0

To prawda, technologia VAR dużo może zmienić, jednak wiele zależy od sędziego przed ekranem i jego interpretacji. Z tego co się orientuję w Anglii karają symulantów - w zeszłym sezonie Vardy dostał czerwoną kartkę i trzy mecze zawieszenia.

0

To z tymi kartkami i zawieszeniami bez sensu. Ja wiem że wszyscy kibice chcą karania nurków ale z poziomu boiska to wszystko nie wygląda tak przejrzyście jak w telewizji. Sędzia często pokazuje, że nic nie było, mimo oczywistego faulu i na odwrót. Nie jest łatwo ocenić czy ktoś symulował czy nie. Potem będą kontrowersje, że ktoś dostał karę a tak naprawdę był faulowany. Najlepszym oduczeniem symulantów nurkowania jest olewanie ich.
Uznawanie bramki, która nie padła przy nieprawidłowej interwencji bramkarza to absurd, wybacz.

0

Koleżanka też nie zaznaczyła. Myślę, że nie musimy się denerwować.

0

Ja też nie zaznaczyłam. A tam trzeba było to zrobić? Na polskim rozszerzonym i podstawowym jest specjalne miejsce do wpisania numeru wypracowania które się wybrało. Na angielskim nie. Zresztą nawet jeśli trzeba było, to aż tacy wredni ci egzaminatorzy raczej nie są.

5

Zgadzam się Unzue i nawet ja wiele kilometrów od Neymara widzę, że on przesadza ze swoim rozrywkowym życiem. Piłkarze dostają dwa dni wolnego od treningów, niektórzy nawet wtedy przyjeżdżają do centrum Barcy a Ney zawsze jeździ po Europie. A to, że co roku woli jeździć na urodziny siostry zamiast walczyć o trofea to już szczyt wszystkiego. W dodatku nie szanuje zdania trenerów którzy chcą dla niego dobrze.
Z drugiej strony to pokazuje, że Unzue raczej nie ma posłuchu u gwiazd, przynajmniej takich o pokroju i zachowaniu Neymara.

11

Tak jak przegrali z Chelsea 4-0 xd

4

Byłoby cudownie, ale to praktyczne niemożliwe.

0

Wiem. Nie wygląda na tyle. Dałabym jej zdecydowanie więcej.

6

Nie wiem co w niej jest pięknego, no ale nie mnie to oceniać. Zresztą wygląda na zdecydowanie starszą, a w tym wieku to niezbyt dobrze jak dla mnie.

3

Reprezentacja Argentyny nie kręci się wokół Messiego? CO? Przecież oni są od niego bardziej zależni niż Barca.

1

Taka banalna a niektórzy mają problemy ze zdaniem. W zeszłym roku nie zdało ok. 20% a była wyjątkowo łatwa, zwłaszcza w porównaniu do 2014. Zadania z zeszłego roku robiłam od tak, zwłaszcza zamknięte. Pisałam dzisiaj, miałam większy problem. Nie mówię że nie zdam czy coś, ale mimo wszystko mogło być lepiej. To,,że dla was coś jest "banalne" nie oznacza, że dla innych także. Dla mnie banalny może być cykl Krebsa a mimo to nie patrzę się z politowaniem na tych,którzy nie wiedzą nawet o co w nim chodzi.

2

To gratuluję i zazdroszczę, skoro wystarczyło ci, ze obejrzałeś kilka filmików. Niestety, nie wszyscy tak mogą.

14

Jest prostsza ponieważ teraz jest obowiązkowa. Kiedyś nie była obowiązkowa, dlatego była trudniejsza. To logiczne. Dla mnie matematyka jest trudna - uczyłam się z niej bardzo dużo ale zawsze leciałam na 2 i 3. To, że dla kogoś coś jest "banalne" nie oznacza, że dla innych również. Ja wiem, że jak ktoś umie matmę to nie wyobraża sobie, że inni mogą mieć z tym problemy skoro to takie proste. Dla mnie banalne jest pisanie rozprawek i analiz wierszy, ale są ludzie, którzy mają bardzo duże problemy ze skonstruowaniem tezy.

