Fenelon
Dołączył/a: grudzień 2011
Warszawa - Drezdenko
11 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
12
Przegłosowane!
16
Grubo.
0
@Matte34 Messi wielokrotnie w wywiadach (najczęściej w momencie jak przedłużał kontrakt) mówił, że Barca zawsze była jego domem i nawet otrzymując lukratywniejsze propozycje kontraktów (m.in. z City, Chelsea, PSG) odrzucał je i wybierał Barce. To, że inny zawodnik nie dostał w takich klubach większej kasy to logiczne, bo żaden nie był blisko jego poziomu.
@Nathan "nawet w PSG, teraz, Messi będzie mieć niższą pensję w porównaniu do tego co dostawał w Barcelonie, za najlepszych czasów" hahaha! Przecież jeszcze w czerwcu Messi zarabiał w Barcelonie 60mln euro netto rocznie (czyli 120mln euro brutto), a teraz dostaje w PSG 35mln euro netto (70mln euro brutto), więc gdzie on ma teraz lepszy kontrakt w PSG? Nikt tyle co Messi nie zarabiał, bo nikt nie był na jego poziomie, ale tak jak koledze wyżej napisałem Messi powtarzał i to nie raz, że inne kluby proponowały mu lepsze pensje niejednokrotnie.
Czekaj jak to powiedziałeś? "Przynajmniej znaj fakty jak coś piszesz".
Pozdrawiam.
0
@Witekk10 Też bym dał mu 7.5 za styl lotu i pomachanie na końcu do zgromadzonych kibiców.
5
Zasługuje na każdego euro z tej premii za tyle lat lojalności i odrzucania lepszych propozycji + umowa to umowa. Można zamykać temat.
2
Suski z glebą bez telemarku:
1
@Witekk10 Oby się ich pokazywało jak najwięcej w jak najkrótszym czasie ;-)
5
Terlecki aż garba z wrażenia dostał..
10
Dla masochistów i lubiących takie rzeczy, to tutaj klub z Paryża przygotował 9min filmik zza kulis (lot samolotem, badania, cała otoczka poza kamerami, etc.) wczorajszego wydarzenia jakim było ogłoszenie Leo Messiego w PSG. Filmik fajnie zrobiony - poza faktem, że Messi wylądował gdzie wylądował... Pewnie ktoś to gdzieś wrzucał wcześniej, ale sporo osób mogło nie widzieć.
1
@arasz1819 A to to dobre :-D
21
No nic, tyle w temacie... Dobrej nocy Cules!
Messi pozostanie wielki bez znaczenia gdzie gra (nawet w tym obślizgłym PSG). Najważniejsze, że zawsze pozostanie legendą Barcy, a nigdy Paryżan (oby)..
8
To jest tylko zły sen... nie wierze :-( Dziękuje Leo za wszystkie emocje i wspomnienia!
1
Ciekawe kto teraz będzie kapitanem w PSG, jeśli tyle tam "osobowości". W samym tym okienku zasiliło ich szeregi dwóch kapitanów dwóch największych klubów na świecie, czyli Ramos i Messi. Ciekawe ciekawe..
0
@Comfortable_ Messi ma pewnie większy bonus jak NIE dostanie ZP, bo bonus za dostanie ZP byłby za prosty do spełnienia :-P
6
Messi przyjechał zwiedzić Luwr, wjechać na wieżę Eiffle i zrobić fotę z Mona Lisą, a tu wielkie zamieszanie..
7
Ale dziwnie się to ogląda, aż mdli trochę widząc Leo w PSG.. Oglądając go w City nawet bym się cieszył.
No ale nic, stało się... Życzę mu samych sukcesów indywidualnych, niech zdobędzie jeszcze kilka ZP jak się uda! Największy z największych!
0
@Encore @Gosciuu Oficjalnie to będzie jak PSG napisze, że oficjalnie zakontraktował Messiego. Póki co było tyle, że Messi odchodzi. Zachęcam zwracać uwagę na takie szczegóły.
2
Antonela wstawiła na swoje Insta Story jak lecą samolotem z podpisem po ESP: "Con toda hacia una nueva aventura juntos los", co po PL znaczy mniej więcej: "Ze wszystkimi w kierunku nowej przygody razem".
https://www.instagram.com/stories/antonelaroccuzzo/2637180024803345851/
Także OFICJALNIE w PSG (niemal)... :-(
6
:->
0
Jeśli Messi wyląduje w PSG, to jedyny plus jaki z tego widzę to to, że znów zagra z Neymarem i będą orać w ataku, co da pewnie nie raz piękny spektakl. Boli jak skur......
