Eleri
Dołączył/a: styczeń 2016
Wrocław
17 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
28
Leo wniósł ten sport na inny poziom. Nie mogę sobie wyobrazić, że kiedyś go nie będzie, wydaje się to niemożliwe. Jednak gdy już to nastąpi, piłka nożna może równie dobrze przestać się tak nazwać, to po prostu nie będzie już to samo. Nigdy. I nikt go nie zastąpi. Nigdy. Nawet jeśli (w co mocno watpie) pojawi się kiedyś piłkarz, który przerośnie Messiego umiejętnościami, nie zmieni to faktu, że Leo jest po prostu wyjątkowy. I w dodatku jest nasz. Mamy ogromne szczęście, że gra dla nas a nie innych kibiców, możemy w pełni czerpać przyjemność z jego spektakli a nie gorzknieć z zazdrości, ponieważ nie gra dla naszego klubu. Trochę współczuję fanom Realu i antyfanom Barcy przez to, że muszą wmawiać sobie i okłamywać samego siebie, że ktoś inny jest lepszy od Messiego.
A Iniesta to drybluje nawet na leżąco.
2
A ja tak robię! ;) Byłam na jednym meczu Barcy - Leo strzelił tam hattricka (Man City 4:0) i trzy razy tego wieczoru krzycząc "Messi Messi" wykonywałam te charakterystyczne pokłony rękoma tak jak wszycy kibice na Camp Nou. Teraz robię to samo w domu i wychodzi to jakoś naturalnie, chyba weszło mi to w nawyk ;D Leo jak nikt inny na to zasługuje.
2
Po jego pierwszym golu powiedziałam to samo do rodziny ;D Luisito często wygląda tak niezgrabnie, jego dryblingi i biegi do piłki sprawiają wrażenie, jakby potykał się o własne nogi. Tu mu piłka odskoczy, tu źle poda, ale mimo to jest taki niesamowity. To co robi wizualnie nie jest najpiękniejsze i często dość pokraczne, ale mimo wszystko to, jak dzisiaj zgasił piłkę którą dostał od Iniesty jednocześnie lekko ją sobie wypuszczając było fenomenalne. I to ciasteczko do Leo przy golu na 4-1. W tej pokraczności jest pewnien urok. Kocham tego grubaska.
11
Pique by nas uratował, gdyby liniowy nie zauważył spalonego, którego nie było.
0
Ja też bym go chciała ale gdzie miałby grać? Za Suareza? Nie wiadomo jak będzie wyglądał Luis za te dwa lata, ale mimo wszystko raczej nie poszłabym na taką wymianę.
18
Nie no, nie przesadzaj ;D Pique wymiata.
0
Nie traktuj wszystkiego poważnie, przecież to oczywiste, że nie ma kary. Po prostu trochę dziwi mnie to, że Lucho znowu go nie wystawia, skoro przyzwyczaił nas to tego, że w drużynie są święte krówki jak Neymar czy Busi. Mimo wszystko podoba mi się, że w końcu nie wystawia zawodnika który gra po prostu źle ale ma wyrobioną pozycję w zespole.
0
Wiem o tym, przecież nie napisałam tego o karze na serio. To prawda, że gra fatalnie. Zaprezentował się źle nawet z tą drużyną z Kataru.
0
Oj nieee, dwa tygodnie przez Clasico to ja cały dzień na miejscu nie mogłam usiedzieć.
0
Rakitic ma chyba karę bo w ogóle nie gra ;) Cieszy jednak Denis koło Iniesty, może z tego wyniknąć coś dobrego.
0
Błąd się wkradł - mecz z Manchesterem City nie był 29 tylko 19 października.
0
Wcześniej nie było tego "w finale".
0
"Ronaldo drugim zawodnikiem w historii KMŚ który ustrzelił hattricka. Wcześniej w 1962 roku jako pierwszy dokonał tego Pele."
Chodzi tylko o finały? Bo rok temu Suarez miał hattricka
10
http://news.images.itv.com/image/file/684020/stream_img.jpg
Wymowne jest to zdjęcie :)
1
W życiu bym na to nie poszła.
