1

Naprawdę uważasz, że cztery mecze zawieszenia to odpowiednia kara za kilka przekleństw? Piłkarze obrażają siebie nawzajem i sędziego dość często, a nikt nie ponosi aż takich konsekwencji swoich słów. Cztery mecze to bardzo, bardzo dużo. Ludzie sobie nogi łamią na boisku ostrymi, brutalnymi falami, kończą innym kariery i często dostają tylko czerwone kartki. Messi dowiedział się oficjalnie o swoim zawieszeniu na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania, będąc już w Boliwii, był już nawet ustalony skład na ten mecz w którym się znajdował. Został zawieszony na cztery mecze, czyli jeśli nie złagodzą mu kary to do końca eliminacji będzie mógł zagrać tylko w jednym meczu. To jest zdecydowanie zbyt surowa kara, ktoś wyżej wyraźnie chciał mu dopiec.

1

"Barça śmieje się z błazeństwa Piqué” CO??? Marka chyba sama nie wierzy w to, co pisze. Pique Ameryki swoją wypowiedzią nie odkrył, ale miał na tyle odwagi, żeby jako pierwszy powiedzieć to na głos. Jakoś mnie nie dziwi fakt, że zrobił to.akurat on.

1

Ktoś już zamieszczał tutaj to pismo, ale zostało usunięte. Jak dla mnie to jest monolog nie na temat.

0

Jeżeli nas wyeliminujecie, życzę wam z całego serca wygrania pucharu. Wam, oraz BVB.

2

Nie zmienisz mojego punktu widzenia, ja nie zmienię twojego, ale odpowiem na twój komentarz. W wypowiedzi Pique nie ma w ogóle domysłów, gdzie ty tu widzisz domysły i insynuacje? Marta Silva, sędzina, która bierze udział w procesach naszych piłkarzy i jest związana(czy była związana) zawodowo z Realem siedzi w loży obok Pereza, to samo tyczy się Tebasa, który jest zadeklarowanym fanem Realu. To jest fakt. Nie wiem, kto zasiada w lożach na Camp Nou, nic niepokojącego do tej pory nie wypłynęło, a przynajmniej ja o niczym nie słyszałam. Tebas chciał przyjechać na Camp Nou, ale tylko na grudniowy mecz z Realem.

Owszem, Pique mógłby powiedzieć cokolwiek. Ale najwidoczniej nie chce. Zdecydowana większość piłkarzy wypowiada się z dyplomatycznie, ich słowa są nudne jak flaki z olejem aż się tego czytać nie chce. Czy się to komuś podoba czy nie, Pique nie jest Iniestą, Busquetsem czy Puyolem, do którego jest wiecznie porównywany. Piłka nożna z założenia jest nieobiektywna. Ten, kto jest kibicem piłkarskim lub w jakikolwiek inny sposób jest związany z tym sportem i mówi, że jest obiektywny, to kłamie. Można być pełnym hipokryzji fanbojem w internecie, który bluzga na drużynę przeciwną w przy każdej okazji, albo piłkarzem który na debilne pytania dziennikarzy odpowiada z taką kurtuazją, że się niedobrze robi i czuć, że to wypowiedź tylko na odczep się. Takie wypowiedzi jak ta Pique wywołują burze, owszem, nie trzeba być specem, żeby to wiedzieć. Gerard doskonale o tym wie. Wszystko, co powiedział jest zgodne z prawdą oraz wyraża jego zdanie, zresztą nie tylko on tak uważa. Ameryki swoimi wypowiedziami nie odkrył. Dziwi mnie tylko to, iż mimo, że w jego wypowiedzi nie ma za grosz brak szacunku, to każde jego słowo jest wyrywane z kontekstu i nadinterpretowywane.
Do ostatniej części twojego komentarza się nie odniosę, ponieważ ja sama nie poruszałam tych tematów i nie chcę teraz w to wchodzić.

1

Wiadomo, że ważni ludzie siedzą w lożach. Tylko pytanie, dlaczego akurat w tych lożach?
Zresztą, nieważne, nie będę siała domysłów. Masz rację, nie jest to przestępstwem. Tak samo przestępstwem nie niestety wyrażane swojej opinii na ten temat.

