4

Jordi jak mało kto może być naprawdę dumny ze swojego ojca. Cruyff zdefiniował piłkę nożną na nowo. Gdyby nie on, nie byłoby dzisiejszej Barcy.

11

Właśnie mnie to zawsze mocno zastanawia - Argentyna jako jedna z niewielu może poszczycić się tyloma utalentowanymi piłkarzami - di Maria, Aguero, Higuain, Rojo, Otamendi, którzy często wymiatają w swoich klubach, a jak zakładają koszulkę reprezentacji w biało-błękitne pasy nagle... po prostu zapominają, jak się gra w piłkę, obrońcy potykają się o własne nogi, di Maria błyskawicznie traci umiejętność dryblingu a Higuain i Kun nie trafiają do siatki w prościutkich sytuacjach. Tak jak mówi pan Arango, to fascynujące ale bardziej przerażające, jak bardzo bierni są ci zawodnicy. Chyba nie ma lepszego sposobu na pokazanie wielkości Leo - nie trofea, nie złote piłki, nie bramki czy asysty ale po prostu twarde, niezbite dowody, że każda drużyna z nim składzie staje się po prostu lepsza, nawet nieudolna Argentyna jakimś cudem jest na pierwszym miejscu w rankingu FIFA a gdyby nie on po prostu nie miałaby szans nawet na awans na Mndial. Ten człowiek mnie fascynuje.

1

Oby nie, bo jak tego nie wygrają to stracę kilka godzin cennego snu. Oczy bolą od tego meczu.

0

Argentyna prosi się o stratę bramki...

5

Widzę redakcja ogląda mecze w Ameryce ;)

4

Ile? Za bramkarza? To na pewno są jakieś bajki. Zresztą co, Bravo się już im znudził?

0

Tak, pauzuje za kartki.

0

Niestety Suarez nie zagra w tym meczu, także tylko Neya będzie można zobaczyć ;(

17

Argentyna oczywiście, geniuszu Leo nigdy zbyt wiele.

0

Wielka szkoda, że Neuer jest bramkarzem o tak wyrobionej marce, że jego forma będzie musiała bardzo mocno pójść w dół żeby stracił miejsce w podstawowym składzie. Nie ma najmniejszego powodu, żeby stało się to teraz - jest starszy, bardziej doświadczony no i jest kapitanem i bramkarzem uważanym za najlepszego na świecie (choć nie przeze mnie). Manuel ma 31 lat, świetne warunki fizyczne i może bronić na najwyższym poziomie jeszcze długo. Nie życzę Neuerowi źle choć za nim nie przepadam, ale mam szczerą nadzieję, że Ter Stegen nie będzie musiał długo czekać na miejsce na bramce.

28

Właśnie niesamowicie denerwuje mnie to, że nikt nie traktuje ter Stegena jako poważnego bramkarza. Ciągle wypominane mu są jego błędy jakby tylko on je popełniał. Nie dość, że Żewłakow dowalił, że Hart gra od Marca lepiej nogami to w dodatku porównują go.ciągle do Neuera który miano najlepszego bamkarza ma chyba za nazwisko. Ter Stegen to w tej chwili najbardziej ścisła topka i od wpadki w październiku jest wprost genialny, ale nie, to nie jest poważny bramkarz bo Celta i Bilbao 1,5 roku temu. Brrrr...

3

Śmieszne to jest dawanie jakiejkolwiek kary w tej sytuacji.

0

A ja się z nim zgadzam. Nie jest to prestiżowy turniej, a szanse na pokazanie się mają zawodnicy którzy nie mają szans dostać się do dorosłej drużyny. Milik, Zieliński i Linetty zabiorą miejsce komuś, dla kogo taki turniej może być wielką szansą. To tak jak z ostatnimi Igrzyskami - ok, wygrał je Neymar i bardzo fajnie, cieszę się, ale co z tego skoro mierzył się z dzieciakami, a raczej piłkarzami znacznie od siebie młodszymi i mniej doświadczonymi. Jeśli Polska wygra MME mając w składzie piłkarzy z dorosłej reprezentacji, będzie to dość niesprawiedliwe i mało wiarygodne. Lewandowski jest profesjonalistą, gra w wielkim klubie i na pewno wie, co mówi.

