1

Jeden błąd na korzyść Barcy na tyle meczów. Faktycznie świetny argument.

8

To nie ból dupy tylko fakty xd

3

Red Dead Redemption i Gothic 2, moje dwie miłości.

0

Szkoda, bo chciałam go sobie przeczytać w wolnej chwili.

11

Nie da się ich nie szanować, po prostu się nie da. Jak patrzę na Casillasa to mnie jakaś taka nostalgia łapie, tęsknota za tą rywalizacją Barcy i Realu z dawniejszych lat, za tą niesamowitą reprezentacją Hiszpanii. Mój pierwszy ulubiony piłkarz, dla mnie lepszego bramkarza nie było.

1

Dexter

1

To tak jak ja. Żadna piosenka nie wzbudza we mnie tylu emocji i nie kojarzy się tak z Barcą i jej największymi sukcesami - trypletami. Czasem aż nie mogę jej słuchać, bo zbyt wiele wspomnień przywołuje i tylko człowiekowi łzy do oczu napływają.

0

Mimo wszystko tego NIE rozumiem. Z pewnością życie w blasku chwały jest meczące, no ale coś za coś. Jest kochany wśród kibiców jak chyba żaden piłkarz w historii nie był. Statystyki wykręcił niesamowite, trofeów ma całe gabloty, no ale przecież sukcesów nigdy dość. Jest najlepszy na świecie, to byłby grzech niewybaczalny kończyć TAKĄ karierę w tak młodym wieku i pozostawić pustkę w sercu milionów fanów. Mam nadzieję, że te chęci o opuszczeniu Barcy w 2018 to nieprawda, bo w przeciwnym razie to naprawdę niepokojące i może faktycznie świadczyć o tym, że Leo nie ma już ambicji i jest zmęczony/ma dość Barcelony, a to niewyobrażalnie wręcz przykre. Ronaldo w wieku 31 wygrywa LM, Euro, w wieku prawie 32 lat zdobywa kolejną złotą piłkę i podpisuje kontrakt z Realem a Leo chce do Argentyny uciekać?

23

Komu jak komu, ale Pique ufam w pełni. To chyba jedyny piłkarz o którym wiem, że zawsze mówi szerze i bez niepotrzebnej kurtuazji. Jego wypowiedzi nie są sztampowe i zawsze można dowiedzieć się od niego dowiedzieć czegoś więcej niż od innych piłkarzy. Gerardowi nic nie można zarzucić, zawsze daje z siebie maksa i przede wszystkim zależy mu na dobru klubu a nie własnego portfela.

1

Jeśli to prawda, to dla mnie to trochę dziwnie, a zwłaszcza niepokojące że piłkarz taki jak Messi chce zakończyć profesjonalną karierę w wieku 31 lat... Jest już tym wszystkim zmęczony? Zmęczony piłką na najwyższym poziomie, Barceloną?

1

Jeśli to prawda to trochę dziwne, że taki jest piłkarz jak Messi chce zakończyć profesjonalną karierę w wieku 31 lat. Jest już wszystkim zmęczony? Zmęczony Barceloną? Nie rozumiem tego.

2

A ja bym akurat nie winiła ani jego, ani Enrique. Już trochę przesadzacie z tym hejtem na naszego trenera. Paco NIE JEST zawodnikiem, który wchodzi na boisko w końcówce i strzela bramkę na 2-1. Nie zapewni nam też nowych opcji w linii ataku. Nie jest ani wysoki, przez co przeciwnik łatwo pokryje go przy dośrodkowaniu, ani nie ma dobrego dryblingu, nie umie wyjść na pozycje, czeka tylko ciągle schowany za plecami obrońców. Suarez grający słaby mecz da nam więcej niż Paco. Jedyne, co Alcacer mógłby zrobić, to "dostawić nogę" co potrafi także Luis. Wszyscy śmiali sie, gdy w okienku pojawiały się plotki o przyjściu Giroud, mówili, że to drewno i etc, ale to także piłkarz, który wchodząc z ławki potrafi uratować mecz i robił to w tym sezonie w Arsenalu nie raz nie dwa. Paco owszem, powinien grać zdecydowanie częściej, ponieważ tak młody piłkarz nie może dusić się na ławce, ale wpuszczenie go dla ratowania wyniku nic nie da.

3

Wcale mu się nie dziwię. Sergi marnuje się na tej pozycji, widać, że w ogóle mu ona nie odpowiada. Takie robienie z niego na siłę kogoś, kim nie jest prowadzi tylko do tego, że marnuje rok podczas którego mógłby zdobywać doświadczenie na swojej nominalnej pozycji. Sergi to wychowanek. Jeśli chcemy zachować go w klubie musimy umieć wykorzystać jego potencjał. Tak bardzo chcę go znowu zobaczyć w srodku pola...

