0

A kogo oni jeszcze nie chcą? Przed paroma chwilami przeczytałam na twitterowym profilu osoby zajmującej się tłumaczeniem newsów dotyczących tego klubu, że Real ma nadzieję, że już od przyszłego sezonu będzie u nich grał... Courtois. Navas już się znudził?

1

Zgadzam się. A przystojny był z niego facet w naturalnych. Nie podoba mi się ta moda na farbowanie, chociaż Leo z jasnymi końcówkami wyglądał świetnie, ale tylko z końcówkami.

2

Pewnie się nie znam, ale nie rozumiem zdejmowania winy z Masche przy golu Espanyolu. O ile dobrze pamiętam Pique był sam w polu karnym z dwoma piłkarzami Espanyou. Jak miał przypilnować ich dwóch na raz? Zablokowanie podania, które potem okazało się asystą było bardzo ciężkie, a strzelec gola był osamotniony w polu karnym. Gdzie był defensywny pomocnik, czyli Masche? Ta dziura między formacjami była ogromna, a tylko Pique był na swoim miejscu.

3

To był najlepszy rok w jego karierze. Oczywiście nie pod względem indywidualnym, jednak piłka nożna to gra zespołowa a on zarówno z klubem jak i z reprezentacją zdobył dwa najważniejsze trofea w Europie (LM spokojnie możemy traktować jako najważniejsze klubowe trofeum na swiecie), także tu akurat Cristiano ma rację. No bo to mu po tym, że nastrzela 70 bramek w sezonie jak na nc się one nie przełożą?

0

Jedno mnie tylko zastanawia... Pique na urlop, Mathieu kontuzjowany, Marlon nie może grać. Więc skoro Masche też miał dostać wolne, kto by zagrał koło Umtitiego, jeśli tylko zawodnicy pierwszej drużyny dostają powołanie?

0

Nie chodzi o to, że życzę ich dzieciakom źle, ponieważ one nic nie zawiniły. Nigdzie nie napisałam, że chcę ich cierpienia, więc mnie nie oceniaj. Chodzi o sprawiedliwość w tym wszystkim. Naszym dzieciom odebrano bardzo cenny czas nauki, co może odbić się na ich karierze i na całym klubie. Jeśli nie dzieci nie mogły rejestrować się do gry w Barcelonie, mogły wybrać inny klub by nie tracić czasu. Piłkarze mogli nie chcieć do nas przyjść by nie stracić pół roku gry. Trener nie mógł rotować nowymi zawodnikami, co miało wpływ na drugą część sezonu w której podstawowy skład oddychał rękawami. Ne chodzi o to, że ja życzę źle temu czy tamtemu. Chodzi o równe traktowanie, bo zapewne Atletico nie doczekało się na razie odwołania bana. To wszystko jest korupcja, obrzydliwa korupcja, przekazywanie koperty pod stołem.

28

Brzydzę się Realem. Po prostu się brzydzę. To już nawet nie chodzi o to, czy mogą robić transfery czy nie, tu chodzi o sprawiedliwość. Dlaczego nasze dzieci musiały cierpieć a ich nie? Aaa, szkoda gadać. Niech sobie nakupują kolejnych Jamesów za 80 mln i psują atmosferę w drużynie. Ciekawe ile musieli na stół wyłożyć? Real wszystko sobie wygrywa przy biurku.

0

Haha co to jest? :D Kiedy oni to nagrywali? Szkoda, że nie rozumiem co mówią. Japończycy to zawsze coś wymyślą ;D

0

Masz rację, w Gladbach miał jedną asystę, pomyliło mi się, bo gol na 2-1 padł po rzucie różnym, który wykonywał.

1

Uwielbiam Liverpool i cieszę się, że prawdopodobnie wygrają, ale trochę szkoda mi Evertonu. Wiem jak to jest stracić gola odbierającego cenne punkty w końcówce.

1

Bez przesady. Mecze w Anglii są szybsze i bardziej intensywne, dlatego publiczność też jest głośniejsza - częściej są akcje i kibice nie są usypiani tym hiszpańskim klepaniem. Byłam na meczu z Man City w październiku i było naprawdę BARDZO głośno. Doping był cudowny.

0

Też nie podoba mi się gra i forma Neymara, ale nie ujmujmy mu aż tak - zaliczył kluczowe asysty chociażby z Sevillą na 1-1, City na 0-1, Monchengladbach na 1-1 i 1-2.

2

To mój ulubiony filmik na yt. Widziałam go już ze 100 razy, za każdym razem jak go oglądam to mam łzy w oczach. Coś w nim jest, ta muzyka Coldplay, i ten śpiew kibiców na początku. Coś pięknego.

1

Dopiero jak drugi raz spojrzałam na to zdjęcie to ujrzałam Iniestę w tym gąszczu.

2

Ale po co ta złośliwość? Przecież mamy to forum, tę stronę nie tylko, żeby zachwycać się nad wszystkim, co dzieje się w klubie, ale też wyrażać własną opinię, poglądy, dyskutować czy też konstruktywne krytykować piłkarzy i trenerów. Takie dyskusje jak rozpoczęta przez N11 są moim zdaniem potrzebne, można się trochę nauczyć pod warunkiem, że pojawią się mądre i przemyślane komantarze, a nie takie nic nie wnoszące głupoty.

