Eleri
Dołączył/a: styczeń 2016
Wrocław
17 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Pozdrawiam tegorocznego maturzystę i niech los nam sprzyja ;/
1
Aż się podjarałam :D Oby to była prawda, bo normalnie włączę ten mecz a Real na żywo rzadko oglądam.
1
Ja byłam pewna, że za słowa z niedzieli nie zostanie ukarany bo nie była to oficjalna wypowiedź ani sędzia tego nie zapisał, więc nikt mu nic nie udowodni. Co innego za wypowiedź z czwartku.
7
Także to zauważyłam. Nie wiem, z czego to wynika, ale jako osoba kochająca Barcę i mocno sympatyzująca z Live wytłumaczę swoje upodobania - dla mnie oba te kluby łączy coś wyjątkowego. W porównaniu do Barcy Liverpoolem zainteresowałam się stosunkowo niedawno, dlatego nie znam dokładnie historii tego klubu i ludzi z nich związanych, tylko niektóre smaczki. Polubiłam Live, ponieważ mam wrażenie, że (tak samo jak w Barcy) w klubie tym wyznawane są szczególne wartości, że klub i stadion posiadają jakąś duszę, są żywe. Zarówno tu jak i tu są i byli piłkarze, którzy mogliby zginąć za herb który noszą na piersi, a od ludzi którzy ten kluby reprezentują bije pasja. I w Barcy i w Liverpoolu widzę jakiś pewnien rodzaj romantyzmu, a ja jestem romantyczką ;D
A jeśli chodzi o niechęć kibiców Man Utd do Barcy przy jednoczesnej sympatii do Realu to ja sobie to tłumaczę, tak jak inni powyżej osobą Ronaldo i przegranymi finałami. Innej opcji chyba nie ma. Chociaż spotkałam kibiców Liverpoolu którzy za Barcą lekko mówiąc nie przepadali a lubili Real.
2
Jestem trochę zaskoczona, ale w sumie to zrozumiałe, że Dani tak mówi. Miał nadzieję na spotkanie się z przyjaciółmi, a tu musiał siedzieć sam w otoczeniu graczy Realu. Z pewnością mało komfortowa sytuacja. Jednak moim zdaniem powinien zrozumieć, że nasi z różnych przyczyn pojawić na gali się nie mogli. Są rzeczy ważne i ważniejsze. To piłkarze a nie celebryci.
2
W samo sedno.
0
To była 11 według kibiców.
5
Uwielbiam twoje analizy. Szkoda, że na tej stronie są fanatycy w złym tego słowa znaczeniu, którzy nie posiadają za grosz umiejętność krytycznego myślenia i zniechęcają ludzi takich jak ty, którzy jako jedni z niewielu wiedzą, o co w tej piłce chodzi.
1
A właśnie co mu mogą zrobić? Raczej kara finansowa czy zawieszenie?
1
Akurat Pique to jeden z niewielu, którym nie można nic zarzucić i zawsze prezentuje wysoki poziom. Także pretensje o słabą grę nie do niego.
5
Komu mają zostawić tę ocenę? Czy oglądając piłkę w Hiszpanii zauważyłeś jakąkolwiek zmianę na lepsze? Zauważyłeś, żeby ktokolwiek zwrócił uwagę na to, co się tam dzieje? I tak jestem pod wrażeniem, że piłkarze trzymają ręce na wodzy i w większości po meczu mówią tylko: "praca arbitra jest trudna", podczas gdy anulują ci prawidłowe gole, nie gwiżdżą 3 czy 4 ewidntnych karnych w ciągu 3 dni, rozdają kartki jak ulotki, sędziowie nie panują nad meczami i zauważają spalone, których tak naprawę nie było. Ja na pewno bym wyszła z siebie i dziwię się, że nikt tego jeszcze nie zrobił. To wszystko na kilometr śmierdzi korupcją.