0

Podzielam twoje zdanie. Pominę aspekt, który ty poruszyłeś, a odniosę się do kontuzji - nie znam się na przygotowaniu fizycznym, ale w tym sezonie niesamowicie dręczą nas kontuzje i uważam, że sztab tutaj zawinił. Wiadomo, nie da się uniknąć wszystkiego, ale cały czas przynajmniej dwóch piłkarzy ma kontuzję. Dwa razy ter Stegen w krótkim czasie, Jordi Alba wyleczył uraz, wrócił na boisko z Man City i po kilkunastu minutach musiał zejść - niedoleczony uraz o sobie przypomniał. Pique miał jedną powazniejszą kontuzję którą spowodował David Silva, ale ciągle mówi się o przeciążeniach jego mięśni, bólach stawu skokowego, stopy itp. Masche wypadł kilka razy w tym sezonie, Rafa tak samo. Iniesta miał dwie długie przerwy. Umtiti przez całą swoją profesjonalną karierę nie miał ani jednej kontuzji - przyszedł do Barcy i od razu dwie. Messi już na Copa America narzekał na pachwinę, to samo po rozpoczęciu nowego sezonu a mimo to nie doleczono go i pozwalano normalnie grać. Skończyło się miesieczną przerwą. Nawet Cillessen miał kontuzję. Za dużo tych urazów, stanowczo za dużo. W zeszłym sezonie tak nas nie nękały.

0

Leo po prostu przyzwyczaił nas do niesamowitego poziomu. Normalnie gdy piłkarz strzela dwa gole, nawet jak nie błyszczy podczas meczu, to jest wychwalany i ogłaszany MOTM. Messi ostatnio gra słabiej, tego nie da się ukryć, ale po prostu zszedł do poziomu 'ludzkiego', dlatego jest krytykowany. Mimo to i tak ratuje nam wszystkim tyłki ;) Niesamowity piłkarz

0

Na okładkach katalońskich dzienników powinien być dzisiaj ter Stegen. Napastnicy na to nie zasłużyli. Byłam zaskoczona porcją gwizdów w kierunku piłkarzy Barcy gdy nie wychodziły im kolejne ataki i klepali piłkę wszerz przez obrońców. Ale cóż, należało się.

0

Nie bierz tego do siebie, ale wygladasz mi na osobę, która nie potrafi konstruktywnie skrytykować zespołu/piłkarza/trenera. Mam wrażenie, że nawet jeśli byśmy się nie zakwalifikowali do LM na przyszły sezon to i tak chciałbyś, żeby Enrique został. Jedyna 'krytyka' piłkarza jaką kojarzę z twoim profilem to hejt na Bravo, przesadzony zresztą.
Nie trzeba wydawać na każdego piłkarza 100 mln żeby ocierać się o wybitność, ponieważ wybitny piłkarz może kryć się w każdym. Jednak kupowanie piłkarza, który nijak nie pasuje do profilu klubu i w dodatku przepłacanie za niego to strzelanie sobie w kolano. Straciliśmy conajmniej 35 mln na piłkarza, który może być co najwyżej średnim, ewentualnie niezłym rezerwowym. Te pieniądze można było spożytkować znacznie, znacznie lepiej i w przyszłym okienku kupić kogoś klasy światowej, kto tchnie w drużynę nowego ducha. I żeby nie było, że czepiam się tylko Gomesa - to samo dotyczy chociażby Paco. W Denisa jescze wierzę i pokładam w nim duże nadzieje, ale na razie zostaje za mało szans.

0

Przecież Gomes i Modric to zupełnie inny typ piłkarza, tutaj nie ma co porównywać. Gomes ma budowę Busiego. Nigdy nie będzie szybki i dynamiczny. Zupełnie nie potrafi grać z klepki, ustawia się przodem do piłki, jego podania nie są błyskotliwe ani ryzykowne. Boi się choć trochę wziąć ciężar na siebie, ucieka od gry i w ogóle nie podejmuje prób zrobienia czegoś kreatywnego. Gra pół roku, ale piłkarz, który ma w przyszłości być wielki powinien dawać jakieś podstawy do tego, żeby w niego wierzyć. Andre nie daje, niestety. Nie każdy będzie Modriciem, tacy jak on to unikat.

0

Zupełnie nie podzielam twojego entuzjazmu. To, że następny sezon Gomes będzie miał lepszy niż obecny jest oczywiste, ale nie pocieszające. To nie jest zawodnik na miarę tego klubu. Po prostu nie. To średniak, który może być co najwyżej dobry, a w Barcy piłkarze muszą ocierać się o wybitność. Dostaje bardzo dużo szans, gra od sierpnia, przepracował okres przygotowawczy, praktycznie co mecz wybiega od pierwszej minuty a gra co najwyżej poprawnie. Jak mówiłam, może być niezły, ale to dalej nie jest poziom tego klubu.

