0

Nie wiem jakie są umiejętności trenerskie Ronalda bo Everton oglądałam w tym sezonie tylko raz gdy grał z Liverpoolem, ale zatrudnienie go to mógłby nie być taki zły pomysł. Był jednym z najważniejszych zawodników w Dream Teamie Cruyffa więc wie na czym polega futbol totalny. Jeśli tylko Koeman by się odnalazł, umiał pokierować tyloma gwiazdami i zaszczepić na nowo idologię Cruyffa mogłoby z tego wyniknąć coś naprawdę dobrego.

2

Już prawie uwierzyłam ale patrzę, że jest Pique i już wiem, że to ściema. Nie możliwe raczej, żeby go docenili.

3

Naprawdę pod względem gry ten mecz był dla ciebie słaby? Miesiąc temu oglądnęłam sobie cały ten mecz dla kontrastu po fatalnym listopadzie i byłam w szoku jak my wtedy cudownie graliśmy. Zaangażowanie, pressing, szybkie odbiory po stracie. Piłka chodziła jak po sznurku tylko gole nie chciały wpadać, Suarez też zmarnował wyborne sytuacje. Rakitic rozegrał chyba najlepszy mecz w barwach Barcelony. Aż mi się łezka w oku zakręciła, dla mnie to spotkanie to był spektakl, Piłka Nożna przez wielkie P, nie tylko dlatego, że Leo położył Boatenga. I ta radość piłkarzy po golach.. no po prostu widać było w nich pasję czyli coś, czego ostatnio mi brakowało

0

No właśnie przez te nieszczęsne bramki. To dzięki nim Ramos jest dla mnie takim trochę Ronaldo obrony - od dawna przeciętny, momentami wręcz słaby, ale na maksa napompowany przez media dzięki pojedynczym chwilom. Różnica jest taka, że Ramos w ważnych momentach raczej nie zawodzi, a wręcz ratuje (tu mowa o Realu, w reprezentacji jakoś dziwnym trafem nie zwykł tego robić), podczas gdy Ronaldo zawodzi a i tak zbiera oklaski.

0

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Od dawna ma genialną, równą formę. Jeden z liderów drużyny, która zdobyła trzy trofea w najpeszej lidze, najlepszy defensywny piłkarz w swojej reprezentacji. Zresztą wystarczy oglądać mecze żeby dowiedzieć się, jak gra Pique i że jest najlepszym obrońcą.

1

Przecież Griezmann przeszedł do Atletico w okienku transferowym w 2014, więc nie mógł przegrać z Realem dwa razy w finale LM.

0

Też mam wrażenie że ten cały Peter i Domen są tu wyzywani głównie albo nawet tylko dlatego, że ośmielają się być najlepsi, a nawet lepsi od Polaków.

0

Z jakiego powodu właściwie? Dlaczego tu jest taka nienawiść do tych Prevców?

0

Obejdą się smakiem jeszcze przez wiele lat. Leo jest tam, gdzie jego miejsce. W tym Newells może pokopać sobie piłkę na emeryturze jak Xavi w Katarze, w wieku 35,36 lat. W profesjonalnej karierze Lio nie założy innej koszulki niż ta Barcy.

