Fenelon
Dołączył/a: grudzień 2011
Warszawa - Drezdenko
11 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@kkbarca ja, Project Manager & Scrum Master w branży IT.
Wstawanie wcześnie rano sprawia jedynie problemy, ale to też spowodowane jest późnym kładzeniem się spać, więc do wyeliminowania :-)
@KamQiX od razu skojarzyło mi się z tym! :-D
2
#Neymar
Ostatnie 16h z hakiem, ale jakaś nadzieja pozostaje, że jednak się uda i dopną ten transfer Neya (patrząc na wypowiedzi Leonardo wyszło na to, że 95% donosów okazało się plotkami, więc i historię o końcu negocjacji mogą nie mieć pokrycia w rzeczywistości).
Przyjdzie? Będzie super, mega wzmocnienie na LS, gdyż brak nam tam nominalnego zawodnika.
Nie przyjdzie? No trudno, będziemy wciskać tam zapewne Griezmanna. Martwię się, że znowu nie wykorzystamy jego potencjału tak jak Coutinho.
Co do Dembele. Jeżeli plotki o jego decyzji o walce o skład i pozostaniu w Barcelonie są prawdziwe, to fajnie że mu zależy. Ze sportowego jednak punktu widzenia nie jestem z tego powodu zadowolony, gdyż jak wszyscy wiemy to jest jego TRZECI sezon, a my nadal liczymy, że chłopak odpali i zagra przynajmniej dwa-trzy dobre mecze z rzędu.. Jak dla mnie to margines błędu i czas na wdrożenie dawno się skończyły i powinniśmy widzieć już jakieś efekty, a tymczasem ile to razy w meczu piłkarz ten ma problem podać prosto do kolegi z drużyny. Jak odpali to super, ale przestałem już na to liczyć i jestem zdania, że to się nie stanie. Chciałbym się mylić, chciałbym.
Miłego dnia wszyscy, zapnijmy pasy w tym ostatnim dniu okienka :-)
0
@ViscaBarca123 Mnie zgniata ten piękny drewniany sufit ze zdjęcia np. nr 8. CUDNY!
0
No i po frytkach..
0
Jprdl De Jong biega na skrzydle i nie ma z kim grać. Matko jedyna, co tu się dzieje..
1
1 napastnik w środku pola otoczony 5-6 piłkarzami Osasuny, ale wyrzucamy piłkę na skrzydło i młócimy młócimy te wrzutki jak swego czasu Real. Na pewno się uda, na bank... Eh.
5
16min meczu a Dembele dalej niewidoczny... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1
Kwestia weekendu! Dobranoc wszystkim :-)
0
@Pitera277 zerknij kilka postów niżej.
0
Cholera wie co myśleć tym zdjęciu Neymara na koncie jego sponsora na Instagramie i czy to tylko nie był zabieg marketingowy, aby nagle dziesiątki tysięcy osób nie weszło na ich konto na IG, może zaobserwowali profil + może zainteresowali się ich produktami. Ot taki cwancyk :-)
EDIT: Już mają kilka tysięcy więcej follow. La zabawa.
0
@Katalonbar kilka lat temu byłem na Camp Nou na meczu z Arsenalem i wychodziło ponad 600pln, ale dokładnie nie pamiętam.
4
@FC1899Barca Trump zawsze powtarzał, że chce być zapamiętany jako prezydent, który w pierwszej kolejności będzie bronić interesów i sytuacji w kraju nie ważne co by się działo i miało miejsce (za co m.in. go szanuje) i pewnie dlatego woli zostać oraz nadzorować sytuację USA z jej terytorium, niż bawić się w politykę z jakimkolwiek krajem w momencie kiedy życie wielu obywateli w jest zagrożone.
Nie doszukujmy się w tym czegoś złego i przysłowiowej "zlewy" :-)
0
Ma ktoś link do losowania? Na DrHTV wywaliło i leci TVP2 z serialem -.-
0
@Rewolucja123 wysyłam.
0
@masq
Hej, na wstępie fajnie że wracasz do ćwiczeń, bo jest z tego masa benefitów (nie tylko wizualnych).
Co do samej kontuzji pleców, to czy możesz opisać gdzie lub czym ta kontuzja się objawia? Czy jest to dolny odcinek pleców (lędźwiowy) czy może coś w górnych partiach pleców? Najwięcej kontuzji jest w dolnym odcinku z tego powodu, że bardzo często prostowniki które trzymają nasz kręgosłup we właściwej pozycji nie są bardzo silne i kiedy nagle dochodzi do ich przemęczenia to mogą zacząć "puszczać" i przestać chronić kręgosłup. Jeżeli tak, to trzeba wzmocnić owy odcinek dodając do swoich ćwiczeń np. Martwy ciąg, lecz sugerowałbym wykonywać go w zakresie 3 serii po 5-7 powtórzeń. Dlaczego nie mniej powtórzeń? Prostowniki nie są jeszcze na tyle silne, aby szarpać większy ciężar. Dlaczego nie więcej jak np. 7 powtórzeń? Bo nie są na tyle wytrzymałe jeszcze i przyzwyczajone do takiego wysiłku i po tych powtórzeniach mimo mniejszego ciężaru mogą zacząć puszczać.
Co do samej rozgrzewki, to DELIKATNY trucht lub szybki marsz lub jak chcesz DELIKATNE walenie worek może być jako coś na miarę pobudzenia i rozkręcenia.