1

Moim zdaniem wyszedł z założenia, że i tak piłkarzy czeka 2-tygodniowa przerwa więc niech grają, a zmiennicy dostaną szansę w PK.

0

W finale PK Jordi nie podwyższył wyniku na 2-0, ale strzelił w dogrywce pierwszego gola na 1-0.

2

Zwróciłam uwagę i nie podobało mi się to, jak ter Stegen wykopał piłkę na aut i jeden z komentatorów od razu, że to bardzo poważny błąd. No bez przesady... Tak samo nie podobało mi się to, gdy zaczęli mówić o aferze z Pique i Espanyolem w roli głównej z początku roku. Z ich opowieści wyszło, że to Gerard jest tym złym, daje się prowokować i "zostawia wiele do życzenia jako czlowiek". Nie, nie, w tej sytuacji nie było winy Pique, Ale trzeba tak powiedzieć bo to w końcu znany kataloński prowokator.

8

Cillessen - Vidal-Umtiti-Masche-Digne - Rakitic-Gomes-Denis - Rafa-Paco-Turan. Tak to widzę i powinni pyknąć Hercules.

1

Obawiam się, czy Neymar w ogóle wróci do swojej najlepszej wersji. Cieniem siebie samego z 2015 jest już od roku i na razie nie wygląda, żeby miało się to zmienić.

1

Jako fanka Barcelony nie wstydzę i nie boję powiedzieć się tego, że moim pierwszym ulubionym piłkarzem był Casillas. Było to za czasów, w których nie oglądałam jeszcze za często rozgrywek klubowych a jedynie reprezentacje i byłam zakochana w Hiszpanii. Można kogoś nie lubić, ale nie rozumiem i nie zrozumiem nie szanowania Ikera przez fanów Realu, a to niestety dość powszechne zjawisko.

1

Ja ostatnio też nie mogłam się zdecydować - miałam dylemat czy wybrać koszulkę Messiego, Suareza, Iniesty czy Pique. Ostatecznie wybrałam tego ostatniego, a duży wpływ miał na to m.in. fakt, że chyba z 95% koszulek ludzi pojawiających się pod stadionem w dniu meczu ma na plecach Messi 10, dlatego miło też docenić innych piłkarzy ;) Na twoim miejscu wzięłabym chyba Andresa.

5

2007: 31
2008: 22
2009: 41
2010: 60
2011: 59
2012: 91
2013: 45
2014: 58
2015: 52
2016: 59
Z twittera Kowal_30

8

Przekonałam się, że to człowiek, którego nie mogę w najmniejszy nawet sposób szanować po jego postach w którym obrażał Casillasa - piłkarza, na którego (moim zdaniem) zarówno fan Realu jak i Barcy nie powinien powiedzieć złego słowa. W dodatku zwolennik Mourinho, uważa go za genialnego trenera (choć tu nie wiem, czy nie mylę go z Klatusem, ale to porównywalny poziom). Ja rozumiem, że jako fan białych nie musi chwalić Leo czy Barcy, w pełni to rozumiem. Jest dość oczywiste. Jednak choć kapka obiektywizmu by się przydała, a jeśli nie chce być obiektywny to niech w pewnych sytuacjach ugryzie się w język bo tylko się ośmiesza i czuć na kilometry jego ból pewnej części ciała.

0

Owszem, nie znamy ich osobiście, jednak ich wypowiedzi i zachowania boiskowe pozwalają nam mieć opinię dotyczącą ich charakteru i to myślę często całkiem słuszną.

1

Nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować, ale też odnoszę takie wrażenie. Może Iniesta nie zagrał tak spektakularnie jak Leo, jednak równie fenomenalnie a pierwsze, o co został zapytany to jak to się dzieje, że Messi jest taki wybitny.

4

Patrząc na całokształt kariery Ronaldo jest lepszym piłkarzem niż Suarez, jednak obecnie Luisito jest zdecydowanie na wyższym poziomie od CR. To, że Cristiano co jakiś czas strzeli kilka bramek nic nie zmienia.

1

Byli kiedyś na boisku tacy przyjaciele jak ci dwaj? Przecież oni wprost promienieją obok siebie. Radość Leo po golu Suareza na 2-0 i Luisito gdy Messiemu udało się w końcu trafić to coś pięknego, takie obrazki cieszą najbardziej. Coś wyjątkowego łączy tych dwóch wyjątkowych piłkarzy.

4

Jordi po kontuzji gra świetnie, a w Clasico był moim zdaniem obok Iniesty najlepszy na boisku. Ten gol to dla niego nagroda za bardzo dobrą ostatnio postawę. Ale najbardziej podobał mi się jego fikołek ;D

4

Espanyol ostry przeciwnik i mecze z nimi są gorące, potrzeba więc dobrego arbitra. Obawiałam się trochę, że pan Lahoz będzie największą gwazdą wieczoru jak często zwykł być, jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie było chyba ani jednak kontrowersji, nie bał się pokazywać kartek, kontrolował spotkanie. Jak nie on. Oby więcej takich meczów w jego wykonaniu! Jestem pod wrażeniem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?