1
Z Malagą zdobył prawidłowego gola który dałby nam zwycięstwo. Szkoda że to Pique anulują bramki a nie Ramosowi.
1
Może moja opinia nie będzie popularna, ale ja sobie wzięłam koszulkę ze sponsorem. Ten Katar nie przeszkadza ani nie rzuca się aż tak w oczy, bo teraz nazwa sponsora to jest coś zupełnie normalnego. Bez tego Kataru koszulka wydaje mi się taka pusta, niepełna. Wolę takie same, w jakich grają piłkarze na co dzień.
27
Beke to ja mogę mieć raczej z tego typa, co kiedyś dumnie nosił koszulkę Barcy a teraz zakłada ją gdy jakaś księgarnia zapłaci mu za reklamę książki Iniesty a do codziennych filmików zakłada trykot Legii, i który każde inne zdanie niż jego własne nazywa bólem dupy. Nie oglądam go już, mam dość naśmiewania się z innych ludzi, nie szanowania ich i wykorzystywania do nabijania wyświetleń, tego pseudoobiektywizmu i zachowywania się, jakby pozjadał wszystkie rozumy i tylko on wiedział, jak funkcjonuje piłka.
0
Xavi ma całkowitą rację i każdy, kto nie jest zaślepiony na pewno uważa tak samo. Jednak uważam, że Generał powinien unikać taich wypowiedzi, ponieważ są one znakomitą pożywką dla hejterów i wytwarzają niepotrzebne napięcia na linii Barca-Real.
1
Ney w końcu coś strzelił od 19 października. Teraz czas na oficjalny mecz ;p
2
Piłkarze z pewnością są zachwyceni, że muszą uczestniczyć w tej całej szopce.
1
Słyszałam już wiele perełek od Ronaldo, ale ta chyba przebija wszystkie. Aż mi się nie chce wierzyć, że mógł tak powiedzieć. Popłakałam się ze śmiechu gdy to przeczytałam.
0
Oczywiście, że tak. Masz rację i całkowicie się z tobą zgadzam - liga jest bardziej sprawiedliwa i pokazuje, który zespół faktycznie był najlepszy. Ja jednak odniosłam się to tego, co napisał D10SLEO - że jeśli Real wygra ligę to ludzie nie będą nagle jej stawiać ponad LM z wiadomych względów. Pisząc "ot, wygrali lige" nie chciałam niczego Lester umiejszać, miałam na myśli jedynie fakt, że o tym mówiono przez krótki okres czasu i po tym, jak wszycy ochłonęli to aż takiego poruszenia to nie budzi.
0
Mahreza można jeszcze podciągnąć do jednego z najlepszych piłkarzy w tym roku, ale z tym Payetem to bym nie przesadzała. Ściągnął jedną pajęczynkę z Rumunią i ludziom trochę odbiło na jego punkcie. Dobry z niego piłkarz, ma genialne rzuty wolne i jest za dobry na West Ham, ale bez przesady z tym stawianiem go ponad Griezmanna. Gdyby ne Antoine to Atletico i Francja nie miałyby tych nieszczęsnych finałów. Mimo wszytko zasłużył na ZP bardziej niż Ronaldo.