0

Mimo wszystko nie krytykowałabym jednego jednego punktu po tym meczu, bo nikogo innego pochwalić nie można. Błąd nie był aż tak tragiczny jak mówili komentatorzy "11", strzał był mocny i pechowo odbił mu się od nogi. Marc wygrał nam dzisiejszy mecz, tu nie ma wątpliwości. Gdyby nie on na pewno byśmy przegrali.

8

Ter Stegen popełnił błąd przy bramce, ale i tak był najlepszy na boisku. Wymowne. Mogliśmy ten mecz spokojnie przegrać. Raczej nie pamiętam wygranych spotkań, po których bym narzekała, ale dziś jest wyjątek. Ja, pewnie jak zdecydowana większość z nas a nawet komentatorzy, spodziewali się dzisiaj pogromu, a uciekliśmy spod noża jak mówi artykuł. Dlaczego trener Leganes potrafi zareagować na początku drugiej połowy i wprowadzić zmienników, którzy strzelają bramkę, a Enrique nie? To naprawdę wygląda, jakby nasi piłkarze grali na zwolnienie trenera i zademonstrowanie czegoś, bo aż ciężko mi uwierzyć, żeby byli tak mało ambitni.

43

Cokolwiek zdarzy się w drugiej połowie, ter Stegen już zasłużył na miano zawodnika meczu. Gdyby nie on na pewno byśmy już przegrywali. W ostatnich dwóch meczach Marc przerasta swoimi umiejętnościami tę drużynę. Przeważamy, a i tak naszym najlepszym piłkarzem jest bramkarz. Przykre.

1

Ter Stegen w tym roku broni wprost genialnie, ale jak on ma cokolwiek udowodnić, skoro formacje są tak dziurawe? Przy tak źle funkcjonującej pomocy nie ma szans na 'uratowanie meczu'. Jestem bardzo spokojna widząc go na bramce. W ogóle mamy dobrych bramkarzy.

4

A kogo lepiej za Busiego niż Gomesa? Już nie przesadzajcie bo nie ma u nas kto grać na defensywnym gdy Masche kontuzjowany.

2

Bale ma połowę jak nie mniej talentu Neymara ale lepiej go wykorzystuje. Uważam, że Ney jest zdecydowanie lepszym piłkarzem, jednak jeden rok na najwyższym poziomie to za mało i musi jeszcze dużo pracować nie tyle nad umiejętnościami, co nad przynoszeniem korzyści drużynie.

1

Iniesta jeden mecz słabszy i już się pozbywamy? Nie wierzę w to co czytam. Już nie pamiętasz jak wszedł w el Clasico i grę nam zrobił, samą swoją obecnością zmienił obraz meczu tylko koledzy z ataku nie potrafili tego wykorzystać? Andres (tak samo jak Xavi) to, piłkarz, który w wieku 35 lat na emeryturze w Katarze dałby nam więcej niż większość innych pomocników, ponieważ to najlepszy hiszpański piłkarz i jeden z najlepszych w historii futbolu.

1

" Klub jest większy od każdego trenera czy zawodnika, oprócz Leo"
Zawsze się mówi, że była piłka nożna przed Messim to będzie i po Messim. Tyle, że ja nie do końca wyobrażam sobie co będzie potem. On jest ucieleśnieniem futbolu, wyraża to całym sobą. Gdy nie będzie Leo ten sport równie dobrze może przestać się tak nazywać. Może dla większości to przesada, ale ja osobiście nie mogę przyjąć do wiadomości tego, że Messi kiedyś nie będzie grał. Może dlatego, że dla mnie nie było piłki nożnej przed Leo.

15

Trochę za późno się obudzili, bo w tym momencie poza na finałem CdR zostało nam tylko czekanie aż Real z łaski swojej zacznie tracić punkty. Zostało nam 16 meczów ligowych, za żadne skarby nie można się potknąć, a mamy kilka naprawdę ciężkich spotkań przed sobą.

0

Ramos w nowej książce Iniesty mówił, że między nim a Puyolem bardzo iskrzyło, nawet bardziej niż między nim a Pique. Miał z Carlesem najgorsze relacje z całej hiszpańskiej części Barcy. Dla mnie osobiście jest dziwne to, że miał porachunki z takim człowiekiem-złoto jakim jest Puyol. Ramos wygląda mi przez to na bardzo konfliktowego człowieka.

2

Mi również nie podoba się poziom komentowania w Eleven. Dużo bardziej wolę oglądać PL na Canal+ ponieważ tam czuć ten mecz, komentatorzy świetnie oddają emocje. Jeśli mam do wyboru dajmy na to mecz Villarreal-Athletic a Man City-Bournemouth to wybiorę ten drugi, ponieważ jak piszesz, na transmisjach na Eleven można zasnąć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?