(osobiście nie robie tego)
Właściwa rozgrzewka to powinn być różnego rodzaju wymachy ramion w przód, w tył, w bok (przy treningu góry - obręcz barkową jest bardzo wrażliwa, stąd trzeba o tym pamiętać), a także wymachy nóg, skłony, przysiady bez ciężaru (np. z pauzą na dole) w celu rozgrzania dolnych partii jeżeli mamy zamiar takowe robić.
(zawsze robię - u mnie to wynosi zawsze na oko 3-7 min, zależy od dnia)
Następnie najważniejszym elementem rozgrzewki są SERIE WSTĘPNE, czyli np. jeżeli robisz wyciskanie na ławce płaskie (czyli ciężkie wielostawowe ćwiczenie) j i masz zrobić dzisiaj np. 4 serie po 8-10 powtórzeń ciężarem 80kg, to zanim do tego dojdziesz, to zrób np. 10 powtórzeń samą sztangą (on ma 20 kg zazwyczaj), potem np. 6-8 powtórzeń 40kg (sztanga + po 10kg z każdej strony), potem z 4-6 powtórzeń 60kg, potem 1-2 powtórzenia 70kg i można wchodzić na właściwy ciężar i właściwą ilość powtórzeń (między tymi seriami wstępnymi np. 1min przerwy tylko, a potem na właściwych seriach już 2-3 min aby zregenerować ATP).
(zawsze robię)
Trzeba pamiętać, że CELEM rozgrzewki nie jest zmęczenie, a ROZGRZANIE się i przygotowanie mięśni, stawów, ścięgien oraz CUN (centralny układ nerwowy) do danego ćwiczenia. Niektórzy kończą rozgrzewki i ledwo oddychają przez co nie mają siły na właściwych seriach, przez co nie kontrolują progresu siłowego z tygodnia na tydzień, przez co nie mają efektów lub są one marne :-)
Powodzenia! ;-)
0
No to jedziemy! ✍ ⏰ ☎️ ❗
0
Nasser Al-Khelaïfi no dej już tego Neymara!
1
@RMDagothek Oczywiście że tak, ćwiczenia wielostawowe (przysiady > suwnica) będą zdecydowanie lepsze dla atletów, gdyż angażują oprócz głównej partii wiele dodatkowych (m.in. stabilizujących i wspomagających, np. triceps przy wyciskaniach, biceps przy wiosłowaniach i podciąganiach podchwytem), stąd podczas dynamicznych ruchów podczas meczów zawodnicy mogą mocno przeciążać mięśnie, bo inne partie (brzuch, zginacze, itd.) wspomagają je i odciążają pośrednio. Wyciskania na suwnicy są ćwiczeniami bardziej izolującymi, gdyż pozycja wyjściowa jest przez cały ruch stabilna za sprawą samej maszyny (a nie stabilizowania ciałem) przez co można przetrenować daną grupę mięśniową bezpośrednio, ale to zawsze powinien być dodatek, a nie jak niektórzy traktują to jako bazę. Chyba, że dana partia rozwija się nieproporcjonalnie wolno do reszty (np. za sprawą genetyki lub budowy - różnie zaczepione przyczepy, itd.), to wtedy można daną partię przetrenowywać częściej na ćwiczeniach izolujących, aby nadrobiła braki. No ale to tylko w określonych przypadkach.
5
@arkasath są takie niektóre ćwiczenia dla atletów, których jednym z elementów jest dynamiczny bieg i są nimi właśnie takie "ćwierć przysiady" aby przygotować mięśnie i ścięgna do krótkich i dynamicznych ruchów pod obciążeniem, ale to co się odrealomadrycia na tym filmiku to jakieś nieporozumienie.. Zero stabilizacji, stopy latają, machanie na pałę, jeden ma za duży ciężar i ledwo robi, drugi ma za mały i po 40 powtórzeniach nawet nie czuje zmęczenia, itd.
Ostatnie ćwiczenie jakie widać, to "Wood Chopper", które jest wykonywane ultra-ekstra ujowo xD
Czy tam ktoś wgl pokazuje i koryguje technikę tych chłopaków? Przecież to zakrawa o kpinę i sugeruje, że ktoś chce ich tam specjalnie połamać :D
0
@bartoszekkk jeżeli faktycznie się okaże, że to prawda i Dembele chce zostać i na 95% grzać ławe zamiast grać regularnie i wrócić do formy to nie ma sprawy. Zawsze będzie ktoś z błyskiem i gazem na ławce. Chociaż patrząc na jego ostatnie akcje można domniemywać, że Dembele tego nie przemyślał.
35
Rafinha i Neymar cisnący z przeróbki zdjęcia Umtitiego. Klasyk! :-D
0
@Colon
Fichado: Ben Vindo Neymar!
Fiasko: Uj, dupa i kamieni kupa...
1
@damianex10 pies kolegi pyta o kontakt do dilera.
0
@th@les Ok, Arda Turan + Marc Cucurella + €100m. Dostaną pomocnika i bocznego obrońce, tak jak chcieli.
0
Tebas coś ostatnio z jęzorem podejrzanie głęboko wchodzi... :-P
0
A już był płacz, że za Neymara będzie: Dembele, Rakitic, Rafinha i wór siana...
0
Z Rafinhą to nikt nie powiedział, że jego temat dotyczył włączenia go w potencjalny transfer Neymara. Może po prostu jego sytuacja jest omawiana i wpadły jakieś propozycje kupna z innych klubów? Spokooooojnie!
5
Halo? Dembele? Słuchaj głupia sprawa z tym kontraktem...
0
Ernesto Valverde - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
0
Ależ dzisiaj chłopaki graja! :-)