11

Nie wiem kiedy pisałeś matutę ale uwierz mi - nie wystarczy podstawić pod wzór (no, może w kilku zadaniach). Nie każdy jest takim geniuszem matematycznym że matura jest dla niego banalna.

1

Kiedy tak powiedział? Średnio w to wierzę.

1

Teza to to, co łączy oba teksty. Jeśli napisałeś, że oba łączy temat cnoty, ale autorzy mają o niej inne zdanie to tak, to jest teza. Co do drugiej części twojego pytania to nie chcę Cię okłamać ale wydaje się, że na początku, we wstępie. Można ewentualnie dać hipotezę a w zakończeniu napisać tezę, ale to bardziej w rozprawce. Jeśli napisałeś tezę na końcu to mogą ci odjąć punkty w którejś kategorii.

1

Neymar chce żeby trenerem był Unzue bo chce kontynuacji projektu - wiać, że jest mu dobrze, bo najwyraźniej nikt na niego nie krzyczy za dziecinne zachowania i bardzo kiepską grę od ponad roku. Zarabia dużą kasę a na boisku robi, co mu się podoba. Kto by tak nie chciał? (Jeśli oczywiście ten news to prawda)

0

Teza interpretacyjna musi być. Bez tezy nie ma interpretacji. Ale pocieszę cię - możliwe, że dałeś ją nieświadomie bo teza to po prostu to, co łączy oba utwory co potem będziesz udowadniać. Mnie rozszerzenie prawdę mówiąc zmęczyło mniej niż podstawa.

6

Dwie najskuteczniejsze drużyny w Europie nie strzelił Juventusowi gola przez 270 minut. Niesamowite. Oby w finale byli równie zdyscyplinowani.

3

Dani to jest człowiek na wielkie mecze. Cudowna akcja i asysta. Jak mi go brakuje :(

0

Wiesz, to zależy od tego co kto lubi, ale dla mnie najlepszy piłkarz to nie taki, co strzela najwięcej goli. Dla mnie Lio może już do końca kariery nie strzelić ani jednego gola, a i tak pozostanie najlepszy, ponieważ jest geniuszem. Dla mnie najlepsi piłkarze to właśnie tacy geniusze, którzy mają dodatkowy zmysł i są na boisku piekielnie inteligentni. Nie widziałam na żywo gry np. Cruyffa, ale wiem, że to był geniusz i innowator, jednostka absolutnie wybitna. Nie ujmując nic Ronaldo który jest świetny, ale on nie ma w sobie "tego czegoś", tego pierwiastka magii. Mówiąc "magia" wcale nie mam na myśli niesamowitych sztuczek Ronniego czy Neya, a raczej zamysł taktyczny, umiejętność poruszania się po boisku i wykorzystania swoich umiejętności tylko na korzyść drużyny. Nie mówię tego z zawiści, z powodu kompleksów czy dlatego, że to piłkarz Realu, bo naprawdę potrafię docenić ich zawodników. Po.prostu Ronaldo dla mnie to nie to, to nie jest geniusz piłki nożnej, a świetny zawodnik - z ogromnym talentem, który dzięki swojej pracy przekracza własne granice. Ale (powtórzę się ), nie ma "tego czegoś".

2

Griezmann moim zdaniem nie ma już czego szukać w Atletico. Ten klub zawsze pozostanie drugi za Realem. Mieli kilka lat żeby osiągnąć coś w Europie, jednak zmarnowali okazję. W dodatku jak dla mnie Antoine się tam marnuje, powinien grać w drużynie, która lepiej operuje piłką. Atletico już jest znacznie, znacznie słabsze niż jeszcze sezon temu, a będzie pewnie jeszcze gorzej. Niech on ucieka, za bardzo go lubię i mi go szkoda.