0
Ja tak ne uważam. Liga to jednak tylko liga i budzi podziw tylko u tych, którzy ją wygrają, ewentualnie biorą w niej udział. Nawet o Lester które wygrało sensacyjnie BPL nie mówi się wcale dużo. Ot, wygrali ligę. Wiele klubów wygrywa swoje ligi, bo lig jest wiele - Barca, Leicester, Juventus, Bayern, PSG, Legia zdobyły puchar za ligę i wcale nie robi się z tych drużyn nie wiadomo czego. Owszem, jeśli Real wygra ligę to będzie ona im wyjątkowo dobrze smakować i tylko to może być dla nas powód do zmartwień - ich radość i satysfakcja. Bo jednak Liga Mistrzów to Liga Mistrzów - hymn, piękny puchar, emcjonujące rozgrywki, cała otoczka i medialność. LM smakuje najlepiej, najbardziej elektryzuje, mówi się o niej najwięcej i najgłośniej. Nawet finał w TVP puszczają :p
1
Jak oglądałam ten dokument to też na to zwróciłam uwagę i pomyślałam o tym samym, co ty. Obecnie Ronaldo może uczestniczyć w jakimś wyimaginowanym pojedynku z Leo o to, kto jest najlepszy, ale to wszystko jest robione pod publiczke, ponieważ dla przeciętnego kibica hegemonia jednego piłkarza byłaby nudna. Musieli więc wybrać jakiegoś beneficjenta. Kogoś, kto przez tyle lat będzie przeceniany a jego umiejętności niezasłużenie podnoszone do najwyższej rangi. Padło na Ronaldo - na papierze to wszystko wygląda pięknie: zawodnicy z dwóch różnych biegunów, z mocno rywalizujących ze sobą klubów. Jeden bazujący na naturalnym drygu i wrodzonych zdolnościach, drugi na dopracowaniu do perfekcji prawie wszystkich elementów swojego fachu. Jeden spokojny, skromny, nie mówiący zbyt wiele, skupiający się na grze, drugi pewny siebie, często arogancki, kontrowersyjny, sprzedający swój wizerunek, ambitny aż do bólu - jednak wielu uważa, że to tej ambicji i patrzeniu wyłącznie na siebie zawdzięcza swój sukces. Na szczęście boisko wszystko weryfikuje. Leo do bycia wielkim nie potrzebuje pomocy kolegów którzy wygrywają mu LM i Euro, to on wygrywa trofea innym.
1
A mi się losowanie podoba. Owszem, meczów z PSG było wiele, ale moim zdaniem to nie jest powód do narzekań. W końcu najważniejsze jest to, by ostatecznie przejść do następnej rundy a PSG dostaje od nas oklep i musiałaby się wydarzyć tragedia żeby Barca nie awansowała do ćwierćfinału. Oczywiście nie można podchodzić do tego ze świadomością, że dwumecz jest wygrany bo w momencie wejścia na boisko szanse są równe i każdy może wygrać z każdym, jednak jeśli Barca podejdzie do tych pojedynków z należytym skupieniem (a jestem pewna, że tak bedzie) to przejdzie spokojnie Francuzów jak Arsenal rok temu. PSG gra obecnie tragicznie jak na siebie i w ogórkowej lidze są na trzecim miejscu i nawet, jeśli w lutym będą w lepszej formie to nie powinniśmy mieć z nimi większych problemów.
0
Przeczytałam to jeszcze raz, i drugi i trzeci i nie rozumiem o co ci chodzi z czytaniem ze zrozumieniem. Uważam, że w pełni zrozumiałam twój komentarz.
1
Ale dlaczego tak cię to dziwi? Przecież na pierwszy rzut oka widać, że gdy wypadnie ktoś z kręgosłupa Messi-Iniesta-Busquets-Pique to jakość gry spada ogromnie. Widać to było jak na dłoni w Klasyku po wejściu Andresa, jak bardzo zmienił obraz meczu. To są piłkarze o tak wysokich umiejętnościach, że zastąpienie ich jest niemożliwe i innych zawodników po prostu to przerasta. Nie rozumiem dlaczego śmieszy cię czy fascynuje to, że kibice na tej stronie uważają, że gra znawcy jest zależna od tych piłkarzy skoro właśnie tak jest. Oczywiście, gdy jesteśmy w niezwykłej formie potrafimy pyknąć bez Leo Real na wyjeździe 4-0 , ale taka forma zdarza się bardzo rzadko.
2
O takie cuś chodzi?
1) http://www.barcelonaholidayapartments.co.uk/wp-content/uploads/2015/05/campnou.jpg
2) https://zapodaj.net/9e3c5998514de.jpg.html
3) https://zapodaj.net/10c772517a553.jpg.html