Fenelon
Dołączył/a: grudzień 2011
Warszawa - Drezdenko
11 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Czy się uda czy nie, to i tak prawidłowo, że się odwołują. To wręcz skandal, że zawiesili Koemana za takie coś.. Jeśli to "zemsta" za to co kilka razy powiedział na konferencjach, to tym bardziej skandal.
0
@messiandiniesta Poza kilkoma informacjami, że chciałby się przenieść do Barcy z Juve i to, że jest fanem FCB, to jakiś konkretów nie ma, ale jakby właśnie projekt się rozkulał, Juve grałoby taki piach w lidze, to może w przyszłym sezonie miałoby to szansę bytu.
0
@messiandiniesta Myślałem o De Ligt'cie, ale zapewne patrząc na formę Araujo i Minquezy + transfer Garcii, to Barca nie prędzej niż za rok może się o niego postarać kiedy może Pique już by wypadał.
0
@Borneo Problem z Dembele jest taki, że on też sie nie przyjął.
@amanter Czemuż by nie grać właśnie Messi-Griezmann-Neymar + mieć na skrzydłach Albe i Desta? :-)
@Ghazul3293 Jedyne z czym mogę się ciut zgodzić to to, że Wijnaldum może nie być konieczny.
@obiektywny12 Po pierwsze zacznijmy się traktować z szacunkiem - to taka rada na całe życie.. Po drugie zwalniając pensje: Neto, Firpo, Umtiti, Pjanic, Braithwait, Couthino, Dembele, Fernandes możemy zaoszczędzić +/- 35-45mln euro netto (czyli 70-90mln euro brutto). Chcesz mi powiedzieć, że to może nie starczyć na obniżone i rozłożone w czasie pensje tamtych chłopaków? To chyba logiczne, że taki Neymar przychodząc do nas nie dostanie pensji 30mln euro netto, a za pewne max 15-20 i to pewnie też podzielone na lata albo bonusy..
3
#TransferyLato2021
Jakby się udał taki skład na przyszły sezon, to myślę że nie ma co marudzić i można walczyć o najwyższe cele. Pytanie ile z tego uda się zrealizować, kogo za ile sprzedać, kto jak bardzo obetnie lub przełoży/rozłoży pensje, aby styknęło "do pierwszego" w księgowości i ile będzie pieniędzy na transfery:
● TRENER: Koeman
● BRAMKA: Ter Stegen + Pena
● OBRONA: Dest, Emerson, Pique, Garcia, Langlet, Araujo, Minqueza, Alba, ktoś młody na LO
● POMOC: Busquets, De Jong, Pedri, Riqi Puiq, Ilax Moriba, Roberto, Wajnaldum (?)
● ATAK: Messi, Griezmann, Neymar, Fati, Aguero, Depay, Alex Collado
Czyli:
● OUT: Neto, Firpo, Umtiti, Pjanic, Braithwait, Couthino, Dembele, Fernandes
● IN: Garcia (free), Neymar, Aguero (free), Depay (free)
● WYPOŻYCZENIE: Trincao, może Riqi Puig
● Z BARCY B: Pena, Ilax Moriba, Alex Collado + nie wiem co z Konradem
W sumie głównie na Neymara potrzebna by była kasa zebrana ze sprzedaży zapewne lub doszłoby do wymiany zawodników i dopłaty - bardziej delikatną kwestią pewnie jest to czy w limicie płacowym byśmy się zmieścili, ale umowy z piłkarzami są tak ciekawie rozkładane, że nie ma rzeczy niemożliwych (mniejsza wypłata = większy bonus za podpis rekompensujący to oraz rozłożony do spłaty przez klub na np. 3-5 lat).
Co sądzicie obiektywnie? Pomijając już czy ktoś lubi jakiegoś zawodnika czy nie, bo ani ja ani żadna tu osoba i jej chęć lub niechęć nie wpłynie na jakiś transfer lub jego brak, więc emocje na bok, czysta dyskusja ツ
3
No i prawidłowo. Skupić się w tym sezonie na Neymarze, sprzedać tych którzy na to zasługują, a za rok postarać się o Halanda za free (oczywiście + premie za podpis itd.).
2
Chyba musi nowy Eto wejść, bo brakuje tego gazu na skrzydle..
0
Piękna sprawa! :)
0
@DonMatteo901 Ależ na to czekałem!