0

Meczyki.pl

0

Oj chciałoby się mieć taką pracę, bardzo by się chciało.

0

Oczywiście wszycy piłkarze bardzo dobrzy, ale sam skład średni jak dla mnie. Za bardzo ofensywny, zbyt mało wyważony.

14

Ale ja nie lubię jak ktoś narzeka na moderację. Jakoś ja nigdy nie dostałam bana, mój temat nigdy nie został usunięty. Da się? Da się. Trzeba tylko znać regulamin. A jak się podejmuje tematy które powodują kłótnie między użytkownikami i wzajemne obrzucanie błotem to nic dziwnego, że kogoś spotyka kara. Przynajmniej na stronie panuje porządek. Ten regulamin nie jest tylko dla zasady, okazuje się, że jak choć raz się go przeczyta wszystko staje się bardziej oczywiste. Radzę zajrzeć na stronę np. Bayernu, tam to jest dzicz dopiero, bo użytkownicy mogą pisać co tylko chcą. Aż się tego czytać nie da.

15

Moim zdaniem ocena Neymara zawyżona. Rozumiem, że ciągnie nam grę, jest motorem napędowym, ładnie strzelił z wolnego w spojenie słupka z poprzeczką, ale napastnik na tym poziomie powinien umieć strzelać gole. Przez jego brak skuteczności straciliśmy już w tym sezonie wiele punktów. Szkoda, że tylko Leo potrafi połączyć bycie efektownym z efektywnym. No, ale w końcu Messi to Messi.

0

Pep już się zorientował, że zabrał Barcy nie tego bramkarza co trzeba, Bravo gra słabiutko i siedzi na ławce i teraz będzie chciał sięgnąć po ter Stegena. Na całe szczęście nie ma najmniejszych szans na wyciągnięcie Marca.

0

To bardzo dobra wiadomość. Kurtła to wspaniały bramkarz i byłby dużym wzmocnieniem dla Realu, który i tak dla własnego dobra powinien sprowadzić jakiegoś bramkarza, bo z Navasa niesamowity ręcznik się zrobił. Courtois dobrze wybiera zostając w Anglii, bo jeśli Chelsea będzie w przyszłym sezonie grała tak jak teraz, może nieźle namieszać w LM i będę w nich widziała jednego z głównych faworytów.

4

W tej całej sytuacji z Bellerinem dziwią mnie dwie rzeczy:
- po pierwsze co bardziej istotne - zmienianie zdania jak skarpetek przez samego Hectora - jeszcze w październiku mówił, że gdyby Barcelona do niego zadzwoniła to nie odebrałby telefonu, a teraz, że zainteresowanie mu schlebia. Czyżby dotarło do niego, że w Arsenalu nic nie osiągnie i musi mierzyć wyżej jeśli chce zostać światowej klasy piłkarzem? A może na jego słowa miała wpływ obecnie fatalna atmosfera w Arsenalu? Z pewnością zdecyduje się na odejście jeśli Wenger nie zostanie w klubie, tylko takie podejście wydaje mi się nielogiczne - z Arsenem na ławce Kanonierzy mogą liczyć co najwyżej na dojście do 1/8 LM.
- Dwa to podejście tutejszych fanów Barcy do tego transferu - jeszcze sezon temu pewnie 3/4 strony dałoby się pokroić za Bellerina, a teraz większość go nie chce, za to zapanowała moda na Kyle Walkera. Skąd na drastyczna zmiana?

0

Oczywiście podziwiam to, co robią polscy kibice, ponieważ robią to z sercem i na własną rękę. A to, że na stadionach w Hiszpanii jest dużo turystów to nie jest niczyja wina, w końcu to kraj o silnie rozwiniętej turystyce. Rok temu rozmawiałam z chrzestnym i powiedział, że on sam był w Barcelonie na meczu gdy pojechał tam na urlop z rodziną. Jednak nie był mi nawet w stanie powiedzieć, jaki to był mecz - jedyne, co po nim wiedział to to, że Messi nie grał i że Barca wygrała, ale z jaką drużyną to już nie. Ot, typowy turysta - pójdę na mecz bo Messi i grzech nie pójść jak się już w Barcelonie jest. Powiedział, że przegrywała cały mecz 0:1 i w końcówce udało się strzelić dwa gole - to domyśliłam się, że to musiał być mecz w LM z Bayerem Leverkusen bo to był ten okres w zeszłym sezonie, kiedy Messi był kontuzjowany. Tacy ludzie robią niechlubną opinię dopingowi na Camp Nou.