11
Wiesz, obecne to wygląda jakby sędziowie selekcjonowali sobie mecze w których mogą się pomylić a w których nie. Nie będę akceptowała notorycznego okradani mojej drużyny. Błędy sędziowskie to.sobie mogą akceptować kibice Realu, bo jak jakieś w ich meczu są, to tylko na ich korzyść.
30
O czym ty mówisz? Nawet ekspert z Marki stwierdził, że ręką Masche była przypadkowa i nie należał się karny dla Villarreal. Oczywiście sytuacja kontrowersyjna, można ją rozpatrywać na wiele sposobów, ale nie tak klarowna jak przy tych dwóch kontaktach rąk z piłką w polu karnym Villarreal. A Pique klasy ma akurat bardzo dużo, więc tu też ne trafiłeś.
5
Przed sezonem jako pierwsza wstawiałam się za ter Stegenem. Ale muszę przyznać, że czuję się rozczarowana i to mocno. Nie da się ukryć, że obecnie wielu piłkarzy jest cieniami samych siebie z sezonu 14/15, ale w przypadku Marca to wygląda, jakby jego rozwój zupełnie się zatrzymał. Zatrzymał, a nawet cofnął, bo nie popisuje się żadnymi dobrymi paradami. Moim.zdaniem staliśmy się trochę ofiarą nakręcanej długo teorii, że Mats dobrze gra nogami i pomaga wyprowadzać piłkę. Przez to zbyt często wycofujemy piłkę do tyłu, narażamy się na straty w nebeziecznych sektorach boiska i zachęcamy przeciwników do wysokiego pressingu.
0
El Puto Amo
0
Pique jest wielki. Zdarzają się czasem tacy piłkarze, po których widać jak krwawią gdy coś dotyka ich klub. Gerard jest jednym z nich. Podobno największą odwagą jest mówienie prawdy. Tego co się myśli, a nie siedzenie z podkulonym ogonem. Jestem dumna, że kibicuję drużynie, z którą jest związany taki piłkarz.
5
I jak go nie kochać. Jako jedyny z tej drużyny ma jakieś jaja. Ale pewnie lepiej siedzieć cicho albo mówić "ciężko jest być arbitrem".
0
Mamy najgorsze wyjazdy za sobą? A La Rosaleda, Vicente Calderon? A wyjazd na wyspy Kanaryjskie? No i przede wszystkim Bernabeu? Z taką grą to my się nie mamy co tam pokazywać.
2
Bardziej się ucieszyłam z niebywałej urody tego gola niż z samego gola. Ten jeden punkt daje nam bardzo, bardzo niewiele. Nie o taką Barcelonę walczyłam.
0
Ja naprawdę zniosę porażkę. Przyjmę ją na klatę. Ale nie w momencie, w którym jesteśmy okradani. Który to już raz? ??
3
Niech się umocnią w tabeli ligowej. O Pichichi to można było myśleć gdy rok temu pykaliśmy wszystkich jak chcemy i mieliśmy wielką przewagę nad Realem i Atleti.
5
Ozywiście dalej mamy szansę na ligę, nawet całkiem sporą, jednak masz rację - oczywiście ten sezon leci wyjątkowo szybko, ale też mam wrażenie, że niektórzy to myślami jeszcze są we wrześniu czy październiku. Pamiętam jak przegraliśmy z Alaves - wszyscy mówili: spokojnie, dopiero trzecia kolejka. To samo gdy remisowaliśmy z Atletico, przegrywaliśmy z Celtą, wygrywaliśmy w słabym stylu z Valencią, Sevillą czy Granadą, remisowaliśmy z Malagą i RSSS. Spokojne spokojnie, to dopiero początek sezonu, dopiero wrzesień/październik/listopad, jeszcze dużo się zmieni. Cóż, obecnie mamy styczeń, ze stycznia zaraz zrobi się luty a poprawy nie widać. Jak mówisz, wkraczamy w decydującą fazę sezonu. Forma może przyjść i pewnie przyjdzie, tylko pytanie, czy do tej pory nie stracimy wszystkiego, o co walczymy?