9
@DonMatteo901 I podobnie wygląda sprawa u 90% przeciwników Konfederacji (wyliczone oczywiście ze wzoru Hajty).. Niestety. Przez takie podejście i kierowanie się tylko emocjami wygrywa potem POPiS. Znowu niestety..
0
@Coutinho007 Dla mnie takim zawodnikiem jest nasz sławny Riqi Puig i według mnie jeśli dostałby chociaż połowę szans co Pedri (ale nie jego kosztem czasem!), to pokazałby się z podobnie dobrej strony. Najbardziej ze wszystkich pomocników przypomina profilem Inieste (oczywiście do Andresa mu daleko). On jak wchodzi to dostaje srogie ogony, a mimo to zawsze jest zaangażowany w jakieś akcje ofensywne. Co innego dostać 5 razy po 5min w co 5 meczu, a co innego dostać kilka meczów pod rząd gdzie się zagra te minimum 60min w każdym. Myślę, że trochę marnuje się jego potencjał, ale to to też może wynikać z braku miejsca w obecnym składzie, z powodu czego mooocno ubolewam :(
0
@mekston Ok, zgodze się że Top 4 faktycznie bardziej tu pasowało i nie liczyłem na mistrza w tym roku. Ale jak się jednak uda, to będzie to piękna truskawka na tym koślawym torcie :-)
0
@mekston Takich co by pisali o Top 10 albo o uniknięciu spadku nie widziałem, ale będe obserwować.
0
@saczers438 Co za typ ten sędzia xD
1
Na początku tego sezonu obiecałem sobie, że jak Barca z tamtymi problemami (kadrowymi, trenerskimi, instytucjonalnymi, wizerunkowymi) znajdzie się w Top 5 w lidze na koniec sezonu, to przymknę oko i powiedzmy, że nie będę zły.
Mimo ostatniej bardzo dobrej serii (+ sporej szansy na tytuł, który oczywiście chciałbym aby zdobyli) i dzisiejszej porażki, to nadal się trzymam tamtej złożonej sobie obietnicy.
Mamy PK, więc plan minimum dla mnie zrealizowany, teraz zobaczymy czy uda się z ligą :-)
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@tobiasson92 #MuremZaBanasiem
1
I fajna opcja + ktoś na zmianę z nim, np. Aguero.
Ansu grał większość kariery jako 9'tka. U nas grywał na skrzydle z powodu dziury jaka tam była.
0
@TheHeisenberg Dexter!
0
Same widły! Pięknie!
1
Neymar jest genialny! Wow
7
Która ogólnie porażka Realu (oprócz tych z nami) podobała Wam się najbardziej? Wiadomo, że każda jest piękna :-)
Mi chyba porażka z Ajaxem na Bernabeu 1-4, mega to wyglądało :-)
2
Nam przy każdej sytuacji sprawdzali VAR, a dla Realu klasycznie cisza :-)
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Brawooooooo! 0-1
0
Ja pindole Werner..
1
@IronSanHybrid Messi jak zwykle król dostawki... Chyba najłatwiejsza bramka w karierze, to nie mogło nie wpaść :-P
1
@Chakalaka I tak od kilku miesięcy, a przedłużenia jak nie było tak nie ma :-) #TakDlaNeymara
4
Policja wchodzi na siłownie, a tam... spotkanie partyjne ❤️
Kulturka! Chociaż brakowało na końcu luja ogłuszacza na pożegnanie dodając tym samym pikanterii i dramaturgi tej sytuacji.
0
@masq Oj w temacie basenu to nie pomogę, ale jako forma relaksu np. 1-2x w tygodniu i nie pływając mega dynamicznie czyli trochę kraulem, trochę żabką, trochę na plecach, itd. ale bez spiny o czas i progres (ewentualnie poprawa wytrzymałości), to jak najbardziej.
Najważniejsze, że jeśli siłka to priorytet #1, to basen nie powinien doprowadzać do przemęczenia, abyś potem dzień lub dwa dni po basenie nie był w stanie zrobić dobrego treningu, bo będziesz przemęczony przez pływanie :-)
Zacznij może od regularnego pływania 1x w tygodniu i zobacz jak się czujesz i czy ma to wpływ na progres siłowy. Jeśli nie i jest bez różnicy albo wręcz lepiej, to dorzuć jak masz czas jedno pływanie więcej i obserwuj. Myślę, że jeśli robisz 3 treningi siłowe w tyg, to 2x basen to max, aby bez dopingu się dobrze regenerować.