0
@Uukasz_93 W Barcelonie miał 60mln netto (120mln brutto) i zszedł o 50% czyli do 30mln netto (60mln brutto), bo niżej nie mógł.
1
@Deviler Messi gotówkę do banku może przewozi.
4
OFICJALNIE: Emmanuel Macron ZMARZŁ czekając od wczoraj pod wieżą Eifflą na Leo Messiego!
Co chwila oficjalka, że Messi PSG... Do czterdziestu razy sztuka! Kwestia milisekund! Eh..
0
Odnosząc się do informacji, że nowa umowa nie może być niższa niż 50% poprzedniej, to jak to się ma, jeśli przykładowo:
1. Umowa jest na 3 lata, 2 lata zawodnik gra cudownie, dostaje powiedzmy 10mln za sezon, 3ci rok gra totaaaaalny piach i ma już 34 lata, ale klub chce z nim przedłużyć umowę tylko na innych warunkach, bo gra wcześniej wspomniany piach + jest wiekowy i młodszy nie będzie. Taki zespół nie może mu dać umowy gwarantującej mniej niż 5mln, bo poprzednia wynosiła 10mln? Np. 3mln? Trochę to bez sensu.
2. Zawodnikowi kończy się 3 letni kontrakt w lipcu tego roku dzięki któremu zarabiał 10mln za sezon, klub nie przedłuża z nim umowy, a zawodnik nie podpisuje nowej z żadnym innym klubem. Mija pół roku i ten sam klub podpisuje z tym samym zawodnikiem nową umowę w zimowym okienku transferowym, ale zawodnik jest starszy o pół roku + przez pół roku nie był w rytmie treningowym, więc klub chce mu zaproponować nową umowę na 2 lata za 3mln za sezon.
Jakby nie wiem czemu mieliby mu dawać minimum 5mln, jeśli na to nie zasługuje i razem z klubem zgodzili się na 3mln.
Jest też ostatnia opcja, uwaga... :)
3. Zawodnikowi kończy się 3 letni kontrakt w lipcu tego roku z klubem A dzięki któremu zarabiał 10mln za sezon, klub nie przedłuża z nim umowy, a zawodnik podpisuje w letnim okienku kontrakt z klubem B na powiedzmy 2 lata na kwotę 1mln za sezon. W tym samym okienku klub B sprzedaje z powrotem do klubu A tego zawodnika za jakąś tam symboliczną kasę i klub A daje mu nowy kontrakt na 2 lata gdzie dostanie np. 3mln za sezon. Czyli będzie pomiędzy jedną umową z klubem A a drugą wciśnięta jeszcze umowa z klubem B, który tylko kupił i sprzedał.
---
Pewnie są na to jakieś haczyki, ale tak mi wpadło teraz do głowy jakby Messi poszedł do Atletico i wróciłby w tym samym okienku za np. 15mln jako transfer albo za pół roku w zimowym okienku transferowym :-P
13
@VirtuoZ Wiadomo, że wolelibyśmy, aby poszedł do Realu Madryt.
10
"Juan Branco, francuski adwokat potwierdza doniesienia. Francuski rząd, by "wyświadczyć przysługę" katarskim właścicielom PSG postanowił nie nakładać żadnych sankcji pieniężnych paryżanom do 2023 roku. PSG w ostatnim sezonie zanotowało 124 mln euro straty. W tym sezonie oczekują od 200 do 300 milionów straty (BEZ WLICZONEGO MESSIEGO!). Musieliby sprzedać piłkarzy za grube miliony, by spełnić wszystkie wymagania które obowiązują w francuskiej piłce (aktualnie zdobyli aż 7 mln euro z sprzedaży). PSG nie musi już nikogo sprzedawać, mimo że notują olbrzymie straty.
Do tego UEFA zdjęła Finansowe Fair Play"
Szkoda strzępić ryja..
3
@Bobo25 Sprytny i najważniejsze, że bardzo realny, więc czekam na rozwój wydarzeń!
5
Pięknie Riki! Dlatego od zawsze mówię, żeby na niego stawiać! :)
20
:-(
0
@Encore Ale co takiego dzisiaj miał innego powiedzieć Leo? Nie ma szans na zakontraktowanie go, bo La Liga ma takie a nie inne zasady związane z pensjami, więc to oczywiste, że jeśli La Liga by w ciągu np. 2 tygodni zmieniła je, to nagle się okaże, że Messi może być zakontraktowany. Szanse na to są małe, ale są.