0

Ten Real to dla mnie wielka, wielka zagadka. Z pewnością ich seria meczów bez porażki robi wrażenie jak również to, że w tym roku przegrali tylko dwa mecze (!!!). Z jednej strony to nie może być dzieło przypadku, jednak z drugiej nie da się ukryć i nie zauważyć, że mają po prostu bardzo dużo szczęścia. Jak pod koniec ligi 15/16 Real grał dobrze, tak teraz niesamowicie się ślizga. I już nie chodzi mi o te nieszczęsne gole w samych końcówkach ze Sportingiem, Barcą, Sevillą, Deportivo czy innymi tylko o to, że trafiają po prostu na słabą formę topowych zespołów - w kwietniu wygrali Klasyk ale o formie Barcy w tamtym okresie nie trzeba przypominać. Zremisowali z nami na początku miesiąca, gdzie strzelili gola w końcówce blokując Pique żeby nie pokrył Ramosa i wykorzystując słabe warunki fizyczne Masche (wzrost), a wcześniej Messi i Neymar zmarnowali genialne sytuacje, po których powinno być 2,3-0. Barca grała na tym etapie slabiutko, zremisowaliśmy po bardzo słabych występach z Malagą i RSSS po chyba najgorszym meczu za czasów Enrique. Wygrali przekonująco z Atletico i zasłużyli na te 3 pkt ale nie da się ukryć, że po pierwsze pierwszy gol padł po ogromnym rykoszecie a drugi po karnym, po drugie Atletico było wtedy w fatalnej formie i nie dziwię się, że nie umieli się przeciwstawić pewnemu siebie Realowi. Pokuszę się o stwierdzenie, że gdyby grali z nimi we wrześniu tak jak my, kiedy Atleti złapało trochę wiatru w żagle po słabym początku sezonu wynik byłby zupełnie inny. A tak to Barca stanęła na przeciw niezłemu Atletico, a Real przeciw najgorszemu od bardzo dawna. I to nie jest szczęście? Szczęściu też trzeba trochę pomóc, ale bez przesady.

0

Kto jeszcze na podium to się chyba nie zdecyduję, ale na pierwszym mejscu zdecydowanie Luis Suarez.

0

W analizie liczby minut gry piłkarzy rezerw w pierwszym zespole wspominałeś coś o analizie gry Rakiticia. Możemy się czegoś takiego spodziewać? Prawdę mówiąc jestem bardzo ciekawa.

1

Niektórzy z tych socios są dość... dziwni? Rozumiem, że wszycy tęsknimy za Xavim, ale jego powrót jest niemożliwy. Cesc? Alexis? Już nie wspominając o Ramosie czy Ronaldo. Modric to wielki piłkarz, ale jest tylu innych, świetnych zawodników którzy mogliby nas wzmocnić, że to trochę dziwne wybierać akurat piłkarza z Realu.

2

Po pierwsze nie gram w Fife i za bardzo nie mam pojęcia jak wygląda układanie składu w tej grze, po drugie nie jestem dzieckiem ;) Ironię zachowaj dla siebie. Możesz mieć swoje zdanie na temat pomocy w Barcy, ja mam swoje. Ja uważam, że obecna pomoc jest zbyt mało kreatywna, a jeden Iniesta to za mało. Oczywiste jest, że Couthinho nie wskoczyłby od razu do podstawowego składu za Andresa, tylko by się od niego uczył. Ale ok, grajmy tymi statystami których posiadamy. Niech wygląd każdej z formacji będzie zależny tylko od trzech piłkarzy: Pique, Iniesty i Messiego. Po co nam zaeodnicy, którzy naprawdę mogą wnieść jakość i świeżą krew do zespołu? Jeśli Cou w Barcy by się sprawdził to dla mnie jedyny minus tego transferu to ewentualne zablokowanie rozwoju Denisa, czego nie chcę.

0

Iniesta w wywiadzie opublikowanym na stronie wczoraj:
„Teraźniejszość sprawia, że jestem optymistą. W 2018 roku kończy się moja umowa i chcę ją przedłużyć. Wszyscy to wiedzą, nie jest to tajemnicą. Jednak to forma zadecyduje o tym, ile czasu będę mógł zostać w Barçy. Mam nadzieję, że okres ten będzie bardzo długi”.

1

Oczywiście Igła może mieć swoje zdanie, jednak ja w ogóle się nie zgadzam. Wybrał typową "9" ponieważ jak pisze Sawik sam jest piłkarzem tego typu, jednak Leo jest kompletny pod każdym względem i nikt nie może się z nim równać.

2

Couthino to dla mnie piłkarz urodzony do gry w Barcy. Jego transfer to na razie marzenie, ale mam nadzieję, że się spełni. Pomoc z nim, Iniestą i Busim to byłoby coś, a w przyszłości Cou zastąpiłby Andresa. To zawodnik, który byłby REALNYM wzmocnieniem i wniosły wiele do drużyny. O wiele więcej niż średnicy tacy jak Gomes czy Rafinha. Bardzi lubię Rafę, ale jakoś nie mogę dostrzec w nim jak niektórzy takiego potencjału który pozwoliłby mu w przyszłości być topowym pomocnikiem.