0
Myślę, że wiele tutaj leży w rękach klubu. Jeśli oni tego nie widzą czy nie uważają, żeby to było problemem lub wręcz dają piłkarzom samowolkę to tak się dzieje. Może Suarez specjalnie pakuje bo wie, że z wiekiem straci pewne walory i chce bazować na sile fizycznej, ale moim zdaniem jego obecna budowa mocno go ogranicza i byłabym wdzięczna, gdyby klub na to zareagował.
0
Zastanawiam się czy słaba dyspozycja Suareza to nie efekt jego, hmmm... obecnej budowy ciała. Jak patrzę na zdjęcia czy filmiki z sezonu 14/15, nie wspominając już o Liverpoolu czy Ajaxie, Luis był dość smukły i opływowy, a teraz..... Mam wrażenie, że z meczu na mecz staje się coraz większy, koszulka i spodenki są coraz bardziej wypchane. Nie mówię, że przybywa mu tłuszczu, ale raczej mięśni. Luisito robi się mam coraz bardziej klockowaty. Gdy był szczuplejszy z pewnością łatwiej mu było o drybling, był bardziej dynamiczny i wszędobylski. Teraz wszystko co robi wygląda ociężale i niezgrabnie. Różnica między tym, jak wyglądał dwa lata temu a dziś jest bardzo mocno widoczna.
1
Zgadzam się, poza opcją z Masche. Javier w ogóle nie nadaje się na defensywnego pomocnika w Barcy. Widać to było w meczu z Espanyolem - gdy wszedł Umtiti i Masche został przesunięty do przodu, po niedługim czasie straciliśmy bramkę. Busi mimo wszystko.
1
Jeśli zawieszą Pique to będzie to ukaranie niewinnego i ogromne zaszkodzenie Barcy bez przyczyny, z powodu własnego widzimisię komisji z Madrytu. Jeśli do tego dojdzie, będzie to kolejny dowód na to, jak bardzo stronnicza i skorumpowana jest piłka nożna w tym kraju.
5
Jeśli go zawieszą, to wyjdę z siebie. Barca zapewne jak zwykle będzie siedzieć cicho. Zarówno w tej sprawie, jak i w sprawie Aduriza. A zresztą, jakie to ma znaczenie? Nawet jeśli by się odwołali, to i tak kary nie cofną, bo to Barca. W ogóle jakie ten komitet ma podstawy do ukarania Pique?! Co on złego powiedział?!
2
Przede wszystkim są regularni. Trochę jak my w zeszłym sezonie - przez większość czasu niszczyliśmy wszystko na swojej drodze i nawet remis i trzy porażki pod rząd nie odebrały nam mistrzostwa.z Realem teraz jest bardzo podobnie. Rzadko tracą punkt, nie przegrywają i są solidni. Gdy przyjdzie (oby) spadek formy jak u nas w kwietniu, mogą odpaść z LM czy PK, ale ciężko będzie, by stracili przewagę w lidze.
3
Czytałam, bo bardzo lubię twoje analizy. Znasz się na rzeczy. Szału dostawałam w zeszłym sezonie gdy wygrywaliśmy wysoko a Lucho trzymał do końca MSN zby sobie ponabijali statystyki. Ok, fajne, Pichichi jest, ale co z tego? Myślę, że Suarez poświęciłby swojego złotego buta za LM.
2
Real ma bardzo silną i wyrównaną kadrę. Mają na ławce zawodników, którzy mogliby grać w pierwszych składach w praktycznej każdej drużynie. Gdy wchodzi na boisko taki James czy Isco to widać, że ci piłkarze mają ambicje i chęci do gry. Real nie boi się trzymać na ławie piłkarzy, o których u nas się mówi, że są za dobrzy, żeby ich marnować. Nie ma sentymentów i mówienia "ojej, do nas to nikt nie chce przyjść bo nikt nie chce chce siedzieć na ławce przy MSN".