0

Mam nadzieję, że będą mieli podejście takie jak my rok temu - dobra, mamy bezpieczną sytuację, gramy cały rok dobrze, bez stresu panowie. Podczas meczu: 1:0, super, trzymamy wynik. 1:1 - dobra, remis też jest spoko, odpowiada nam. 1:2 - ups. A jak będzie nie mam pojęcia. Ciężko cokolwiek przewidzieć przed takim meczem i w sezone, gdzie generalnie obie drużyny biją się o to, która będzie bardziej beznadziejna. Dostawaliśmy w tym sezonie już kilka razy 3 i 4 bramki, oby tak nie było dziś. Mam jakieś złe przeczucia.

4

Mimo, że po kontuzji nic nie gra to nie martw się - z Barcą jak na złość pewnie odpali ;)

1

Czyli jednak bez zaskoczeń.

0

Digne nie gra praktycznie w ogóle i bez rytmu meczowego na Klasyk? Szykuje się zawał za zawałem.

9

To wszystko, co piszecie w tej dyskusji jest bardzo smutne i przykre. Mam nadzieję, że nigdy mnie to nie spotka. Nie wyobrażam sobie stracić zapał do kibicowania.

28

Miło, że chwali Messiego ale niesamowicie nie lubię gadania, że Ronaldo to wzór dla młodych bo jest przykładem jak daleko można zajść dzięki ciężkiej pracy, podczas gdy Messi to talent i pewnie leżał sobie cały dzień z brzuchem do góry. Leo nie urodził się w miłej Europie, tylko w Argentynie, musiał opuścić rodzinę jako dziecko. Karierę mogła mu uniemożliwić choroba, w dodatku ma zespół aspargera, który na pewno nie ułatwił mu wybicia się w trudnym świecie sportu. Pamiętam, jak w zeszłym sezonie jakiś piłkarz z La Liga powiedział, że Messi mógłby w ogóle nie trenować a i tak byłby najlepszy. Co za bzdura. To, że Ronaldo to kupka chodzących mięśni i pokazuje je na prawo i lewo tak samo jak swoje zdjęcia z siłowni nie oznacza, że musiał na swój sukces pracować ciężej niż inni.

41

Jejku, w ogóle mi nie pasuje do Barcy taki wzór. Ja to a jednak jestem konserwatywna jeśli chodzi o koszulki - najlepsze to 10/11 i 14/15. Sezony też były niczego sobie.

2

Dlaczego ma szukać nowego klubu? Jestem przekonana, że wiedział, na co się pisze przychodząc do nas. Barca na pewno mu powiedziała, że będzie grał tylko w CdR. A skoro to zaakceptował i zdecydował się do nas dołączyć to dlaczego ma odchodzić?

0

Szkoda Ajaxu. Wolałabym ich w dalszej fazie.

0

Dziwi brał Marcelo który zagrał kosmiczny mecz, brak Messiego i obecność Lewego, który poza karnym nic nie pokazał. Pique oczywiście zasłużenie, zagrał 10/10. Ter Stegen, cóż... nie miał zbyt wiele okazji żeby się wczoraj wykazać.

1

Zgadza się, a Real ten sezon rozegrał jak do tej pory bardzo mądrze. Nie szukał na siłę wzmocnień latem, wrócił do nich tylko Morata, przez co kadra jest bardziej zgrana. A co do rotacji - to o czym mówiła Marca, Ronaldo odpoczywał w tym sezonie więcej niż w poprzednich, ma teraz więcej sił i chęci. Messi grał zawsze z nielicznymi wyjątkami gdy miał kontuzję albo nazbierał kartki. Zawsze, nawet w meczach o pietruszkę jak z Borussią. Gra świetnie, zdecydowanie lepiej niż Cristiano, ale brakuje mu świeżości. I inne porównanie - Ronaldo schudł, to widać i o tym też mówiły dziś madryckie gazety. W zeszłym sezonie wyglądał, jakby ktoś go napompował, a teraz tak samo wygląda Suarez. "Gruby" to już nie tylko urocze przezwisko, napakowany zawodnik ani nie wygląda jak piłkarz ani dobrze nie gra.