6

Jeżeli nie przyjdzie ktoś z dwójki Thiago/Verratti to będzie jeden wielki zawód. Nie interesuje mnie, że taki transfer jest "skomplikowany". To oczywiste, że sprowadzenie piłkarza klasy światowej z innego wielkiego klubu jest trudne, ale my jesteśmy Barceloną, piłkarze powinni chcieć do nas przychodzić a nie kisić się w PSG. Zarząd powinien umieć zachęcić ich kuszącym projektem sportowym i rozbić bank na spłacenie klauzuli. Ale nie, lepiej pójść na łatwiznę i zostawić w klubie Unzue i sprowadzić kolejnego średniaka z Valencii.

0

Kibicowanie w Hiszpanii ma bardzo złą opinię, moim zdaniem niesłusznie. Przede wszystkim tam jest inna kultura kibicowania, fani przychodzą na stadion nie by się wyżyć, ale oglądać mecz jak spektakl. Byłam w tym sezonie na meczu Barcy i naprawdę jest głośno. To "łupanie słonecznika" i "odwijane kanapek" to tylko głupie teksty powtarzane przez Mirosławskiego i Ćwiąkałe. Z pewnością w Hiszpanii jest też większy szacunek do przeciwnika. Mi się zupełnie nie podoba ta kibolska atmosfera na polskich stadionach.

0

Co za pierdoły. Iniesta niejednokrotnie się wypowiadał, że Barcelona to klub jego życia i tutaj zakończy karierę. Nie rozumiem po co niektórzy wstawiają tutaj wymyślone informacje bzdurnych gazet.

17

A także Jordi Alba i Ronald Koeman :)

1

Po co mamy sobie coś urajać, skoro przychodzicie tutaj i dajecie świetne argumenty do poparcia mojej wypowiedzi?
"Porusza się jak kłoda" - dość zabawne, nie spotkałam się wcześniej z takim porównaniem w opisie jego gry. Radzę częściej go obserwować a zauważysz, że jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Zresztą ciężko żeby ktoś mający prawie 2 metry wzrostu i takie długie nogi wyglądał zwinne niczym Messi, Modric czy Iniesta.
A tego "pajac poza boiskiem" już nawet nie skomentuję ponieważ jest to żałosne i pokazuje tylko twój poziom, a przynajmniej poziom twojej wypowiedzi i brak umiejętności samodzielnego oceniania.

1

Nie napisałam że jest gówniany, tylko przeceniany. To znaczącą różnica. Napisałam wyraźnie, że ostatnio doceniłam Ramosa w wymiarze czysto sportowym, ma także dużo chłodniejszą głowę niż jakiś czas tam i kulturalniej się wypowiada - szczerze, ale jednocześnie z szacunkiem, bez kurtuazji. Wy byście tak o Pique nigdy nie napisali.

2

Ja już nie raz słyszałam o tej karuzeli napędzanej przez prasę, że Antonella i Shakira się nienawidzą. Szczerze w to wątpię. Zresztą coś tu mi się nie zgadza - dlaczego przyjaciółka Anto ma być zła na Shak, skoro to Gerard zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia na planie Waka Waka, Shakira mówiła, że został "trafiony strzałą Amora", ona na początku nie była raczej zainteresowana bo była w związku. Przyjaciółka Anto raczej na Pique powinna być zła, bo to on ją zostawił dla innej. Wątpię żeby Gerard nie był zaproszony na ślub Leo, są w końcu bliskimi przyjaciółmi, Pique szaleje za Messim.

1

A ja słyszałam z kolei, że to bzdura. Czytałam jakąś wypowiedź Shakiry jeszcze za czasów Martino gdzie mówiła, że ich rodziny bardzo się lubią i chodzą nawet razem do kina. Widziałam niedawno zdjęcia jak się serdecznie witały gdy przyprowadzały swoje dzieci do szkółki Barcelony. Nawet lajkują swoje zdjęcia na Instagramie ;) To są pogłoski z madryckiej prasy żeby tylko nabić wyświetlenia na samej nazwie "Shakira".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?