19

To nasz Rakitic! :)

18

Czasem jak czytam wypowiedzi Masche to mam wrażenie, że on w tę piłkę gra za karę ;) Nie pierwszy raz już mówi, że nigdy nie może się zrelaksować na boisku i cieszyć się grą bo to tak olbrzymia odpowiedzialność, a radość czerpie z treningów. Z kolei Pique mówi na odwrót - on nie lubi treningów, za to kocha mecze, zwłaszcza te o wielkiej randze.

41

Moim zdaniem to gruba przesada. Zlatan to niezły piłkarz ale nie aż tak, żeby za jego sprawą drużyna w której gra zmonopolizowała ligę. PSG gra słabo, ale raczej przez nowego trenera a nie brak Zlatana.

17

Ale tu nie chodzi o wyśmiewanie zdobycia przez Real LM, SPE i KMŚ, tylko o nazywanie tego "trypletem". Wiadomo przecież czym jest tryplet i tylko jedna drużyna w roku może go zdobyć. A tu się okazuje, że tych "trypletów" było w 2016 całkiem sporo, Barca także taki zdobyła - w końcu liga, CdR i SPH ;) To jest właśnie Madrycka propaganda

29

O dobrych uczynkach piłkarzy takich jak nasz Luisito za dużo się nie mówi, więc tym bardziej warto napisać tutaj:
Luis Suarez przekazał 500 świątecznych worków z prezentami dla dzieci ze szpitala Pereira Rossell w Montevideo :)

7

Jeśli to prawda to zupełnie nie rozumiem tych ruchów transferowych. Jeśli nie stawiamy na wychowanków tylko sprowadzamy piłkarzy z poza klubu powinniśmy sięgać po zawodników z najwyższych półek, a nie po kolejnych średniaków.

0

Neymar faktycznie jak na swoje standardy zawodzi, ale Suarez? W którym miejscu zawiódł? A Arda rozkręca się tylko w mało istotnych meczach. Gdzie był z Alaves? Celtą? Malagą? Jak wszedł na boisko z Realem to popełnił przewinienie, po którym straciliśmy gola odbierającego nam odniesienie niezwykle ważnego zwycięstwa. Z Osasuną gdzie miał udowodnić, że jest w lepszej dyspozycji od Neymara zagrał słabo i dopiero, jak Denis wszedł to gra ruszyła. Nie jestem jego hejterem czy przeciwnikiem, tylko uważam, że trochę niektórzy odlatują z tym wychwalaniem go. 3-go grudnia był kołem ofiarym po faulu (o ile się nie mylę) na Marcelo.

9

Nie jestem hejterem Ardy, ale jeśli bym była nie zmieniłabym zdania po trzech bramkach z trzecioligowcem, tym bardziej, że jak przychodzi jakiś naprawdę waży mecz to Turek raczej zawodzi.

21

To zacznij grać z głową i strzelać gole. Bez tego może być ciężko.

1

Zgadzam się. Moim zdaniem zachwyty nad Ardą są zdyt duże. Trzy bramki zdobyte z Borussią i Herculesem są tak na prawdę nieistotne, a jak przychodziły trudniejsze sprawdziany Turan po prostu zawodził. Raz udało mu się strzelić naprawdę ważnego gola. Wolę, żeby nie strzelał tych hattticków z trzecioligowcami, a zachował więcej rozwagi w meczach z np. Realem, gdzie spowodował faul kosztujący nas utratę punktów. Nie widzę go jako kogoś, kto wchodząc na boisko przy niekorzystnym wyniku odmienia losy meczu (jedna Borussia wiosny nie czyni), a raczej jako kolejną zapchajdziurkę, których niestety w zespole trochę mamy.

0

Czy bandaż nie wiem, na pewno czerwona wstążka którą nosi na nadgarstku. Ale o znaczeniu bandaża nie słyszałam.

1

On tym bandażem zasłania tatuaż, zresztą pewnie tak samo jak Neymar.

3

Dlaczego? Co masz konkretnie na myśli? Może nie były to wyżyny sztuki komentowania meczów, ale bez przesady.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?