0

Real LLIGA, Chelsea BPL, Bayern BL, Juventus SA, L1 Monaco chociaż nie skreślam PSG, Ekstraklasa nie mam pojęcia co się tam dzieje, Man Utd LE i Real lub Juve LM.

8

Dla Marki to najwyraźniej coś dziwnego, że kibice mogą wspierać i głośno dopingować drużynę mimo, że odpada z LM. Zamiast gwizdać na Messiego, że zmarnował dobrą szansę to dać mu głośny aplauz. Wczoraj chyba po raz pierwszy poczułam się jak kibic np. Liverpoolu, którego fani w ostatnim finale Ligi Europy głośno śpiewali You'll Never Walk Alone w końcówce meczu zagłuszając fanów Sevilli mimo przerywania 3-1. Coś pięknego jak kibice na Camp Nou okazywali wsparcie dla naszych piłkarzy wymachując flagami.

98

Pique na Twitterze o artykule Marki:
„Boli oglądanie Camp Nou bijącego brawo wyeliminowanym z LM piłkarzom. Oni [w Madrycie] są przyzwyczajeni do gwizdów po awansie”



Prawda. Kibice dziękują piłkarzom za starania do samego końca, wspiarają ich ponieważ kochają ich i klub. Ale Marka i tak powie o pożegnaniu epoki.

1

O 16 spotkanie Komitetu Apelacyjnego, wtedy zapadnie decyzja.

5

Nie chcę robić z nas jakichś męczenników, w końcu kibicujemy najlepszej drużynie na świecie pod każdym względem. Jednak ten sezon dostarczył nam zdecydowanie więcej negatywnych emocji niż dobrych. Nasi piłkarze są w tym sezonie jak ptaszki w klatce, której mimo prób nie udało się otworzyć żeby rozprostować skrzydła. Najbardziej Messi - moim zdaniem rozgrywa genialny sezon i gdyby wszyscy zbliżył się choć trochę do jego zaangażowania, moglibyśmy znajdować się teraz w zupełnie innym położeniu. A tak przez świat ten sezon zostanie zapamiętany jako przeciętny w wykonaniu Argentyńczyka, który nie pomógł zdobyć drużynie najważniejszych trofeów (co oczywiście jest bzdurą, ale wiemy jak to dziala).

I właśnie najbardziej martwi mnie w tej całej sytuacji fakt zmarnowania sezonu przez graczy takich jak właśnie Leo, Iniesta czy Pique, a także Suarez i Busi. Ja jestem jeszcze młoda, zostaje mi wiele, wiele lat kibicowania Barcy. Co innego jeśli chodzi o grę tych piłkarzy, powinniśmy z ich karier wycisnąć jak najwięcej. Przez ostatnie 6 lat wygrali tylko raz LM. A wiadomo, że ona jest najcenniejsza i najbardziej prestiżowa. Ostatni rok nie napawa optymizmem, sami nie wygrają trofeów, potrzeba zmian. Dlatego bardzo liczę na naszego nowego trenera - nie żaden Unzue. Potrzebny jest nam efekt nowej miotły, który zadziałał w 2015. Może taki sezon bez trofeów (istotnych) się przyda, tak jak w 2014.

2

To już niestety było do przewidzenia przed sezonem - brak prawego obrońcy może nam zniszczyć sezon. Nie.można opuszczać żadnej pozycji, nie wiem, co zarząd i trener sobie myśleli.

0

Taki finał byłby świetny, futbolowa uczta. A pewnie znowu się skończy Real-Atleti i tyle z naszych marzeń o emocjonującym finale bez preferencji kibcowskich. Naprawdę chciałabym w końcu obejrzeć finał LM bez stresu o z prawdziwą przyjemnością, a tu jak nie Barca to Real i weź się tu człowieku odpręż!

0

Monaco za słaba defensywa, dużo goli tracą po różnych, najłatwiejszy przeciwnik dla Realu. Liczę na Real-Juve bo Włosi mogą białych wyeliminować, ewentualnie Real-Atleti, żeby znowu nie doszło do madryckiego finału.