0

Trochę to słabe. Oczywiście premie za wygrane trofea powinny być, ale nie tak niskie w porównaniu do zarobków. W sporcie liczą się wygrane. Piłkarze grają, żeby osiągać sukcesy. Zarabiają tak dużo, że 750 tys za wygranie mistrzostwa wydaje się sumą wręcz śmieszną. Może gdyby mieli niższe kontrakty a mogli zarabiać głównie na premiach za trofea a nie za nazwisko mieliby większą motywację. Za zlekceważenie tylu meczów w lidze i LM to niektórym piłkarzom powinno się przyciąć pensję o połowę a nie jeszcze proponować premie.

4

Wózki symbolizują kluby.

0

Piękna, dzięki!

0

Dlaczego tyle ludzi mówi, że Ronaldo jest lepszym goleadorem niż Messi? Leo ma większy współczynnik gola na mecz, strzelił mniej goli niż Ronaldo, ale jest o ponad 2 lata młodszy i ma rozegranych ponad 100 meczów mniej.
http://www.fcbarca.com/mobile/la-rambla,dyskusja-5250991.html#comment-5250996

1

Mam wrażenie, że bardzo dużą rolę odgrywa tutaj psychika. Zobacz na nasz półfinał z Atletico w CdR w tym roku - Atleti, mimo, że słabsze zarówno od nas i od Realu w tym.sezonie, wyszło na rewanż na Camp Nou mega nabuzowane i równie dobrze to oni mogli awansować bo nas stłamsili. Walczyli o każdą piłkę. A jak grają z Realem? Jak w lidze potrafią im jeszcze urwać punkty, tak w LM przegrywają już przed pierwszym gwizdkiem. W sezonie 15/16 byli lepsi od Realu na przestrzeni całych rozgrywek, wyeliminowali Barcę i Bayern swoim zaangażowaniem i konsekwencją w grze, ale jak przyszedł już Real to coś się zepsuło. Tak samo teraz, nawet jeśli Atleti ma pakę na wyeliminowanie białych to status tej gorszej drużyny z Madrytu i strach przed upokorzeniem przez największego rywala robi swoje. W dodatku cała drużyna jest już wypalona, rozgrywa słaby sezon, męczą ich kontuzje,grają w kratkę, bez pomysłu z przodu co już widać było we wcześniejszych meczach. "12 gniewnych ludzi" (11 piłkarzy + Cholo) straciło swój pazur z którego byli znani jeszcze rok temu. Teraz są tacy rozmemłani. Ani nie są dobrzy w obronie jak rok temu (z tego co pamiętam w zeszłym sezonie w lidze Oblak tracił ok. 0,16 gola na mecz :oo !!!), a z przodu jedno wielkie zero, nawet kontrataku jak rok temu nie potrafią przeprowadzić. Niestety to może być ich koniec, przynajmniej ma razie. Griezmann pewnie odejdzie, bo się w Atleti marnuje. Jak tego nie zrobi, to bardzo się zdziwię. To samo dotyczy Simeone.

0

Cóż, trochę prawdy w tym jest, ale Ronaldo w zeszłym sezonie pokazał się tylko w 1/4 z cieniutkim Wolfsburgiem, w 1/2 i w finale nie wyszedł na boisko. W obecnym faktyczne, absolutnie kluczowy. A co do Leo... On MÓGŁ być kluczowy. Kto wie co by było, gdyby Iniesta wykorzystał setkę na 1-1 jaką Messi mu wystawił, tak samo Suarez w drugiej połowie. On nie musi strzelać goli, by być kluczowy. W tym sezonie odgrywa wszystkie możliwe role w ofensywie zarówno jako pomocnik, jak i napastnik. Ronaldo nie musi kreować - wystarczy zobaczyć, jak czekał na pozycji przed golem na 3-0 aż dostanie piłkę. W przypadku Messiego to praktycznie niemożliwe, żeby ktokolwiek z Barcy z silnym rywalem wystawił mu taką patelnię. To on musi wystawiać innym.

0

Mam nadzieję, że mówisz TYLKO o tym sezonie.

0

Nie ma co się dziwić że piszą tak kibice Realu, skoro nawet tutaj dowiedziałam się, że Messi jest lepszy ale mniej decydujący w ważnych momentach.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?