0

1. Puyol 2. Iniesta, ale to generalnie wybór jak między mamą a tatą 3. Casillas 4. Lewandowski 5. Alves 6. Błaszczykowski 7. Stoch 8 nie wiem, 9. Włodarczyk

3

Ale przecież on nie pojechał do Realu. Powiedział, że nie podoba mu się to, że na loży honorewej na Bernabeu zasiadają osoby, które pociągają za sznurki w całej Hiszpanii i miał rację.
Pique także nazywa Ramosa przyjacielem. Bycie Cule nie jest podstawą do hejtowania Realu, masz rację. Ale bycie Cule jest podstawą szczerej niechęci do Realu. I tak właśnie ma Gerard - nigdzie nie krytykuje piłkarzy Realu, ale nawet wręcz przeciwnie, wypowiada się o nich z dużym szacunkiem. RM to nie tylko piłkarze.

76

Kim jest Pique? Pomyślmy, hmmm... Może kimś kto wygrał więcej trofeów niż wasz klubik przez ostatnie 20 lat?

16

Generalnie gość gada z sensem, no może poza tym,że Pique się pomylił. Jak mógł się pomylić, skoro każdy widział zdjęcia pani, która oskarża Leo i Neymara na VIPowskich siedzonkach na Bernabeu. Aczkolwiek możliwe, że Tebas chcieć zamieść to wszystko pod dywan, także problem jaki może mieć Pique w związku ze swoimi słowami.

0

Zgadzam się. Słowa Pique wywołały wielką burzę, ale jakby mentalne gównarze uważnie przeczytały całą wypowiedź to by się przekonały, że nie ma w niej nic złośliwego i jest pełna szacunku. I to samo w drugą stronę - czytam wypowiedź Ramosa i czuję szacunek do niego, że odpowiedział z klasą i potraktował słowa Gerarda z humorem. Ale nie, Ramos pies. Smutne trochę, ale co poradzić.

7


:")

1

Chwila. Nie chcę wchodzić w dyskusję o prawie karnym bo się na tym słabiutko znam, może ktoś mnie doedukuje, ale z tego co wiem pomówienie to występek(?) który polega na pomówieniu kogoś, czyli "pomawiać" oznacza bezpodstawnie coś komuś zarzucić, oskarżyć itp. Czyli jak napisał SmiesznaStrona powiedzenie "Pan XYZ ukradł mi 500 zł" jest pomówieniem, ponieważ nie ma się na to dowodów. Ale powiedzenie "nie podoba mi się że na trybunie VIP zasiadają osoby takie i takie" na moje już pomówieniem nie jest, ponieważ jest to prawda, są dowody w postaci zdjęć czy filmów. Oczywiście Real pewnie będzie chciał zarzucić Pique pomówienie/zniesławienie tylko pytanie, czy mają rację?

23

To poprostu bardzo inteligentny facet. Nigdy nie mówi nic głupiego i bezmyślnego. To, że znacznej części jego słowa się nie podobają nie znaczy, że nie mówi prawdy. Mam wrażenie, że wszystkie jego słowa są zawsze dokładnie przemyślane i Gerard doskonale wie, co mu za to grozi, jakie kary, presja, wieszanie psów. Ja również bardzo go podziwiam, tak szczerze.

1

Oczywiste było, że ta sytuacja nie mogła przejść bez echa, ponieważ słowa Pique były dość mocne. Na pewno Madryt będzie chciał dowieść, czy doszło do pomówienia. Wszycy wiemy, jak było i o tym, kto zasada na lożach VIP na Bernabeu mówiło się już dawno temu, ale na dobrą sprawę myślę że Gerard nie ma na to konkretnych dowodów.

11

Przecież to o białych strojach to był tylko żarcik i wicie szpileczki, ten cytat jest wyrwany z kontekstu przez ASa.

2

No proszę, powtórki w piłce to coś pięknego. Kilkanaście sekund, dwie bardzo ważne, prawidłowe decyzje podjęte. Hiszpania świetnie gra.

0

Mi się bardzo podobała, łyknęłam ją. Trochę wyidealizowany obraz, ale taki piłkarz może być idealizowany. Dużo ciekawostek, sporo się dowiedziałam. Jeśli możesz kupić, nie zastanawiaj się.

4

Niesamowite, zweryfikowanie, czy był spalony zajęło kilkanaście sekund. Cofnięto nieprawidłowego gola - i tak powinno być.

0

Również pozdrawiam i życzę dużo śmiechu i beki na przyszłość.

0

Myślę, że Iniestę na 100% zmieni, Busiego może, ale Pique nie ma szans. Na pewno nie zmieni obrońców. Co do Alby - zgadzam się, niech gra.