0

Ciężko tak wybrać jednego. Messi oczywiście, chciałoby się go po prostu uściskać i podziękować za to, że jest. Do tego Pique, ulubieniec, inteligentny człowiek, bije od niego miłość do klubu, w dodatku naprawdę wydaje się świetnym człowiekiem. Neymar to pozytywnie zakręcony człowiek i z nim na pewno można by było spędzić świetnie czas. Gdybym miała dorzucić do tego jakiegoś piłkarza z historii Barcy, to Cruyffa - przez tę dobę dowiedziałabym się od niego więcej o piłce nożnej niż uda mi się do końca życia.

0

Chciałby zostać ze względu na sam klub oraz kolegów, ale do jego odejścia doprowadził zarząd. Sam to mówił.

0

To musi być niesamowicie dziwne i nieswoje uczucie wbiec na stadion, który przez 8 lat był twoim domem, ale w koszulce rywala. Rywala klubu, z którym przeżyłeś najwspanialsze i największe chwile w jego historii. Dani to profesjonalista, cieszy się z awansu swojej obecnej drużyny, ale mogę założyć się o wszystko, że obecnie wolałby biegać dalej z herbem Barcy na piersi i świętować awans w szatni gospodarzy Camp Nou.

0

Co z tego ze to połowa kariery? Nie porównuj 25-latka z 45, przecież to 20 lat różnicy! To jasne, że Ney musi się zmienić. Będzie to dla niego bardzo ciężkie ale nie niewykonalne. Wiadomo, że od piłkarzy wymaga się więcej niż od przeciętnego człowieka, mają być wzorem nad wzorami a każde zachowane jest wywlekane na wszystkie możliwe strony. To nic dziwnego, ale pozwólmy im być sobą. Jak Neymar jest emocjonalny niech będzie, mi się to podoba bo sama taka jestem i uważam, że to dobrze świadczy o człowieku, gdy przeżywa wiele emocji. Niech tylko zachowa chłodną głowę gdy tego trzeba, jak w 2015 - to był perfekcyjny Neymar.

3

Oczywiście, że często nie panuje nad emocjami i daje się ponieść nerwom. Wierzę jednak, że to się zmieni. Brakuje mu chłodnej głowy żeby w przyszłości trafić do grona piłkarzy legendarnych.
25 lat to nie jest młody człowiek? Ja rozumiem, że niektórzy jeszcze nawet nie myślą o tym, że kiedykolwiek będą mieć tyle lat no ale kurcze... Każdy jest inny i to, że ktoś płacze po porażce to nie jest żaden wstyd ani oznaka braku dojrzałości. A no tak, prawdziwy facet nigdy nie płacze, zapomniałam!

2

Zawsze się zastanawiałam z jakiego powodu ludzie tak pisali, a pisała tak zdacydowana większość użytkowników tutaj. Neymar nie jest piłkarzem jednego klubu, Neymar pójdzie za pieniędzmi do szejków.... Jakie oni mają dowody na potwierdzenie swoich tez? Jak na chłopaka patrzę to widzę wielkie przywiązanie do klubu, nie ze względu na Messiego.

2

Oczywiście że tak, ale z głową. Rozsądny pressing, wynienność pozycji. Nie można grać statyczne, ale to nie znaczy, że trzeba 90 minut latać z językiem na wierzchu. Tak powtarzał Cruyff i to jest dla mnie dowód, że moje zdanie jest słuszne. Geniusz wiedział co mówi.

70

Nic dziwnego. Chłopak jest młody, niezwykle ambitny i bardzo wrażliwy. Targają nim emocje. Nie martw się Ney, ja też płakałam.

0

Bieganie nie ma znaczenia. Zwłaszcza bezsensowne bieganie. W piłkę gra się głową a w pierwszym meczu Barcy tej głowy zabrakło. Jak się popełnia niedostrzegalne na pierwszy rzut oka błędy to się za to płaci.

5

Pozdrawiam ciebie i twoich piłkarzy, zagrali bardzo dobrze i rozsądnie. Jesteście zgraną i poukładaną ekipą. Mysz się nie przeciśnie przez waszą obronę. Teraz targają mną emocje i niesamowity żal, ale życzę wam zwycięstwa w finale, mam nadzieję, że wyeliminujecie Real bo mam wrażenie, że tylko wy jesteście w stanie to zrobić. Powodzenia szczególne dla Buffona i cudownego Daniego.

0

Chyba nie do mnie ten komantarz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?