest niesamowitym pilkarzem, mimo że legenda Realu, to gdy jeszcze nie oglądałam regularnie piłki i nie byłam fanką Barcelony Casillas był piłkarzem, który poniekąd mnie do tego sportu przyciągnął. Nie zaczęłam dzięki niemu kibicować Realowi, bo zwyczajnie mi się ten klub nigdy nie podobał, nawet jak jeszcze oficjalnie nie byłam za Barcą, ale to zawodnik, do ktorego mam chyba największy sentyment, widok Ikera płaczącego na konferencji jest dla mnie bardzo przykry.

0

Digne pokazał się z dobrej strony. Wszedł i zrobił trochę szumu, widać że radzi sobie w grze kombinacyjnej.

6

Tragedii nie ma, każdy mecz towarzyski, czy to wygrany czy przegrany jest do zapomnienia. Niby się nie przejmuję, ale jest trochę przykro no i z tyłu głowy zostaje obawa o formę piłkarzy. Co prawda gdy weszli podstawowi piłkarze wszystko zaczęło wyglądać o wiele lepiej, jednak Barca grała tak, jak nie chcę żeby grała - wymiana wielu podań i walenie głową w mur, brak polotu i szybkości, strzałów z dystansu. Mathieu wszystkie trzy mecze zagrał bardzo słabo, dziś sabotował; Busquets traci piłki w bardzo prosty sposób, dla Turana nie widzę już ratunku, on sobie spacerował nawet podczas meczów dla własnego kraju na Euro; Messi niby coś szarpie, niby stara się posyłać te magiczne długie podania , ale są zwyczajnie niecelne. Mam nadzieje, że wraz z meczami o stawkę przyjdzie forma i zgranie między zawodnikami. Jednak naprawdę podoba mi się nasza przyszłość - Denis i Sergi Roberto, zrobił się z nich kawał piłkarzy.

1

Nie chcę się kłócić, bo ani ja twojego zdania nie zmienię, ani ty mojego. Mats wpuścił dziś 1 bramkę, przy czym był bez szans, Bravo wpuścił 3 - mam wrażenie, że przy drugiej mógł się lepiej zachować, a trzecia, choć strzał bardzo precyzyjny, była do wyjęcia, Claudio za szybko się rzucił. Statystyki statystykami, niektóre są na korzyść Niemca niektóre na korzyść Bravo, co nie zmienia faktu że statystyki nie grają, a Claudio na co dzień gra z zespołami pokroju Granady, Malagi czy Eibaru, a Mats z czołówką europejską z dużymi odstępami między poszczególnymi meczami. Fakt, początek sezonu 15/16 miał słaby, ale cała Barca a zwłaszcza obrona grała tragicznie, więc nie ma co wieszać na nim psów. Ja na prawdę bardzo lubię Claudio, jeden z moich ulubionych piłkarzy Barcy, ale od paru miesięcy nie prezentuje dobrego poziomu. Zagrał sezon życia, jakim był 14/15, ale Buffonem raczej nie jest i do 40 bronił na światowym poziomie nie będzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?