3

Shakira to w ogóle hojna kobieta. Już jak miała 18 lat zakładała fundacje charytatywne w Kolumbii. W zeszłym roku przekazała 15 milionów (!!!) jakiemuś państwu, którego dotknęła katastrofa naturalna o ile dobrze pamiętam. Ta kwota wydawała mi się tak nierealna, że musiałam sprawdzać w kilku źródłach żeby przekonać się na 100%. I o dziwo bardzo mało mówiło się o tym, że ktoś przekazał tak ogromne pieniądze. Nie chcę wyjść na zakompleksioną czy coś, ale o Ronaldo się mówi, jak sobie na głowie wytnie coś na kształt blizny dziecka po operacji (taka tam dygresja)

0

Trochę nie rozumiem tego, że piłkarze, którzy grają całą masę meczów w sezonie, jak Pique, Iniesta, Alba, Busi, Ramos czy Carvajal wybiegają w pierwszej 11 w meczu TOWARZYSKIM. Jakoś trener Chorwatów nie miał oporów, żeby odesłać Modricia i Rakiticia. Reszta jeszcze ok, niech pogra bez przeciążania się, ale Andres? Przecież on ma 33 lata, jest po dwóch długich kontuzjach w tym sezonie, ledwo gra co drugi mecz.

1

Co do ostatniego zdania - również uważam, że ta kara to pokłosie nie pojawienia się na gali. Kto normalny daje cztery mecze zawieszenia za kilka przekleństw?

0

To,.że w protokole nic nie ma nie znaczy, że do incydentu nie doszło. Było starcie pomiędzy Messim a jakimś piłkarzem Chile przy linii bocznej blisko pola karnego, liniowy pomachał chorągiewką że faul, ale nie przyznał piłki Argentynie tylko Chile. Leo się wkurzył, bo cały mecz pachniało golem dla Chile i walczył o każdą piłkę, zresztą faul na nim był ewidentny z tego co pamiętam. Zaczął coś rzucać w kierunku tego sędziego a po meczu ostentacyjnie nie podali sobie dłoni. Przecież arbiter nie będzie płakał po spotkaniu że zły Messi zwyzywał mu matkę.
Co nie zmiana faktu, że kara jest wprost absurdalna i wygląda, jakby Leo komuś nogę w dwóch miejscach złamał.

28

Naprawdę uważasz, że cztery mecze zawieszenia to zasłużona kara? Owszem, Leo nie zachował się dobrze i powinien był trzymać język za zębami, ale cztery mecze to bardzo, bardzo dużo. Jeden byłoby ok, dwa już dyskusyjne, ale cztery za rzucenie jakiegoś tekstu z przekleństwami? Ludzie sobie nogi łamią na boisku i jedyne, co dostają to czerwone kartki.

0

Nie wiem kto te kary wymyśla. Zdecydowanie za wysoka kara. Cztery mecze zawieszenia... to.wygląda jakby zrobił komuś krzywdę na boisku a nie zwyzywał sędziego (a raczej jego matkę - klasycznie). Argentyna nie istnieje bez Messiego, są w stanie nawet przegrać z Wenezuelą u siebie nie mówiąc o Urugwaju. Jak Argentyna nie dostane się na Mundial to Leo chyba sam siebie za to znienawidzi. Oby w AFA się odwołali i kara została skrócona.
Bauza mówił po meczu z Chile, że są silną drużyną i nie zależą od Messiego - ma teraz szansę to udowodnić.

0

Tytuł trochę od czapy. Crespo nigdzie nie powiedział, że nie daje Juve dużych szans na awans.

2

Widzę sporo osób tutaj się piekli i myśli, że Leo jest niewinny. Nie jestem za karanie go, oczywiście, z tym, że między nim a sędzią liniowym faktycznie coś zaszło. Messi się wkurzył gdy liniowy nie zasygnalizował chrągiewką faulu na nim, ewidentnego zresztą i faktycznie doszło do jakiejś tam wymiany nieprzyjemności między nimi. Potem po meczu ostentacyjnie nie podali sobie dłoni.

0

Na razie chyba nie ma oficjalnej informacji. Wszędzie, gdzie patrzyłam było napisane że MOŻE być zawieszony na 2-4 mecze. Oby to nie była prawda. Coś późno się za to zabrali biorą pod uwagę, że mecz jest dzisiaj.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?